Článek

Boj proti ilegálnímu obchodu s tabákem budí rozpaky

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) čelí rostoucím potížím v boji proti ilegálnímu obchodu s tabákovými výrobky. V listopadu 2012 byl v Soulu podepsán Protokol o nezákonném obchodu, který je součástí Rámcové úmluvy o kontrole tabáku (FCTC); připojilo se k němu 54 zemí. Ratifikací jej však potvrdilo pouze 19 z nich, pro vstup v platnost je třeba nejméně 40 států. Evropská unie sice protokol podporuje, většina členských zemí včetně Německa tak doposud neučinila. Opatrný postoj mají i Čína, Spojené státy a další velké země smlouvu dokonce ani nepodepsaly. Navzdory úsilí sekretariátu WHO, který vyvíjí nátlak na menší země a usiluje o překročení potřebného limitu, se vstup protokolu v platnost nezdá reálný.
07.09.2016 17:40 |

podobné články

Podobné články

Role Paroubkové budí ve straně rozpaky, říká šéfka soc. dem. žen

 
Šéfka hnutí Sociálnědemokratických žen Jindřiška Maršová se kriticky zamýšlí nad úlohou Petry Paroubkové, ženy šéfa ČSSD Jiřího Paroubka. Její zapojení do předvolební kampaně budí podle ní ve straně rozpaky, řekla pro ParlamentniListy.cz.
01.02.2010 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3374 článků) , Petra Paroubková (474 článků)

Film Železná lady budí rozpaky v řadách kritiků, Meryl Streep je však oceňována

 
Životopisný snímek Železná lady o bývalé britské ministerské předsedkyni Margaret Thatcher budí rozpaky v řadách britských filmových kritiků. Světlou stránkou filmu je dle nich výkon představitelky hl...
09.01.2012 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Meryl Streep (179 článků) , Margaret Thatcher (129 článků)

Jedeme na Rusko. Čechů se ptát nemusíme, navrhl NATO americký generál nový režim pohybu vojsk. Vzbudil rozpaky

 
Návrh velitele pozemních sil americké armády v Evropě Bena Hodgese, aby byla v Evropě vytvořena jakási „vojenská schengenská zóna“, budí u českých bezpečnostních analytiků rozpaky a vyvolává spíš otázky, zda je postup NATO koordinován a v souladu s celkovou alianční koncepcí.
22.06.2016 19:45 |

podobné články

Prodej alkoholu na benzínkách? Zakázat, říká šéf vládní rady

 
Vláda se rozhodla zesílit boj proti závislostem způsobených legálními drogami, tedy alkoholem, tabákem a gamblerstvím. V pondělí schválila, aby vládní rada, která dnes dohlíží na problematiku ilegálních drog, dostala na starosti i drogy tolerované státem. Podle národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila tento krok pomůže prosadit některé plány, které zatím zůstávaly v šuplíku.
23.10.2014 14:30 |

podobné články

Ministr Mládek: Podporujeme ambiciózní dohodu se Spojenými státy, neb máme pozitivní zkušenost

 
Ministři obchodu zemí EU jednali o TTIP. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek vedl delegaci České republiky na zasedání Rady pro zahraniční věci ve formátu ministrů obchodu členských zemí EU, které se uskutečnilo v Bruselu 7. května 2015. Hlavním tématem zasedání byla dohoda o volném obchodu mezi EU a USA (TTIP), příprava 10. Konference ministrů Světové obchodní organizace (WTO) a obchodní aspekty Východního partnerství. Na jednání Rady pro zahraniční věci navazovalo setkání ministrů obchodu EU s jejich resortními protějšky ze zemí Východního partnerství.
10.05.2015 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (666 článků)

Františka: Václav Upír Krejčí: Trapný boj o děti

 
Polozapomenutý mim Václav Upír Krejčí se chce v plném lesku vrátit na scénu. Způsob, jakým se prosazuje, ale budí silné rozpaky.
14.09.2009 13:00 |

podobné články

Vědci: Černý obchod s tabákem představuje pro legální trh v EU ohrožení

 
Nová studie, kterou dnes zveřejnilo Společné výzkumné centrum zabývající se nadnárodním zločinem Transcrime, varuje, že varianty politiky, o nichž v současné době uvažuje Evropská komise v rámci revize směrnice o tabákových výrobcích, s sebou nese významné riziko zvýšení kriminality a ilegálního obchodu s tabákovými výrobky.
03.04.2012 00:15 |

podobné články

Oslí kůže nad zlato. Kdo ohrožuje volně žijící osly?

