Článek

Blaha (ODS): Socialističtí počtáři, finanční ústava a energetické štítky

 
Sociální demokraté vystartovali na svého koaličního partnera způsobem, který mě upřímně rozesmál.
02.03.2015 20:21 |

podobné články

Podobné články

Povinné energetické štítky: Budou stát majlant!

 
Už jen na podpis prezidenta Václava Klause čeká novela zákona o hospodaření energií, kvůli které budou muset být budovy označeny energetickými štítky s detaily o jejich spotřebě. Od příštího roku by tak musely mít štítky všechny domy určené k prodeji či pronájmu!
26.07.2012 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9096 článků)

Energetické štítky k prodejům nemovitosti prozatím vyžaduje jen 20 procent prodávajících a kupujících

 
Od ledna 2013 si mohou zájemci pořídit energetický štítek na budovu, od dubna je jeho pořízení při transakcích s nemovitostmi povinné. Zájem o tyto štítky je však zatím malý. Aktuální statistiky jedné z největších realitních kanceláří v Česku, M&M; reality, ukazují, že v současné době má o tyto štítky zájem pouhých 20 procent klientů.
06.03.2013 14:50 |

podobné články

Energetické štítky u starých budov jsou nesmysl, kritizují realitky. Proč?

 
Asociaci realitních kanceláří kritizují to, že by energetické štítky měli být i na starých stavbách. Podle představitelů organizace by průkaz energetické náročnosti budovy měl být jen na stavbách mladších deseti let.
04.02.2013 16:05 |

podobné články

Policistům se ztratily vízové štítky, Číňané už je zneužili

 
Z pracoviště jihomoravské cizinecké policie se loni v červenci ztratily vízové štítky, které cizincům potvrzují dlouhodobé pobyty. Česká televize (ČT) v pondělí informovala, že štítky už byly zneužity v Číně. V rukách lidí, kteří organizují nelegální migraci, přitom znamenají obrovské bezpečnostní riziko. Případem se zabývá policejní inspekce.
01.02.2010 19:50 |

podobné články

Poslanci přehlasovali Klause, domy budou muset mít energetické štítky

 
Poslanci trvají na novele zákona o hospodaření s energií, která zavádí povinné energetické štítky na budovách. Potvrdili to na středečním jednání Sněmovny, kdy přehlasovali veto prezidenta Václava Klause.
19.09.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9096 článků)

Nová povinnost: Energetické štítky na obytných domech. Co to obnáší?

 
Od začátku letošního roku přibyla majitelům obytných budov nová povinnost: Musí je mít opatřeny tzv. energetickými štítky. Zatím to platí pro případ, že stavíme nový objekt k bydlení, popřípadě chceme svůj dům prodat nebo pronajmout. Pamatujete ale na to, že od roku 2016 budou muset mít své energetické průkazy všechny nemovitosti!
07.03.2013 18:10 |

podobné články

Klaus vetoval novelu, která zavádí energetické štítky pro budovy

 
Prezident Václav Klaus vetoval novelu zákona o hospodaření energií, která zavádí povinnost označovat budovy energetickými štítky podobně jako u elektrospotřebičů.
09.08.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9096 článků)

Klaus vetoval novelu zavádějící energetické štítky na budovy

 
Prezident Václav Klaus vetoval novelu zákona o hospodaření energií, která zavádí povinnost označovat budovy energetickými štítky podobně jako u elektrospotřebičů. V odůvodnění uvedl, že na základě nejasné terminologie stavebníkům novela ukládá řadu zákonem vynutitelných povinností. Směrnice EU, kterou novela do české legislativy zavádí, podle Klause nutí k zateplování i soukromé subjekty, jako kdyby stát a EU lépe než majitelé domů věděli, co je pro ně dobré. O prezidentově vetu dnes informoval jeho mluvčí Radim Ochvat.
09.08.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9096 článků)

Energetické štítky na domech: Na kolik vás vyjdou?

