Článek

BBC šetří a ruší populární rubriku o receptech. Krize médií dolehne i na Česko, varuje odborník

 
Rozhodnutí o plánovaných škrtech se budou týkat i cestování nebo regionálního zpravodajství.
19.05.2016 09:30 |

podobné články

Podobné články

Vedení Prahy bude opravovat zprávy v médiích, má na webu rubriku

 
Pražský magistrát se rozhodl reagovat na zprávy v médiích, které podle něho neuvádějí přesné informace. Na svých webových stránkách proto zavedl rubriku "Uvádíme na pravou míru", ve které je ale zatím jedna zpráva. "Jde opravdu o novou rubriku, která bude uvádět na pravou míru nepřesné záležitosti a informace, jež se objeví v médiích," sdělil dnes ČTK šéf magistrátního oddělení komunikace Vladimír Řepka.
25.05.2015 15:00 |

podobné články

Vedení Prahy bude opravovat zprávy v médiích, má na webu rubriku

 
Pražský magistrát se rozhodl reagovat na zprávy v médiích, které podle něho neuvádějí přesné informace. Na svých webových stránkách proto zavedl rubriku "Uvádíme na pravou míru", ve které je ale zatím jedna zpráva. "Jde opravdu o novou rubriku, která bude uvádět na pravou míru nepřesné záležitosti a informace, jež se objeví v médiích," sdělil dnes ČTK šéf magistrátního oddělení komunikace Vladimír Řepka.
25.05.2015 15:01 |

podobné články

Zahradník (ODS): Problém migrace jako antická tragédie?

 
Jedním z nejčastěji používaných slov v článcích a komentářích k problému migrace, je slovo krize. Píše se o migrační krizi, o uprchlické krizi, případně o akutní migrační krizi. Krize, krize, krize. Podívejme se na problém migrační krize z hlediska významu slova krize jako jedné z pěti částí klasické antické tragédie. Těmi jsou, podle Aristotela, expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa.
20.09.2015 21:46 |

podobné články

BBC šetří, Rádio Česko může přijít o místo na jejích analogových kmitočtech

 
Zpravodajská rozhlasová stanice Rádio Česko by mohla přijít o analogové vysílání na VKV vysílačích BBC World Service.
09.01.2012 18:25 |

podobné články

Zastavení dodávek ropy dolehne nejvíce na Česko a Slovensko, zaznělo z Ruska

 
Pokud se Ukrajina odhodlá zastavit dopravu ruské ropy přes své území, budou si muset Evropané za tuto strategickou surovinu kvůli přesměrování tras připlatit, nejvíce pak obyvatelé České republiky a Slovenska. V reakci na slova ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka to v pátek podle agentury Interfax oznámil ruský monopolní provozovatel ropovodů Transněfť.
08.08.2014 16:15 |

podobné články

Do čela BBC míří ředitel Královské opery

 
Generálním ředitelem britské mediální společnosti BBC bude nynější ředitel Královské opery v londýnské Covent Garden a bývalý šéf zpravodajství BBC Tony Hall. Oznámil to dnes šéf rady BBC Chris Patten. 
22.11.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Chris Patten (1 článek)

Česká BBC dostala pokutu 200 tisíc korun za porušení licenčních podmínek

 
Společnost BBC Radiocom dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pokutu ve výši 200 tisíc korun. Společnost, která provozuje vysílání české BBC, měla podle RRTV vkládat do rádiového vysílání hudbu v rozporu s licenčními podmínkami. Jedná se již o druhou pokutu, kterou společnost BBC Radiocom za porušení licenčních podmínek dostala.
02.09.2014 18:20 |

podobné články

BBC nominovala jména pro BBC Sound of 2015

 
Stanice BBC zveřejnila seznam patnácti nominovaných jmen pro tradiční anketu nazvanou BBC Sound of 2015.
01.12.2014 16:37 |

podobné články

Ať se politické strany nepředhánějí v receptech, radí Kalousek k Romům

 
Ministr financí Miroslav Kalousek varuje, aby se politické strany nesnažily chrlit recepty na situaci na Šluknovsku. Vymyslet řešení by měli odborníci a vláda. Komunista Jiří Dolejš mu v tom dal za pravdu a stejně tak odmítl populistické výroky politiků.
11.09.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5960 článků) , Jiří Dolejš (416 článků)

Ruší křižovatka měřený úsek rychlosti? Ne!

 
Jak říká zákon, svislé dopravní značky ruší vzdálenější konec nejbližší křižovatky. Ruší i značku měření rychlosti?
08.04.2010 00:40 |

podobné články

Iveta Bartošová ruší koncerty: Blíží se další pohroma?

