Článek

Bouře zaplavila domy a silnice na Žďársku

 
Bouře s přívalovým deštěm v noci na čtvrtek zaplavila na Žďársku domy a silnice, hasiči museli v obcích evakuovat deset lidí a také dva letní tábory. Policie na dvou místech uzavřela silnice, které zaplavila voda.
16.07.2009 08:05 |

podobné články

Podobné články

Voda zaplavila na Žďársku domy a silnice

 
Bouře s přívalovým deštěm v noci na čtvrtek zaplavila na Žďársku domy a silnice, hasiči museli v obcích evakuovat deset lidí a také dva letní tábory.
16.07.2009 08:25 |

podobné články

Tropická bouře stihla Kanáry. Zaplavené silnice a domy

 
Bouře připravila tisíce domácností o elektřinu. Silnice jsou kvůli bahnu a stromům neprůjezdné.
02.02.2010 15:25 |

podobné články

Blesková smršť: Bouře ničila Česko, blesky ozářily oblohu

 
Bouře se silným deštěm v úterý odpoledne a večer v hradeckém kraji zaplavila sklepy, garáže a silnice. Na Hradecku blesk zasáhl člověka. Nejvíce postižené bylo Hradecko a Náchodsko, kde hasiči zasahovali u asi stovky událostí. Převážně čerpali vodu.
04.07.2012 11:25 |

podobné články

Kvůli bouři byly na Vysočině evakuovány děti z táborů

 
Česko v noci na dnešek znovu zasáhly prudké bouře se silným větrem a přívalovými dešti. Voda zaplavila domy a silnice na východě Vysočiny a na jižní Moravě, hasiči museli evakuovat deset obyvatel postižených obcí a také děti ze tří letních táborů.
16.07.2009 11:30 |

podobné články

Česko zasáhly bouřky, voda zaplavila vestibul metra i suterén Národní knihovny

 
Vydatné přívalové deště v úterý odpoledne způsobily vážné komplikace na řadě míst ČR. V Praze voda zaplavila část vestibulu stanice metra Můstek pod Václavským náměstím, hasiči také odčerpávali vodu ze suterénu Národní knihovny na Starém Městě. Nad Novojičínskem se zase přehnala bouře, která během několika desítek minut dostala řeku Jičínku na třetí povodňový stupeň.
27.05.2014 15:40 |

podobné články

Hamburk vyhlásil stav nouze: Tornádo vyvracelo stromy a v ulicích je voda

 
Hasiči v severoněmeckém Hamburku po večerním řádění bouře vyhlásili stav nouze. Voda zaplavila sklepy, vichr poničil střechy a vyvracel stromy, úřady povolaly do služby více než tisíc hasičů a členů technických služeb, informovala agentura DPA. Prudké lijáky zasáhly i německou spolkovou zemi Dolní Sasko, tamní městečko Damme ze tří čtvrtin zaplavila voda.
07.06.2016 22:35 |

podobné články

Voda z polí zaplavila dva domy v Hlučíně u Ostravy

 
Dva rodinné domky v Hlučíně u Ostravy zaplavila v úterý brzo ráno voda z okolních polí. Na místě už několik hodin zasahují hasiči, kteří přečerpávají vodu ze vzniklé laguny.
02.09.2014 10:30 |

podobné články

První ledovka na silnicích: Pozor si dejte hlavně na Vysočině!

 
Silnice na Vysočině pokryla ledovka, nejvážnější situace je v okresech Žďár nad Sázavou, Třebíč a Jihlava. Tři silnice uzavřeli silničáři kvůli popadaným stromům nebo větvím. Kvůli vyprošťování havarovaného kamionu je neprůjezdná i silnice mezi Řehořovem a Meziříčkem na Žďársku.
01.12.2014 08:40 |

podobné články

Oprava i stavba nových úseků silnic v kraji pokračuje

 
Další silnice v našem regionu se v příštích dvou letech dočkají rekonstrukce, přibude i nový úsek cesty. Krajští zastupitelé schválili vyhlášení veřejných zakázek na rekonstrukci úseku silnice II/464 v Bílovci, silnice ve Frýdku-Místku (silnice III/4848 a silnice II/473) i výstavbu nového úseku ulice Mostní (spojnice průmyslové zóny v Hrabové a ulice Frýdecké ve Vratimově).
23.09.2016 17:50 |

