Bárta šlapal jako mašina a v královské horské etapě dojel šestý!

Jan Bárta se ve čtvrteční královské horské etapě ukázal v tom nejlepším světle a jako jediný z českých cyklistů dojel v první desítce! Bárta měl i několik nástupů a na vítěze Joachima Rodrigueze ztratil necelých šest minut. V etapě bojovali jezdci nejen s převýšením, ale i úmorným vedrem.
16.07.2015 17:55 |

Osobnosti: Jan Bárta (157 článků)

König dojel v těžké horské etapě devátý, průběžně se přesunul na 6. místo

Český cyklista Leopold König, který byl po odstoupení týmového kolegy Richieho Porta jmenován novou jedničkou stáje Sky, se za důvěru odvděčil dalším povedeným výsledkem a v 16. etapě dojel na deváté příčce. Vítězství v královské etapě si připsal jezdec stáje Astana Mikel Landa. Růžový trikot pro vedoucího jezdce je stále v držení Alberta Contadora.
26.05.2015 17:46 |

Osobnosti: Leopold König (20 článků)

Kreuziger dojel v 11. etapě Gira šestý, celkově je sedmý

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil šesté místo ve středeční 11. etapě Gira d'Italia s cílem na kopci a celkově zůstal na sedmé pozici. Pro vítězství si po 142 kilometrech dojel Francouz John Gadret, Kreuziger dojel těsně za lídrem závodu Contadorem.
18.05.2011 18:40 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (324 článků)

Kreuziger byl v královské etapě ve Švýcarsku devátý

Český cyklista Roman Kreuziger dojel v královské etapě závodu Kolem Švýcarska ve skupince s nejlepšími vrchaři a obsadil deváté místo. Šestý díl závodu ProTour vyhrál po sólovém úniku Nizozemec Robert Gesink a dostal se do čela průběžného pořadí.
18.06.2010 21:40 |

Spáčil s tatrou skončil na Rallye Dakar už po druhé etapě

Marek Spáčil s kamionem Tatra odstoupil po nehodě v druhé etapě z Rallye Dakar. Na svém webu to dnes uvedl Czech Dakar Team. V nedělní první etapě z Victorie do Córdoby dojel Spáčil s třináctiminutovou ztrátou šestý, z českých řidičů byl lepší jen Aleš Loprais.
04.01.2011 09:35 |

Osobnosti: Aleš Loprais (62 článků)

Jak vybrat ideální horské kolo?

Výběr toho správného horského kola se může zdát jako maličkost. Přijdete do obchodu, rozhlédnete se a koupíte si to, které se vám líbí nejvíc. Jenže to může být ta největší chyba. Stejně jako jinde, i tady je nutné pečlivě vybírat a zvažovat a brát v úvahu různé parametry. Víte, jak vybrat to nejlepší horské kolo pro vás? Na výběr máme ze dvou základních typů Horská kola jsou dnes v módě a ta klasická, silniční, si dnes pořizuje málokdo. Milovníci nižších i náročnějších terénů potřebují kolo, které jejich koníčku plně vyhoví. V první řadě se při výběru musíme rozhodnout, jestli si pořídíme horské kolo s pevným rámem (někdy nazývané také hardtail) nebo celooodpružené. První zmiňované poznáme podle pevného rámu a odpružené přední vidlice a nenabízí nám takový komfort při jízdě v terénu například přes kořeny či větší výmoly. Na to se hodí právě horské kolo celoodpružené, které má i zadní tlumič, díky němuž je zdolávání terénních nerovností výrazně komfortnější. Na velikosti záleží Další kategorií, na níž bychom se při koupi nového horského kola měli soustředit, je velikost kola. Jasné je, že jiné je dětské, jiné pro starší děti a jinak vypadá kolo pro dospělé. Podle rovného či zkoseného rámu a dalších prvků také snadno odlišíme dámské a pánské kolo. Ale když hovoříme o velikosti, máme na mysli i něco trochu jiného. Základní velikosti kol určených pro dospělé jsou 26, 27,5 a 29 palců. Liší se v jízdních vlastnostech, ovladatelnosti a rychlosti akcelerace. Při výběru je nutno soustředit se také na velikost rámu, délku sedlové trubky a s tím spojenou výšku budoucího uživatele horského kola. Skoro dvoumetrový muž bude totiž potřebovat úplně jinak vysoké než drobná 150 centimetrová žena. A pokud si nejste jistí, nedělejte si starosti, personál prodejny vám určitě poradí a naučí vás i, jak kolo správně seřídit – případně doporučí,... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat ideální horské kolo? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 04:30 |

Kreuziger v první horské etapě táhl Contadora a dojel sedmý

Český cyklista Roman Kreuziger dojel v osmé etapě Tour de France na sedmé příčce a v celkovém pořadí závodu se posunul na šesté místo.
06.07.2013 19:10 |

Kreuziger dojel v horské časovce šestý, na Giru zůstal osmý

Český cyklista Roman Kreuziger skončil v horské časovce v 16. etapě Gira d'Italia na šestém místě. Na trati dlouhé 12,7 kilometru zaostal o 49 sekund za vítězným Španělem Albertem Contadorem, který si upevnil pozici lídra závodu.
24.05.2011 18:00 |

Štybarovi kostky svědčí, dojel v elitní desítce!

