Článek

Boj s terorem je v Unii na mrtvém bodě. Analytik: Na účinná opatření zapomeňte

 
Británie je po červnovém referendu na odchodu z EU, ale její eurokomisař dostane na starost unijní bezpečnost a boj proti terorismu. Podle analytika Jana Kováře to není zrovna rozumné a upozorňuje na možný problém především s pasivitou nového komisaře. Jeho mandát totiž pravděpodobně skončí ještě před koncem funkčního období Evropské komise. Boj proti terorismu je podle celoevropského průzkumu pro lidi velmi důležitý, ale ukazuje se, že EU v tomto ohledu tápe.
16.08.2016 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kovář (34 článků)
Podobné články

Kauza úniku Bémových odposlechů uvízla na mrtvém bodě, nedaří se prolomit šifry

 
Před necelým rokem policie zatkla kvůli podezření z vynášení citlivých informací někdejšího důstojníka civilní tajné služby Jana Petržílka a zabavila mu mimo jiné množství počítačových nosičů. Obsah zajištěných dat ale dodnes podle všeho vyšetřovatelé neznají. Kauza tak už podle advokátů několik měsíců stojí na mrtvém bodě.
16.10.2014 03:20 |

podobné články

Chceme další reformy, vzkazují věřitelé Řecku

 
Jednání mezi věřiteli a představiteli Řecka uvízla na mrtvém bodě. Ministři zemí eurozóny chtějí po řeckých politicích, aby změnili stávající důchodový a daňový systém a zavedli některá další reformní opatření a to do 15. července. V současné době probíhají jednání mezi řeckými politiky, německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Francoisem Hollandem. 
12.07.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Tento muž stojí za terorem, tvrdí Rusové

 
Přestože se k zodpovědnosti za masakr na moskevském letišti Domodědovo dosud nikdo nepřihlásil, Rusové jsou přesvědčeni, že za terorem stojí radikální separatiské ze severního Kavkazu. Vede je samozvaný emír Doka Umarov.
26.01.2011 10:05 |

podobné články

Čeští politici k útokům v Bruselu: Terorem se nesmíme nechat zastrašit

 
Čeští politici odsuzují úterní výbuchy, které otřásly letištěm a metrem v Bruselu. Zároveň se většina z nich shodla na tom, že Evropa se nesmí nechat terorem zastrašit. Prezident Miloš Zeman v této souvislosti varoval před podceňováním teroristických hrozeb.
22.03.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9409 článků)

Skopeček (ODS): Komentář k prokazování původu majetku

 
Pro Českou televizi jsem se vyjádřil, že ODS podpoří účinná opatření v boji proti korupci. Aby byla účinná, musí být založena na zmenšování prostoru pro korupci v podobě snižování státního přerozdělování, menší byrokracii s méně razítky apod.
30.12.2014 21:22 |

podobné články

Analytik natvrdo: Pozemní operace Západu posílí islamisty. Boj s IS zabere až deset let

 
Bezpečnostní analytik Univerzity obrany a poradce ministra obrany Lukáš Dyčka, teolog a filozof Tomáš Halík a analytik Břetislav Tureček ve středečních Událostech, komentářích České televize diskutovali o pátečním pařížském teroru. Halík zmínil násilí v počítačových hrách. Přidal ale zásadní varování. Boj proti radikálům prý bude trvat ještě dlouho.
18.11.2015 22:41 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (404 článků)

Další tragédie pro Bode Millera. Mladšího bratra Chelona našli mrtvého

 
Americký sjezdař Bode Miller řeší další těžkou chvíli. Jeho mladší bratr Chelone, který byl jedním z nejlepších amerických snowboardistů, zemřel. Příčina úmrtí je zatím nejasná.
09.04.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Bode Miller (20 článků)

Další bitva slavného lyžaře! Bode Miller bojuje o malého synka

 
Americká sjezdařská hvězda Bode Miller (36) svádí tuhou soudní bitvu o svého devítiměsíčního synka, s jehož matkou Sarou McKennovou (27) prožil kratičký románek. Před dvěma měsíci svěřil kalifornský soud chlapečka do péče otce, v těchto dnech toto rozhodnutí zrušil odvolací soud v New Yorku. Miller musel synka vráti jeho matce, minimálně do 9. prosince, kdy soudní pře pokračuje.
27.11.2013 18:12 |

podobné články

Osobnosti: Bode Miller (20 článků)

Fiasko! Na Ťokově ministerstvu jsou na bodě nula. Laudát se rozčiluje kvůli tendru na provozovatele mýtného

