Bezchybný Kornfeil si v britském dešti dojel pro životní úspěch

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil senzační druhé místo ve Velké ceně Velké Británie v kategorii Moto3. Životního úspěchu se dočkal na mokrém okruhu v Silverstonu při svém 103. startu v seriálu. Druhý český zástupce v nejslabší kategorii Karel Hanika nevyužil druhé místo z kvalifikace a závod po pádu nedokončil.
30.08.2015 17:40 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Kornfeil dojel na Sachsenringu jedenáctý, Abraham byl třináctý

Motocyklista Jakub Kornfeil skončil jedenáctý ve Velké ceně Německa a v sedmém z devíti letošních závodů mistrovství světa si dojel pro body. Nováček v kategorii Moto3 Karel Hanika dlouho mířil za nejlepším umístěním v kariéře, ale ze sedmého místa sedm kol před koncem upadl. Karel Abraham dojel v královské kubatuře MotoGP na 13. místě.
13.07.2014 16:25 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků) , Karel Nováček (11 článků)

Skvělý Kornfeil dojel v Austrálii pátý, bodoval i Hanika

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil si na Velké ceně Austrálie dojel pro výborné páté místo a zaznamenal druhý nejlepší výsledek v sezóně. Na prvního Portugalce Oliveiru přitom ztratil pouze 288 tisícin sekundy. Na Phillip Islandu bodoval také Karel Hanika, který skončil na čtrnáctém místě.
18.10.2015 12:05 |

Kornfeil dojel v Aragonii jedenáctý, Moto3 vyhrál Salom

Jakub Kornfeil prodloužil svou sérii závodů, ve kterých dojel v šampionátu Moto3 na bodovaném místě. Ve Velké ceně Aragonie skončil jedenáctý, vyhrál Španěl Luis Salom.
30.09.2012 12:10 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků)

Kornfeil bodoval v San Marinu, kde dojel třináctý. Abraham s Peškem nedokončili

Český motocyklista Jakub Kornfeil dojel v Grand Prix San Marina v kubatuře Moto3 třináctý a poosmé v sezoně dokázal bodovat. V průběžném pořadí šampionátu ale klesl o jednu příčku na desáté místo.
15.09.2013 16:50 |

Kornfeil byl na úvod MS v Kataru šestý, debutant Hanika dojel 14., Abraham 13.

Jakub Kornfeil vstoupil do sezony mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě Moto3 šestým místem ve Velké ceně Kataru. Debutant v šampionátu Karel Hanika bodoval pod umělým osvětlením na čtrnácté pozici. V královské MotoGP dojel Karel Abraham třináctý.
23.03.2014 21:25 |

Kornfeil dojel v USA pátý, Hanika při premiéře desátý. Body bral i Abraham

Jakub Kornfeil dojel ve třídě Moto3 pátý v motocyklové Velké ceně Ameriky v Austinu a o jedno místo vylepšil svůj výsledek z úvodní letošní Grand Prix v Kataru. Pátý je i celkově v šampionátu. Debutant v mistrovství světa Karel Hanika se zlepšil na desátou pozici. V MotoGP byl Karel Abraham čtrnáctý.
13.04.2014 23:25 |

Abaraham a Kornfeil dojeli v Brně čtrnáctí, Márquezova série skončila

Motocykloví závodníci Karel Abraham a Jakub Kornfeil obsadili ve Velké ceně České republiky čtrnáctá místa. V Brně bodoval také nováček v mistrovství světa Karel Hanika, jenž dojel patnáctý. V královské MotoGP skončila série deseti úvodních vítězství šampiona Marca Márqueze, jenž dojel čtvrtý.
17.08.2014 15:20 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Marc Márquez (15 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Kornfeil vstoupil do domácí GP 12. místem v tréninku

Jakub Kornfeil obsadil v prvním tréninku na domácí Grand Prix České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů, dvanácté místo. V nejslabší třídě Moto3 byl dnes dopoledne na Masarykově okruhu nejrychlejší Španěl Maverick Viňales, za kterým Kornfeil zaostal o 1,387 sekundy.
23.08.2013 13:00 |

