Článek

Babiš couvl, prohrál a už není silným hráčem, hodnotí kroky ANO politolog

 
Dramatické jednání ve středu předcházelo zpožděné tiskové konferenci předsednictva hnutí ANO, na které Andrej Babiš oznámil, že nakonec nevypoví koaliční smlouvu a spokojí se jen s její úpravou. Podle politologa Josefa Mlejnka se jedná o prohru Babiše, který prý tímto krokem přišel o svou pozici silného hráče.
16.06.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků)
Podobné články

Babiš nemá nic promyšleného, říká, co ho napadne. Expert se v ČT zamyslel nad vládní krizí

 
Hostem čtvrtečního Interview ČT24 byl politolog Stanislav Balík, který se obsáhle vyjádřil k současnému dění v koalici. Podle jeho názoru zde vidíme střet standardních politických stran s hráčem, který má výrazné mocenské ambice. To, co dnes ve vládě vidíme, bychom možná už neměli tolerovat. Stojí přitom za pozornost, že Andrej Babiš (ANO) prohrál svůj první velký politický boj.
16.06.2016 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků)

Čeká Česko krize demokracie? I nad tím se zamyslel politolog Rupnik

 
Česko má po volbách dvě možnosti. Buď skluz do poloautoritářského národovectví, podobně jako je tomu v Maďarsku, nebo polskou variantu. Polsku se podařilo překonat národovecký a antievropský styl bratří Kaczynských a nyní má silnou ekonomiku a je silným evropským hráčem. Tak vidí nadcházející varianty vývoje naší země známý politolog Jacques Rupnik. Rozhovor s ním otiskla Mladá fronta Dnes.
12.10.2013 07:30 |

podobné články

Politolog hodnotí dnešní drama: Babiš jede a Sobotka není slepý, jenže...

 
Politolog Petr Just zasedl do křesla hosta úterního Hyde Parku České televize. Věnoval se slovnímu souboji pravicové opozice s koalicí, který by měl vyvrcholit pokusem o sesazení vlády. Terčem kritiky je ovšem především ministr financí a majitel Agrofertu Andrej Babiš, který podle Justa představuje riziko nejen pro pravicovou opozici, ale z určitého úhlu pohledu i pro strany koaliční. Vyjadřoval se i k tomu, zda se Babiš pokusí vyvolat předčasné volby.
26.05.2015 21:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků)

Politolog: Zeman ztrácí podporu, kryje to Kajínkem. Babiš si hraje na mučedníka

 
Miloš Zeman se vrací z Číny a čeká se, jak přistoupí k odvolání Andreje Babiše (ANO). Bohuslav Sobotka (ČSSD) prezidentovi hrozí kompetenční žalobou. Podat by ji měl, míní politolog Lukáš Jelínek. Nejde prý jen o Zemana, ale i další prezidenty v budoucnu. Politolog také pro Blesk.cz komentuje, jak vnímá Zemanův tah Kajínkem i Sobotkovy obavy, že by se Babiš mohl stát mučedníkem. Tuhle roli podle něj hraje šéf ANO už dávno.
18.05.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků) , Bohuslav Sobotka (9392 článků) , Miloš Zeman (18578 článků)

Babiš couvl, za Kalouskem nejede. Ten ho chtěl grilovat za „daňové podvody“

 
Hodně živo bylo ve středu kolem programu Sněmovny a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO). Jeho kritik a šéf TOP 09 Miroslav Kalousek si na něj nachystal bod „Daňové podvody ministra financí.“ A hned kritizoval, že Babiš ve středu mezi poslanci chybí. Ministr financí byl před polednem na jihu Čech na startu stavby nového úseku dálnice D3. Nejdřív tvrdil, že na Kalouskův bod nedorazí, pak zas že ano. Nakonec Blesku řekl, že nechá kolegy jen přečíst své vyjádření.
15.03.2017 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků) , Miroslav Kalousek (6279 článků)

Babiš přivádí k moci byznys, Zeman má tajný plán. Odborník sleduje jednání o vládě i řeči o konci režimu

