Článek

Blíží se k nám Planeta 9. V minulosti několikrát vyhladila život na Zemi

 
Téměř mystickou se zdá být Planeta 9, kterou astronomové objevili v Sluneční soustavě teprve před několika měsíci. Oběžnice Slunce se jednou za několik miliónů let přiblíží k Zemi. A nevěstí to zřejmě nic dobrého. Začne totiž směrem k naší planetě vrhat proud komet a asteroidů. Podle astronoma profesora Daniela Whitmira zřejmě ona může za to, že na Zemi několikrát došlo k masové extinkci druhů.
08.04.2016 09:05 |

podobné články

Podobné články

Pouhých jedenáct světelných let od nás se nachází planeta podobná Zemi

 
Švýcarští vědci tvrdí, že poměrně blízko Sluneční soustavy se nachází planeta, jejíž velikost a klima by se mohly podobat naší Zemi. To by vhledem k zákonům vesmíru nevylučovalo, že je tam život, nebo že bychom tam mohli žít. Ačkoli je planeta vzdálená pouhých jedenáct světelných let, současnými raketami bychom k ní letěli 141 tisíc roků.
19.11.2017 10:30 |

podobné články

Retrográdní Merkur v roce 2014: Co všechno nám tahle planeta způsobí? Připravte se na problémy v komunikaci a začněte zálohovat počítač!

 
Pojmenování "planety Merkur":http://www.extra.cz/den-narozeni-v-tydnu-prozradi-jakou-mate-povahu-podle-planety-ktera-jemu-i-vam-vladne pochází z římské mytologie. Merkur byl bůh obchodu a posel bohů, který vyřizoval různé zprávy, zprostředkovával informace a vyjednával dohody. Planeta Merkur je proto spojována s komunikací, obchodem, cestováním a "každodenními záležitostmi":www.extra.cz/horoskop. V antickém Řecku nesl Merkur dvojí označení, ráno se planeta jmenovala Apollo, večer pak Hermes.
07.02.2014 07:05 |

podobné články

Modrá planeta je v ohrožení, bojí se prezident Klaus

 
Prezident Václav Klaus v pátek představil svou novou knihu na téma globální oteplování. Znovu v ní především varuje před údajnou hysterií kolem změn klimatu. Kniha dostala název Modrá planeta v ohrožení. Navazuje na Klausův předchozí text ke stejnému tématu - Modrá, nikoli zelená planeta, který vyšel před dvěma lety.
28.08.2009 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Vědci spočítali, že Planeta 9 existuje

 
Pluto zřejmě skutečně není poslední planetou Sluneční soustavy. Za tímto tělesem, které někteří astrofyzikové zpochybňují jako skutečnou planetu, se prý nachází další objekt. Nikdo ho zatím nepozoroval a jeho existence byla vždy pouze teoretická. Loni přitom vědci oznámili, že výpočty ale byly chybné a Planeta 9 neexistuje. Jenže teď přišli madridští vědci s novými výpočty a tvrdí, že nějaká planeta za Plutem bude.
18.07.2017 18:30 |

podobné články

Geniální vědec Stephen Hawking přišel s velkou hrozbou: Naše planeta zanikne! Chcete vědět, kdy ke katastrofě dojde?

 
Stephen Hawking varuje lidstvo před zánikem naší planety Země. Vědec je toho názoru, že nám zbývá už něco okolo 1000 let a pak naše planeta zcela zanikne. Prý bychom si měli začít vážnost tohoto problému uvědomovat a vytvářet kolonie pro život na jiných planetách.
19.11.2016 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (96 článků)

Obří ledová planeta se srazí se Zemí v roce 2016, obávají se experti

 
Přezdívá se jí Planeta 9, protože podle posledních vědeckých objevů má jít o devátou planetu sluneční soustavy. Jenže podle některých odborníků hrozí, že ledový kolos může již letos zničit naši rodnou planetu Zemi. Nutno dodat, že tito odborníci se vyžívají v konspiračních teoriích, informoval The Sun.
27.01.2016 21:20 |

podobné články

Retrográdní Merkur v roce 2015: Jaké horké chvilky zažijeme kvůli téhle planetě a kdy?

 
V římské mytologii byl Merkur bůh obchodu, zisku a posel bohů, jenž vyřizoval rozličné zprávy, zprostředkovával informace a vyjednával dohody. Planeta "Merkur":http://www.extra.cz/vliv-planet-na-dny-v-tydnu-na-kdy-si-domluvit-rande-a-ktera-planeta-nam-dava-lekce tedy bývá spojována s komunikací, obchodem, cestováním a věcmi každodenního života.
20.01.2015 17:27 |

podobné články

OBJEV: Masivní planeta bombarduje Zemi kometami a asteroidy

 
Na hranici naši Sluneční soustavy se podle astronomů nachází obrovská, dosud nezpozorovaná planeta o čtyřnásobné velikosti ve srovnání s Jupiterem.
13.12.2010 01:00 |

podobné články

Ve vesmíru se rodí nová planeta. Poprvé budeme její vznik pozorovat i na Zemi

 
Astronomové jsou blízko velkého objevu. V oblačné změti prachu a plynů se prý nedaleko naší sluneční soustavy rodí nová planeta. Pokud se výsledky jejich pozorování potvrdí, půjde o vůbec první lidmi přímo sledovaný vznik planety.
01.03.2013 07:30 |

podobné články

Planeta si připomíná Světový den vody: Co dělat, abychom v budoucnu nežíznili?

