Článek

Babišův poslanec chce kontrolovat, koho Češi ubytují u sebe doma

 
Informace prezidenta Miloše Zemana, že se po Česku pohybuje nebezpečný Afričan, vyprovokovala poslance Bohuslava Chalupu (ANO) ke kontroverznímu návrhu. Podle zákonodárce z hnutí Andreje Babiše by měl stát kontrolovat, koho Češi ubytovávají ve svých nemovitostech. Cizinci by měli být dokumentováni podobně jako v hotelech, řekl ve středečním pořadu ČT Události, komentáře.
12.01.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9955 článků) , Miloš Zeman (17767 článků)
Podobné články

Generálka proti Maďarům. A bydlet budou Češi ve městě

 
Češi se na Euru ubytují v hotelu Monopol ve Vratislavi
13.12.2011 16:55 |

podobné články

Profesor Jirák o výprasku, který RRTV uštědřila ČT: Televize prodělává určité chřadnutí profesionality. Přibývá novinářů, kteří se přestávají kontrolovat...

 
ROZHOVOR Zpravodajství České televize prodělává určité chřadnutí profesionality a její novináři si připadají, že jsou v postavení, v němž se nemusí kontrolovat. Poukazuje na to mediální expert Jan Jirák v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o nebývale ostré kritice Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vůči ČT a na konkrétních příkladech dokládá její předpojatost. Je přesvědčen, že Česká televize přehání názorovou složku zpravodajství a pokud člověk její zpravodajství pravidelně sleduje, dobře ví, koho má a koho nemá ráda.
15.01.2017 14:50 |

podobné články

Dávky budou pod kontrolou. Za náhrady politiků klidně kolem světa

 
Vláda hodlá v budoucnu kontrolovat, za co lidé utrácí příspěvky a dávky, které dostanou od státu. A nepůjde jenom o nezaměstnatelné občany, ale například o lidi se zdravotním postižením. Kontrolovat to budou revizoři. Za co ale utrácí náhrady určené na dopravu a reprezentaci poslanci a senátoři, nikdo kontrolovat nebude, přestože v minulosti se stalo, že zákonodárci ze svých náhrad platili i hypotéky na bydlení.
16.08.2011 21:55 |

podobné články

Ministr Brabec chce kontrolovat, čím topíme

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) chce prosadit novelu o ochraně ovzduší, která umožní státu kontrolovat, čím lidé doma topí. Daleko přísnější kontroly ministr plánuje pro domácnosti, u kterých vzniklo podezření, že nelegálně spalují odpady a znečišťují tak ovzduší. Ministr svůj návrh ve čtvrtek představil senátorům. 
16.04.2015 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (288 článků)

Vláda chce kontrolovat, čím lidé doma topí. Naruší jim úředníci soukromí?

 
Kabinet premiéra Sobotky se v pondělí sešel nad řadou témat včetně uprchlíků, ale i situace v OKD. A domluvil se již na vyšších příspěvcích na péči o handicapované, ale i na dalších věcech. Chce třeba umožnit úřadům, aby mohly lépe kontrolovat, čím lidé topí. Vláda totiž schválila novelu zákona o ovzduší, která má lépe chránit zdraví lidí. Panují však obavy, že může jít o zásah do práva na soukromí.
14.12.2015 12:05 |

podobné články

Ukaž kotel, nebo zaplať 50 tisíc: Úředníci se chystají kontrolovat a kasírovat

 
Úřady patrně dostanou pravomoc kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. V případě prohřešků by pak úředníci mohli ukládat pokuty. A to až do výše 50 tisíc korun. Opozice se bouřila, že jde o další omezování práv lidí. A podezírá návrh z toho, že je protiústavní. To odmítl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a poslanec Václav Zemek (ČSSD) se snažil mírnit vášně slovy o tom, že se nechystá vykopávání dveří komandem.
07.09.2016 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Zemek (10 článků) , Richard Brabec (288 článků)

Šílený Jakub Prachař: Chce si pořídit vraždící bestii

 
Členové populární skupiny Nightwork, kteří minulý víkendu strávili dva dny v pražské ZOO, se naprosto zbláznili. Nejenže veřejně prohlásili, že se klidně ubytují v kterékoliv zoologické zahradě, která se ozve. Navíc si chtějí pořídit exotická domácí zvířátka.
30.07.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (844 článků)

Prezidentova slova jsou prý nebezpečná. Babišův poslanec Zlatuška se rozjel

 
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Blesk.cz oznámil, že změnil svůj názor na otázku ozbrojování občanů a prozradil, že si už i jeho žena pořídila zbrojní pas, takže ho možná spolu s ochrankou ochrání před teroristy. Je rozsáhlejší ozbrojování občanů tou správnou cestou? V úterních Událostech, komentářích o tom diskutovali Babišův poslanec za hnutí ANO Jiří Zlatuška a šéf komunistů Vojtěch Filip.
02.08.2016 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zlatuška (124 článků) , Vojtěch Filip (846 článků) , Miloš Zeman (17767 článků)

Úřady budou moci kontrolovat, čím lidé doma topí. A budou rozdávat pokuty

 
Úřady asi dostanou pravomoc kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. V případě prohřešků by mohly ukládat pokuty. Předpokládá to novela zákona o ochraně ovzduší, kterou dnes navzdory kritice ohledně prolomení domovní svobody schválila Sněmovna. Odpůrci nové úřední kompetence neuspěli s návrhem na její vypuštění z předlohy. Zastánci naopak mluví o právu na příznivé životní prostředí. Novela nyní poputuje k posouzení do Senátu.
07.09.2016 12:15 |

podobné články

Poslanec ANO vám vleze až do bytu! Chce vědět, jestli nemáte pod postelí teroristu!

