Článek

Babička zničila fresku Ježíše: Místní by jí měli děkovat! Do města proudí davy turistů

 
Už jsou tomu čtyři roky od doby, kdy se osmdesátiletá španělská babička Cecilia García zapsala do historie jako nejhorší umělkyně všech dob. Její velmi úsměvná oprava fresky Ježíše obletěla celý svět. Místní by jí ale měli děkovat…
04.04.2016 17:15 |

podobné články

Podobné články

Babička, která zničila fresku Ježíše, má vlastní výstavu! Jak to dopadlo?

 
Vzpomínáte si ještě na španělskou důchodkyni, která po svém "opravila" fresku Ježíše Krista? Cecilia Giménezová (80), chtěla jen pomoct, ale výsledek připomínal spíš kresbu malého dítěte. Jenže to byl jen začátek její kariéry...
14.08.2013 23:00 |

podobné články

Zničila fresku: Za "vylepšení" Ježíše chce ještě honorář

 
Španělská důchodkyně Cecilia Gimenéz, jež svévolně »zrestaurovala« nyní už celosvětově známou fresku Ježíše v kostele v městečku Borja, a to dost amatérským způsobem, chce nyní za své dílo honorář a řeší to skrze právníky.
22.09.2012 22:45 |

podobné články

Seniorka, která přemalovala fresku Ježíše po svém, chce dostat zaplaceno

 
Důchodkyně, která v kostele u španělské Zaragozy svérázným způsobem zrestaurovala fresku Ježíše Krista z 19. století tak, že z ní udělala mazanici, chce peníze. Když se totiž zpráva o jejím díle rozlétla do světa, zájem turistů o návštěvu kostela Santuario de Misericodia začal být tak veliký, že v něm začali vybírat vstupné.
21.09.2012 08:35 |

podobné články

Důchodkyně amatérsky přemalovala fresku v kostele, připadala jí oprýskaná

 
Osmdesátnice ze španělské Zaragozy vyrazila dech odborníkům, když přemalovala fresku Ježíše v jednom tamním kostele. Myslela si, že je oprýskaná, tak ji chtěla vylepšit. Výsledkem je obludnost připomínající všechno možné, jen ne Ježíše.
23.08.2012 10:10 |

podobné články

Důchodkyně opravila fresku Ježíše tak, že je z něj mazanice

 
Španělská důchodkyně se pokusila zrestaurovat 120 let starou fresku. Její dílo však dopadlo katastrofálně. Z Ježíše udělala mazanici podobnou vlkodlakovi.
23.08.2012 14:55 |

podobné články

Všichni na Chorvatsko! Davy turistů nemá kdo obsluhovat

 
Do Chorvatska, které patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace Čechů, proudí opět davy turistů. Radost z další úspěšné turistické sezóny ale Chorvatům kazí skutečnost, že davy turistů nemá kdo obsluhovat. Zemi chybí přinejmenším 2700 pracovníků. Co může za nedostatek personálu?
06.08.2017 16:10 |

podobné články

Vtipálci restaurují další klasická díla po vzoru španělské důchodkyně

 
Internet se dál baví prací španělské amatérské restaurátorky. Podivný obličej tak dostala Mona Lisa, postava na obraze Výkřik od slavného norského expresionisty Edvarda Muncha či znovu Ježíš a pro jistotu i všichni apoštolové z Da Vinciho Poslední večeře. Další články k tématu: VIDEO: Celý opadával, hájí se autorka zfušované fresky Ježíše Španělská babička „zrestaurovala“ starou fresku Krista, natřela mu líce Kostelní freska s Gagarinem a rudoarmějcem vyvolává mezi Poláky spory Na fresku kazašského kostela domalovali politika, vítal příchod Krista Fresce vrátíme tvář, věří odborníci. Přežít může i úprava od penzistky
18.06.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Mona Lisa (70 článků)

Důchodkyně (85) zničila starodávnou fresku! A teď za to chce peníze!

 
Španělská důchodkyně Cecilia Giménezová (85) se nechvalně proslavila skoro po celém světě, když se vlastními silami snažila opravit fresku v kostele ve vesnici Borja. Z dobrého úmyslu vyšla noční můra všech umělců a stařenka se mohla jen bránit, že své dílo ještě nedokončila.
22.09.2012 12:10 |

podobné články

Babička chtěla opravit fresku v kostele: Zbyla z ní jen mazanice

 
Španělská babička Cecilia Garcia se už nemohla koukat na to, jak freska v jejím oblíbeném kostele chátrá. Proto se rozhodla, že ji opraví na vlastní pěst. Vzala barvičky a obraz Ježíše obnovila. A výsledek? Ten stoji opravdu za to, důchodkyně totiž rozhodně nemaluje jako Michelangelo.
23.08.2012 16:15 |

podobné články

V Praze loni strávili turisté přes 16 milionů nocí: V počtu noclehů předběhla i Vídeň