 
ROZHOVOR Na startu nového roku se politolog Jiří Bystřický zamýšlí nad tím, jak se bude vyvíjet domácí politická scéna. Neočekává například, že by tvořící se Sobotkova vláda vydržela celé čtyři roky. Naopak předpokládá, že Miloš Zeman navzdory volebnímu nezdaru SPOZ a porážce jeho příznivců v ČSSD zůstane silným hráčem a svou pozici může ještě posílit spojenectvím s předsedou ANO Andrejem Babišem.
03.01.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků) , Miloš Zeman (18578 článků)

Vyspi se s hráčem: Nová sexuální seznamka pro milovníky videoher

 
Máte sexuální choutky a nejraději byste se intimně sblížili s někým, kdo sdílí stejnou vášeň pro videohry jako vy? Tak právě pro hráče a hráčky, jako jste vy, přišli tvůrci videoherní seznamky Randi s hráčem (Date a gamer) s novým webem pro navázání sexuální známosti. Jmenuje se Vyspi se s hráčem (Shag a gamer) a přihlásit se do ní mohou všichni starší 18 let.
24.07.2012 17:05 |

podobné články

Politolog: Babiš se proměnil. Kníže vypráví pohádku pro infantilního voliče, třeba o Drábkovi

 
Andrej Babiš je politickým "skokanem roku" i díky tomu, že se z obhroublého křiklouna proměnil na "lidového miliardáře", který se zdárně napojuje na myšlenkové zkratky českých voličů. Karel Schwarzenberg předvádí už jen slabý odvar své prezidentské kampaně a ODS téměř nemá šanci. Tak hodnotí poslední vývoj pro ParlamentníListy.cz politolog Pavel Kopecký.
15.10.2013 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků) , Karel Schwarzenberg (3682 článků) , Karel Kopecký (5 článků)

Andrej Babiš válcuje vše. Pehe nastínil plán, jak ho zastavit

 
Politolog Jiří Pehe je přesvědčen o tom, že Andrej Babiš nyní hraje ve vládě o větší pozici a proto se stále více stává pro koalici nestravitelným sólo hráčem. Jeho cílem sice může být koalici zcela rozklížit, ale předčasných voleb tím asi jen tak nedosáhne. „Sociální demokracie a i jiné strany si prostě uvědomují, že předčasné volby nejsou v jejich zájmu, protože Babiš by z nich za současného poměru profitoval,“ vysvětlil Pehe pro ParlamentníListy.cz.
09.04.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků) , Jiří Pehe (306 článků)

Plytké, nezajímavé projevy. Tak hodnotí obstrukce politolog

 
Účel světí prostředky. Tak postupují poslanci ČSSD při svých obstrukcích ve sněmovně. Jejich projevy jsou často nezajímavé, nepromyšlené a plytké. Tak je hodnotí politolog Lukáš Jelínek, který má k sociální demokracii blízko.
06.11.2011 17:25 |

podobné články

Víkend v Babylonu. Změnilo se něco u KSČM? Politolog hodnotí rudé

 
Některé události se nejlépe hodnotí s chladnou hlavou a s odstupem času. Politolog Pavel Kopecký strávil celý víkend na libereckém volebním sjezdu KSČM a pro ParlamentníListy.cz pak exkluzivně sepsal své postřehy a poznámky z události, které nezvykle mnoho času věnovala také veřejnoprávní média. Co se hnulo u komunistů?
22.05.2012 21:55 |

podobné články

Právo překvapilo. A lékaři nemají co ztratit, hodnotí politolog

 
Lékaři jsou v koncích a svými poněkud vyhrocenými kroky prý nemají co ztratit. Myslí si to alespoň politolog Josef Mlejnek jr. Toho zároveň velmi překvapil i způsob, jakým o celé akci informuje deník Právo.
11.02.2011 11:35 |

podobné články

Fanoušci Arsenalu velebí Rosického. Zvolili ho nejlepším hráčem derby

 
Fanoušci Arsenalu tleskají Tomáši Rosickému. Kapitán české fotbalové reprezentace byl zvolen nejlepším hráčem nedělního londýnského derby s Tottenhamem, a to ještě Arsenal prohrál a Rosický strávil na hřišti jen poslední půlhodinu.
04.03.2013 16:10 |

podobné články

Co se děje? Federer podruhé za sebou vypadl s hráčem druhé stovky

 
Co se to děje? Švýcarský tenisový fenomén Roger Federer prohrál v semifinále turnaje v Hamburku s účastníkem kvalifikace Federikem Delbonisem z Argentiny dvakrát 6:7 a podruhé za sebou vypadl s hráčem z druhé stovky žebříčku. Blíží se konec jeho úžasné kariéry?
20.07.2013 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Roger Federer (476 článků)

