Bardet rozhodl o vítězství ve sjezdu, Froome si v klidu hlídá žlutý trikot

Francie slaví druhý etapový úspěch na Tour de France. Postaral se o něj Romain Bardet. Na čele se nic nemění, ve žlutém v pohodě jede Chris Froome, pro kterého dnes opět odvedl velké penzum práce Leopold König.
23.07.2015 19:01 |

Osobnosti: Leopold König (25 článků)

Tour nemá svého lídra. Froome žlutý dres odmítl

Britský cyklista Chris Froome ukázal gesto v duchu fair-play když odmítl před dnešní sedmou etapou Tour de France žlutý trikot pro lídra závodu. Do čela průběžného pořadí se dostal ve čtvrtek poté, co kvůli zlomené klíční kosti odstoupil Němec Tony Martin. O Froomeově rozhodnutí informovala agentura AFP.
10.07.2015 10:51 |

Osobnosti: Tony Martin (3 články) , Tony Martin (12 článků) , Tony Martin (12 článků)

Quintana předvedl velký útok, Froome ale o žlutý trikot nepřišel

O vítězi letošního ročníku Tour de France je rozhodnuto. Kolumbijec Nairo Quintana  sice snížil ztrátu na vedoucího Chrise Froomea na minutu a dvanáct sekund, ale je prakticky vyloučené, aby Brita v nedělním rovinatém dojezdu do Paříže o triumf připravil. Už proto, že se na žlutý trikot v poslední etapě tradičně neútočí.
25.07.2015 17:55 |

Osobnosti: Nairo Quintana (4 články)

Strhující finiš tělo na tělo. Cavendish bral vítězství, žlutý trikot zůstává Saganovi

O vítězi třetí etapy Tour de France rozhodl pouhý centimetr, o který dojel Brit Mark Cavendish před německým kolegou Andrém Greipelem. Dopředu se v závěrečném spurtu cpal i vítěz z předchozí etapy a vůbec první Slovák ve žlutém dresu, Peter Sagan. Dojel sice čtvrtý, žlutý trikot mu ale zůstane.
04.07.2016 21:15 |

Osobnosti: Peter Mark (4 články)

Contador uhájil na Tourmaletu žlutý trikot, Kreuziger je devátý

Španělský cyklista Alberto Contador udržel v královské etapě Tour de France žlutý trikot a udělal důležitý krok k třetímu celkovému vítězství.
22.07.2010 18:15 |

Osobnosti: Alberto Contador (98 článků)

23.07.2010 09:30 |

Vakoč měl pád, zranil se a přišel o žlutý trikot

Jenom jeden den měl na sobě žlutý trikot Petr Vakoč. V úterní třetí etapě závodu Kolem Británie měl pád, pohmoždil si záda a způsobil drobnou zlomeninu v ukazováčku. Stalo se tak necelé dva týdny před mistrovstvím světa…
11.09.2015 10:04 |

První kopce zamíchaly pořadím na Tour. Belgičan sebral Saganovi žlutý trikot

Cyklisté ve středu ochutnali první kopce a jak se dalo očekávat, slovenský spurter Peter Sagan ztratil žlutý trikot. V další etapě ho poveze Belgičan Greg van Avermaet, který pátou etapu vyhrál po úniku a favoritům nadělil kolem pěti minut. Čech Roman Kreuziger dojel s odstupem 5:18 a propadl se průběžně z šestého na 18. místo.
06.07.2016 18:10 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Froom zahájil na Tour vlastní představení, Štybar vypadl z TOP 10

Cyklisté se konečně vydali do hor, ale kdo se těšil na dramatické přetahování o žlutý trikot bude po dnešní etapě asi zklamaný. Chris Froome se totiž rozhodl udělat si z Tour vlastní závod když úterní etapu ovládl s minutovým náskokem a upevnil si tak svoje dosavadní vedení. Z českých jezdců se nejlépe dařilo Romanu Kreuzigerovi, ale ztratil přes 10 minut.
14.07.2015 18:16 |