 
Sněmovna včera schválila novelu zákona, podle které jsou majitelé povinni označovat nemovitosti energetickými štítky. Na kolik tenhle "výmysl" z EU Čechy vyjde? A týká se úplně všech?
20.09.2012 18:45 |

podobné články

Kalousek perlil ve sněmovně: Něco jste si v koalici uhňahňali... Nakonec ale finanční ústava v prvním čtení prošla

 
Poslanci dnes propustili prvním čtením vládní finanční ústavu proti zadlužování. Nyní ústavu, a k tomu přidané prováděcí zákony, budou posuzovat příslušné výbory. Jenže opozice - převážně topkaři - s ústavou nesouhlasí, podpořili by ji ale v případě, kdy by se kabinet zavázal ke snižování strukturálního deficitu o půl procenta ročně. Opoziční Úsvit navíc žádá, aby finanční ústava obsahovala zákaz zvyšování daní.
08.04.2015 16:21 |

podobné články

Peša (ODS): Finanční ústava je pro ČR zbytečné omezení

 
Prvním čtením v Poslanecké sněmovně prošla tzv. finanční ústava. ODS ji v podobě, v jaké ji prosazuje současná vláda, označila za „vykastrovaný a značně oslabený návrh„.
15.04.2015 10:16 |

podobné články

Štítky a pneumatiky

 
Všichni jsme už slyšeli o štítcích vyjadřujících energetickou úspornost pneumatiky v určitých oblastech tak, jako to známe u ledniček nebo praček. Od kdy se se štítky setkáme, kde je najdeme, co na nich bude uvedeno se dozvíte právě teď v našem článku.
28.06.2012 13:45 |

podobné články

Pneumatiky vyberete snadněji, nově musí být označovány štítky

 
Pro výrobce pneumatik platí od neděle 1. července 2012 nová povinnost značit vyrobené pneumatiky informačními štítky. Ty budou sledovat hodnocení tří důležitých parametrů pneumatik, které mají pomoci nakupujícím při výběru.
01.07.2012 20:10 |

podobné články

Pneumatiky vyberete snadněji, nově musí být označovány štítky

 
Pro výrobce pneumatik platí od neděle 1. července 2012 nová povinnost značit vyrobené pneumatiky informačními štítky. Ty budou sledovat hodnocení tří důležitých parametrů pneumatik, které mají pomoci nakupujícím při výběru.
02.07.2012 06:05 |

podobné články

Poslanci dnes budou jednat o energetických štítcích na domech

 
Poslanci dnes budou jednat o prezidentem vetované novele zákona, která zavádí označování budov energetickými štítky. Štítky mají informovat zájemce o spotřebě energií a mají tak vést k jejich úsporám. Sloužit mají zejména zájemcům o koupi nebo pronájem nemovitosti.
07.09.2012 06:35 |

podobné články

Na Praze 10 řádí vykradači bytů. Jsou fikaní, na kukátka lepí žluté štítky

 
Jen co vysvitlo sluníčko a venku se oteplilo, do terénu vyrazili i bytoví zloději. V pondělí odpoledne se pokoušeli vloupat do dvou bytů v činžovním domě ve Vršovické ulici na Praze 10. Zřejmě spoléhali na to, že je většina lidí v práci. Aby se pojistili, tak na kukátka nalepili žluté štítky. Vyrušila je místní obyvatelka, která vloupání ohlásila na policii.
19.04.2016 21:30 |

podobné články

Němec (LEV 21): Vážení politici, Ústava není trhací kalendář

 
Ústava je základním zákonem státu a měla by být měněna pouze při zásadní změně politického režimu a nikoliv, jak si někteří naši politici představují, když se jim to hodí pro jejich „politické kšefty“. Ústava České republiky byla nově vytvořena se vznikem nové České republiky, nabyla účinnosti k 1. lednu 2003, její nedílnou součástí je „Listina základních práv a svobod“ a měla by být přesně dodržována.
01.07.2013 11:20 |

podobné články

Vláda projedná nové zdanění hazardu a energetické štítky budov

 
Vláda dnes projedná návrh nového zákona o provozování sázkových her, který hry dělí na povolované a ohlašované. Řeší také zcela nově zpoplatnění provozovatelů sázkových her, když dosavadní poplatky a odvody nahradí daní ze sázkových her. Kabinet se bude zabývat také novelou o hospodaření energií, která upravuje povinnost opatřit budovy zvláštním štítkem o energetické náročnosti.
29.02.2012 06:30 |

podobné články

Klaus odmítl novelu o energetických štítcích, patří prý k nejhorším, jaké měl podepsat

 
Prezident Václav Klaus ve čtvrtek vetoval novelu zákona o hospodaření energií, který zavádí povinné energetické štítky na budovách. Podle Klause patří novela k těm nejhorším, jaké měl kdy podepsat. Kritice podrobil i EU, která vydává směrnice ohledně energetické náročnosti budov.
09.08.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9096 článků)