Článek

Berounští strážníci před soudem: Odpouštěli přestupky policistům

 
Ruka ruku myje. Tohle přísloví bylo zřejmě vlastní strážníkům z Berouna. Ti podle žalobce odpouštěli policistům pokuty za špatné parkování. Civilnímu autu nasadili takzvanou botičku, a když zjistili, že řidičem je policista nebo příslušník jiných bezpečnostních sborů, přestupek úmyslně neřešili.
25.05.2016 10:40 |

podobné články

Podobné články

Berounští strážníci kšeftovali s pokutami. Obžalovali 18 lidí

 
V kauze berounských strážníků byla podána obžaloba na 18 lidí kvůli zneužití pravomoci úřední osoby. Oznámil to státní zástupce Josef Šebek. Strážníci podle dosavadních neoficiálních informací odpouštěli některým lidem pokuty za špatné parkování.
12.01.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Šebek (11 článků)

Berounští kriminalisté dopadli cizince, který v 90 případech ujel od benzínek bez placení

 
Policisté z dálničního oddělení Rudná se od roku 2011 zbývali případem, kdy neznámý muž pohybující se ve vozidle tovární znaky Škoda Superb stříbrné barvy, ujíždí po natankování pohonných hmot bez zaplacení od benzinových čerpacích stanic na úseku dálnice D5. Po medializaci celého případu se policistům na základě odvysílané reportáže ozval svědek, který pomohl se ztotožněním tohoto řidiče. Případem se dále zabývali berounští kriminalisté, kterým se v průběhu vyšetřování, kdy pobíhaly výslechy poškozených a detailní zkoumání kamerových záznamů, podařilo muži prokázat celkem devadesát skutků krádeží pohonných hmot.
25.06.2014 17:00 |

podobné články

Loni strážníci řešili přes milion přestupků: Pokuty platili hlavně řidiči

 
Pražští strážníci loni řešili 1,055 milionu přestupků. Většinu tvoří přestupky v dopravě, a to více než 900 tisíc. Celkem strážníci uložili blokové pokuty za 68 milionů korun. Dobrou zprávou pro řidiče je, že strážníci využívají odtahů a botiček čím dál tím méně. Pro turisty je naopak důležité, že se postupně zvyšují kontroly nepoctivých taxikářů, loni jich bylo téměř 50 tisíc.
23.02.2017 17:25 |

podobné články

Berounští kriminalisté objasnili tři roky staré loupežné přepadení

 
Berounští kriminalisté vyšetřovali loupežné přepadení, ke kterému došlo v listopadu roku 2010 v jedné z heren v obci Hořovice. Neznámý pachatel zaútočil na obsluhu baru, kterou začal škrtit a požadoval vydání finanční hotovosti. Nakonec si z herny odnesl pouze několik stovek korun. Kriminalisté na místě činu zajistili důležité stopy, které následně porovnávali v policejních databázích a videozáznam z herny zveřejnili ve sdělovacích prostředcích.
10.02.2014 16:45 |

podobné články

Berounští kriminalisté objasnili rozsáhlou majetkovou trestnou činnost

 
Od měsíce června letošního roku zaznamenali berounští policisté zvýšený nápad majetkové trestné činnosti na našem okrese. V tomto období docházelo na různých místech k vloupání do rekreačních objektů, stavebních buněk, mateřských školek, sportovních klubů a šaten. Po nevítaných návštěvách zlodějů přišli poškození o nemalou část svých věcí. Pachatelé kradli stavební nářadí, jízdní kola, elektroniku a další drobné předměty.
30.10.2014 23:50 |

podobné články

Přestupky schovávali do krabice od banánů!

 
Neplatit parkovné bylo v roce 2013 v Ústí beztrestné. Přestupky, které strážníci zaznamenali, totiž nikdo neřešil. Tři úředníci ústeckého magistrátu se teď kvůli tomu zpovídají před soudem.
08.06.2015 21:25 |

podobné články

Ministerstvo dopravy: Zvýšení horní sazby pokut v blokovém řízení se netýká dopravních přestupků, pokuty se nezvyšují

 
Informace, které se objevily v některých médiích o navýšení blokových pokut za dopravní přestupky od 1. října, nejsou pravdivé. Novela zákona o přestupcích navyšuje horní hranici blokové pokuty u jiných než dopravních přestupků, například u přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku. Dopravní přestupky upravuje zvláštní zákon, konkrétně zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu). K žádným změnám v této legislativní normě nedošlo, výše pokut včetně blokových, zůstává stejná jako dosud. Nejvyšší bloková pokuta je tedy nadále 2500 Kč, například za překročení rychlosti o vice než 20 km/h v obci a další přestupky.
02.10.2015 14:56 |

podobné články

Strážníci stanou před soudem! Řidič je žaluje za příliš tvrdý zákrok

 
Dva strážníci městské policie z Lázní Bohdaneč stanuli před okresním soudem v Pardubicích, a to kvůli zneužití pravomoci veřejného činitele. Řidič, kterého pronásledovali, je zažaloval za to, že proti němu zakročili příliš tvrdě. Strážníkům teď hrozí až tříleté vězení.
10.06.2011 18:40 |

