Článek

Bakalův nájemník Afghánec Abdullah, který tři roky pomáhal Čechům: Doma šlo o život!

 
Tři roky pomáhal českým vojákům v Afghánistánu Nimatullah Abdullah (35). Před pěti měsíci ze země uprchl s těhotnou ženou a dvěma dětmi. Ministerstvo vnitra mu zařídilo bydlení »u Bakaly« v Havířově.
04.08.2015 12:00 |

podobné články

Podobné články

Exministr zahraničí Abdulláh je po sčítání hlasů favoritem na afghánského prezidenta

 
Exministr zahraničí Abdulláh Abdulláh má velkou šanci na to, aby se stal afghánským prezidentem. Polovina hlasů je sečtena, celkem ze 34 provincií. Abdulláh disponuje prozatím se 44,4 procenty hlasů. 
20.04.2014 21:00 |

podobné články

Abdulláh Abdulláh se sám prohlásil za afghánského prezidenta

 
Za vítěze prezidentských voleb v Afghánistánu se v úterý prohlásil exministr zahraničí Abdulláh Abdulláh, i přes to, že předběžné výsledky oznámené v pondělí připisovaly vítězství exministrovi financí Ašrafu Ghanímu. 
08.07.2014 21:00 |

podobné články

Novináři chtěli zdokumentovat Bakalův majetek. Teď po nich jde policie

 
Dva novináři z Lidových novin mají potíže se švýcarskou policií. V souvislosti s přípravou rozsáhlé reportáže, která mapuje majetkové poměry a život miliardáře Zdeňka Bakaly ve Švýcarsku, totiž neoprávněně vnikli na Bakalův soukromý pozemek. Informoval o tom server Echo 24.
28.05.2016 19:55 |

podobné články

Afghanistán: Soupeř Karzáího chce bojkotovat volby

 
Afghánský prezidentský kandidát Abdulláh Abdulláh chce vyzvat k bojkotu druhého kola voleb plánovaného na 7. listopadu. Uvedl to podle agentury AP manažer jeho volební kampaně.
31.10.2009 20:45 |

podobné články

Opoziční lídr opustil afghánské volby kvůli machinacím

 
Abdulláh Abdulláh kritizuje volby pro netransparentnost. Jediným kandidátem tak zůstává dosavadní prezident Hamíd Karzáí.
01.11.2009 09:40 |

podobné články

Afghánské "volby" prezidenta mají jednoho kandidáta

 
Kandidát na afghánského prezidenta Abdulláh Abdulláh dnes oznámil, že se nezúčastní druhého kola voleb proti dosavadnímu prezidentovi Hamídu Karzáímu.
01.11.2009 10:35 |

podobné články

Karzáí složil prezidentskou přísahu. Chce potírat korupci

 
Karzáí se stal afghásnkým prezidentem. Protikandidát Abdulláh Abdulláh se nezúčastnil druhého kola.
19.11.2009 09:45 |

podobné články

Afghánci si zvolili novou hlavu státu. Prezidentem bude exministr financí Ašraf Ghaní

 
Druhé kolo afghánských prezidentských voleb mí svého vítěze. Polde předběžných výsledků je jím někdejší ministr financí a bývalý ekonom Světové banky Ašraf Ghaní. Afghánská ústřední volební komise v pondělí oznámila, že získal 56,44 procenta hlasů, zatímco jeho soupeř, exministr zahraničí Abdulláh Abdulláh, si připsal 43,56 procenta hlasů. 
07.07.2014 18:20 |

podobné články

Zdrcený otec utonulého syrského hocha: Pašerák nás poslal na smrt

 
Otec utonulého chlapečka Aylana Kurdi (†2) promluvil. Abdullah Kurdi popsal okolnosti tragédie, při které je na rozbouřeném moři převaděči ponechali napospas osudu. Evropský sen se tak změnil v noční můru, Abdullah ve vodách Středozemního moře přišel o celou rodinu a nyní už je zpět v Sýrii, kde hodlá pohřbít svou rodinu. Fotky mrtvého Aylana dojaly celý svět a v Evropě oživily diskuse o uprchlické krizi.
04.09.2015 11:20 |

podobné články

Vražda v bytě uprchlíků: Afghánec zabil svého krajana

 
Německá policie vyšetřuje brutální vraždu, která se odehrála v bytě pro uprchlíky. Afghánec (26) kuchyňským nožem doslova rozkuchal svého krajana, oběť (†22) byla na místě mrtvá. Není to přitom ojedinělý případ násilí mezi uprchlíky, podobné incidenty řeší německá policie poměrně často.
16.12.2015 13:25 |

