Článek

Bradáčové tým „klekl“ na vyšetřování podnikatele Sisáka. Šéf policejního týmu měl s žalobcem problém, a tak...

 
Případ údajně „cinklých“ insolvenčních řízení, který se měl dostat do výkladní skříně šéfky pražského Vrchního státního zastupitelství Lenky Bradáčové, se začal zásadně zamotávat. Po problémech s konstrukcí trestné činnosti kontroverzního podnikatele Petra Sisáka (Via Chem Group nebo ústecká Setuza) se před krátkým časem z vyšetřování případu vyloučil i detektiv Vladislav Hřebíček, pod jehož vedením tým Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality vyšetřování takzvané kauzy Sisák vedl. ParlamentníListy.cz získaly k rozhodnutí detektiva podrobnosti.
04.04.2016 16:55 |

podobné články

Podobné články

Miliardář Sisák je ve vazbě. Za mříže následoval advokáta Halu

 
Pardubický okresní soud po čtyřhodinovém jednání uvalil vazbu i na podnikatele a miliardáře Petra Sisáka. V noci na sobotu to řekla jeho advokátka Kateřina Buďveselová. Proti rozhodnutí soudu podala stížnost. V kauze týkající se firmy Via Chem Group je kvůli údajnému manipulování s insolvencí obviněno 14 lidí. Vedle Sisáka je ve vazbě dalších pět podezřelých.
23.01.2016 09:50 |

podobné články

¨Bortí se to, jsem na to sám. Elitní policista promluvil o věci, která se týká Lenky Bradáčové. Máme dokument

 
V těchto dnech probíhá soud s bývalým šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem a pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Napětí mezi oběma institucemi nepolevilo, naopak zesílilo. Dokazuje to dokument vysvětlující, proč se z vyšetřování případu kontroverzního podnikatele a spolumajitele ústecké Setuzy a společnosti Via Chem Group Petra Sisáka, obviněného z insolvenčních podvodů, vyloučil šéf vyšetřovacího týmu Vladislav Hřebíček. ParlamentníListy.cz jej obdržely anonymní cestou.
12.04.2016 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hřebíček (2 články)

Bortí se to, jsem na to sám. Elitní policista promluvil o věci, která se týká Lenky Bradáčové. Máme dokument

 
V těchto dnech probíhá soud s bývalým šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem a pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Napětí mezi oběma institucemi nepolevilo, naopak zesílilo. Dokazuje to dokument vysvětlující, proč se z vyšetřování případu kontroverzního podnikatele a spolumajitele ústecké Setuzy a společnosti Via Chem Group Petra Sisáka, obviněného z insolvenčních podvodů, vyloučil šéf vyšetřovacího týmu Vladislav Hřebíček. ParlamentníListy.cz jej obdržely anonymní cestou.
12.04.2016 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hřebíček (2 články)

Kubice: Spolupráci Bradáčové s Martincem si už neumím představit

 
Ministr vnitra Jan Kubice si neumí představit další spolupráci pražské vrchní žalobkyně Lenky Bradáčové a šéfa protikorupční policie Tomáše Martince. Důvodem je tvrzení Bradáčové o tom, že na ni policie připravuje kauzu, což šéf útvaru popírá. Kubice to dnes řekl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Sporem se zabývá policejní prezident Martin Červíček a jeho vnitřní kontrola, do případu se již dříve vložil také ministr spravedlnosti Pavel Blažek, který se Bradáčové zastal.
21.04.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků) , Pavel Blažek (551 článků) , Martin Červíček (304 článků) , Jan Blažek (42 článků) , Tomáš Blažek (22 článků) , Martin Blažek (38 článků)

Bradáčové prý nevadilo vyšetřování manžela, ale únik

 
Slova Lenky Bradáčové o vyrábění kauzy, která zachytily mikrofony rádia Frekvence 1, dala podle serveru Novinky.cz diskusi o situaci na protikorupční policii falešný směr. Bradáčové zřejmě nevadilo vyšetřování manžela, ale cílený únik informací.
23.04.2013 11:15 |

podobné články

Exšéf protikorupční policie chce od Bradáčové omluvu a 200 tisíc

 
Bývalý šéf protikorupční (ÚOKFK) policie Tomáš Martinec požaduje od pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové omluvu a odškodné 200 000 korun za její tvrzení, že proti ní měl vykonstruovat kauzu. Ve středu to oznámil Martincův advokát Jiří Vyvadil s tím, že již Bradáčové zaslal předžalobní výzvu. Martinec na post šéfa ÚOKFK loni rezignoval. Bradáčová nehodlá věc komentovat.
26.11.2014 15:07 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (106 článků)

Exšéf protikorupční policie vyrukoval proti Bradáčové. Chce 200 tisíc a omluvu

 
Omluvu ve sdělovacích prostředcích a 200 tisíc korun požaduje po pražské vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové exšéf protikorupční politicie Tomáš Martinec za její tvrzení, že proti ní vykonstruoval kauzu. Slova, která Martinec nemůže Bradáčové zapomenout, padla v březnu 2013 na Frekvenci 1.
26.11.2014 19:58 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (106 článků)

Blažek zatím Bradáčové nic nepotvrdil. Sejdou se opět příští týden

 
Ani na čtvrteční schůzce s novým ministrem spravedlnosti se státní zástupkyně Lenka Bradáčová nedozvěděla, zda se stane šéfkou pražského vrchního státního zastupitelství. Pavel Blažek se chce totiž sejít s ní i nejvyšším žalobcem Pavlem Zemanem ještě příští týden.
12.07.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (551 článků)