 
Volně žijící osli budou v Jihoafrické republice už možná brzy minulostí. Tisíce oslů jsou loveny a zabíjeny kvůli ilegálnímu obchodu s jejich kůží, která se v posledních letech stala stejně cennou komoditou jako sloní kly, nebo rohy nosorožců. Hlavním důvodem je čínský apetit, který potřebuje až čtyři miliony oslích kůží.
02.04.2017 11:40 |

podobné články

Michal Viewegh: Funkci českého vyslance UNICEF jsem přijímal s rozpaky

 
Spisovatel Michal Viewegh ve středu přijal funkci českého vyslance dobré vůle Dětského fondu OSN UNICEF. V rozhovoru přiznal rozpaky, jež jmenování provázely. Jmenoval i aktivitu pro UNICEF, jež mu je nejbližší.
18.02.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Viewegh (166 článků)

Film o železné lady vzbuzuje rozpaky, Streep je ale oceňována

 
Britští filmoví kritici netají rozpaky nad životopisným snímkem Železná lady o bývalé britské ministerské předsedkyni Margaret Thatcher, který měl v Londýně předpremiéru. Za jeho světlou stránku ale shodně považují výkon americké herečky Meryl Streep (62), která ve filmu hraje hlavní roli a která by podle množících se spekulací mohla za něj dostat svého třetího Oscara.
05.01.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Meryl Streep (179 článků) , Margaret Thatcher (129 článků)

Meryl Streep v roli Železné lady: Filmoví kritici netají rozpaky

 
Britští filmoví kritici netají rozpaky nad životopisným snímkem Železná lady o bývalé britské ministerské předsedkyni Margaret Thatcherové, který má dnes v Londýně předpremiéru. Za jeho světlou stránku ale shodně považují výkon americké herečky Meryl Streepové, která ve filmu hraje hlavní roli a která by podle množících se spekulací mohla za něj dostat svého třetího Oscara.
08.01.2012 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Meryl Streep (179 článků) , Margaret Thatcher (129 článků)

Strejček (ODS): "Evropské" recepty na krizi vzbuzují rozpaky

 
Brusel - Rozpaky, pochybnosti, nejistota a vyčkávání. Takovými slovy hodnotil dosavadní fungování záchranného fondu eurozóny (EFSF) guvernér České národní banky Miroslav Singer v Evropském parlamentu.
24.01.2012 12:00 |

podobné články

Stud a rozpaky Jitky Ježkové (37): Při natáčení jí musely stát bradavky!

 
Stud, rozpaky a bradavky! To jsou věci, které si herečka Jitka Ježková (37) okamžitě vybaví při vzpomínce na snímek Báječná léta pod psa (1997). Při milostných scénách se totiž tenkrát stále řešila její prsa!
24.02.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Ježková (41 článků)

Stud a rozpaky Jitky Ježkové (37): Při natáčení jí musely stát bradavky!

 
Stud, rozpaky a bradavky! To jsou věci, které si herečka Jitka Ježková (37) okamžitě vybaví při vzpomínce na snímek Báječná léta pod psa (1997). Při milostných scénách se totiž tenkrát stále řešila její prsa!
25.02.2014 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Ježková (41 článků)

Obama ve svém středečním projevu mluvil a mluvil. Až zbyly jen rozpaky

 
Středeční projev amerického prezidenta Baracka Obamy vyvolal ve světě značné rozpaky. Obama prohlásil, že Amerika bude zaměřovat svou diplomacii na hledání spojenců a bude se vyhýbat vojenské síle. Něktará média ocenila jeho mírnou rétoriku, naopak jiná upozornila na to, že hlava Ameriky nedoceňuje vážnost rizika teroristických útoků.
29.05.2014 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2392 článků)

Špatný vtip: Nohavica chtěl potěšit Bartošku, ale přišly rozpaky!

 
Možná to myslel dobře, jenže výsledek je více než rozpačitý. Populární moravský písničkář Jarek Nohavica (61) si během svého pražského vystoupení vzpomněl na několik přátel, kterým věnoval písničku. Když si takhle vzpomněl i na těžce nemocného Jiřího Bartošku (67), přišly rozpaky...
21.01.2015 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (570 článků)

Shakira podporuje ilegální stahování hudby

 
Kolumbijská zpěvačka Shakira trvá na tom, že díky ilegálnímu stahování hudby se cítí blíže svým fanoušům a  má jich čím dál více. Také se postavila proti Lily Allen, která podala žádost  vládě, aby zasáhla proti pirátům. Shakira poskytla rozhovor britskému časopisu Daily Mail:  “Líbí se mi, co se děje, protože se cítím blíže k fanouškům a [...]
22.10.2009 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Shakira (186 článků) , Lily Allen (188 článků)

Proti lesovně u Písku lidé protestují, je moc luxusní

 
Na okraji Písku vyrostla unikátní lesovna. Stavba za dvacet milionů budí značné rozpaky. Podle některých je příliš luxusní.
11.10.2010 19:45 |

podobné články

Kupka (ODS): První cesta českého vicepremiéra na Slovensko budí rozpaky

 
Spojit první oficiální státní návštěvu Slovenska s řešením osobního soudního sporu je zjevný přešlap proti civilizované politické kultuře.
30.01.2014 22:15 |

podobné články