Článek

Britská džihádistka si vzala na mušku americké vojáky. Zveřejnila jejich adresy, aby je al-Káida mohla zabít

 
Sally-Anne Jones (46) patří mezi jedny z nejnebezpečnějších britských občanů, kteří zběhli bojovat za ISIS. Britka, která si nyní nechává říkat Umm Husajn al-Britání, působí v řadách džihádistů už přes dva roky. Po smrti manžela začala na svém Twitteru vyhrožovat americkým vojákům a zveřejňovat jejich adresy.
09.10.2015 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (73 článků)
Podobné články

18letá džihádistka: Hlavu premiéra Camerona narazím na kůl!

 
Je jí teprve osmnáct let, ale to, po čem touží nejvíc, je krev bezvěrců! Britská džihádistka, která podle všeho žije v syrském městě Rakka, vyhrožuje Západu a na Twitteru běsní, že by nejraději viděla hlavu britského premiéra Davida Camerona naraženou na kůlu.
09.09.2014 14:50 |

podobné články

Britská džihádistka strašila Londýn bombou. „Sranda,“ vysmívala se pak na webu

 
Džihádistka Sally Jonesová (47) z Británie vyhrožovala Londýnu bombovými útoky v metru. Poté, co Spojené království zpřísnilo bezpečnostní opatření a nad městem dokonce hlídkoval konvertoplán (hybrid mezi vrtulníkem a letadlem), teroristka otočila. Najednou se vysmívala Britům, že jsou „strašpytlové“.
27.05.2016 21:45 |

podobné články

Džihádistka v sexy prádle plánovala útok na Světový pohár! Hrozí jí pět let vězení

 
Při slovech džihádistka plánující teroristický útok si asi představíme spíš drsnou ozbrojenou ženu než křehkou slečnu v luxusním spodním prádélku. Ovšem právě takto „vyzbrojená“ odjela do Sýrie Ruska Varvara Karaulova (21), která čelí obviněním, že se chtěla připojit k ISIS.
10.12.2016 19:25 |

podobné články

Od 1. 1. 2015 již neplatí staré e-mailové adresy pracovníků NPÚ

 
E-mailové adresy pracovníků Národního památkového ústavu byly od 1. ledna 2013 změněny v návaznosti na transformaci organizační struktury NPÚ a zavedení nového centrálního řešení elektronické pošty na jednotný tvar prijmeni.jmeno@npu.cz. Staré kontaktní adresy přestávají dnem 31. 12. 2014 platit!
01.01.2015 19:12 |

podobné články

Terorista č. 3 organizace Al-Káida byl zabit v Pákistánu

 
Americké výzvědné služby se domnívají, že třetí nejvyšší představitel mezinárodní teroristické sítě Al-Káida Mustafa Abú Jazíd známý též jako Šejk Saíd Masrí byl nedávno zabit v kmenových oblastech Pákistánu.
01.06.2010 08:45 |

podobné články

Al-Káida se přihlásila k únosu Francouzů v Nigeru

 
Severoafrická větev teroristické sítě Al-Káida se přihlásila k pátečnímu únosu dvou Francouzů v hlavním městě Nigeru. Zvukovou nahrávku s prohlášením Organizace Al-Káida v muslimském Maghribu (AQMI) zveřejnila televizní stanice Al-Džazíra.
13.01.2011 18:50 |

podobné články

Teroristé zaútočili na americké vojáky: Hackeři zveřejnili jejich adresy

 
Skupina hackerů údajně spojená s teroristy z Islámského státu zveřejnila na internetu osobní údaje stovky amerických vojáků s výzvou k jejich zabití. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obrany, které všechny dotčené příslušníky ozbrojených sil na možné nebezpečí upozornilo. Zveřejněná data podle Pentagonu nepocházejí z žádného úniku citlivých informací.
23.03.2015 21:25 |

podobné články

USÁMA SE OZVAL! Al-Káida zveřejnila jeho poslední nahrávku

 
Teoristická síť Al-Káida zveřejnila na svých webových stránkách údajně poslední zvukovou nahrávku lídra Usámy bin Ládina. Informuje o tom ve čtvrtek agentura Reuters.
19.05.2011 03:55 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

K masakru v Bagdádu se přihlásila Al-Káida

 
Jedna ze skupin teroristické sítě Al-Káida se přihlásila k sérii atentátů, při které ve čtvrtek v Bagdádu zahynulo sedm desítek lidí. Podle agentury AP vydala Al-Káida prohlášení v pondělí večer. Potvrdily se tak spekulace z minulého týdne, že akci podobného rozsahu jsou nyní v Bagdádu schopni podniknout pouze sunnité z irácké Al-Káidy.
27.12.2011 09:05 |

podobné články

Tak brutální, že i Al-Káida se bouří: Islámský stát zničí naši reputaci, bojí se teroristé

 
Absurdní! Teroristická organizace Al-Káida, která má na svědomí tisíce obětí, se pohoršuje nad brutalitou a nebezpečím Islámského státu. Použití chemických zbraní, útoky na mešity a masakr v katolickém kostele v Bagdádu jsou na seznamu činů, které Al-Káidá vyčítá islamistům.
11.08.2014 12:40 |

podobné články

Zajatého fotografa zabila al-Káida: Zemřel při nepovedené záchranné akci!