Půl roku do voleb. Politolog tuší černého koně, o kterém se vůbec nemluví

 
POLITOLOGOVÉ Hnutí ANO Andreje Babiše navzdory skandálům svého šéfa míří nezadržitelně k volebnímu vítězství ve sněmovních volbách. I když někteří nezdolní optimisté říkají, že do rozhodujícího hlasování zbývá ještě několik měsíců, takže se může ještě ledacos stát, politolog Jan Kubáček je realista. „Aby ANO nevyhrálo, muselo by dojít k nějaké zásadní aféře Andreje Babiše, která by zapůsobila jako šrapnel. Ale současně by se vedle toho musel objevit atraktivní protikandidát,“ prohlásil známý politolog. Ale současná nabídka alternativ v podobě vedení sociální demokracie a dalších stran je podle něj slabá. „Neměl by to být omšelý politik, který je na politické scéně dlouho a lidé jsou z něj unaveni,“ řekl ParlamentnímListům.cz k představě, jak by měl vypadat ten, kdo by nahradil Andreje Babiše. A prozradil, že ve volbách by mohli také zabodovat Piráti.
23.04.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků)

Šlachta nebyl žádná hvězda, stvořila ho Babišova média. Žádná škoda, že je pryč. Potetovaný politolog se rozjel v rádiu, bylo to hodně netradiční

 
Hostem Luboše Xavera Veselého v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 byl politolog Tomáš Šmíd, který se velmi zostra pustil do již bývalého elitního policisty Roberta Šlachty. Prý rozhodně není pro policii žádnou velkou ztrátou, že ji opustil muž, který měl za sebou řadu neúspěchů. To, že se Šlachty vehementně zastává Andrej Babiš (ANO) mnoho neznamená, protože Babiš říkává leccos. Pár slov padlo i o terorismu.
06.08.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků) , Tomáš Šmíd (11 článků) , Luboš Veselý (293 článků)

Všechno zkurvíme sami. Nechcete se v tom matlat, tak se upíšete Babišovi. Mrtvola Václav Klaus, hodnotí známý politolog

 
Politolog a publicista Bohumil Doležal v rozhovoru pro studentský list Babylon zhodnotil českou politickou scénu. A byl při tom velmi kritický. Za rámeček si jeho hodnocení zcela určitě nedá prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka ani ministr financí Andrej Babiš.
15.12.2014 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků) , Andrej Babiš (10854 článků) , Bohuslav Sobotka (9392 článků) , Miloš Zeman (18578 článků)

Babiš šel do politiky, aby dělal byznys. Lidé mu věřili, protože už zapomněli, co prováděl s Grossem. Dnes jsou lidé pasivní a nechtějí nic riskovat, obává se politolog Mlejnek

 
POLITOLOGOVÉ Řada voličů měla o Andreji Babišovi zkreslené představy. Když se zreální, ukáže se, že mu jde o mocenské postavení a hájí své zájmy. Veřejnosti předváděl jiné motivy svého vstupu do politiky, než reálně měl a má, domnívá se politolog Josef Mlejnek. Podle něj se od koalice nedají čekat razantnější kroky, pro všechny tři politické strany je udržení spolupráce výhodné. Avšak některá chybná rozhodnutí Babiše mohou využít ve svůj prospěch. Jak politici reagují na přistěhovalce a proč? Odpovídal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
16.07.2015 17:36 |

podobné články

Babiš: V ANO není kandidát na Hrad. Sobotka, loutka, s ním je to tak. Zaorálek na vládě čte cizí tisk, Chovanec Bakalovy noviny

 
Hnutí ANO podle průzkumů jasně vyhraje nadcházející volby a ostatní politické strany porazí rozdílem třídy. Přesto si šéf hnutí Andrej Babiš v rozhovoru s redaktorem Josefem Kopeckým pro server iDnes.cz, který před pár lety koupil, stěžuje, že by na tom hnutí ANO mohlo být ještě líp, kdyby sám Babiš nebyl terčem předvolební kampaně. To však nebylo to jediné, na co Babiš poukazoval.
03.10.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků)