Článek

Babiš představuje pro Česko hrozbu, napsal slovenský list Sme

 
Lídr hnutí ANO Andrej Babiš, které patrně vyhraje nejbližší parlamentní volby v České republice, představuje pro Česko vážnou hrozbu. Napsal to dnes slovenský list Sme.
15.08.2016 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12374 článků)
Podobné články

Slovenský list Sme: Babiš donášel komunistické StB při jedné její operaci

 
Podnikatel a šéf hnutí ANO Andrej Babiš za komunismu prý donášel československé tajné policii StB v souvislosti s jednou z jejích operací, která se týkala zaměstnance jistého podniku. Napsal to dnes slovenský list Sme s odvoláním na informace z archivních dokumentů Státní bezpečnosti, které dosud nebyly zveřejněny. Babiš spolupráci s komunistickou StB dlouhodobě popírá a žalobou u bratislavského soudu se domáhá verdiktu, že byl svazcích StB coby agent veden neoprávněně. Právník podnikatele věrohodnost dokumentů zpochybnil. 
19.10.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12374 článků)

Debata Evropského parlamentu o médiích v ČR byla zbytečná, uvedl slovenský list Sme

 
Debata Evropského parlamentu o svobodě médií v České republice a o vlivu exministra financí Andreje Babiše byla nesmírně plytká, ale především zbytečná, napsal dnes slovenský list Sme. Zprávu převzala ČTK.
02.06.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12374 článků)

Výročí vzniku ČSR připomíná rozdělení společnosti, napsal list Sme

 
Výročí vzniku Československa v roce 1918 připomíná skutečnost, že společnost v České republice i na Slovensku je více než dvě desetiletí od rozpadu společného státu rozdělena, napsal dnes slovenský list Sme. Podle deníku Pravda založení Československa před 98 lety patří k nejvýznamnějším okamžikům v novodobých dějinám Slovenska. Slovenská média se shodla, že 28. říjen by měl být v zemi pod Tatrami státním svátkem.
28.10.2016 11:05 |

podobné články

Babiš se chystá dobýt český stát, napsal slovenský list Denník N

 
Šéf hnutí ANO a slovenský rodák Andrej Babiš se chystá dobýt český stát. Českou politiku vždy ovládaly lišky, tentokráte ovšem přichází lev, z něhož jde strach, napsal dnes slovenský list Denník N.
09.02.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12374 článků)

Do Prahy konečně přichází spasitelka Bradáčová, napsal slovenský Sme

 
Největší česká vládní strana ODS v čele s premiérem Petrem Nečasem posbírala zbytky slušnosti či pudu sebezáchovy před podzimními krajskými a senátními volbami a povolila svému novému ministru spravedlnosti jmenovat šéfkou pražského vrchního státního zastupitelství dlouho očekávanou Lenku Bradáčovou, komentoval v úterý slovenský list Sme rozhodnutí ministra spravedlnosti Pavla Blažka.
31.07.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Pavel Blažek (550 článků) , Pavel Nečas (444 článků)

Sme: Pravice v Česku končí bez ohledu na případný pád vlády

 
Pravice v Česku končí a je jedno, zda vláda Petra Nečase padne do týdne, do měsíce nebo zda dovládne. Není ani příliš podstatné, zda padne v parlamentu na slovenský způsob, nebo výměnu v čele strany a vlády spustí kongres vládních občanských demokratů (ODS) o prvním listopadovém víkendu, napsal slovenský list Sme.
25.10.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Sme: Výpovědi členů StB mají větší důvěru soudu než slova znalců

 
Červnový verdikt bratislavského okresního soudu, podle kterého je český ministr financí Andrej Babiš ve svazcích někdejší tajné policie StB v komunistickém Československu neoprávněně evidován coby její agent, potvrzuje, že hlas bývalých příslušníků Státní bezpečnosti má ve společnosti větší váhu než vědomosti těch, kteří jejich zločiny profesionálně dlouhodobě zkoumají. Napsal to dnes slovenský list Sme.
21.10.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12374 článků)

Babišovi vyhovuje, že jeho nařčení ze spolupráce s StB bude soud řešit po volbách, míní list Sme

 
Odročení soudního líčení o žalobě miliardáře Andreje Babiše kvůli evidenci jeho osoby coby agenta komunistické Státní bezpečnosti (StB) označil dnes slovenský list Sme za úspěch podnikatele. Případné zamítnutí žaloby slovenským soudem by mu prý mohlo uškodit v nadcházejících volbách v Česku, ve kterých se uchází o přízeň voličů se svým hnutím ANO. 
11.10.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12374 článků)

Slovenský list komentuje rozkol v ČSSD. Prý se dal očekávat

 
Po třenicích mezi táborem kolem předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky a skupinou v čele s místopředsedou strany Michalem Haškem je rozštěpení sociální demokracie pouze otázkou času. Napsal to dnes slovenský list Sme. Za nepravděpodobnou proto považuje možnost, že by si favorizovaná koalice ČSSD, KDU-ČSL a hnutí ANO udržela většinu ve Sněmovně. 
31.10.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2316 článků)

Slovenský list glosuje: Zeman proti Babišovi namířil požadavek na lustrační osvědčení