 
Nepěkný dárek k dnešním 48. narozeninám si dává zpěvačka Iveta Bartošová. Místo hvězdného comebacku totiž znovu ruší plánované koncerty. Správce jejího Facebooku tvrdí, že ze zdravotních důvodů, na oficiálním webu je ruší pořadatel. Blíží se opět její další strmý pád?
08.04.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6593 článků)

Křeček (ČSSD): Zemanova média

 
Nejsem si jist, zda je vůbec legitimní říci, že bude bojovat s médii, soudí o inauguračním projevu prezidenta politolog Tomáš Lebeda v sobotních LN (Chci bojovat s mafiemi, neonacisty. A s médii, LN 9. 3.). Já si však zase vůbec nejsem jist, zda slova, kterými prezident označil za „ostrov negativní deviace“ tu část médií, „…která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáže a na manipulaci veřejným míněním“, je možné interpretovat jako záměr „bojovat s médii“. Sotva. Části médií se tato charakteristika snad netýká. Nebo ano?
13.03.2013 11:40 |

podobné články

Cameron Diaz: V Karibiku oslnila sexy postavou

 
Charlieho andílek Cameron Diaz bude letos 37, svobodná, bez dítěte, ale pořád sexy! Stárnutí neřeší a když na ni náhodou dolehne splín, vydá se ke Karibiku, aby smutky spláchla v moři. V bikinách vypadá lépe než před 15 lety!
28.05.2009 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Cameron Diaz (352 článků)

O víkendu se na Vysočině lyžovalo!

 
Nedočkavci na sněhu! Když ještě před koncem léta na Vysočině na patru freeriderových nadšenců dolehne absťák po sněhu, nezbývá než si ho na louku přímo v Jihlavě navozit.
20.09.2009 14:55 |

podobné články

Letem světem: Istanbul – brána Orientu

 
„Z vysoké terasy jsem dlouho pozoroval bílé vody stambulských světel a perlový náhrdelník nového mostu na šíji černé vody. Byl tmavý večer a já jsem se znovu ponořil do té dřívější nekonečné melancholie, která dolehne v istanbulském večeru vždy, když člověk opustí hlavní ulici a její ruch mu utichne v uších. Světla lodí a malých lodiček plula po vodě Zlatého rohu a zdálky se ozývalo chraplavé, teskné houkání parníku. Vrátil jsem se do hotelu tak unavený a smutný, že jsem nedokázal pochopit, co vlastně mě, osamělého cizince, přilákalo do tak daleké cizí země, jejímuž jazyku nerozumím.“
27.04.2012 13:15 |

podobné články

Když je zvířátkům hic...

 
Jak to dopadne, když vedro dolehne i na zvířátka?
03.08.2013 05:15 |

podobné články

Obrana proti exekucím: Češi přikročili k akci

 
Když na člověka dolehne exekuce, existuje jediné řešení, jak se s ní srovnat – zaplatit. Ne vždy to je ale v možnostech dlužníka, ne vždy jde o skutečného dlužníka. Navíc často o dlužníka sice jde, on nepopírá svůj dluh, ale ten je po něm vymáhán s takovým navýšením, že se dlužník snaží všemi možnostmi (značně však kvůli nastavení zákona omezenými) proti tomu bránit.
23.09.2013 08:05 |

podobné články

5 léčivých minerálů s magickou mocí: Neuvěříte, co všechno dokáží!

 
Během jarních dnů na většinu z nás dolehne silná únava a vyčerpání. V tomto období, kdy je náš organismus dočasně oslaben, jsme mnohem citlivější vůči působení různých negativních vlivů. Pokud marně přemýšlíte o tom, jak se proti nim bránit a současně svému tělu dodat potřebnou energii, máme pro vás báječný tip – vyzkoušejte vzácné kameny s léčivými a magickými účinky. Například:
05.05.2015 09:00 |

podobné články

ODS vyzývá: Řekněte nám svůj názor na EET

 
Vážené dámy, vážení pánové, jak asi víte, návrh zákona o zavedení elektronické evidence tržeb (EET) jde do finále. V Poslanecké sněmovně právě probíhá jeho třetí čtení, které je de facto jedním z posledních podstatných kroků před uvedením do praxe. ODS je od začátku proti přijetí tohoto zákona, který zkomplikuje situaci statisícům podnikatelů a živnostníků v České republice. Dolehne však nejen na ně samotné, ale ve výsledku na něj doplatíme my všichni.
13.11.2015 05:30 |

podobné články