Článek

Babiš: Policejní prezident je tajtrlík, post ministra financí dno mé kariéry

 
Hnutí ANO bude hlasovat proti rozpočtu na příští rok, pokud schodek rozpočtu překročí 60 miliard korun, se kterými počítá dohoda koaličních stran. V rozhovoru pro DVTV to řekl ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Podle něj by rozpočet mohl být jednou z příčin vypovězení koaliční smlouvy. Ve vládě ale hodlá zůstat i v případě, že by tato situace nastala.
16.06.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků)
Podobné články

Dostanu do držky, jste jak Moravec. Tajtrlík. Andrej Babiš předvedl neskutečnou show, lidé řvali smíchy

 
Mimořádně před publikem zpovídal včera večer moderátor internetové televize DVTV Martin Veselovský lídra hnutí ANO Andreje Babiše. První zajímavý moment nastal už v okamžiku, kdy Veselovský Babiše představoval: „Předseda hnutí ANO, ministr financí a vicepremiér české vlády Andrej Babiš.“ Ministr financí jej ale opravil: „Nejsem vicepremiér, jsem ministr financí. To je jen na papíře.“ „Vy jste rezignoval na ten post vicepremiéra?“ zajímalo Veselovského. „Já jsem ho nikdy nedělal. Iba jednou, když pan premiér nechtěl dělat tiskovku o OKD, tak jsem byl vicepremiér. Jinak jsem nedostal šanci,“ prohlásil Babiš a v sále se ozval tlumený smích.
16.06.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků)

Tajtrlík. Umělec Jan Hřebejk opět udeřil na prezidenta Zemana, ale i na Trumpa

 
„Když slyším Jiřího Ovčáčka, myslím, že to nelze úplně přecházet a že je to normální. Že nějaký tajtrlík z Haló novin mistruje lidi, kterým nesahá ani po kotníky. To považuji za nehoráznost,“ čílí se režisér Jiří Hřebejk. Neméně ostře zhodnotil v rozhovoru s Bárou Tachecí pro Český rozhlas Plus i prezidenta Miloše Zemana.
14.11.2016 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (299 článků) , Miloš Zeman (15947 článků)

Babiš je tajtrlík a fandí mu burani, píše novinář

 
Proč navzdory kauze Čapí hnízdo neklesají preference hnutí ANO? Proč navzdory kauze Čapí hnízdo je ministr financí Andrej Babiš stále druhým nejpopulárnějším politikem u nás? Nad tím se zamýšlí na webové stránce časopisu Reflex publicista Jiří X. Doležal.
29.03.2016 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků) , Jirka Doležal (200 článků) , Jiří Doležal (200 článků)

Babiš: Cícer skončí v čele Finančního analytického útvaru, nahradí do Kazda

 
Ředitel Finančního analytického útvaru ministerstva financí Milan Cícer ve funkci končí, ministr financí Andrej Babiš (ANO) již má jeho nástupce. Cícer podle Babiše odchází na vlastní žádost, z rodinných důvodů požádal o přeložení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Babiš to dnes řekl v České televizi. Uvedl také, že by měla být obnovena finanční policie. Ředitel Finančního analytického útvaru (FAÚ) ministerstva financí Milan Cícer ve funkci končí, ministr financí Andrej Babiš (ANO) již má jeho nástupce. Měl by jím být Libor Kazda, bývalý vedoucí plzeňské expozitury protikorupční policie. Cícer podle Babiše odchází na vlastní žádost, z rodinných důvodů požádal o přeložení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Babiš to dnes řekl v Otázkách Václava Moravce České televize. Uvedl také, že by měla být obnovena finanční policie. Kazda dnes na dotaz ČTK textovou zprávou sdělil, že zatím nechce žádné skutečnosti komentovat. 
02.02.2014 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků)

Babiš bude mít policejní ochranku. Odsouhlasila to Sobotkova vláda

 
Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš bude mít policejní ochranu. O rozšíření seznamu osob, které chrání policie, o ministra financí dnes rozhodla vláda. ČTK to řekl jeden ze členů kabinetu. Babiš o policejní ochranu požádal kvůli několika případům ohrožení.
21.12.2015 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků)

Andrej Babiš: Hledal jsem ministra financí. Ale ...