podobné články

Den bez DPH přinesl knihkupcům třikrát větší tržby

 
Den, kdy knihkupci odpouštěli nakupujícím 15 procent z ceny knih, měli třikrát větší tržby než obvykle. Akci Knihy bez DPH uspořádal minulý týden Svaz knihkupců a nakladatelů, aby podpořil své snahy o snížení současné patnáctiprocentní daně z přidané hodnoty, jež se na knihy vztahuje. „Cítíme závazek uvažovat o podobných akcích i do budoucnosti,” uvedla tajemnice svazu Marcela Turečková.
29.04.2014 09:15 |

podobné články

Hudec (SZ): Pomohlo by zastropování celkové výše plateb dlužníka

 
Staří Izraelité prý co sedm let odpouštěli dluhy svým dlužníkům. Alespoň se to můžeme dočíst ve Starém zákoně, v Páté knize Mojžíšově.
19.05.2015 09:11 |

podobné články

Papež František vytáčí kněží: Chce, aby odpouštěli ženám po potratu!

 
Papež František udělil povolení všem kněžím, že můžou formálně odpustit těm ženám, které podstoupily potrat a žádají rozhřešení u svaté zpovědi. Argentinský rodák tak opět otvírá církev širšímu spektru lidí a snaží se ji změnit z exkluzivního spolku k všezahrnujícímu společenství založenému na lásce.
02.09.2015 16:00 |

podobné články

Mladík rozházel na ulici popelnice, od strážníků dostal pokutu, za chvíli rozbil reklamní poutač a strážníci k němu museli znovu

 
V sobotu 26. července těsně po půlnoci přijali strážníci telefonické oznámení o tom, že v prostoru autobusového nádraží v Třebíči dochází k výtržnosti. Strážníci na místě zadrželi 22letého mladíka z Třebíče, který rozkopával popelnice. Za toto jednání mu strážníci uložili blokovou pokutu.
28.07.2014 12:55 |

podobné články

Berounští policisté zachránili život sebevrahovi

 
Pátráním po pohřešovaném se v úterý podařilo berounským policistům zabránit sebevraždě. Informace ve středu poskytla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.
13.10.2010 13:15 |

podobné články

Berounští strážníci opět bodovali. Chytili partu zlodějů

 
Hlídce Městské policie Beroun se opět podařilo zadržet zloděje. Stalo se tak při pochůzce strážníků 11. května večer.
15.05.2011 16:50 |

podobné články

Policie v Berouně naháněla divočáka! Po útoku na policistu ho postřelili!

 
Berounští policisté a strážníci naháněli 8. prosince ulicemi města divoké prase. Divočák dokonce několikrát přebrodil Berounku, pak napadl policistu.
11.12.2013 18:50 |

podobné články

»Strážníci-botičkáři«? Ne! Zachraňují životy!

 
Že »měšťáci« jen pokutují přestupky a dávají na auta botičky? Ani nápad! Městští strážníci řeší i situace, kdy jde o život! A zrovna včera byli v Praze odměněni ti, co bez váhání přispěchali na pomoc, kterou jiní nezvládli. Skromně přitom říkají: „Je to naše práce…“
15.06.2012 12:05 |

podobné články

Festival Rock for people pohledem policistů, provedli 800 dechových zkoušek

 
V rámci hudebního festivalu „Rock for people“, který se konal v těchto dnech ve Festival parku v Hradci Králové, dohlíželi na jeho klidný průběh při zvýšeném výkonu služby také naši policisté. Zkontrolovali zde celkem 792 vozidel a u řidičů provedli i stejný počet dechových zkoušek. V rámci těchto dopravních kontrol zjistili celkem 68 přestupků, přičemž alkohol před jízdou požilo celkem 34 řidičů, 1 řidič byl pod vlivem toxi. Policisté rovněž zaevidovali i 3 přestupky a 11 trestných činů. Jednalo se o přestupky a trestné činy proti majetku a o řízení motorového vozidla pod vlivem návykové látky. V průběhu akce nedošlo k narušení veřejného pořádku.
07.07.2014 12:30 |

podobné články

Na recidivisty tvrdší metr. Vandaly a zlodějíčky začne evidovat registr přestupků

 
V sobotu stát spustí Centrální evidenci přestupků, která má přinést tvrdší postihy recidivistů. Za opakované přestupky bude hrozit vyšší pokuta. Údaje o přestupcích se budou v evidenci uchovávat pět let. V pátek to oznámil ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Evidence začne fungovat 1. října, přestupky spáchané před tímto termínem v ní uvedené nebudou.
30.09.2016 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (415 článků)

Jsou děti odpovědné za dopravní přestupky?

 
Když byl v lednu 2009 přijat nový trestní zákoník, dlouho to vypadalo, že od 1. ledna 2010 dojde ke snížení hranice vzniku trestní odpovědnosti ze současných 15 na 14 let. Tato změna se přitom netýkala jenom trestního práva, ale promítla se i do úpravy odpovědnosti za přestupky.
31.08.2009 07:15 |

podobné články