Článek

Autistovi hrozí ústavem, když se nebude chovat „normálně“

 
Případ Petry Valentové, která přišla o sociální příspěvky pro syna trpícího autismem, Právo zveřejnilo před rokem. Doplatila tehdy na posudek znalkyně, podle níž je Míra zdráv, ale matka je psychicky nemocná a škodí mu.
25.10.2015 16:25 |

podobné články

Podobné články

MZK: Brněnský expresionismus v poli meziválečné literatury

 
Moravská zemská knihovna v Brně ve spolupráci s Ústavem české literatury a komparatistiky FF UK v Praze, Ústavem bohemistiky FF JČU v Českých Budějovicích, Ústavem české literatury a knihovnictví FF MU v Brně a Goethe Institutem pořádá mezinárodní konferenci Brněnský expresionismus v poli meziválečné literatury.
17.08.2016 10:40 |

podobné články

Předsedkyně Akademie věd na návštěvě nejbohatšího ústavu

 
Ústav organické chemie a biochemie v pražských Dejvicích má v rámci Akademie věd zvláštní postavení. A to nejen pro svoji velikost, úspěchy v mezioborovém výzkumu a okolnost, že od svých prvopočátků v polovině 40. let jedenáctkrát změnil své jméno – byl mimo jiné Ústavem technologie lučebnin organických a výbušných, Ústavem organické technologie či Ústředním ústavem chemickým.
15.10.2017 10:50 |

podobné články

Jak se chovat, když vás unesou: Třeba si řeknete o vodu, oni vás kopnou, že vám vodu nedají, tak chvíli počkáte a řeknete si o vodu znovu

 
Expert na vyjednávání s teroristy Adam Dolník, který školí i agenty FBI, znovu promlouvá. V rozhovoru pro bulvární deník Blesk např. prozrazuje, jak by se měl člověk chovat, když je unesen. Popsal také, jak se máme chovat v čase teroristických útoků. Rozhodně prý ne tak, jak to udělala po útocích v Paříži pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).
11.02.2016 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (614 článků)

Devítiletému autistovi pomohlo konopí: Po dvou dnech poprvé v životě promluvil!

 
Kalel Santiago (9) z Portorika nemá zrovna jednoduché dětství. Ještě jako desetiměsíčnímu chlapci mu lékaři diagnostikovali rakovinu. Jen co zákeřnou nemoc porazil, přišla další rána. Podle doktorů chlapec nikdy neměl mluvit. Rodiče to ale nevzdali a nasadili mu konopnou léčbu. A pak se stal zázrak!
01.11.2015 20:55 |

podobné články

Hasič Shrek pomáhá autistovi Vaškovi (14): Na cyklozávod mu ale chybí závodníci

 
Hasič Kamil Beinhauer (42) z Komárova se rozhodl uspořádat cyklomaraton dvojic, aby pomohl Vašíkovi (14) z Opavy, který trpí vzácnou formou autismu. Chlapec potřebuje zdravotní počítač a další pomůcky. Ty se pořídí z výtěžku závodu.
30.07.2017 05:10 |

podobné články

Senátor Kubera představil návod pro ODS: Měli bychom se chovat normálně

 
Na politické scéně se odehrává další vládní krize. TOP 09 hrozí, že pokud se ještě letos nepřipojí Česká republika k fiskálnímu paktu Evropské unie, nepodepíše novou koaliční smlouvu. V Interview ČT 24 nejnovější vývoj komentoval senátor ODS Jaroslav Kubera.
30.01.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (580 článků)

Máma normálně jedla, neměla anorexii, říká syn Audrey Hepburnové

 
Designér Luca Dotti (47) o své matce, herečce Audrey Hepburnové slýchal všelijaké příběhy. Jedna povídačka se ho dotkla možná až příliš. Je alergický na to, když někdo říká, že měla jeho matka poruchu příjmu potravy. Jak sám říká, je to hloupost, jedla normálně a byla závislá na italské kuchyni.
18.08.2017 14:25 |

podobné články

Pobyt u vody: Jak se chovat a co vám hrozí?

 
Neopatrnost, alkohol a přeceňování vlastních sil, to jsou nejčastější příčiny utonutí. Jak se chovat u vody a zbytečně nehazardovat s vlastním zdravím, čeho se vyvarovat a na co si dát pozor, nám prozradil vodní záchranář Michal Procházka.
11.08.2013 08:05 |

podobné články

10 věcí, které byste neměla dělat ani když to myslíte s chlápkem skutečně vážně!

 
Máte pocit, že jste konečně našla toho pravého? Pak vás rozhodně bude zajímat, co dělat, abyste si pana Božského udržela. My ženy se totiž často pod vlivem hormonů lásky naprosto zblázníme a zapomeneme se chovat normálně. Pokud to s tím novým chlápkem tedy myslíte vážně zapomeňte na těchto 10 věcí.
21.10.2016 08:05 |

podobné články

Rozhovory normálně neposkytuje, ale pro Aha! udělal výjimku - Richard Müller: V SuperStar představím nový hit!