 
Počet turistů, kteří přijíždí do hlavního města Česka, každoročně stoupá. Loni město podle tiskové mluvčí Prague City Tourism navštívilo přes 7 milionu turistů, kteří tu strávili přes 16 milionů nocí. Česká metropole je tak na pátém místě v počtu přenocování turistů v Evropě. Na prvních třech místech se umístil Londýn (přes 75 milionů turistů), Paříž (přes 44 milionů turistů) a Berlín (přes 31 milionu turistů).
13.07.2017 14:00 |

podobné články

Důchodkyně zničila fresku, teď chce za svou mazaninu autorský honorář

 
Místo Ježíše je to "chlupatá opice".
25.09.2012 09:40 |

podobné články

Italský údržbář šlápl vedle a zničil 500 let starou fresku ve Florencii

 
Jediný špatný krok bude nejspíš proklínat italský údržbář, který prošlápl 500 let starou fresku ve slavné Galerii Uffizi ve Florencii. Informovala o tom italská média.
08.02.2013 08:10 |

podobné články

Z nohou sochy Krista začala kapat „svatá voda“. Věřící: Je to zázrak

 
Davy křesťanských poutníků proudí do malé indické vesnice. Z místní sochy Ježíše Krista začala prosakovat „svatá voda“. Zatímco mnoho věřících to považuje za zázrak, představitelé církve jsou zdrženliví.
20.11.2016 21:35 |

podobné články

Režisér filmu o Máří Magdaleně chce jako Ježíše překvapivě Joaquina Phoenixe

 
Režisér Garth Davis chystá film o Máří Magdaleně, kterou má hrát Rooney Mara (Carol). Jako Ježíše by filmař rád obsadil Joaquina Phoenixe. Ten není zrovna první volbou, která by vás napadla, poznamenává web Empire. Producenti filmu, kteří pracovali například na Králově řeči (2014), doufají, že herec nabídku přijme. Na obsazení Rooney Mary se objevily kritické reakce, které upozorňují na to, že herečka je příliš bílá vzhledem k tomu, že postava je z Blízkého východu. Autorky scénáře se chtějí zaměřit na život postavy, která Ježíše doprovázela a která je často mylně označována jako prostitutka a spojována s jinou Marií. V Bibli se o ní dočteme, že z ní Ježíš "vyhnal sedm démonů".
26.04.2016 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Joaquin Phoenix (27 článků) , Rooney Mara (20 článků) , Mary Mara (317 článků)

Zrovna on?! Tenhle herec má hrát Ježíše

 
Autentický a humanistický portrét jedné z nejzáhadnějších a nejmylněji pochopených náboženských postav historie natočí režisér Garth Davis. Snímek se bude snažit přiblížit co nejvěrohodněji postavu Máří Magdalény, jíž zná svět jako napravenou prostitutku a blízkou přítelkyni Ježíše Krista. Zatímco roli Marie dostala Rooney Mara, Ježíše má hrát Joaquin Phoenix.
26.04.2016 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Joaquin Phoenix (27 článků) , Rooney Mara (20 článků) , Phoenix Marie (1 článek)

Do centra Krumlova jen za poplatek? „Invazím“ turistů se brání i další města

 
Český Krumlov nedávno schválil novou strategii pro cestovní ruch. Ta mimo jiné počítá s tím, že by turisté měli v budoucnu za vstup do historického centra platit. Město by s podobným pravidlem bylo v Česku zřejmě výjimkou. Další oblíbené turistické destinace, včetně Prahy, totiž o podobných krocích neuvažují. Jinde ve světě ale není regulace turistů ničím neobvyklým. Města tak reagují na nespokojenost místních i nebezpečí, že davy poničí památky, kvůli kterým do míst vlastně přijíždí.
30.07.2017 05:10 |

podobné články

Baalbek: Stavěli zde obři?

 
Městečko Baalbek leží v Libanonu asi 65 kilometrů východně od hlavního města Bejrútu a v současnosti tam proudí davy turistů. Přitahují je pozůstatky římských chrámů, které i dnes udivují svou vznešeností a velikostí. Ne nadarmo je komplex od roku 1984 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. To nejzáhadnější ale většině návštěvníků uniká. Málokdo sklopí zrak a všimne si, po čem vlastně šlape. Chrámy stojí na obrovských kamenných terasách, které jsou složeny z kvádrů, které se dodnes počítají mezi největší na světě. Terasy přitom vznikly mnoho set let před příchodem Římanů, kteří je po přelomu letopočtu pouze využili jako dokonalé základny pro stavbu chrámů.
20.06.2011 03:50 |

podobné články

Seniorka se na vlastní pěst pustila do restaurování fresky, udělala z ní mazanici

 
Šok připravila španělským kulturním úřadům seniorka navštěvující kostel Santuario de Misericodia u Zaragozy. Žena se na vlastní pěst rozhodla, že sama zrestauruje fresku Ježíše Krista z 19. století. Z původního mistrovského díla Ecce Homo nic nezbylo, horlivá farnice z něj udělala mazanici.
23.08.2012 09:15 |

podobné články

Sousedé Ivety Bartošové touží po klidu: Bitky, vášně fanoušků a davy cizích lidí změnily poklidnou čtvrť k nepoznání

 
K domku Ivety Bartošové  (✝48) v pražské Uhříněvsi neustále proudí davy fanoušků, kteří k baráčku pokládají květiny, vzpomínkové vzkazy a plyšáky. Jindy naprosto poklidná vilová čtvrť je tak neustále plná lidí, kteří domek Bartošové hledají.
07.05.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6675 článků)