Článek

Boj s terorem je v Unii na mrtvém bodě. Analytik: Na účinná opatření zapomeňte

 
Británie je po červnovém referendu na odchodu z EU, ale její eurokomisař dostane na starost unijní bezpečnost a boj proti terorismu. Podle analytika Jana Kováře to není zrovna rozumné a upozorňuje na možný problém především s pasivitou nového komisaře. Jeho mandát totiž pravděpodobně skončí ještě před koncem funkčního období Evropské komise. Boj proti terorismu je podle celoevropského průzkumu pro lidi velmi důležitý, ale ukazuje se, že EU v tomto ohledu tápe.
16.08.2016 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kovář (35 článků)
Podobné články

Kauza úniku Bémových odposlechů uvízla na mrtvém bodě, nedaří se prolomit šifry

 
Před necelým rokem policie zatkla kvůli podezření z vynášení citlivých informací někdejšího důstojníka civilní tajné služby Jana Petržílka a zabavila mu mimo jiné množství počítačových nosičů. Obsah zajištěných dat ale dodnes podle všeho vyšetřovatelé neznají. Kauza tak už podle advokátů několik měsíců stojí na mrtvém bodě.
16.10.2014 03:20 |

podobné články

Chceme další reformy, vzkazují věřitelé Řecku

 
Jednání mezi věřiteli a představiteli Řecka uvízla na mrtvém bodě. Ministři zemí eurozóny chtějí po řeckých politicích, aby změnili stávající důchodový a daňový systém a zavedli některá další reformní opatření a to do 15. července. V současné době probíhají jednání mezi řeckými politiky, německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Francoisem Hollandem. 
12.07.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků)

Tento muž stojí za terorem, tvrdí Rusové

 
Přestože se k zodpovědnosti za masakr na moskevském letišti Domodědovo dosud nikdo nepřihlásil, Rusové jsou přesvědčeni, že za terorem stojí radikální separatiské ze severního Kavkazu. Vede je samozvaný emír Doka Umarov.
26.01.2011 10:05 |

podobné články

Čeští politici k útokům v Bruselu: Terorem se nesmíme nechat zastrašit

 
Čeští politici odsuzují úterní výbuchy, které otřásly letištěm a metrem v Bruselu. Zároveň se většina z nich shodla na tom, že Evropa se nesmí nechat terorem zastrašit. Prezident Miloš Zeman v této souvislosti varoval před podceňováním teroristických hrozeb.
22.03.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Skopeček (ODS): Komentář k prokazování původu majetku

 
Pro Českou televizi jsem se vyjádřil, že ODS podpoří účinná opatření v boji proti korupci. Aby byla účinná, musí být založena na zmenšování prostoru pro korupci v podobě snižování státního přerozdělování, menší byrokracii s méně razítky apod.
30.12.2014 21:22 |

podobné články

Analytik natvrdo: Pozemní operace Západu posílí islamisty. Boj s IS zabere až deset let

 
Bezpečnostní analytik Univerzity obrany a poradce ministra obrany Lukáš Dyčka, teolog a filozof Tomáš Halík a analytik Břetislav Tureček ve středečních Událostech, komentářích České televize diskutovali o pátečním pařížském teroru. Halík zmínil násilí v počítačových hrách. Přidal ale zásadní varování. Boj proti radikálům prý bude trvat ještě dlouho.
18.11.2015 22:41 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (426 článků)

Život v Mrtvém moři: Výzkum extrémních prostředí na Zemi

 
Počátkem nového akademického roku Univerzita Karlova tradičně udílela čestné tituly úspěšným mezinárodním vědcům spolupracujícím na zajímavých projektech i s českými odborníky na UK. Čestný doktorát tentokrát obdržel i profesor Aharon Oren z Jeruzalémské univerzity, který se ve své práci věnuje extremofilním mikroorganismům žijících ve velmi slaném prostředí, takzvaným halofilům. Jeho práce se dotýká nejen studia zajímavého extrémního života na Zemi, například ve známém Mrtvém moři, ale potažmo i možností co do života na Marsu či ledových měsících.
02.12.2015 19:15 |

podobné články

F1: Jednání o příští sezoně jsou stále na mrtvém bodě

 
Mezinárodní automobilová federace FIA se s asociací stájí opět FOTA nedohodla. Rozpočtové stropy jsou stále v platnosti.
16.06.2009 17:00 |

podobné články

Policie tápe! Třítýdenní pátrání po Aničce je na mrtvém bodě

 
Pátrání po Aničce Janatkové je i po třech týdnech neúspěšné. V terénu policisté naposledy hledali v úterý.
03.11.2010 17:25 |

podobné články

Předsedové jednali s Klausem, výsledky nekomentovali a odjeli

 
Prezident Václav Klaus přijal ve čtvrtek na Pražském hradě předsedy koaličních stran v čele s premiérem Petrem Nečasem (ODS). Politici nechtěli schůzku jakkoliv komentovat. Středeční jednání podle informací Práva uvízlo na mrtvém bodě.
14.04.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Exmanažerka véčkařů Maršálková: Policii už nevěřím, proto hovořím