Froome završil žlutý hattrick! Kreuziger se chvíli radoval z lepšího výsledku

Můžete s tím nesouhlasit, nemusí se vám to líbit, ale faktem zůstává, že britský cyklista Chris Froome vyhrál už potřetí slavnou Tour de France. Poslední etapa nejslavnějšího cyklistického závodu se nesla tradičně ve znamení "pohody a legrácek", ale závěrečný finiš si nenechal ujít Němec André Greipel, který jen těsně odolal útoku Petera Sagana a připsal si tak první letošní triumf na Staré dámě. Roman Kreuziger si díky lepšímu výběru místa v pelotonu polepšil o jednu příčku, ale vedení závodu nakonec udělilo všem jezdcům v cíli stejný čas a český zástupce v barvách Tinkoffu tak uzavírá elitní desítku.
24.07.2016 22:00 |

Obhájce titulu Evans se na Tour propadl. I přes pád vyhrál Rolland

Francouz Pierre Rolland z týmu Europcar se stal vítězem 11. etapy cyklistické Tour de France, která vedla z Albertville do La Toussuire-Les Sybelles a měřila 148 kilometrů. Druhý dojel Thibaut Pinot, třetí byl Christoph Froome, žlutý trikot uhájil Brit Bradley Wiggins.
12.07.2012 20:30 |

Osobnosti: Evans Evans (151 článků) , Bradley Evans (2 články)

Tour de France: Cyklisty čeká 204 kilometrů v Alpách

Cyklistický závod Tour de France má dnes na programu 19. etapu, nejdelší z alpských úseků, které cyklisté zdolávají od čtvrtku do soboty. Žlutý trikot bude hájit Brit Christopher Froome, jemuž neuškodila v čele průběžného ani dvacetivteřinová penalizace dojezdu předchozí etapy.
19.07.2013 10:15 |

Nenasytný Sagan ovládl další etapu. Kreuziger si polepšil

Peter Sagan je v životní formě! Slovenský cyklista to potvrdil druhým etapovým vítězstvím na letošní Tour de France. Za nim dojel Brit Chris Froome, který si druhým místem pojistil žlutý trikot pro vedoucího jezdce. Čech Roman Kreuziger na něj sice ztrácí téměř minutu a půl, po středeční 11. etapě se ale posunul do elitní desítky.
13.07.2016 21:40 |

Froome má triumf už skoro v kapse, Kreuziger klesl na páté místo

Britský cyklista Christopher Froome dojel ve 20. etapě Tour de France třetí a vítězství ve 100. ročníku Tour de France má před nedělním dojezdem na Champs-Elysées si prakticky zajistil vítězství ve 100. ročníku slavného závodu. Roman Kreuziger měl dva defekty, skončil desátý a celkově klesl ze čtvrté na pátou pozici.
20.07.2013 17:45 |

Froome si pohlídal vedení, historické vítězství slaví stáj z Afriky

Britský cyklista Stephen Cummings z týmu MTN-Qhubeka se postaral o zápis do historie. Díky jeho triumfu ve čtrnácté etapě Tour de France se poprvé raduje z vítězství na "Staré dámě" stáj z afrického kontinentu. Svou dominanci v průběžném pořadí potvrdil Chris Froome . Češi se výrazněji neprosadili.
18.07.2015 18:31 |

Chris Froome loňský titul z Tour neobhájí, odstoupil již v páté etapě

Pro obhájce loňského vítězství Chrise Froomea skončila Tour de France už v páté etapě.  Britský cyklista dnes v dešti dvakrát upadl a ze závodu odstoupil. Froome měl pád již v úterý, kdy si sedřel levý bok a narazil zápěstí.
09.07.2014 16:05 |

Froome si podruhé podmanil Tour de France, z Čechů byl nejlepší Kreuziger

102. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France je minulostí. Podruhé v kariéře se z celkového vítězství raduje Brit Chris Froome. V závěrečné etapě s dojezdem na pařížské třídě Champs-Élysées se ve spurtu prosadil Němec André Greipel, který tak letos slavil čtvrtý triumf na "Staré dámě".
26.07.2015 20:50 |

Vinokurov si zlomil nohu. Žlutý trikot převzal Voeckler

Vinokurov a další cyklisté spadli při sjezdu
10.07.2011 15:40 |

Froome překonal exotickou nemoc a nyní vévodí Vueltě

Aktuální lídr průběžného pořadí cyklistické Vuelty Chris Froome může po překonání exotické choroby zvané schistosomóza opět naplno závodit.
30.08.2011 20:05 |