 
ROZHOVOR Hnutí ANO má Ministerstvo dopravy dva roky a je v bodě nula. Stát se nemůže chovat jako podnikatel, na to už dojela spousta zastupitelů i řada významných osobností komunální politiky. Ministerstvo není schopno vypsat tendr na mýtné, to svědčí o jeho odborném kolapsu, tvrdí poslanec za TOP 09 František Laudát. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že se situace s mýtným blíží do podobného stavu, jako když se lidé snažili zachránit Open kartu a nyní jsou u soudu.
03.11.2015 17:41 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (217 článků)

F1: Jednání o příští sezoně jsou stále na mrtvém bodě

 
Mezinárodní automobilová federace FIA se s asociací stájí opět FOTA nedohodla. Rozpočtové stropy jsou stále v platnosti.
16.06.2009 17:00 |

podobné články

Policie tápe! Třítýdenní pátrání po Aničce je na mrtvém bodě

 
Pátrání po Aničce Janatkové je i po třech týdnech neúspěšné. V terénu policisté naposledy hledali v úterý.
03.11.2010 17:25 |

podobné články

Předsedové jednali s Klausem, výsledky nekomentovali a odjeli

 
Prezident Václav Klaus přijal ve čtvrtek na Pražském hradě předsedy koaličních stran v čele s premiérem Petrem Nečasem (ODS). Politici nechtěli schůzku jakkoliv komentovat. Středeční jednání podle informací Práva uvízlo na mrtvém bodě.
14.04.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8888 článků) , Petr Nečas (9256 článků)

Exmanažerka véčkařů Maršálková: Policii už nevěřím, proto hovořím

 
Bývalá PR manažerka Věcí veřejných Alena Maršálková věřila, že policie řádně vyšetří celou aféru kolem předávání peněz uvnitř strany. Jak sama ParlamentnímListům.cz přiznala, policii dala během šestihodinového výslechu na počátku května dostatek důkazů, které mohly vyšetřování urychlit. Po bezmála dvou měsících od vypuknutí aféry má však pocit, že vše zůstalo na mrtvém bodě, a proto se rozhodla promluvit.
27.05.2011 12:40 |

podobné články

Nová reklama na pivo se ostře strefuje do politiků

 
Politická situace v Belgii uvízla na mrtvém bodě kvůli jazykovému a ekonomickému rozdělení země. Frankofonní Valoni z jihu soupeří s Vlámy na severu, kteří mluví nizozemským dialektem. Předsedové hlavních politických stran nedokáží vytvořit koalici už více než rok, a stávají se tak inspirací pro různé karikaturisty a komické výstupy. Dokonce se stali hlavním námětem pro kontroverzní reklamu na nové pivo.
01.09.2011 16:15 |

podobné články

Bendová otočila: Rozvod se nekoná!

 
Rozvod mezi Alicí Bendovou (37) a jejím manželem Václavem (36) je na mrtvém bodě. Ačkoliv si po manželových nevěrách herečka začátkem srpna najala právníka a hrozila odstěhováním i s dětmi z jejich společného domu, po několika měsících to vypadá, že to byly jen plané výhrůžky.
24.10.2011 05:15 |

podobné články

Ferrari a Red Bull vystoupily z Asociace týmů F1

 
Stáje Ferrari a Red Bull potvrdily v pátek svůj odchod z Asociace týmů F1 (FOTA), podle prohlášení Ferrari se FOTA ocitla na mrtvém bodě a v mnoha směrech funguje už jen setrvačností.
02.12.2011 20:15 |

podobné články

Projekt BlueSport žije

 
Když generální ředitel Porsche Matthias Müller zastavil plány na výrobu malého roadsteru, mnozí z nás předpokládali, že se projekt Volkswagen Bluesport ocitl na mrtvém bodě. Nyní se objevily nové zprávy a vše zase vypadá trochu optimističtěji.
05.02.2012 10:55 |

podobné články

Heidi a Seal se hádají o děti a majetek. Rozvod se zasekl

 
Tak rychlý rozvod jako v případě Toma Cruise  (50) a Katie Holmes  (33) u Heidi Klum  (39) a Seala nehrozí. Německá modelka a americký zpěvák se totiž nemohou dohodnout na péči o jejich čtyři děti a na vyrovnání majetku, takže se začali handrkovat a rozvodové řízení se tím zaseklo na mrtvém bodě.
30.08.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (885 článků) , Heidi Klum (540 článků) , Seal (181 článků)

Vyšetřování exministra Kocourka se nehýbá, exmanželka se stáhla

 
Kriminalisté z Prahy-západ stále nemohou uzavřít případ odkloněných peněz bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS). Přestože se dá očekávat, že znovu státnímu zástupci navrhnou zastavit Kocourkovo stíhání v souvislosti se zatajením šestnácti miliónů korun před bývalou manželkou Olgou, chybí jim k tomu poslední krok – výpověď jednoho svědka. Jenže ten odmítl podat na policii vysvětlení a kauza tak uvízla na mrtvém bodě.
15.09.2012 03:20 |

podobné články