 
Bývalá PR manažerka Věcí veřejných Alena Maršálková věřila, že policie řádně vyšetří celou aféru kolem předávání peněz uvnitř strany. Jak sama ParlamentnímListům.cz přiznala, policii dala během šestihodinového výslechu na počátku května dostatek důkazů, které mohly vyšetřování urychlit. Po bezmála dvou měsících od vypuknutí aféry má však pocit, že vše zůstalo na mrtvém bodě, a proto se rozhodla promluvit.
27.05.2011 12:40 |

podobné články

Nová reklama na pivo se ostře strefuje do politiků

 
Politická situace v Belgii uvízla na mrtvém bodě kvůli jazykovému a ekonomickému rozdělení země. Frankofonní Valoni z jihu soupeří s Vlámy na severu, kteří mluví nizozemským dialektem. Předsedové hlavních politických stran nedokáží vytvořit koalici už více než rok, a stávají se tak inspirací pro různé karikaturisty a komické výstupy. Dokonce se stali hlavním námětem pro kontroverzní reklamu na nové pivo.
01.09.2011 16:15 |

podobné články

Bendová otočila: Rozvod se nekoná!

 
Rozvod mezi Alicí Bendovou (37) a jejím manželem Václavem (36) je na mrtvém bodě. Ačkoliv si po manželových nevěrách herečka začátkem srpna najala právníka a hrozila odstěhováním i s dětmi z jejich společného domu, po několika měsících to vypadá, že to byly jen plané výhrůžky.
24.10.2011 05:15 |

podobné články

Ferrari a Red Bull vystoupily z Asociace týmů F1

 
Stáje Ferrari a Red Bull potvrdily v pátek svůj odchod z Asociace týmů F1 (FOTA), podle prohlášení Ferrari se FOTA ocitla na mrtvém bodě a v mnoha směrech funguje už jen setrvačností.
02.12.2011 20:15 |

podobné články

Projekt BlueSport žije

 
Když generální ředitel Porsche Matthias Müller zastavil plány na výrobu malého roadsteru, mnozí z nás předpokládali, že se projekt Volkswagen Bluesport ocitl na mrtvém bodě. Nyní se objevily nové zprávy a vše zase vypadá trochu optimističtěji.
05.02.2012 10:55 |

podobné články

Heidi a Seal se hádají o děti a majetek. Rozvod se zasekl

 
Tak rychlý rozvod jako v případě Toma Cruise  (50) a Katie Holmes  (33) u Heidi Klum  (39) a Seala nehrozí. Německá modelka a americký zpěvák se totiž nemohou dohodnout na péči o jejich čtyři děti a na vyrovnání majetku, takže se začali handrkovat a rozvodové řízení se tím zaseklo na mrtvém bodě.
30.08.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (895 článků) , Heidi Klum (551 článků) , Seal (181 článků)

Vyšetřování exministra Kocourka se nehýbá, exmanželka se stáhla

 
Kriminalisté z Prahy-západ stále nemohou uzavřít případ odkloněných peněz bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS). Přestože se dá očekávat, že znovu státnímu zástupci navrhnou zastavit Kocourkovo stíhání v souvislosti se zatajením šestnácti miliónů korun před bývalou manželkou Olgou, chybí jim k tomu poslední krok – výpověď jednoho svědka. Jenže ten odmítl podat na policii vysvětlení a kauza tak uvízla na mrtvém bodě.
15.09.2012 03:20 |

podobné články

Vyšetřování Kocourka zamrzlo, exmanželka stáhla žalobu

 
Vyšetřovatelé stále nemohou uzavřít případ odkloněných peněz bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS). Kocourek je stíhán v souvislosti se zatajením šestnácti milionů korun před bývalou manželkou Olgou. Jeden ze svědků odmítl podat vysvětlení a kauza tak uvízla na mrtvém bodě.
15.09.2012 11:05 |

podobné články

Výluka v zámoří pokračuje. Útočník Floridy nazval šéfa NHL rakovinou a idiotem

 
Setkání zástupců vedení hokejové NHL a hráčské asociace NHLPA žádný posun nepřineslo. Jednání o nové kolektivní smlouvě zůstávají na mrtvém bodě a výluka tedy nadále trvá.
20.11.2012 12:50 |

podobné články