 
Šéf ANO Andrej Babiš se rozhodl, že ve vládě bude zastávat jak místo ministra financí, tak post vicepremiéra. Podle svých slov to pro něj bude velká časová zátěž. V rozhovoru pro MF Dnes dále řekl, že nyní jde o pro něj nejhorší období života. Ministra financí hledal, ale nikdo nechtěl, říká šéf ANO.
23.12.2013 07:07 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků)

Babiš bude mít policejní ochranku. A po něm každý ministr financí

 
Šéf resortu financí a lídr hnutí ANO Andrej Babiš bude mít policejní ochranku. Vláda v pondělí schválila návrh na rozšíření seznamu osob, které chrání policie, o funkci ministra financí. Babiš už několikrát čelil různým pohrůžkám.
21.12.2015 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků)

Hovno! Tajtrlík a prďola dalajláma. Sobotka už není oblíbencem pražské kavárny. Dusno a smích kolem návštěvy

 
Návštěva dalajlámy v České republice a především jeho přijetí u ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) způsobily poprask. Prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka, předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a předseda Senátu Milan Štěch dokonce vydali prohlášení, v němž se od osobní aktivity Hermana distancovali. A jaké jsou reakce?
19.10.2016 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (526 článků) , Bohuslav Sobotka (7829 článků) , Jan Hamáček (436 článků) , Miloš Zeman (15947 článků) , Daniel Herman (808 článků)

Kalousek je opět ve hře o křeslo ministra financí

 
Premiér a šéf ODS Mirek Topolánek v pondělí oznámil, že na post ministra financí nominuje nynějšího šéfa resortu Miroslava Kalouska. Předseda ČSSD Jiří Paroubek přitom krátce před tím na tiskové konferenci uvedl, že občanští demokraté navrhují na post ministra financí přechodné vlády dosavadního náměstka Eduarda Janotu. Nominace Kalouska je podle Paroubka pro ČSSD nepřijatelná.
04.05.2009 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3079 článků) , Mirek Topolánek (1778 článků) , Miroslav Kalousek (5866 článků) , Eduard Janota (204 článků)

Ministerstvo financí by měl Babiš řídit sám, míní Zeman

 
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Frekvenci 1 prohlásil, že by se ve vznikající koalici měl role ministra financí chopit Andrej Babiš. Dosud se ale mluvilo o tom, že Babiš dostane post vicepremiéra pro ekonomiku.
13.12.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků) , Miloš Zeman (15947 článků)

Prezident je tvrdohlavý, řekl Babiš cestou z Hradu

 
Priority v resortu státních financí a také ministerstvo obrany byla hlavní témata středečního rozhovoru předsedy ANO Andreje Babiše s prezidentem Milošem Zemanem. Na post ministra obrany je totiž nominován Martin Stropnický, vůči němuž má hlava státu velké výhrady. Babiš ale věří, že Stropnický post zvládne.
22.01.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků) , Martin Stropnický (1366 článků) , Miloš Zeman (15947 článků)

Babiš obhájil post předsedy ANO, získal 100 procent hlasů

 
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš podle očekávání obhájil na víkendovém sjezdu post předsedy hnutí ANO. Nikdo ze spolustraníků se mu nepostavil. Všech 186 platných hlasovacích lístků v tajném hlasování bylo pro Babiše, jeden lístek byl neplatný. Volba prvního místopředsedy měla hladký průběh, čtyři kandidátky se kandidatury vzdaly a vlivný post spadnul do klína Jaroslavu Faltýnkovi. Zvoleni byli i místopředsedové a předsednictvo.
28.02.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků)

Myslel jsem si, že bychom mohli spolupracovat se Starosty. Ale teď začal Gazdík mluvit jako Kalousek. Andrej Babiš odkryl, co chystá do voleb

