Článek

Babišova úsporná opatření jsou tupé škrty, útočí šéf lidovců Bělobrádek

 
Úsporná opatření ministra financí Andreje Babiše (ANO) v rozpočtu na příští rok jsou podle vicepremiéra a šéfa lidovců Pavla Bělobrádka tupé škrty. Plánovaný deficit ve výši 70 miliard korun je podle něj příliš vysoký. Bělobrádek to ve čtvrtek řekl novinářům ve Sněmovně.
30.04.2015 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12387 článků) , Pavel Bělobrádek (1496 článků)
Podobné články

Bělobrádek zaútočil na Babiše: Dělá jen tupé škrty

 
Úsporná opatření ministra financí Andreje Babiše (ANO) v rozpočtu na příští rok jsou podle vicepremiéra a šéfa lidovců Pavla Bělobrádka tupé škrty. Plánovaný deficit ve výši 70 miliard korun je podle něj příliš vysoký. Bělobrádek to dnes řekl novinářům ve Sněmovně. První náčrt rozpočtu kritizuje i pravicová opozice.
30.04.2015 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12387 článků) , Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Bárta v přímém přenosu: Jen tupé účetní škrty. Mluvil o Kalouskovi

 
Vít Bárta v přímém televizním přenosu debatoval s kolegy z K9 o plánovaných daňových změnách. Pouhé zvýšení DPH na 19 procent, o kterém hovoří ministr financí Kalousek, označil za tupé účetní škrty.
19.07.2011 00:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Šéf lidovců Bělobrádek si pochvaloval výsledky lidovců. Budou mít vlastní klub

 
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek si před kamerami České televize pochvaloval senátní výsledky lidovců. Daří se jim. S podporou lidovců kandidoval na Praze 1 emeritní rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl. V Přerově zvítězila Jitka Seitlová nad ministrem dopravy Antonínem Prachařem z ANO.
18.10.2014 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1496 článků) , Pavel Antonín (50 článků)

Škrty projdou hned, zdanění hazardu ne. Hvížďala se zlobí na vládu

 
Novinář Karel Hvížďala kritizuje vládu Petra Nečase. Podle něj lehce prohlasovává tupé škrty, nikoli však opravdová opatření, jakým je třeba zdanění hazardu. Bojí se toho, že by se společnosti mohl zvítězit extremismus.
30.05.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Škrty v rozpočtu: Stavba 51 silnic a dálnic? Zastaveno!

 
Škrty, škrty a zase škrty. Takový lék naordinoval ekonomice zadluženého českého státu ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Počítá se snížením výdajů o rekordních 60 miliard korun. Nejvíc v ohrožení je oblast dopravy. Podle MF Dnes se má zakonzervovat stavba až 51 silnic a dálnic.
03.08.2010 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6371 článků)

EK: Úsporná opatření Fischerovy vlády jsou dostatečná

 
Úsporná opatření, která česká vláda přijala v uplynulých měsících k nápravě rozpočtového schodku, jsou dostatečná. To samé platí i o Slovensku.
15.06.2010 16:15 |

podobné články

Prezident Klaus: Škrty nebo prorůstová opatření?

 
Na nedávném pravidelném obědě s 27 velvyslanci zemí EU jsem byl jedním ze západoevropských velvyslanců dotázán, co si myslím o dnešním evropském dilematu, které vidí v protipólu Merkelová-Hollande a které – v jeho terminologii – znělo „austerity vs. pro-growth measures“. Slovo austerity – podle Velkého anglicko-českého slovníku znamená na straně jedné „úsporná opatření“, na straně druhé „strádání“. „Pro-growth measures“ znamená prorůstová opatření.
01.06.2012 10:05 |

podobné články

Šéf lidovců vyrazil do židovské školy a hovořil o Rusku: Sankce jsou nezbytné, vzpomeňte, co prováděli v Gruzii

 
REPORTÁŽ "Rusko porušilo mezinárodní dohody a právo a je třeba ho varovat, že na tu situaci budeme reagovat," prohlásil šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Podle něj jsou sankce jediný neválečný způsob, jak to dát najevo, protože diplomacie zklamala stejně jako v Gruzii nebo Moldávii. Taková slova padala v jičínské židovské škole, kam si vicepremiér ve čtvrtek přijel nejen prohlédnout město, ale také se setkat s místní odnoží lidovců - Sdružením pro Jičín.
12.09.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Vládní úspory podporuje pětina lidí, polovina je proti

 
Vládní úsporná opatření a škrty směřující ke snížení deficitu veřejných financí podporuje pětina lidí, téměř polovina je proti. Většina pokládá škrty, které vláda Petra Nečase (ODS) provedla nebo oznámila, za příliš tvrdé.
08.09.2010 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Vláda: Škrty ve stavebním spoření schválíme!