 
Bez vody nelze žít! Voda je základem života na Zemi a bez ní bychom nemohli existovat. Ve středu 22. března si planeta připomíná Světový den vody. Podívejte se, zda zacházíte s vodou správně!
22.03.2017 10:15 |

podobné články

Planeta vhodná pro život leží jen 20 světelných let od Země

 
Planeta vzdálená pouhých 20 světelných let od Země je obyvatelná! Jmenuje se Gliese 581d a má podmínky, ve kterých by mohli žít lidé.
17.05.2011 16:35 |

podobné články

Měli bychom se začít bát? Život na planetě Zemi se prý krátí a plán B neexistuje

 
Drogy, sex, násilí, nespoutaný život a absolutní ztráta ohledu na matičku Zemi. Mnozí z nás žijí nezřízeným způsobem a mnozí z nás zapomínají na to podstatné - chránit naši planetu a být jí vděčni za její pohostinnost a krásu. Ale co když nadejde den, kdy nebude planeta Země? Kde budeme žít? Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. To je nový film - Interstellar.
30.10.2014 18:46 |

podobné články

Nicole Kidman šla »do sebe«: Přiznala botox!

 
Dlouhá léta australská herečka Nicole Kidman (45) tvrdila, že její krása je čistě přírodní a nenechala na sebe sáhnout plastického chirurga. Až teď přiznala, že si v letech 2008 až 2010 píchala do obličeje botoxové injekce, aby vyhladila vrásky.
01.02.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Nicole Kidman (287 článků)

Kateřina Průšová si vyhladila obličej: Vypadala jako mumie!

 
I když to podle počasí nevypadá, astronomické jaro je v plném proudu. A to chce pořádný úklid. Modelka Kateřina Průšová (29) začala přímo u sebe. Respektive si nechala rozzářit obličej »Cocoonem«.
25.03.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Průšová (328 článků)

Lesba řádila u Jílkové. Podle experta by mužské plémě nejradši vyhladila

 
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Zlatým hřebem pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou bylo vystoupení divačky, která nekontrolovala své emoce a všem divákům u obrazovek ukázala, jak vypadá koncentrovaná nenávist k mužům. Podle mediálního odborníka Jiřího Balvína si v diskusi distingovaně počínal senátor Jiří Čunek, zatímco poslanec Viktor Paggio jen lovil hlasy pro stranu LIDEM.
07.06.2013 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (438 článků) , Jiří Čunek (634 článků) , Viktor Paggio (87 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Lesba řádila u Jílkové. Podle experta by mužské plémě nejradši vyhladila

 
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Zlatým hřebem pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou bylo vystoupení divačky, která nekontrolovala své emoce a všem divákům u obrazovek ukázala, jak vypadá koncentrovaná nenávist k mužům. Podle mediálního odborníka Jiřího Balvína si v diskusi distingovaně počínal senátor Jiří Čunek, zatímco poslanec Viktor Paggio jen lovil hlasy pro stranu LIDEM.
10.06.2013 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (438 článků) , Jiří Čunek (634 článků) , Viktor Paggio (87 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Co opravdu zabilo dinosaury?!

 
K vyměření dinosaurů došlo před šestašedesáti miliony let velmi náhle. Vědci tak uvažují o tom, že je vyhladila ze zemského povrchu velká přírodní katastrofa. Nejpravděpodobněji se jeví jako příčina jejich extinkce následek srážky Země s velkým asteroidem. Ten způsobil náhlou globální změnu klimatu. Ale nejen ji. Vychrlil do atmosféry obrovské množství sazí, s nimiž dinosauři svedli poslední prohranou bitvu.
18.07.2016 15:05 |

podobné články

Dinosaury možná vyhladila jen velká vzpoura rostlin

 
Ačkoli jako nejpravděpodobnější z teorií o masovém vymření dinosaurů se jeví ta o vlivu střetu Země s velkým asteroidem, vědci ze státu New York přišli s novou hypotézou. Podle nich je totiž vymírání možné vysvětlit mnohem logičtěji a méně katastroficky. Stojí za ním velká vzpoura rostlin. Zhruba v době, kdy začali dinosauři masově mizet, rostliny začaly produkovat velké množství toxinů jako obranných látek před býložravci. Obří plazi se nedokázali adaptovat a otrávili se.
09.04.2018 11:35 |

podobné články

Klaus vydá novou knihu o ekologii

 
Nakladatelství Dokořán vydává novou knihu Václava Klause, v níž prezident opět obviňuje ekologicky smýšlející politiky ze snah o zneužití klimatických změn pro vlastní totalitní cíle. Po knize "Modrá, nikoli zelená planeta" se tak objeví na pultech českých a zřejmě brzy i zahraničních knihkupců nový titul "Modrá planeta v ohrožení".
21.08.2009 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)