 
Obsáhlý rozhovor s ministrem financí Andrejem Babišem přináší dnešní Právo. Babiš v něm mimo jiné uvedl, že hnutí ANO bude požadovat post šéfa Asociace krajů, že bude opět kandidovat na post šéfa ANO a že se jeho hnutí zatím nerozhodlo, zda postaví kandidáta na post prezidenta.
19.11.2016 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků)

Noviny odhadují, kdo bude ministrem financí

 
Nová vláda pravděpodobné koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL bude mít problém obsadit post ministra financí. Před volbami se pokládalo prakticky za jisté, že jím bude ekonomický expert sociální demokracie Jan Mládek. Jeho šance ale klesly kvůli jeho vlastní mediální neobratnosti. K tomu nečekaně velký úspěch ve volbách zvýšil sebevědomí hnutí miliardáře Andreje Babiše natolik, že post ministra financí požaduje on.
13.11.2013 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků) , Jan Mládek (612 článků)

Babiš ministrem financí: Prý to není zcela bez rizika

 
Hnutí ANO po nečekaném úspěchu ve volbách zvažuje angažmá ve vládě. Jeho šéf Andrej Babiš již před volbami prohlásil, že by měl zájem jedině o post ministra financí. Pokud by se jím opravdu stal, hrozil by mu ale střet zájmů. Jak upozorňuje iDnes.cz, prostřednictvím Finančního analytického útvaru, který ministr financí řídí, by totiž mohl vidět pod ruce svým konkurentům.
29.10.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků)

Ministr Babiš požádal o policejní ochranu

 
Ministr financí a lídr ANO Andrej Babiš požádal ve středu ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), aby mu přidělil policejní ochranku. Babiš řekl Právu, že se k tomu rozhodl poté, co v poslední době došlo k několika dalším nebezpečným incidentům.
05.11.2015 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků)

Policejní prezident vrátil trapnou policejní hymnu: "Nedělejte z nás šašky!"

 
Policejní prezident Tomáš Tuhý vrátil k přepracování policejní hymnu, jejíž pracovní verze se tento týden dostala neplánovaně na veřejnost. Prezident chce, aby nový policejní symbol lépe vystihoval ducha moderní policie a aby ji policisté lépe přijali. ČTK to dnes sdělila mluvčí prezidia Jana Macalíková. Na internetu se po zveřejnění hymny zvedla vlna kritiky zejména z řad policistů. Ministr vnitra Milan Chovanec rozhodnutí policejního prezidenta uvítal.
09.11.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1074 článků)

Štěpánek: Útok na Livii Klausovou opět posunul dno české žurnalistiky

 
Podle blogu publicisty, hudebníka a místního představitele ODS Petra Štěpánka sobotní Lidové noviny opět posunuly dno české žurnalistky na další hlubinný rekord a ostatní média tuto jejich skandální informaci ještě přibarvily. Pokud si prý někdo myslel, že za dvacet čtyři let politické kariéry novináři na Václava Klause vyšťourali vše, byl vyveden z omylu.
11.02.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8384 článků) , Petr Štěpánek (526 článků) , Petr Štěpánek (526 článků) , Livia Klausová (298 článků)

Ministerstvo financí ostře odmítá Korteho tvrzení. Babiš zákon neporušuje

 
Ministerstvo financí nepředložilo podle opozice kontrolní komisi Poslanecké sněmovny pravidelnou zprávu o odposleších použitých celníky. Podle TOP 09 tak vicepremiér a šéf ministerstva Andrej Babiš (ANO) porušuje zákon. Babiš kritiku odmítl, úřad podle něj postupuje stejně jako v době, kdy ministerstvo financí řídil Miroslav Kalousek (TOP 09). Poslanec TOP 09 Daniel Korte Babišovo vyjádření označil za lež, zákon podle něj začal platit až na konci Kalouskova působení v čele financí.
06.09.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7812 článků) , Miroslav Kalousek (5866 článků) , Daniel Korte (125 článků)