Článek

Babiš chce vymést zákonodárce ze státních firem

 
Poslanci a senátoři by měli do budoucna zmizet ze všech dozorčích rad státních a polostátních firem. A nesměli by do nich být nominováni ani další čtyři roky po svém odchodu z parlamentu. S takovým nápadem přišlo Babišovo ministerstvo financí, které ve středu rozeslalo resortům zásady zákona o výběru odborníků do funkcí.
02.04.2015 04:31 |

podobné články

Podobné články

Už žádný trafikant Fuksa. Na Babišově ministerstvu sepsali zákon, který prý vymete politiky ze státních firem

 
Na Ministerstvu financí vzniká zákon, který lze s nadsázkou označit jako lex Fuksa. Má zakázat zákonodárcům vstup do řídících a dozorčích orgánů státních firem, a to až čtyři roky po konci jejich mandátu. Výběr lidí do orgánů státních firem by měl zajišťovat Vládní výbor pro výběr odborníků do řídících, kontrolních a dozorčích orgánů. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
10.04.2015 07:46 |

podobné články

Časopis: Zeman s Rusnokem chystají další ránu pro ODS a TOP 09

 
Úřednická vláda v čele s Jiřím Rusnokem se podle informací časopisu Týden chystá zasadit ODS i TOP 09 další ránu. Na pokyn prezidenta Miloše Zemana totiž hodlá vymést zástupce těchto dvou stran ze všech státních institucí, ministerstvy počínaje, orgány státních podniků konče.
19.08.2013 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20702 článků) , Jiří Rusnok (1841 článků)

Tejc chce Babišovi překazit plán na privatizaci státních firem

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) vyděsil ČSSD svou poznámkou, že by některé strategické podniky, například Lesy ČR, nejradši privatizoval. Předseda ústavně-právního výboru sněmovny Jeroným Tejc (ČSSD) chce proto navrhnout ústavní zákon, který by privatizaci strategických státních firem zamezil.
15.05.2015 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12725 článků) , Jeroným Tejc (657 článků)

Apple využívá zahraniční firmy, aby se vyhnul placení daní

 
Americká společnost Apple, která je považována za nejhodnotnější firmu světa, využívá síť dceřiných firem umístěných v Irsku, aby se v USA vyhnula placení daně z příjmu v řádu miliard dolarů. Vyplývá to ze zprávy, kterou vypracoval stálý vyšetřovací podvýbor amerického Senátu. Postup Applu je legální a využívá jej řada dalších nadnárodních firem, zákonodárce jen zarazilo, že Apple si pro tyto účely vytvořil až příliš složitou síť firem. 
21.05.2013 17:40 |

podobné články

Babiš se chystá na volby. Chce vymést politiky ze sněmovny

 
Politické hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše se bude v případných předčasných volbách ucházet o přízeň voličů. Hnutí již zahájilo kampaň a jeho členové se chystají objet regiony. Babiš tak ve čtvrtek reagoval na poslední dění ve sněmovně, která poté, co úřednická vláda Jiřího Rusnoka nezískala důvěru, míří ke svému rozpuštění.
08.08.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12725 článků) , Jiří Rusnok (1841 článků)

Prostě to prodáme! Andrej Babiš touží privatizovat státní firmy, Sobotka mu do toho hází vidle

 
Podíly ve státních firmách plánuje prodat prostřednictvím burzy Andrej Babiš. Vidí v tom způsob, jak zajistit desítky miliard korun pro státní rozpočet. Protože proti tomu je ale sociální demokracie, k částečné privatizaci státních firem, jako jsou Lesy ČR, Mero, Čepro nebo Letiště Praha, by došlo jen v případě, že by se Babiš stal po příštích sněmovních volbách premiérem. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.
14.05.2015 08:24 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12725 článků)

Babiš si posvítí na manažery státních firem

 
Na často neodůvodněné odměny manažerů státních a polostátních firem si hodlá posvítit Babišovo Ministerstvo financí. Po pěti letech se mají podle serveru Novinky.cz změnit zásady pro jejich odměňování, které schválila už někdejší úřednická vláda Jana Fischera.
26.07.2015 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

THQ šetří a zahazuje hororovou trilogi inSANE od Del Tora

 
Nové koště dobře mete a platí to nejenom pro to onen oblíbený pracovní nástroj, ale i šéfy videoherních firem. THQ se po hrůzostrašných hospodářských výsledcích minulého roku pustila do úklidu s novým „zametačem“ Jasonem Rubinem, který za pár měsíců dokázal z firmy vymést většinu pavouků, co zbyli v šedých koutech po předchozím bossovi, Dannym Bilsonovi....
07.08.2012 10:15 |

podobné články

Nečasova vláda chce miliardy ze státních firem. Platit má i Budvar

 
Vláda premiéra Petra Nečase zkoumá, jak získat do "krizového rozpočtu" peníze ze státních firem. Na jejich účtech leží odhadem nejméně osm miliard korun.
27.07.2010 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9263 článků)

Vláda chce získat miliardy ze státních firem

 
Vláda premiéra Petra Nečase zkoumá, jak získat do tzv. "krizového rozpočtu" peníze ze státních firem. Na jejich účtech leží odhadem osm miliard korun.
27.07.2010 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9263 článků)