Zdeněk Štybar v úterní etapě dokázal, že dokáže těžit ze své cyklokrosařské minulosti i na silnici a v úterní etapě, která byla zároveň nejdelší z celé letošní Tour (223 kilometrů) dojel na devátém místě! Prvenství na těžké trase, kde podstatnou část tvořily kostky, vybojoval Tony Martin. Na třetím místě dojel slovenský spurtér Peter Sagan.
07.07.2015 18:01 |

Osobnosti: Tony Martin (3 články) , Tony Martin (12 článků) , Tony Martin (12 článků) , Zdeněk Štybar (104 článků)

Kreuziger dojel druhý v královské etapě závodu Tirreno - Adriatico

Český cyklista Roman Kreuziger z týmu Astana obsadil druhé místo v nedělní královské etapě závodu Tirreno - Adriatico, která vedla z Martinsicura na Prati di Tivo a měřila 196 kilometrů.
12.03.2012 00:25 |

Bárta dojel v horské etapě Gira na druhém místě

Roman Kreuziger dojel šestnáctý
19.05.2012 17:20 |

FANTAZIE! König na Tour urval v první alpské etapě třetí místo

Cyklista Leopold König dojel v 13. etapě Tour de France na třetím místě. Český nováček na slavném závodu v první alpské etapě nestačil jen na dominantního Itala Vincenza Nibaliho, který si upevnil průběžné vedení, a Poláka Rafala Majku.
18.07.2014 18:10 |

Kreuziger skončil čtvrtý v další horské etapě Tour de France

11.07.2010 19:30 |

Český cyklista Roman Kreuziger z Liquigasu obsadil čtvrté místo v druhé horské etapě Tour de France, což pro něj značí nejlepší dílčí umístění ve slavném závodu. V celkovém pořadí se tak posunul po osmém dnu na sedmou příčku.
12.07.2010 13:25 |

Nibali se vrátil do čela, König byl v horské etapě Tour osmý

Po horské 10. etapě Tour de France získal zpátky žlutý dres lídra Ital Vincenzo Nibali a úspěšný den prožil také Leopold König, který obsadil osmé místo. Český cyklista a lídr stáje NettApp se posunul v průběžném pořadí na 21. příčku. Nejtěžší etapový závod dnes přišel o další z hvězd Alberta Contadora, jenž si poranil při pádu ve sjezdu koleno.
14.07.2014 19:40 |

Den volna Lopraisovi svědčil. Dojel pátý!

Po dni volna obsadil Aleš Loprais s tatrou v sedmé etapě Rallye Dakar páté místo, v průběžném pořadí zůstává šestý. Nejrychlejší dnes byl v okružní etapě se startem i cílem v argentinské Saltě Rus Eduard Nikolajev s kamazem. Třetí místem si upevnil celkové vedení Nizozemec Gérard de Rooy s vozem Iveco.
12.01.2014 23:10 |

König je stále šestý, ale dostal pokutu

Českému cyklistovi Leopoldu Königovi na Giru příliš štěstí nepřeje. Kvůli porušení pravidel v úterní etapě dostal spolu s dalšími 15 závodníky desetisekundovou penalizaci a pokutu 50 švýcarských franků (asi 1300 korun). Ve středeční etapě dojel do cíle ve skupině společně s celkovým lídrem závodu Albertem Contadorem.
27.05.2015 18:51 |

Kreuziger dojel v páté etapě na 17. místě, vyhrál Ital Malacarne

Český cyklista Roman Kreuziger dojel v páté etapě závodu série ProTour Kolem Katalánska do cíle na 17. pozici.
26.03.2010 19:35 |

Loprais nabral na Rallye Dakar půlhodinovou ztrátu a je šestý

Aleš Loprais s tatrou obsadil v druhé etapě Rallye Dakar v Argentině sedmé místo s více než půlhodinovou ztrátou na nejrychlejšího závodníka kategorie kamionů Antona Šibalova z Ruska. Předstihl ho i krajan Martin Kolomý, který dojel pátý. Celkově je Loprais šestý.
07.01.2014 01:00 |

Kreuziger dojel šestý a celkově je ČTVRTÝ! Takhle vysoko nikdy nebyl

Český cyklista Roman Kreuziger dojel ve třinácté etapě Tour de France na šestém místě a v celkovém pořadí se posunul na čtvrtou příčku, čímž o jednu pozici zlepšil své dosavadní maximum.
12.07.2013 18:45 |