 
Úterý se v poslanecké sněmovně neslo v duchu zdržovací taktiky opozice. A protože ta má nyní převahu i v Senátu bojí se vláda, že by nemusela schválit úsporná opatření do konce roku. Snížení státní podpory stavebního spoření, zvýšení daní i sociální škrty projedná proto ve stavu legislativní nouze.
26.10.2010 20:55 |

podobné články

Senát by mohl projednat úsporná opatření na přelomu září a října

 
Senát by projednal vládní úsporná opatření kvůli snížení deficitu státního rozpočtu na přelomu září a října, pokud je příští týden schválí sněmovna. Po schůzce s předsedou vlády Janem Fischerem to v pátek řekl předseda horní komory parlamentu Přemysl Sobotka (ODS).
18.09.2009 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (461 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Úsporná opatření poslanci projednají ve zrychleném řízení

 
Vládní úsporná opatření projednají poslanci v legislativní nouzi, můžou je schválit v jednom čtení. Stav v pondělí vyhlásil předseda Sněmovny Miroslav Vlček (ČSSD), řekl novinářům. Potrvá do středy 30. září. Schůze k balíčku změn by měla být tento čtvrtek.
21.09.2009 16:30 |

podobné články

Merkelová vítá úsporná opatření Nečasovy vlády

 
Německá kancléřka Angela Merkelová vítá úsporná opatření nové české vlády. Prohlásila to po jednání s premiérem Petrem Nečasem v Berlíně. Ten prohlásil, že konsolidace rozpočtů je téma, které v současnosti spojuje německou a českou vládu.
19.08.2010 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Sněmovna má schvalovat úsporná opatření v sociální sféře

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat úsporná opatření v sociální oblasti a novelu školského zákona, podle níž by měla být současná podoba státní maturity zachována minimálně pro příští rok.
02.09.2011 07:30 |

podobné články

Řecký parlament definitivně schválil úsporná opatření

 
Řecký parlament dnes definitivně schválil nová úsporná opatření vlády, která povedou mimo jiné ke snižování počtu státních úředníků a jejich platů a k rozšíření daní. Jejich přijetí bylo nezbytnou podmínkou dalších půjček od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu (MMF).
20.10.2011 21:40 |

podobné články

Hasiči představili úsporná opatření, plánují vyhazovy a zpoplatnění služeb

 
Hasičský sbor se potýká s nedostatkem financí a jeho rozpočet se pohybuje údajně na samé udržitelnosti služeb, které ze zákona poskytuje. Generální ředitel HZS Drahoslav Ryba proto předložil ministerstvu vnitra úsporná opatření. Mezi ně patří například omezení počtu členů nebo zpoplatnění některých služeb.
16.04.2012 20:10 |

podobné články

Kalousek k Nečasově vládě: Úsporná opatření bych dělal klidně ještě tvrději

 
Někdo bývalému ministrovi Miroslavu Kalouskovi vyčítá jeho úsporná opatření, on sám jich také lituje – ovšem tak, že měl být ještě důslednější. Zároveň se 1. místopředseda TOP 09 v rozhovoru pro iDnes.cz rozhovořil o případné povolební spolupráci s ČSSD – ta je prý možná leda v případě válečného konfliktu.
15.10.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6371 článků)

Nakonec nám Kalousek řekne, že jsme ruští agenti, ohradil se Bělobrádek proti nařčení

 
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek si nenechal líbit kritiku od šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten v úterý naznačil, že hlasování lidovců ve Sněmovně mohlo souviset s dosazením člena KDU-ČSL do dozorčí rady ČEZ. Bělobrádek ale jeho slova pro Novinky označil za nesmysl a uvedl, že jde o předvolební rétoriku TOP 09 vyvolanou strachem z úprku voličů.
01.10.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6371 článků) , Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Brutální Bělobrádek účtuje: ,,Ano, je to smradlavý Žid, nemůže vykonávat svou funkci". Takto hnusnou konstrukci mají proti mně

 
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek se velice rozčílil nad neprofesionalitou některých novinářů či médií, kteří podle něj lživě informovali veřejnost, že svou kandidaturu na předsedu KDU-ČSL zvažoval ze zdravotních důvodů. „Asi jako kdyby napsal Árijský boj, že jsem o tom mimo jiné uvažoval proto, že jsem židovského původu. Protože jsem Žid. Tato absurdní věta v sobě skrývá stejně hnusnou konstrukci… tedy, je to Žid, je rasově méněcenný, tak dá rozum, že by toho měl nechat, je-li uvědomělý, protože smradlavý Žid, to přeci nemůže zastat,“ útočí Bělobrádek na svém blogu na údajně lživé jednání novinářů.
22.12.2014 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1496 článků)