Článek

Babiš a Chovanec u muničáku ve Vrběticích: Legrace v obrněném voze!

 
Měla to být vážná cesta, na které se rozhodne o dalším osudu vybuchlého muničního skladu ve Vrběticích a také o tom, kolik peněz se na likvidaci škod ještě věnuje. Nakonec to ale byla dokonce legrace. Ministři Andrej Babiš a Milan Chovanec se povozili v obrněném voze. A podle jejich výrazů se jim to líbilo. Zejména Babišovi.
07.03.2015 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13084 článků) , Milan Chovanec (1391 článků)
Podobné články

Vrbětice u muničáku jsou znovu evakuovány: Lidem jde o život!

 
U muničáku jde opět o život! Lidé z obcí Haluzice a Lipová na Zlínsku musí znovu opustit své domovy. Policie začala s jejich evakuací v pátek večer, potvrdila ČTK zlínská policejní mluvčí Milena Kozumplíková. Důvodem je ohrožení jejich života, řekla bez dalších podrobností. Obyvatelé obcí byli kvůli výbuchu muničního skladu ve Vrběticích evakuováni už ve středu, v pátek odpoledne se ale mohli vrátit domů.
05.12.2014 19:50 |

podobné články

Výbuchy muničáku ve Vrběticích dospěly do sněmovny. Referují Chovanec se Stropnickým

 
Poslanci začali na mimořádné schůzi na podnět opozice probírat situaci ve Vrběticích na Zlínsku, kde se v říjnu, poté minulou středu a tuto středu objevily ve skladu s municí obrovské neřízené výbuchy.
12.12.2014 14:56 |

podobné články

Vojáky ve Vrběticích neohlášeně navštívil šéf generálního štábu

 
Vojáky střežící muniční areál ve Vrběticích na Zlínsku dnes neohlášeně navštívil náčelník generálního štábu Petr Pavel. Prohlédl si zázemí a navštívil i vojáky na patrolách. Zopakoval, že se mu nasazení vojáků ve Vrběticích nelíbí. Uvedla to Česká televize (ČT). Střežit muniční areál ve Vrběticích, kde letos vyletěly do povětří dva sklady, vojáky vyslala vláda. Celkem jich zde má působit až 500. Na místě je nyní kolem 200 vojáků.
25.12.2014 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (455 článků)

,,Výbušné" téma muničáku ve Vrběticích: Velká zajímavost v Babišových novinách

 
Lidové noviny i Mladá Fronta Dnes, přenechaly první stránky opět událostem ve Vrběticích. Zatímco MF Dnes hlásá, že podle posledních policejních údajů je ve skladu 7800 tun munice, Lidovky tvrdí, že mají k dispozici interní tajné doklady, které uvádějí 988 tun. Oba deníky přitom patří do jednoho vydavatelství, jehož majitelem je ministr financí Andrej Babiš.
10.12.2014 13:34 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13084 článků)

Firma tají, co v muničáku ve Vrběticích skladovala. Zakladatel má kontroverzní minulost

 
Eskapáda s výbuchy muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku ani náhodou nekončí. Policie teď bude vyšetřovat, jaké trhaviny ve skladu, který má od Vojenského technického ústavu výzbroje a munice pronajatý od roku 2011 ostravská firma Imex Group, vlastně před explozemi byly.
08.11.2014 11:00 |

podobné články

Firma tají, co v muničáku ve Vrběticích skladovala. Zakladatel má kontroverzní minulost

 
Eskapáda s výbuchy muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku ani náhodou nekončí. Policie teď bude vyšetřovat, jaké trhaviny ve skladu, který má od Vojenského technického ústavu výzbroje a munice pronajatý od roku 2011 ostravská firma Imex Group, vlastně před explozemi byly.
09.11.2014 08:11 |

podobné články

Vláda poslala 47 milionů na práce v muničním areálu ve Vrběticích

 
Vláda dnes rozhodla o uvolnění 47 milionů korun na sanační práce v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde loni vybuchly dva sklady munice. Novinářům to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO), kterého o nutnosti dalších financí přesvědčila víkendová návštěva místa. Proplacení nákladů na střežení muničního areálu ve Vrběticích a na zprovoznění skladu v Květné bude požadovat také ministerstvo obrany, řekl ČTK mluvčí úřadu Jan Pejšek.
10.03.2015 00:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13084 článků)

Ministr Chovanec: Pyrotechnici vyhodnotili areál ve Vrběticích jako nevhodný

 
Ministr vnitra Milan Chovanec spolu se svým vládním kolegou ministrem obrany Martinem Stropnickým dnes, v pondělí 3. listopadu 2014, informoval ostatní členy vlády o mimořádné situaci, která nastala po výbuchu v rozsáhlém muničním skladu Vojenského technického ústavu ve Vrběticích na Zlínsku. Areál doposud střežili pouze policisté, nyní je doplní stovka vojáků včetně pyrotechniků. Armáda navíc poskytne logistickou pomoc a zajistí sklady. Vláda už také vyzvala nájemce z řad soukromých firem, aby svou munici odvezla.
03.11.2014 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1690 článků) , Milan Chovanec (1391 článků)