FOTO "Jste zloděj. Choďte kanálama!" Podívejte se, jak se prali Babiš a Kalousek

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) označil místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska při dnešních interpelacích ve Sněmovně za lháře, tuneláře, zloděje a symbol korupce. Reagoval tak na jeho interpelace ohledně partnerství státních a polostátních firem ČEPRO a ČEZ a mediálního domu MAFRA, který Babiš vlastní. Bývalý ministr financí Kalousek má Babišova slova za hysterický projev zoufalství. Babiš podle něho tuneluje státní podniky ve prospěch svého soukromého byznysu.
09.04.2015 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12725 článků) , Miroslav Kalousek (6389 článků)

Babiš promluvil o seznamu úředníků z ČSSD. „Farský je lhář,“ čertí se

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) měl prohlásit, že si nechal vypracovat seznam sociálních demokratů na ministerstvech a státních úřadech. Tvrdí to aspoň volební lídr Starostů a nezávislých Jan Farský, podle kterého to zaznělo na schůzce vyjednávacích týmů hnutí ANO a STAN. Podle Farského Babiš počítá s tím, že ČSSD nebude chtít o své lidi na státních úřadech přijít a seznam má jako trumf pro vyjednávání se sociálními demokraty o vládě. Babiš v rozhovoru pro Blesk Zprávy Farského tvrzení ostře odmítl. Přiznal ale, že jistým přehledem úředníků přece jen disponuje.
07.03.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12725 článků) , Jan Farský (150 článků)

Babiš si prý brousí nože na ČEZ. Dali jsme tam tolik peněz a výkonnosti jim klesá, nechápe

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) kritizuje hospodaření velkých státních firem a chystá změny. MF Dnes píše, že ředitelé ČEZ, aeroholdingu a exportní banky mají důvod se bát o své posty. Pro sobotní vydání deníku poskytl ministr rozhovor a potvrdil, že bude do vedení státních podniků aktivně zasahovat.
15.03.2014 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12725 článků)

Babiš si prý brousí nože na ČEZ. Dali jsme tam tolik peněz a výkonnost jim klesá, nechápe

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) kritizuje hospodaření velkých státních firem a chystá změny. MF Dnes píše, že ředitelé ČEZ, aeroholdingu a exportní banky mají důvod se bát o své posty. Pro sobotní vydání deníku poskytl ministr rozhovor a potvrdil, že bude do vedení státních podniků aktivně zasahovat.
15.03.2014 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12725 článků)

Babišova kandidátka na pražskou primátorku: Kampaň bude i ve stylu Hvězdných válek

 
Jednička kandidátky ANO v Praze Adriana Krnáčová přijde na pražský magistrát se svým psem a dalšími vymést odtamtud Dartha Vadera, záporného hrdinu kultovní filmové série. Tak má vypadat vtipná volební kampaň Babišova hnutí v hlavním městě. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to uvedla sama Krnáčová s tím, že celou podobu kampaně schvaluje osobně lídr hnutí Andrej Babiš. Jeho cílem je, aby ANO v Praze komunální volby vyhrálo a Krnáčová, která je dosud náměstkyní ministra financí, se stala primátorkou.
21.08.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12725 článků) , Darth Vader (72 článků)

ČSOB: Většina českých firem se bojí investovat

 
Index očekávání firem ukázal, že letos většina firem nebude do svého podnikání investovat více než v minulém roce. To je hlavní důvod poklesu celkové hodnoty Indexu očekávání firem, který ČSOB sleduje již rok.
16.10.2014 19:35 |

podobné články

Nejhorší zákon loňského roku? Podle českých firem daňové předpisy

 
Nejhorším zákonem roku 2014 jsou podle českých firem daňové předpisy. 424 firem to uvedlo v hlasování v anketě, kterou pořádala advokátní firma Ambruz & Dark Deloitte Legal. Podle firem spoustě daňových předpisů není možné rozumět a doposud nikdo nedokáže vysvětlit, jak je správně dodržovat. 
28.05.2015 13:56 |

podobné články

Průzkum: Loni vzniklo rekordní množství firem

 
Optimistický vývoj tuzemské ekonomiky v loňském roce podpořil rekordní zájem o zakládání nových firem. V průběhu roku 2016 vzniklo 28 837 nových společností, nejvíce od předkrizového roku 2007. Celkový počet firem v ČR se přesáhl 450 000 a meziročně se zvýšil o 4,8 procent. Téměř polovina firem zaregistrovaných v uplynulém roce má oficiální sídlo v Praze. K nejčastějším předmětům činnosti patří velkoobchod, služby a podnikání v oblasti nemovitostí. Informace vyplývají z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode.
02.02.2017 13:40 |

podobné články

Hospodářská komora: 13. platy plánuje více firem, nejčastěji 15 až 35 tisíc

 
Celkem 47 % firem plánuje vyplatit svým zaměstnancům za letošní rok 13. plat nebo odměnu v podobné výši. Část firem odměny vyplatí v prosinci, část až začátkem příštího roku – záleží na tom, v jakém odvětví firma působí. Loni tento benefit poskytly dvě pětiny firem (39 %). Vyplývá to ze srovnání výsledků pravidelných šetření Hospodářské komory.
07.12.2017 11:30 |

podobné články