Článek

Babišovo hnutí chce ve Sněmovně omezit čas na řečnění

 
Slovo obstrukce se během posledních týdnů ve Sněmovně skloňuje čím dál častěji. Opozice blokuje například klíčový zákon ministra financí Andreje Babiše (ANO) o elektronické evidenci tržeb. Hnutí ANO kvůli tomu po Novém roce plánuje představit změnu jednacího řádu, o níž mluví už delší dobu. Každá strana by měla mít pro řečnění k určitému zákonu vyhraněný čas.
18.12.2015 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12388 článků)
Podobné články

ANO chce omezit řečnění ve Sněmovně. Naštvalo všechny

 
Poslanci Babišova hnutí ANO chtějí zásadně změnit letitá pravidla jednání Sněmovny. Počítají s razantním omezením řečnění a nevylučují, že se pokusí připravit šéfy politických stran o přednostní právo vystupovat.
25.02.2014 17:00 |

podobné články

Komárek chce pro všechny poslance stejný časový limit na řečnění

 
Novinář, spisovatel a nyní poslanec za hnutí ANO Martin Komárek se v Lidových novinách vyslovil pro omezení řečnění ve sněmovně. Je i pro omezení přestávek pro stranické kluby a zrušení přednostního práva vystoupení. Současnou praxi označil poslanec za „šílenou“.
20.08.2014 08:20 |

podobné články

ANO neprosadilo omezení řečnění ve Sněmovně

 
Pozměňovací návrh Jaroslavy Jermanové (ANO), podle kterého by se zkrátily doby pro řečnění ve Sněmovně, poslanci neodsouhlasili. Novelu jednacího řádu Poslanecké sněmovny jako celek však schválili. Norma slibuje zprůhlednění projednávání norem.
26.09.2014 13:31 |

podobné články

ANO to ve Sněmovně schytalo ze všech stran za návrh omezit řečnění

 
Projednávání druhého čtení novely zákona o jednacím řádu se ve čtvrtek točilo především kolem pozměňovacího návrhu místopředsedkyně Sněmovny Jaroslavy Jermanové (ANO), která předložila omezení rozpravy ve Sněmovně. Opoziční poslanci i někteří zástupci ČSSD návrh odsoudili jako pokus o omezení parlamentní demokracie.
18.09.2014 13:25 |

podobné články

Noviny: Dlouholetý Paroubkův sponzor chtěl kandidovat za Babišovo hnutí

 
Dlouholetý sponzor Jiřího Paroubka a místopředseda jeho strany LEV 21 Petr Michek chtěl ve Znojmě kandidovat za konkurenční hnutí ANO. Informovala o tom sobotní Mladá fronta Dnes s tím, že za Babišovo hnutí bude nakonec kandidovat ekologický aktivista Petr Firbas a Michek za hnutí Moravané.
16.08.2014 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3425 článků)

Boj o slovo: Vládní kolegové odmítají nápady Babišovy místopředsedkyně

 
Místopředsedkyně sněmovny a hnutí ANO Jaroslava Jermanová usiluje o změnu jednacího řádu Poslanecké sněmovny. Poté, co prosadila zákaz podávání alkoholu během schůze, chce zásadním způsobem omezit řečnění poslanců. Její kolegové z ostatních stran tento návrh odmítají.
29.02.2016 06:05 |

podobné články

Konec opilých poslanců? ANO chce zakázat prodej alkoholu ve Sněmovně

 
Klub ANO chce omezit vystoupení poslanců na plénu na dvakrát deset minut k jednomu bodu. Usiluje také o zákaz prodeje alkoholu ve Sněmovně. Po jednání klubu to řekla místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO). Není jasné, jestli poslanci získají pro své návrhy podporu. Někteří poslanci tvrdí, že zkrácením vystoupení na plénu chce ANO omezit opozici. ANO to odmítá.
04.03.2014 14:40 |