podobné články

O Havlovu knihovnu se včera hádali jak psi, svědčí Bakalův nájemník

 
Kolem Havlovy knihovny vzniká neobvyklé dusno. Nejenže do plánů na projekt knihovny zasáhl spor o klimatizační jednotku, ale nyní do boje vytáhl i advokát Klubu Za starou Prahu Petr Kužvart. Ten se nově stal účastníkem územního řízení v projektu rekonstrukce renesančního paláce U Drahomířina sloupu na pražském Loretánském náměstí. Právě v této budově má totiž Havlova knihovna vzniknout. Navíc Kužvart má nově i právní pověření od posledního nájemníka paláce.
14.09.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kužvart (5 článků)

NOVÝ OBČANSKÝ ZÁKONÍK: Co se změní, když najednou nájemník bytu zemře

 
Nový občanský zákoník, který bude platit od ledna roku 2014, pamatuje i na problematiku nájmů. Jak se však bude postupovat, pokud nájemník bytu najednou zemře?
19.11.2013 17:56 |

podobné články

Nájemník bojuje s Bakalou: Havel přikuluje, ale ústava platí pro všechny

 
V pražském domě s číslem popisným 108 se prý odehrává bytový holocaust. Majitel domu a milionář Zdeněk Bakala tam chce zřídit Knihovnu Václava Havla, avšak brání tomu už jen poslední nájemník. Je jím předseda malého politického subjektu Strana občanské sebeobrany (SOS) Bohumil Vejtasa. Ten chce ve svém bytě, kde zná každý hřebík, dožít.
01.07.2011 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4237 článků) , Zdeněk Bakala (257 článků)

Nájemník chtěl z chatky vykouřit vosy, podpálil ale střechu a zranil se

 
Při vykuřování vos z podkroví chatky u rybníka Regent na Tachovsku podpálil v noci ze včerejška na dnešek nájemník podkrovní prostor a střechu chatky. Při hašení se pak i zranil.
20.08.2012 22:15 |

podobné články

Realitka nabízela dům zájemcům, uvnitř přitom ležel mrtvý nájemník

 
Otřesný případ neúcty k mrtvým předvedla britská realitní a bytová společnost Orbit Housing. Ihned poté, co byli zaměstnanci společnosti informováni o smrti nájemníka jednoho ze svých domů, nemovitost vystavili na webových stránkách jako volnou. Zájemci se pak procházeli po zahradě a nahlíželi dovnitř, zatímco mrtvý nájemník stále ležel uvnitř, napsal britský list Daily Mail.
19.05.2013 21:35 |

podobné články

Expert na nemovitosti na Blesk.cz: Nájemník může vše!

 
Změny, které vnesl nový občanský zákoník do oblasti nemovitostí, vás velmi zajímají. Nejvíce jste se podivovali nad tím, že nájemník může bez souhlasu majitele bytu v jeho majetku podnikat nebo si tam nastěhovat podnájemníka či zvíře. Právník Michal Škudrna odpovídal na chatu Blesku na desítky vašich dotazů. Zde jsou některé z nich.
06.02.2014 11:35 |

podobné články

Tragédie v Plzni: Nájemník zastřelil správce domu (†50)!

 
Dlouhodobě neplatil nájem a dostal se proto do konfliktu se správcem domu v plzeňské Stehlíkově ulici. Došlo k hádce a nájemník padesátiletého muže zabil střelou do hlavy. Ten na místě zemřel.
13.06.2014 10:50 |

podobné články

Férový Šmajda: Za Ištvancovou se Čechům omlouvám!

 
Vyřazená finalistka Česko Slovenské SuperStar Paulina Ištvancová (16) svým postojem k Čechům podrazila nohy zbylým slovenským finalistům. Za to, že na úterním chatu nechtěla odpovídat Čechům, se ale omlouvat nehodlá.
05.11.2009 05:20 |

podobné články

Uprchlík (†17) zaútočil v německém vlaku sekerou a křičel „Alláhu akbar“, doma měl vlajku ISIS

 
Útočník v regionálním vlaku u bavorského Würzburgu v pondělí napadl sekyrou a nožem cestující, 2 jsou v kritickém stavu, 2 ve vážném a 1 je lehce zraněný. Policie agresora zastřelila. Byl jím 17letý Afghánec, který sám připutoval do země. Motiv znám není. Oznámil to bavorský zemský ministr vnitra Joachim Herrmann. Útočník však vykřikoval: „Alláhu akbar“ a doma měl vlajku ISIS.
18.07.2016 23:10 |

podobné články