Muži si nakradli ve Vrběticích zbraně i výbušniny. Chovanec: Policie nechybovala

 
Lidé, kteří vynášeli zbraně z okolí vybuchlých skladů ve Vrběticích na Zlínsku, byli zadrženi na základě policejních informací, řekl ve středu novinářům ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Nebylo to na základě udání, dodal. Stejně jako policejní prezident Tomáš Tuhý odmítl, že by policie v tomto případě jakkoli chybovala.
20.09.2017 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1391 článků)

Z areálu ve Vrběticích na Zlínsku odjelo již 118 kamionů s municí

 
Celkem 118 kamionů se zkontrolovanou municí a výzbrojním materiálem odjelo do dneška z areálu ve Vlachovicích - Vrběticích na Zlínsku. Novinářům to řekl policejní prezident Tomáš Tuhý, který dnes předal pyrotechnikům a zlínské policii ve Vrběticích dvě nová terénní vozidla. Automobily jim usnadní práci v areálu, kde loni vybuchly dva muniční sklady.
14.04.2015 11:51 |

podobné články

V pátek ráno předali vojáci střežení areálu ve Vrběticích

 
„V pátek 5. února v 7.00 hodin ukončili příslušníci Armády ČR střežení areálu muničních skladů ve Vrběticích. Hned po ukončení střežení jsme začali s postupným stahováním z jednotlivých stanovišť zpět na základny,“ potvrdil velitel úkolového uskupení AČR ve Vrběticích kapitán Ivo Dvořák ze 71. mechanizovaného praporu.
06.02.2016 22:25 |

podobné články

Exploze muničáku způsobila předčasný porod! Paní Blanka (26) má holčičku

 
Výbuch skladu ve Vrběticích na Zlínsku výrazně zasáhl do života rodiny Liškových z Lipové. V důsledku exploze paní Blanka zřejmě předčasně porodila. Když se vrátila z porodnice, vyhnala ji z domu evakuace.
24.10.2014 05:05 |

podobné články

Inferno ve vybuchlém muničáku nekončí: Znovu se z něj ozývají exploze!

 
Explozivní inferno nebere konce. Z vybuchlého muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku se v noci na dnešek a dnes dopoledne znovu ozývaly neřízené detonace. Místo i dnes prozkoumávali pyrotechnici, v neděli by nad areál měl zamířit znovu vrtulník s termovizí.
25.10.2014 18:45 |

podobné články

Stropnický o vybuchlém muničáku: Explozi mohly zavinit pohřešované osoby!

 
Vypadá to, že exploze muničního skladu ve Vrběticích nebyla samovolná. Prohlásil to ministr obrany Martin Stropnický, který řekl, že by mohla mít spojitost se dvěma pohřešovanými osobami.
30.10.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1690 článků)

Výbuch muničáku je sice senzace, ale nikoho zvenčí neohrozil, tvrdí bezpečnostní expert

 
Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek v rozhovoru pro Právo hájí praxi najímání vojenských muničních skladů soukromým zbrojařským firmám. Objekty jsou podle něj pod dostatečnou kontrolou. V souvislosti s nedávnou explozí ve Vrběticích poznamenal, že nejde o žádné vážné riziko.
04.11.2014 01:25 |

podobné články

Je to tam jak minové pole. Vypjatá debata starostů s policistou a poslancem kvůli bouchajícímu muničáku

 
Kontrolu skladů armádní munice má na starosti policie. Její prezident Tomáš Tuhý proto před kamerami české televize vysvětloval, co bude dál po nových výbuších ve Vrběticích. Starosta Vlachovic-Vrbětic Zdeněk Hověžák se pustil do politiků, prý vypouštějí dezinformace. K tématu se vyjádřil i soudní znalec v oboru pyrotechniky Jiří Chládek a dva poslanci - Karel Fiedler z Úsvitu a Roman Váňa z ČSSD.
03.12.2014 23:07 |

podobné články

Osobnosti: Roman Váňa (60 článků) , Zdeněk Chládek (13 článků)

Divoká noc ve Vrběticích: Z muničáku se ozývaly další výbuchy!

 
Z vybuchlého muničního skladu u Vrbětic na Zlínsku se v noci ozvaly další dvě neřízené detonace. Policie chce dnes pokračovat v průzkumu skladu číslo 12, ve kterém ve středu vybuchlo 12,8 tuny munice.
04.12.2014 07:40 |

podobné články

A znovu pryč. Obce kolem bouchajícího muničáku se musí opět evakuovat

 
Lidé z obcí Haluzice a Lipová na Zlínsku musí znovu opustit své domovy. Policie začala s jejich evakuací večer, potvrdila ČTK zlínská policejní mluvčí Milena Kozumplíková. Důvodem je ohrožení jejich života, řekla bez dalších podrobností. Obyvatelé obcí byli kvůli výbuchu muničního skladu ve Vrběticích evakuováni už ve středu, dnes odpoledne se mohli vrátit domů.
05.12.2014 20:21 |

podobné články

Nebezpečí ve Vrběticích: Pyrotechnici zneškodnili granát na střeše muničního skladu!

 
Exploze, evakuace, nebezpečí a tak dále stále dokola. Tak to vypadá u vybuchujícího muničáku na Zlínsku. Policie ráno zahájila evakuaci 1800 lidí z dalších obcí v okolí muničního skladu na Zlínsku. Pyrotechnici totiž v areálu objevili poškozenou budovu, ve které jsou uskladněny granáty. Někteří obyvatelé z okolí se ale už mohou večer vrátit domů...
06.12.2014 09:15 |

podobné články