Kornfeil v Aragonii bodoval, Hanika upadl

Jakub Kornfeil si ve Velké ceně Aragonie nejslabší kategorie Moto3 dojel pro dva body za 14. místo a posedmé v sezóně bodoval. Karel Hanika spadl sedm kol před cílem a opět tak nebodoval.  Závod nedokončil ani účastník MotoGP Karel Abraham, královské kubatuře vládl Jorge Lorenzo ze Španělska a snížil ztrátu na lídra MS Valentina Rossiho z Itálie na pouhých 14 bodů.

13.08.2011 14:55 |

Českým jezdcům kvalifikace na GP v Brně nevyšla. Abraham dojel poslední, Kornfeil dvacátý

Dvojici pravidelných českých účastníků mistrovství světa silničních motocyklů Karlu Abrahamovi a Jakubu Kornfeilovi se příliš nevydařila kvalifikace na domácí Velkou cenu v Brně. Abraham obsadil v kategorii MotoGP poslední sedmnáctou pozici, Kornfeil byl ve stopětadvacítkách dvacátý.
13.08.2011 15:55 |

Kornfeil dojel v Brně po spanilé jízdě sedmý. Smolař Abraham nedokončil

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně České republiky sedmé místo v kubatuře do 125 ccm a vyrovnal své letošní maximum v mistrovství světa. Naopak druhý stálý český jezdec v šampionátu Karel Abraham pokračoval ve smolné brněnské sérii a svoji domácí premiéru v královské třídě MotoGP nedokončil.
14.08.2011 17:25 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků)

Abraham i Kornfeil dojeli v San Marinu dvanáctí

Ve Velké ceně San Marina bodovali oba čeští motocyklisté v kubatuře do 125 ccm. Jakub Kornfeil skončil na 12. místě. Miroslav Popov, který startoval díky divoké kartě, dojel hned za ním a v šampionátu získal body poprvé v kariéře. Karel Abraham v královské třídě MotoGP obsadil 12. místo a po dvou nedokončených závodech rovněž bodoval.
04.09.2011 16:35 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Miroslav Popov (19 článků)

Abraham byl v trénincích ve Španělsku třináctý, Kornfeil čtvrtý

V pátečních trénincích na GP Španělska v Jerezu se ve velmi dobrém světle představil v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil, který po deváté příčce z prvního tréninku obsadil ve druhém testu čtvrté místo. Karel Abraham v MotoGP první trénink vynechal a ve druhém dojel třináctý.
27.04.2012 15:50 |

Kornfeil dojel v trénincích v Portugalsku 11. a 13., Abraham byl 10. a 11.

V úvodních dvou páteční trénincích na Velkou cenu Portugalska silničních motocyklů obsadil český závodník Jakub Kornfeil ve třídě Moto3 jedenáctou a třináctou příčku.
04.05.2012 19:20 |

Kornfeil dojel v trénincích ve Francii 15. a 9., Abraham byl 11. a 12.

V úvodním pátečním tréninku na GP Francie silničních motocyklů na okruhu v Le Mans obsadil český závodník Jakub Kornfeil ve třídě Moto3 patnáctou příčku, ve druhém si polepšil na deváté místo.
18.05.2012 15:35 |

Kornfeil dojel v trénincích 19. a 14., Abraham byl na 8. a 11. místě

Český závodník Jakub Kornfeil zajel v prvním pátečním tréninku před motocyklovou GP Katalánska na okruhu v Barceloně ve třídě Moto3 až devatenáctý čas, nejrychlejší byl Španěl Maverick Viňales.
01.06.2012 17:05 |

Kornfeil dojel ve VC Německa desátý, kategorii MotoGP vyhrál Pedrosa

Český jezdec Jakub Kornfeil obsadil v nedělní Velké ceně Německa silničních motocyklů ve třídě Moto3 desáté místo.
08.07.2012 16:20 |