podobné články

Podle Kalouska se Babišovo hnutí hlasováním o biopalivech dopustilo podvodu

 
Hnutí ANO se svým hlasováním o biopalivech dopustilo veřejného podvodu, je přesvědčen předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Řekl to dnes novinářům ve Sněmovně s tím, že hnutí ANO tak učinilo kvůli Agrofertu, který vlastní šéf hnutí Andrej Babiš. Hnutí ANO navzdory svým dřívějším prohlášením totiž nehlasovalo pro ukončení daňového zvýhodnění biopaliv k letošnímu 30. červnu, podle šéfa jeho poslanců Jaroslava Faltýnka se tak stalo na žádost koaličních partnerů.
20.05.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12388 článků) , Miroslav Kalousek (6371 článků)

Bitva o EET: Koaliční finta na opozici může skončit u soudu

 
Jednání o elektronické evidenci tržeb se v pátek ve Sněmovně zvrhlo v ostrý střet mezi koalicí a opozicí. Vládní strany jsou připraveny zákon protlačit stůj co stůj, čemuž se pravice snaží zabránit obstrukcemi. Koalice proto vymyslela kličku, jak nekonečné řečnění alespoň částečně omezit, což vzbudilo bouři nevole a varování, že věc může skončit u Ústavního soudu.
11.12.2015 12:30 |

podobné články

Obama chce omezit velikost finančních firem

 
Americký prezident Barack Obama chce omezit velikost finančních institucí i jejich aktivity, aby "zamezil excesům", informoval dnes Bílý dům. Banky by podle jeho návrhů, jež bude muset schválit Kongres, nesměly vlastnit hedgeové fondy a fondy soukromého kapitálu, takzvané private equity, ani do nich investovat. Obama chce také omezit riskování velkých finančních firem.
25.01.2010 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků)

Rebel ANO Pilný: Na Babiše je toho moc a občas udělá chybu

 
Poslanec Ivan Pilný byl hostem úterní Kauzy dne na Rádiu Impuls. Prozradil, co je třeba udělat k tomu, aby se Andrej Babiš nechal přesvědčit o nějakém názoru. Domnívá se, že hnutí ANO možná ztratí nějaké sympatizanty, až budou realizovány některé kroky, ale soudí, že už je čas je provést. Nakonec okomentoval řečnění ve sněmovně.
10.03.2015 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12388 článků) , Ivan Ivan (899 článků)

Nadlidem chce ANO zakázat alkohol ve Sněmovně i zkrátit řečnění!

 
Poslanecký klub ANO se vydal do boje za abstinenci a kratší proslovy ve Sněmovně. Již delší dobu jeho šéf Jaroslav Faltýnek hřímá proti obstrukcím opozice, které protahují zasedání. Místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová pak tvrdí, že ani v jiných zaměstnáních není možné, aby tam lidé pili alkohol.
04.03.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Faltýnek (26 článků)

Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci?

 
Každé ráno vstáváte rozmrzelí, máte špatnou náladu a při pouhé představě času stráveného v zaměstnání se vám obrací žaludek jako po několika jízdách na kolotoči. Máte problém vykopat se z postele, nastartovat vás nedokáže ani pořádný šálek silného kafe a jakmile se za vámi zavřou dveře práce, pociťujete úzkost a ovládá vás bezmoc. V takovém případě se nabízí otázka: není ten správný čas změnit práci?! Možná jste nad tím ještě nepřemýšleli, ale vaše podvědomí vám už nějaký čas vysílá jasné signály. Pokud jste je až do dnešního dne vědomě ignorovali, teď u byste neměli. Co když má vaše tělo pravdu a je správný čas změnit práci, která vás s největší pravděpodobností vysává? Jak poznat, že je čas změnit práci? Je jedno, zda do stávajícího zaměstnání docházíte dva roky, pět let nebo jste tam několik měsíců. Pokud vám daná práce nesedí a je pro vaše zdraví hrozbou, pak se není čemu divit, že se vás vaše tělo snaží chránit. Možná vám zmíněnou únavou, špatnou náladou, pesimistickým pohledem na svět nebo nekontrolovatelnou nevolností, čelem oroseným studeným potem a koleny připomínajícími želé snaží varovat, že je něco špatně. Jak tedy poznat, že je čas změnit práci? Signál první: je vám zle, jen když na práci pomyslíte O tomhle signálu jsme se v článku již zmínili. Projevuje se tak, že se vám udělá špatně už při pouhé představě, ať už si představíte cokoli spojeného s prací – šéfa, úkoly, kolegy. Signál druhý: cítíte se nedocenění Možná už nějaký čas trávíte na jedné a té samé pracovní pozici a nemůžete se hnout z místa. Ani ne tak proto, že byste na to neměli, ale proto, že vám vedení nedá ani jedinou příležitost. Pokud ale víte, že máte navíc, je zbytečné zůstávat někde, kde si vašeho talentu, umu a nadšení neumí vážit. Signál třetí: máte špatné... Čtěte více Příspěvek Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.04.2017 05:25 |