Tajemství ministra Blažka. O Lence Bradáčové a jejím jmenování

 
Pořád není jasné, kdo se stane novým vrchním žalobcem v Praze, i když už se nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek sešel nejen s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem i jím navrženou ústeckou návladní Lenkou Bradáčovou, která se zviditelnila případem středočeského exhejtmana Davida Ratha. Podle posledních informací se ale Blažek rozhodl na pozici vrchního žalobce vypsat výběrové řízení.
20.07.2012 06:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4401 článků) , Pavel Blažek (551 článků)

Usoudíme mu zadek, napsal Rittig o žalobci. Takto mu to vrátila Bradáčová

 
Vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové pravděpodobně došla trpělivost a spolu se žalobcem Adamem Borgulou se ohradili proti způsobu vedení obhajoby plné útoků ze strany Ivo Rittiga. „Veškerá podání budou posouzena podle příslušných právních předpisů. Obecně lze zmínit, že i způsob vedení obhajoby má své mantinely,“ cituje MF Dnes Bradáčovou s tím, že i žaloba má své možnosti.
29.03.2014 08:40 |

podobné články

Tým Bradáčové opouští žalobkyně z kauzy ŘSD

 
Tým vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové v krátké době opouští druhý důležitý člen. Po Radimu Daňhelovi ohlásila konec i státní zástupkyně Jana Jahodová, která se rozhodla odejít po skončení stáže. Informuje o tom server Lidovky.cz.
18.05.2013 14:20 |

podobné články

Novým náměstkem policejního prezidenta se stane Jaroslav Vild

 
Náměstkem policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování (SKPV) se od ledna stane Jaroslav Vild, který je dosud náměstkem ředitele pro logistiku Národní centrály proti organizovanému zločinu. Ředitelem Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR pak bude také od ledna dosavadní náměstek ředitele tohoto útvaru Michal Foit. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí prezidia Jozef Bocán.
23.12.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (106 článků)

Advokát Hala jde do vazby, utekl by prý z Česka a mohl by ovlivňovat svědky

 
Soud dnes poslal do vazby advokáta Ivo Halu. Po pětihodinovém jednání to řekl předseda Okresního soudu v Pardubicích Milan Špryňar. Pro vazbu byly podle něj shledány všechny tři důvody. Tedy obava z možného útěku, nebezpečí ovlivňování svědků a možnost pokračování v trestné činnosti. Soud nyní projedná návrh na vazbu pro podnikatele Petra Sisáka. V případu týkajícím se firmy Via Chem Group je obviněno 14 lidí kvůli údajnému manipulování insolvencí, ve vazbě již včetně Haly skončilo pět z nich.
22.01.2016 20:50 |

podobné články

Někdo prý chtěl zmařit jmenování Bradáčové. Teď si na něj posvítí Šlachta s Ištvanem

 
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu pod vedením Roberta Šlachty se měl pustit do vyšetřování další politické kauzy. Po trafikantech ODS Tluchořovi, Šnajdrovi a Fuksovi nyní došlo na případ jmenování vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové, které se prý někdo snažil nezákonným způsobem zmařit.
12.03.2014 11:40 |

podobné články

Advokát k Bradáčové: Lidé se tu likvidují na objednávku policie

 
Advokát Václav Vlk se ještě jednou vrací ke kauze sporu policejního plukovníka Tomáše Martince a státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Je prý naprosto neuvěřitelné, že se i přes širokou medializaci nikdo nepozastavil nad základní informací - totiž, že někdo na někoho „vyrábí kauzu“.
09.05.2013 12:35 |

podobné články

Kauza Rittig: Zařídil Pospíšilovi padáka? Bojí se Bradáčové…

 
Obviněný lobbista Ivo Rittig už zřejmě dva roky tušil, že se nad jeho osobou stahují pomyslná mračna. Z policejního spisu totiž vyplývá, že se v roce 2012 snažil stůj co stůj zabránit jmenování Lenky Bradáčové vrchní státní zástupkyní v Praze.
17.02.2014 09:40 |

podobné články

Kauzu Pandur bude zkoumat nový vyšetřovací tým

 
Případ údajné korupce při nákupu rakouských transportérů Pandur pro českou armádu bude zkoumat nový tým vyšetřovatelů. Bývalý tým se rozpadl, když část lidí odešla a část byla vyměněna kvůli podezření z úniku informací. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nyní musí novelizovat dohodu s Rakouskem, protože vyšetřování vede česko-rakouský tým a jeho složení je součástí dohody. Noví lidé podle něj vyšetřování urychlí.
10.02.2012 06:40 |

podobné články

Smrt Ivety Bartošové mu nedá spát: Přítel zpěvačky hučí do policejního prezidenta, aby potrestal Rychtáře

 
Sice se teď stává ochráncem anglických bezdomovkyň , ani tak ale nezapomíná na své letité téma číslo jedna Ivetu Bartošovou  (✝48) ! Její někdejší přítel Zdeněk Macura  (40) , který od její smrti opakovaně manžela zesnulé pěnice Josefa Rychtáře  (56) obviňuje z toho, že na její smrti měl podíl, se rozzlobil nad údajnou laxností policejního vyšetřování, a tak se rozhodl obrátit přímo na policejního prezidenta. Po něm chce, aby se zasadil o to, aby byl Rychtář konečně potrestán.
27.04.2015 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6720 článků) , Josef Rychtář (1341 článků) , Zdeněk Macura (133 článků)

Šéf policejního týmu Metyl: Zdrojů otrav může být víc

 
Šéf speciálního týmu Metyl zřízeného kvůli množícím se otravám metylalkoholem, náměstek policejního prezidenta Václav Kučera, předpokládá, že zdrojů otravy je pravděpodobně více. Řekl to v rozhovoru pro deník Právo.
13.09.2012 07:00 |

podobné články