 
Zpěvák Richard Müller (48), který v neděli večer vystoupí v první Česko Slovenské SuperStar, má o vítězi dávno jasno! Přestože ho nejvíc zaujal Miro Šmajda (21), podle něj vyhraje Martin Chodúr (20). „Myslím si, že má velký předpoklad uspět vzhledem k tomu, jaký je,“ svěřil se Müller. Rozhovory normálně neposkytuje, pro deník Aha! ale udělal výjimku.
11.12.2009 02:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (339 článků) , Martin Chodúr (437 článků) , Richard Müller (339 článků)

Slavný sportovec, teď lékař: Mám pět dětí, dřu na přesčasech

 
Někdejší olympijský vítěz a špičkový anesteziolog Lukáš Pollert otevřeně přiznává, že pokud chce on nebo jiný lékař normálně žít, musí porušovat zákoník práce. "Píchačky", které jsou v některých nemocnicích v rámci zabránění přesčasům a přepracování lékařů zaváděny, v tomto ohledu považuje za nesmyslné. Navýšení platů o 6,25 procent považuje za nízké, jemu samotnému v nutnosti přesčasů nezabrání. "Zatím mi to pořád nestačí k tomu, abych po mé oficiální práci nepracoval ještě někde. Je fakt, že mám pět dětí, taky chci nějak normálně žít, jezdit na hory atd," řekl ParlamentnímListům.cz.
21.11.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (18 článků)

Senátor Zeman: Konfliktu s Islámským státem se nevyhneme

 
Ministr Dienstbier nemá s Romy žádné praktické, ani osobní zkušenosti, takže o integraci nemůže hovořit. Dělá odjakživa politika, nikdy „normálně“ nepracoval a ani „normálně“ nežil, říká pro ParlamentníListy.cz Jaroslav Zeman (ODS) v reakci na přijetí Strategie romské integrace do roku 2020. A upozornil také na jeden zajímavý rozpor mezi nezaměstnanými a nezaměstnatelnými. I pro Česko jsou ale stále aktuálnější bezpečnostní rizika v podobě Islámského státu. Jaké se podle něj nabízí řešení? A jak zabránit dalšímu přílivu uprchlíků, kteří prchají do Evropy ze zemí ovládaných islamisty?
26.04.2015 15:06 |

podobné články

Jak se chovat v případě jaderné katastrofy (jednoduchý manuál)

 
V Japonsku hoří atomové elektrárny, svět se obává nejhoršího. Jak se chovat, když se nevyplní předpovědi odborníků a radioaktivní spad zasáhne Českou republiku? Přečtěte si pozorně následující řádky, mohou vám zachránit život.
15.03.2011 01:20 |

podobné články

Manželka prince Williama zklamala školáky, nepřišla jako princezna

 
Vévodkyně z Cambridge Catherine je známá tím, že se snaží chovat úplně normálně a vypadat jako obyčejná britská žena. Manželka prince Williama ale zklamala malé školáky, které přišla navštívit. Čekali skutečnou princeznu, ale přišla jen obyčejná holka v džínách a svetru. Další články k tématu: Vévodkyně Kate je nejlépe oblékanou ženou Británie Manželka prince Williama kopíruje hollywoodské hvězdy ANKETA: Líbí se vám manželka prince Williama v klobouku, nebo bez? Manželka prince Williama nosí oblíbené náušnice po princezně Dianě OBRAZEM: Vévodkyně Catherine „recyklovala“ své outfity i na svatbě Vévodkyně z Cambridge na turné vsadila na ženskost a obstála Svatební šaty vévodkyně z Cambridge vydělaly miliony na charitu
21.11.2011 13:05 |

podobné články

Vesnický farář prý štval proti chlapcově orientaci: Gayové by se měli chovat "normálně"!

 
Ester Janečková (41) se stále nemůže vzpamatovat ze sebevraždy svého homosexuálního synovce Filipa (†14). Moderátorka (Pošta pro tebe) v otevřeném rozhovoru obvinila homofobního faráře z útoku na chlapcovu orientaci. Zároveň odkryla šokující detaily z pohřbu, kde se měla odehrát ostrá výměna mezi knězem a truchlící rodinou. K citlivé kauze se postavil i další duchovní - Tomáš Halík.
26.02.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ester Janečková (205 článků) , Tomáš Halík (391 článků)

Justin Bieber: 'Je čas, abych dospěl'

 
Kontroverzní zpěvák minulou neděli oslavil jednadvacáté narozeniny. Začne se konečně chovat normálně?
06.03.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1346 článků)

Zesnulý Gross (†45): Psychologové o vdově Šárce!

 
Nyní je na pořadu dne pohřeb bývalého premiéra. Debata o tom, zda měly být ve čtvrtek ráno dcery informovány o smrti tatínka, anebo bylo správné, že šly do školy, je stále otevřená. Manželka zesnulého expolitika Stanislava Grosse (†45) Šárka (45) poslala ráno Denisu (17) a Natálku (12) normálně do školy. Bylo to správné, či ne? Rozdílný pohled na celou záležitost mají i psychologové. A co bude dál? Jak se k dětem chovat?
19.04.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (704 článků)

Pejskaři jsou hloupější než kočičkáři, tvrdí průzkum. Blesk.cz: Je to hloupost!

 
Tak tohle tvrzení určitě žádného z nás, pejskařů, nepotěší. Vědci z univerzity v britském Bristolu přišli s výzkumem, podle kterého je v rodinách vzdělanějších lidí o třetinu větší pravděpodobnost, že budou chovat kočku, než že budou chovat psa.
10.02.2010 05:00 |

podobné články

POVODŇOVÝ MANUÁL: Kde hledat pomoc, jak se chovat a jak pomáhat jiným

 
Současné povodně na severní Moravě a ve Slezsku způsobené trvalými srážkami z rozsáhlé tlakové níže ve východní Evropě již bezprostředně zasáhly desítky tisíc lidí. Přinášíme tedy základní rady, jak se chovat během povodní a bezprostředně po nich. Pokud jste mimo zasažené oblasti, můžete spoluobčanům v nouzi v případě zájmu pomoci finančně.
18.05.2010 15:10 |

podobné články