Článek

BlaBlaCar zpoplatní v Česku zprostředkování spolujízdy. Lidé lamentují

 
Internetová platforma pro sdílení volných míst v automobilu zpoplatní zprostředkování spolujízdy. Provize za zprostředkování jízd by spolucestující měli začít platit na konci letošního nebo na začátku příštího roku. O výši provize a způsobu platby se zatím společnost rozhoduje. Za poslední rok řidiči v Česku a na Slovensku nabídli prostřednictvím této služby jízdu téměř 1,7 milionu spolucestujícím.
12.01.2017 14:20 |

podobné články

Podobné články

PŘIPRAVTE SI PENĚŽENKY! Česká pošta zpoplatní SIPO!

 
Česká pošta od 1. října zpoplatní Rozpis bezhotovostní platby SIPO doručovaný do schránky, nově za něj lidé zaplatí pět korun. V úterý o tom informovala mluvčí pošty Marta Selicharová.
09.08.2011 19:05 |

podobné články

Mobilní operátoři Vodafone a O2 v srpnu zpoplatní zasílání tištěných vyúčtování

 
Mobilní operátor Vodafone od poloviny srpna zpoplatní zasílání tištěných faktur. Naopak od příštího týdne zavede bezplatné rozesílání účtů emailem. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Poplatky za tištěné účty má nebo zavádí i konkurence.
25.07.2012 13:15 |

podobné články

Economia od pondělí zpoplatní server IHNED.cz

 
Vydavatelství Economia z neděle na pondělí zpoplatní na webu články Hospodářských novin a zpravodajského portálu IHNED.cz. Zdarma bude měsíčně desítka příspěvků, další budou k dispozici jen pro předplatitele. Nový přístup k digitálnímu obsahu dnes novinářům představili zástupci vydavatelství. 
25.09.2014 07:55 |

podobné články

Karla Šlechtová k novému zákonu o realitním zprostředkování: Nechceme, aby lidé dále dopláceli na špatné služby

 
Posílení ochrany spotřebitele a zvýšení úrovně poskytovaných služeb – to jsou hlavní cíle, které si klade nově chystaný zákon o realitním zprostředkování. Ministerstvo pro místní rozvoj, které je předkladatelem zákona, již připravilo jeho přesné znění a koncem dubna byl odeslán do meziresortního připomínkového řízení.
22.06.2016 12:40 |

podobné články

Obrana podepíše smlouvu o zprostředkování prodeje letadel L-159

 
Na ministerstvu obrany bude dnes podepsána dohoda o zprostředkování prodeje nepotřebných bitevníků L-159. Letouny od státu získá Aero Vodochody, které je následně přeprodá americké firmě Draken International. Armáda by se tak mohla zbavit nejméně 14 strojů, které se dlouhodobě snaží neúspěšně udat.
14.07.2014 06:50 |

podobné články

Velebný (ČSSD): Životní pojištění se změnilo v továrnu na peníze

 
Jsme v průměru ochotni zaplatit za zprostředkování této služby pouhých 657 korun. Stála nás ale během pěti let nejen desítky miliard za zprostředkování, ale dalších neuvěřitelných 41 miliard navíc jen tak vyhozených do vzduchu.
16.06.2015 10:16 |

podobné články

Proč platit dopravcům? Trendem je spolujízda, potkat můžete kohokoliv

 
Řidiči mající volná místa v autě mohou velmi snadno ušetřit náklady na cestu a ještě pomohou přírodě. V Česku se prudce rozvíjí jak fenomén spolujízdy, tak tzv. carsharing, neboli zápůjčka vozů. Jedou-li například dva lidé z Prahy přes Brno do Ostravy jedním, a nikoliv dvěma vozy, kromě nákladů na benzin ušetří i 44 kg CO², které by jinak proletěly výfukem.
16.02.2016 06:45 |

podobné články

Místo experta najmout souseda? Češi jsou pro, řemeslníci před amatéry varují

 
V Česku vedle ubytování, aut nebo spolujízdy funguje další druh sdílené ekonomiky. Lidé si nabízejí vzájemnou výpomoc v domácnosti. Vše probíhá přes specializované portály a uživatelé se mohou vzájemně dohodnout například na drobných instalatérských nebo stavebních pracích, úklidu, údržbě zahrady či IT výpomoci. Provozovatelé portálů potvrzují rostoucí zájem o tyto služby, vyučení řemeslníci k nim mají ale značné výhrady.
21.08.2016 07:45 |

podobné články

Komsomolci a prodejné kurvy, to zbylo EU. Petr Štěpánek má ostrý vzkaz pro všechny, kteří lamentují, jak staří nevzdělaní venkované zkazili budocnost britské mládeži

 
Petr Štěpánek z ODS poslal ironický vzkaz všem lidem, kteří si stýskali nad tím, že mladí lidé ve Velké Británii hlasovali pro setrvání v EU a následky rozhodnutí svých starších spoluobčanů ponesou nejdéle. Hudebník a řadový člen strany poukázal na fakt, že mladí lidé ochotně sloužili i Hitlerovi či komunistům, neb se dali nejsnáze zmanipulovat.
25.06.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (603 článků) , Petr Štěpánek (603 článků)