podobné články

Vyplavené domy na Vysočině, evakuované tábory na Šumpersku

 
Na Česko se přihnala vlna intenzivních bouřek. Nejvíce zasáhly oblast Vysočina a Královéhradeckého kraje. V obci Svratka na Žďársku voda zatopila domy a sklepy. Meteorologové varují před bleskovými záplavami.
03.08.2014 14:35 |

podobné články

Bouře s kroupami na Znojemsku porážela stromy

 
Bouře v noci na středu strhla v Dyjákovičkách na Znojemsku střechu rodinného domu o rozměru 13krát devět metrů na zaparkované auto, v Krkovicích zacpaly tající kroupy kanalizaci a voda zaplavila sklepy. V okolí Dyjákoviček spadlé stromy blokovaly vozovky, hasiči odčerpávali vodu z hřiště ve Chvalovicích.
10.06.2009 15:45 |

podobné články

Bouře Sandy zaplavila newyorské metro, rozsah škod je obrovský

 
Že bouře Sandy napáchá obrovské problémy také v neworském metru, se čekalo. Skutečný rozsah škod ale předčil všechny scénáře, nikdo si netroufá hádat, kdy se podzemka opět rozjede.
30.10.2012 15:30 |

podobné články

Bouřka, kroupy a záplavy bičovaly Příbram. Sledujte radar, kdy to bude u vás

 
Kroupy na celé zahradě i příval vody na silnicích. Takový je výsledek prudké bouře, která se ve čtvrtek v podvečer prohnala Příbramí ve Středočeském kraji. Bouře zaplavila několik ulic, s opatrností ale byly průjezdné, informoval web Příbram.cz. Kroupy podle prvních informací vážnější škody nezpůsobily.
16.06.2016 20:35 |

podobné články

PRŮTRŽE MRAČEN zaplavily domy a sklepy!

 
Voda ze dvou průtrží mračen, které se v sobotu odpoledne přehnaly Hranickem a Přerovskem, zaplavila dva domy a několik sklepů. Na Hranicku hasiči odstraňovali také popadané stromy, uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.
13.08.2011 21:40 |

podobné články

Voda z průtrže mračen na Přerovsku opět zaplavila lidem domy

 
Zaplavené zahrady, sklepy, ale i dva zasažené rodinné domy za sebou zanechal vydatný přívalový déšť, který se v sobotu v podvečer během hodiny hned dvakrát přehnal nad obcí Všechovice na Přerovsku. Problémy jsou také v obci Podolí a na dalších místech.
13.08.2011 22:25 |

podobné články

ZÁPLAVY NA PŘEROVSKU! Velká voda zatopila domy a sklepy

 
Přerovsko opět po týdnu čelilo vydatným srážkám, během několika minut voda z polí rozvodnila malé potůčky. Voda ze dvou průtrží mračen, které se v sobotu odpoledne přehnaly Hranickem a Přerovskem, zaplavila dva domy a několik sklepů, uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
14.08.2011 09:15 |

podobné články

Česko zasáhly prudké bouře, hasiči odstraňují popadané stromy

 
Česko zasáhly v sobotu silné bouřky. Prudký déšť doprovázený nárazovým větrem skrápěl především regiony v Čechách, kde dopravu komplikovaly popadané stromy. Voda zaplavila silnice na jihu Čech, na dálnici D11 na Hradecku se sesunul svah.
28.07.2012 19:35 |

podobné články

Bilance bouřek: Zatopené domy, polámané stromy

 
Varování meteorologů se naplnilo. Bouřka zasáhla téměř celé Čechy. Lámala stromy jako sirky, přerušila festival Rock for People, zaplavila silnice.
05.07.2012 15:30 |

podobné články

V uranovém dole na Žďársku zahynul horník

 
V uranovém dole Rožná na Žďársku v pátek tragicky zahynul padesátiletý horník. Podle informací těžebního závodu Geam se neštěstí stalo dvě hodiny po půlnoci při ražbě patrového překopu.
18.12.2009 15:35 |

podobné články