 
Požadavek českého prezidenta Miloše Zemana, aby ministři budoucí vlády měli lustrační osvědčení, je namířen pouze proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi a jeho cílem není snaha hlavy státu vyrovnat se s minulostí. Napsal to dnes slovenský list Sme. 
05.11.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20434 článků)

Jourová v EK by byla jako kozel zahradníkem, píše slovenský list

 
Svěřit české kandidátce do Evropské komise Věře Jourové portfolio týkající se spravedlnosti, ochrany spotřebitele i rovného postavení žen by znamenalo udělat kozla zahradníkem, napsal dnes slovenský list Sme. Podle jeho názoru přitom nejmenším problém Jourové je, že na zmiňovaný post eurokomisařky nemá žádnou kvalifikaci.
01.10.2014 10:10 |

podobné články

SME: Projev Ratha potvrdil jeho pověst demagoga

 
Projev stíhaného poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha před Poslaneckou sněmovnou potvrdil jeho pověst inteligentního a velmi zdatného demagoga, napsal dnes slovenský list Sme k úternímu vystoupení Ratha před jeho kolegy, kteří pak souhlasili s jeho stíháním pro podezření z korupce související s opravou buštěhradského zámku.
06.06.2012 10:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Sme: Klausová je postarší teta, na funkci velvyslankyně se nehodí

 
Českou velvyslankyni na Slovensku Livii Klausovou přirovnal slovenský list Sme k postarší tetě, která až dosud žila jen pro svého manžela, bývalého českého prezidenta, a jako doplněk jeho kontroverzní kariéry. Proto o něm podle komentátora hovoří a neustále se na něj odvolává bez ohledu na to, zda se dotaz týkal Klause nebo nikoliv. Deník to napsal v reakci na rozhovor, který mu Klausová poskytla v uplynulých dnech a ve kterém tvrdila, že neusilovala o získání diplomatického postu a netoužila po něm.
14.01.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (311 článků)

Sme: Podrazit šéfa polomafiánské firmy je horší než chtít ovládnout stát?

 
Přesný popis vztahu podnikatele Víta Bárty k firmě Věci veřejné (VV) zní: Nikdy nebyl poslanec, ministr či šéf poslaneckého klubu, ale majitel. Jeho skutečné postavení vlastníka se vůči "veverkám" neměnilo nezávisle na tom, kterou z uvedených funkcí Bárta právě formálně zastával nebo nezastával. O rozhodující postavení majitele, a tím ani o svou investici Bárta tak nemusí přijít ani poté, co ho pražský soud podmíněně odsoudil za uplácení. Neoficiálním vládcem VV může klidně zůstat, ačkoliv už oficiálně ve "straně" nebude ničím, napsal dnes slovenský list Sme k pátečnímu verdiktu pražského soudu.
14.04.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Sme: V české aféře ustupuje do pozadí vyšetřování "kmotrů"

 
Z rozsáhlé aféry v Česku, která propukla po zatýkání politiků a vysokých úředníků, se jakoby postupně vytratilo vyšetřování korupční činnosti "kmotrů", mafiánských "podnikatelů" a lobbistů ovládajících a tunelujících prostřednictvím blízkých politiků veřejné finance. Je to přitom nejdůležitější část vzájemně propletených obvinění v této kauze, napsal dnes slovenský list Sme. 
18.07.2013 11:55 |

podobné články

Sme: V Česku se dostane k moci asi levice, vláda nebude stabilní

 
V Česku se po nadcházejících volbách do sněmovny dostane k moci patrně levice. Na rozdíl od Slovenska, kde po přesvědčivém úspěchu v loňských předčasných volbách sestavili jednobarevnou vládu sociální demokraté (Směr-SD) nynějšího premiéra Roberta Fica, nebude levicový kabinet v Česku stabilní. Napsal to dnes slovenský list Sme.
15.10.2013 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Sme: Okamura láká voliče na populismus a šovinismus

 
Senátor a lídr hnutí Úsvit Tomio Okamura se před nadcházejícími volbami do Sněmovny snaží ostatní politiky překonat nejen sociálním, ale i nacionálním populismem a šovinismem. Napsal to dnes slovenský list Sme, podle kterého Okamura v minulosti hájil rasisty a nacionalisty a také prohlásil, aby si Romové vytvořili vlastní stát. 
22.10.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2012 článků)

Sme: Nominace ministrů příští české vlády provází konflikt zájmů

 
Nominace na ministerské posty v nové české vládě provází konflikt zájmů. Napsal to dnes slovenský list Sme v reakci na podpis koaliční dohody představiteli ČSSD, ANO a KDU-ČSL a na zveřejnění kandidátů na ministry.
07.01.2014 10:15 |

podobné články

Sme: Spisy o spolupráci Babiše s StB jsou neúplné, ale ne falešné

 
Dokumenty poukazující na údajnou spolupráci nového českého ministra financí Andreje Babiše s komunistickou Státní bezpečností (StB) jsou neúplné a jsou v nich sporné body. Označit je ale za falešné, je nesmysl, napsal dnes slovenský list Sme. Před soudem, u kterého chce miliardář slovenského původu očistit své jméno, věrohodnost archivního svazku Babiše zpochybnili ve čtvrtek dva svědkové.
31.01.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12374 článků)