 
Poslanec ANO Bohuslav Chalupa má velké obavy z toho, že neví, koho soukromí majitelé ubytovávají nebo schovávají ve svých domech. Podle jeho slov by se o tom měly vést záznamy podobně přesné, jako když se ubytujete v hotelu. Takže se taky může stát, že vám v nejbližší době do bytu vtrhne ozbrojené komando a bude kontrolovat, jestli neskrýváte pod polštářem vraždícího teroristu.
12.01.2017 17:05 |

podobné články

Prezident NKÚ nechce kontrolovat politické strany, nespěchá ale ani do ČEZu

 
Někdejší poslanec za ČSSD Miloslav Kala je šéfem Nejvyššího kontrolního úřadu od března 2013. V rozhovoru pro sobotní Lidové noviny vysvětluje, proč si nepřeje kontrolovat hospodaření politických stran a proč by nespěchal ani s kontrolou v ČEZu, pokud mu k tomu poslanci dají pravomoc. Prozrazuje, kde státu uniká nejvíc peněz a své říká i k zákonu o státní službě, který chce prosadit rodící se koalice.
28.12.2013 12:23 |

podobné články

Falešní cirkusáci okrádají kempaře na Jičínsku

 
Majitelé kempů na Jičínsku mají obavy z party údajných cirkusáků, kteří se tam ubytují, ale pak ujedou a nezaplatí.
19.06.2012 17:55 |

podobné články

Slavná Chelsea v Praze: Tajná přísaha před odletem

 
Pro ně má být čtvrteční zápas v Evropské lize proti Spartě jasnou záležitostí, ale v Česku půjde o fotbalový svátek! V Chelsea to vědí, čekají humbuk a dělají vše proto, aby jejich hvězdy měly v Praze naprostý klid. Nikdo nesmí vědět, kde a kdy přistanou či v jakém hotelu se ubytují.
12.02.2013 17:05 |

podobné články

Vláda stahuje další pochybný zákon. Tentokrát o pobytu cizinců

 
Ministerstvo vnitra odložilo nejméně o rok projednávání nových zákonů, které upravují pobyt cizinců. Ozývaly se totiž stále hlasitější kritické hlasy, které poukazovaly na absurdní situace, v nichž by se lidé kvůli nim mohli ocitnout. Jednou z nich je například povinnost ohlašování cizinců, kteří se u Čechů ubytují. Při porušení by hrozila pokuta až ve výši 50 tisíc korun. Na záležitost upozornil server iDnes.cz.
28.07.2013 09:15 |

podobné články

Netradiční polská loterie. Vítěze zavřou na den do vězení

 
Zájemce, který se na den dobrovolně vzdá svobody, vyfasuje vězeňské oblečení a dozorci ho ubytují v oddělení pro nováčky
21.01.2015 21:27 |

podobné články

Británie vs. uprchlíci: Ubytujete ilegála? Sami půjdete za mříže

 
Britům došla s uprchlíky trpělivost. Navrhují drakonické zákony, které nelegálním přistěhovalcům značně ztíží život v zemi. Úřady je budou vyhazovat z bytů a majitelům nemovitostí, kteří je ubytují, dokonce hrozí vězení – a to až pět let natvrdo!
03.08.2015 12:25 |

podobné články

Babišův ministr chce zavírat odpůrce islámu do vězení. Babišův poslanec dodal, že měli Zemana z Albertova odvést. A co na to sám Babiš? Čtěte, kdo s nimi ještě souhlasí

 
ANKETA Ministr spravedlnosti Robert Pelikán z ANO pro iDnes.cz v reakci na manifestaci 17. listopadu na Albertově řekl, že odpůrci a kritici islámu (mínil například Blok proti islámu) by měli být trestně stíháni dle paragrafu 356 trestního zákoníku za podněcování nenávisti k některému náboženství a potrestáni odnětím svobody až na dva roky. Projev Miloše Zemana nechtěl hodnotit, neboť prezident republiky je vyňat z působnosti trestního zákoníku.
20.11.2015 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17767 článků) , Robert Pelikán (339 článků)

Brusel chce kontrolovat plynové dohody s Ruskem ještě před jejich uzavřením

 
Pokud se Evropské komisi podaří to prosadit, smlouvy o dodávkách plynu mezi Ruskem a členskými státy Evropské unie bude ještě před jejich podepsáním kontrolovat úzká skupinka tří nebo čtyř úředníků. Komise to chce navrhnout v únoru. Některým členům EU se to jistě líbit nebude. 
25.01.2016 21:40 |

podobné články

Opozice nežertuje: Drábek umožní kontrolovat lidi i na dovolené

 
Možná to nebude dlouho trvat a za porušení pracovní neschopnosti bude moci zaměstnavatel rozvázat s hříšníkem pracovní poměr. Předpokládá to mimo jiné zákoník práce z pera ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka. S takovou úpravou zásadně nesouhlasí sociální demokracie. Jak pro ParlamentníListy.cz uvedl její poslanec Jan Chvojka, za chvíli by zaměstnavatel mohl zaměstnance kontrolovat, zda o dovolené odpočívá.
28.06.2011 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (157 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)