Komsomolci a prodejné kurvy, to zbylo EU. Petr Štěpánek má ostrý vzkaz pro všechny, kteří lamentují, jak staří nevzdělaní venkované zkazili budoucnost britské mládeži

 
Petr Štěpánek, komentátor a někdejší regionální funkcionář ODS, momentálně zakládající stranu Alternativa pro Česko, poslal ironický vzkaz všem lidem, kteří si stýskali nad tím, že mladí lidé ve Velké Británii hlasovali pro setrvání v EU a následky rozhodnutí svých starších spoluobčanů ponesou nejdéle. Hudebník a řadový člen strany poukázal na fakt, že mladí lidé ochotně sloužili i Hitlerovi či komunistům, neb se dali nejsnáze zmanipulovat.
25.06.2016 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (603 článků) , Petr Štěpánek (603 článků)

Češi se svolávají na webu na dobrovolnou pomoc uprchlíkům

 
Lidé, kterým není lhostejný osud uprchlíků, se prostřednictvím internetu domlouvají na koordinaci pomoci i finančních a materiálních sbírkách. Nalézt lze nabídky na tlumočení z arabštiny či spolujízdy do oblastí na Balkánu, kde se na hranicích hromadí uprchlíci.
20.10.2015 14:40 |

podobné články

Hledá se šéf uprchlického tábora. Zn. multikulti tolerance a slušná angličtina

 
Lidé nad přílivem uprchlíků do Česka mnohdy lamentují. Přitom jim vlna běženců přináší také pracovní příležitosti. Příkladem je pozice šéfa nově zřizovaného uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách. O místo se zájemci můžou přihlásit do 20. července. Podmínkou je tady vysoká škola, středně pokročilá znalost angličtiny a především multikulturní tolerance.
11.07.2015 06:35 |

podobné články

Zadýchaní chodci lamentují: Zelený panáček ze semaforu hned zmizí. Co s tím?

 
Jen co se chodcům rozsvítí zelená a lidé vkročí do vozovky, už zase skočí červená. Na tento fakt si stěžují například na náměstí Kinských v Praze 5. „Interval je tu tristní i pro zdravého člověka. Nemáte šanci dojít normálním krokem ani do půlky,“ postěžoval si v pořadu Selfie z Prahy na Blesk TV divák Tomáš.
15.11.2015 07:05 |

podobné články

Gazdík vás sveze zadarmo. A ještě si s ním pokecáte

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík, poslankyně Lenka Andrýsová (VV) či náměstek zlínského hejtmana Libor Lukáš (ODS) se rozhodli zapojit do unikátního projektu Jízdomat.cz, v rámci kterého si na chvíli vyzkouší roli taxikářů a nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti spolujízdu ve svém voze. Stane se tak prostřednictvím největšího českého portálu zabývajícího se zprostředkováním spolujízdy – Jízdomat.cz.
10.08.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (878 článků) , Lenka Andrýsová (68 článků) , Petr Gazdík (867 článků)

POLITICI NABÍZÍ SPOLUJÍZDU AUTEM NA INTERNETU!

 
Můžete se svést s některými poslanci. Třeba s ředseda poslaneckého klubu TOP09 Petr Gazdík, poslankyně Lenka Andrýsová i náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš nabídnou možnost spolujízdy ve svém autě.
11.08.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (878 článků) , Lenka Andrýsová (68 článků) , Petr Gazdík (867 článků)

Jak na Velikonoce cestovat levně a bez nervů?

 
Velikonoce jsou spolu s Vánocemi obdobím, kdy velká část Čechů cestuje za svými rodinami či přáteli. Každý rok řeší velikonoční cestující problémy s dopravou, neboť ta hromadná je na některých trasách často i několik dnů předem beznadějně vyprodána. Co se takhle nechat pohodlně svézt autem a ještě navíc ušetřit? Vyzkoušejte novodobý trend spolujízdy.
26.03.2016 18:55 |

podobné články

Primátor Brna: Uber podniká nelegálně!

 
Poté, co taxikáři vyhlásili válku službě Uber, která nabízí od února spolujízdy po Brně, přidal se na jejich stranu i primátor Brna.
15.02.2017 09:30 |

podobné články

Novotný (Svobodní): Hele, kámo, Uber (regulací)

 
Tenhle článek je věnován všem, kteří se potřebují odněkud někam dostat. Bude se zabývat individuální veřejnou dopravou. Laicky jde o taxi, uber, spolujízdy atd, atd… Abych dokreslil situaci, jdu na to přes peníze.
05.06.2017 22:30 |

podobné články

Péče v LDN se zpoplatní. Stát může až čtyři sta korun

 
Reformy čekají i léčebny dlouhodobě nemocných (LDN). Zatímco dnes za pobyt v nich lidé platí jen regulační poplatky, nově by si platili i ubytování a stravování. Částka by se mohla pohybovat mezi 300 - 400 korun za den.
14.05.2011 18:50 |

podobné články