 
Americký fotograf Luke Somers, zajatý radikály z teroristické sítě Al-Káida, byl zabit během operace na jeho záchranu v Jemenu. Operaci s cílem osvobodit rukojmího podnikly dnes americké a jemenské síly, které zaútočily bezpilotním letounem na dvě základny islamistů.
06.12.2014 12:15 |

podobné články

Vojáky ve Vrběticích neohlášeně navštívil šéf generálního štábu

 
Vojáky střežící muniční areál ve Vrběticích na Zlínsku dnes neohlášeně navštívil náčelník generálního štábu Petr Pavel. Prohlédl si zázemí a navštívil i vojáky na patrolách. Zopakoval, že se mu nasazení vojáků ve Vrběticích nelíbí. Uvedla to Česká televize (ČT). Střežit muniční areál ve Vrběticích, kde letos vyletěly do povětří dva sklady, vojáky vyslala vláda. Celkem jich zde má působit až 500. Na místě je nyní kolem 200 vojáků.
25.12.2014 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (434 článků)

Al-Káida chtěla zaútočit na americké železnice v den 10. výročí útoků v roce 2001

 
Informace zajištěné v domě Usámy bin Ládina v Pákistánu ukazují, že teroristická síť Al-Káida plánovala zaútočit na americké vlaky v den desátého výročí teroristických útoků v roce 2001. Informuje o tom v pátek agentura AFP.
06.05.2011 03:40 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Al-Káida plánuje útok na německý Říšský sněm, píše Der Spiegel

 
Teroristická organizace Al-Káida a její spojenci prý plánují útok na Říšský sněm v Berlíně. Jejich cílem je při akci zajmout rukojmí a zabít co nevíce lidí, napsal dnes německý časopis Der Spiegel s odvoláním na německé bezpečnostní služby. Útok měl být proveden v únoru nebo v březnu příštího roku.
20.11.2010 11:00 |

podobné články

Al-Káida plánuje krvavý útok na německý parlament, rukojmí i mrtvé

 
Teroristická organizace Al-Káida a její spojenci prý plánují útok na budovu Reichstagu v Berlíně, kde nyní sídlí dolní komora německého parlamentu (Spolkový sněm). Jejich cílem je při akci zajmout rukojmí a zabít co nejvíce lidí.
20.11.2010 21:21 |

podobné články

Alláh je velký, křičel muž najíždějící na vojáky ve Francii. Chtěl se prý stát mučedníkem

 
Muž, který v první den nového roku najel úmyslně autem na vojenskou hlídku u mešity ve francouzském městě Valence sice nebyl napojen na nějakou islamistickou či teroristickou skupinu, ale měl náklonnost k islámu. Při útoku křičel „Alláh je velký“ a při výslechu uvedl, že chtěl zabít vojáky a sám být přitom zabit, aby se stal mučedníkem.
02.01.2016 18:55 |

podobné články

Zvolal Alláha a zaútočil na francouzské vojáky! Terorista to ale nebyl, tvrdí vyšetřovatelé

 
Muž, který v pátek najel úmyslně autem na vojenskou hlídku u mešity ve francouzském městě Valence, dal při útoku výkřikem „Alláh je velký“ najevo svou náklonnost k islámu, ale nebyl napojen na žádnou islamistickou či teroristickou organizaci. Řekl, že chtěl zabít vojáky a být přitom sám zabit, aby se prý stal mučedníkem. Uvedl to dnes prokurátor tohoto města na jihovýchodě Francie.
02.01.2016 20:35 |

podobné články

Al-Káida uvádí, že její šéf v Afghánistánu Jazíd je mrtvý

 
Mezinárodní teroristická síť Al-Káida dnes oznámila, že jeden z jejích zakládajících členů a šéf jejích oddílů v Afghánistánu Mustafá abú Jazíd je mrtvý. Informovalo o tom v noci na úterý americké středisko SITE, které monitoruje webové stránky islámských extremistů.
01.06.2010 10:50 |

podobné články

Politici, spisovatelé, karikaturisté... Teroristi zveřejnili seznam lidí k likvidaci

 
Al-Káida zveřejnila seznam osob k likvidaci. Jejich jména i s fotografiemi publikovala v posledním vydání magazínu Inspire, anglickojazyčném časopisu, který vydává teroristická síť al-Káida se sídlem v Jemenu. Lidové noviny informují, že článek je uveden slovy „Hledají se mrtví nebo živí kvůli zločinům proti islámu“.
17.01.2015 09:37 |

podobné články