podobné články

Na levicovém Ústecku Babišovo ANO šlape na paty komunistům

 
Hnutí ANO Andreje Babiše dál sbírá body. V tradičně levicovém Ústeckém kraji se umístilo v průzkumu volebního potenciálu agentur Median a STEM/MARK pro ČT na třetím místě za soc. dem. a komunisty. A právě těm ANO šlape na paty. Pro Babišovo hnutí se vyslovilo 21,5 procenta dotazovaných, KSČM utržila jen o procento více.
10.10.2013 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12388 článků)

Noviny: Šéf ČT se bojí o křeslo. Do osudu televize promluví Babišovo hnutí

 
Poslanci budou vybírat šest nových členů patnáctičlenné Rady České televize. Ta kontroluje chod veřejnoprávní České televize. Její ředitel Petr Dvořák začal situaci pečlivě sledovat. Vůbec poprvé totiž může svůj vliv na televizi uplatnit Babišovo hnutí ANO.
03.02.2014 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (557 článků) , Petr Dvořák (552 článků)

Bém zešílel? Kur*afix u mého modrého ptáka, ječel ve Sněmovně

 
Rusnokova vláda důvěru nezískala. Hlasování však předcházely nekonečné hodiny řečnění. Největší úspěch ve středu ve Sněmovně sklidil jednoznačně kamarád kmotra Janouška Pavel Bém. „Budu říkat, co si myslím,“ prohlásil na úvod a spustil o masturbování, bujném poprsí své ženy, svých sexuálních výkonech a vypracovaném tělu…
08.08.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (817 článků)

Babišovo hnutí by mělo ve Sněmovně 29 křesel, ukázal nový průzkum

 
Říjnový průzkum agentury ppm factum potvrdil trend vzrůstající podpory malých stran. Aktuálně se týká zejména lidovců a hnutí ANO 2011, které vede podnikatel Andrej Babiš. Uskupení by získalo ve Sněmovně hned 29 křesel. V dolní komoře parlamentu by spolu s ním usedlo dalších pět stran.
14.10.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12388 článků)

Úsvit zablokoval jednání Sněmovny: Pohodlně se usaďte, budeme tu dlouho

 
Pustili se do řečnění, způsobili průtahy ve Sněmovně a nakonec si vzali dvouhodinovou přestávku. Poslanci rozklíženého hnutí Úsvit, kterému již nevládne Tomio Okamura, narušili projednávání vládní novely energetického zákona.
01.04.2015 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2013 článků)

Klidně budu obíhat poslance a testovat, zda jsou opilí, říká rázně Babišova místopředsedkyně

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny za hnutí ANO Jaroslava Jermanová spolu se svými kolegy předkládá návrh na zákaz nalévání alkoholu v Poslanecké sněmovně. Podpora tohoto návrhu je poměrně jednoznačně stranicky vyhraněná. Babišovo hnutí pro prohibici získalo komunisty a hnutí Úsvit.
06.03.2014 08:55 |

podobné články