Článek

Australský premiér Abbott končí. „Sestřelili“ ho kolegové ve straně

 
Australský premiér Tony Abbott (57) neobhájil během pondělního vnitrostranického hlasování svou pozici a v čele vlády končí. Poslanci vládní Liberální strany Austrálie v narychlo svolaném hlasování podpořili bývalého předsedu Malcolma Turnbulla (60), který Abbotta ve funkci premiéra nahradí.
14.09.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Tony Abbott (11 článků)
Podobné články

Expremiér se opil tak, že zaspal klíčové hlasování. Kolegové ho budili marně

 
Současný australský premiér Malcolm Turnbull hodně vyčinil svému předchůdci Tonymu Abbottovi. Podle Turnbulla se Abbott v roce 2009 nemohl dostavit do parlamentu, protože byl příliš opilý. Abbott tuto historku potvrdil. Řekl, že ještě v době, kdy byl stínovým ministrem, kvůli opilosti nebyl schopný přijít na jednání.
25.08.2017 13:30 |

podobné články

Abbotta může titul princi Phillipovi stát křeslo premiéra

 
Australský premiér Tony Abbott nejspíš příští týden bude obhajovat vlastní křeslo. Hlasování o důvěře vzešlo z popudu poslanců nespokojených Abbottovými kroky včetně jeho rozhodnutí udělit rytířský titul manželi britské královny, princi Phillipovi. Abbott čelí propadu popularity jak mezi občany, tak i spolustraníky. 
06.02.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Tony Abbott (11 článků)

Valí se na vás invaze, zastavte ty pašerácké lodě. Australský expremiér burcuje Evropu

 
Někdejší australský premiér Tony Abbott poskytl obsáhlý rozhovor serveru Reflex.cz. Rozhovor s jasným poselstvím. Zastavte lodě s uprchlíky. Pokud je nezastavíte, čelíte invazi. Doporučil Evropanům, aby našli odvahu postavit se této invazi, a vlastně tak zachránili mnoho životů, nejen svých.
28.09.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Tony Abbott (11 článků)

Do země mu nevleze ani jeden migrant. A světový politik nám radí: Zastavte je. Máte na to právo

 
Jak vyřešit masovou imigraci vysvětluje bývalý australský premiér Tony Abbott v rozhovoru s politologem Petrem Sokolem. Ukázku z něj poskytl týdeník Reflex ParlamentnímListům.cz. Právě australský konzervativní politik totiž před několika lety prosadil politický model na nelegální imigraci, který se stal příkladem pro řadu dalších zemí.
29.09.2016 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Tony Abbott (11 článků)

Austrálská stopa se nepotvrdila. Zmizelé letadlo se stále nenašlo

 
Australský premiér Tony Abbott média i veřejnost zaskočil zprávou o objevu možných trosek z malajsijského letadla v Indickém oceánu. Satelitní snímky objevily dle jeho slov dva předměty, které by mohly zmizelému letadlu patřit. K místu zamířila čtyři letadla a dvě lodě . Australské úřady oznámily, že pro tmu bylo pátrání pro dnešek ukončeno. 
20.03.2014 08:35 |

podobné články

Pátrači objevili "něco" v Indickém oceánu. Je to zmizelé letadlo?

 
Pátrání po zmizelém malajsijském letadle se dnes soustředilo na Indický oceán. Satelity tam totiž zachytily dva předměty, které by mohly být s letadlem spojeny. Informoval o tom dnes australský premiér Tony Abbott.
20.03.2014 16:20 |

podobné články

Nálezy dalších objektů! Podle australského premiéra je to PRŮLOM v pátrání

 
Snímky z čínského satelitu, které by mohly ukazovat trosky zmizelého malajsijského boeingu, zvyšují naději na průlom v pátrání. Podle agentury Reuters to dnes řekl australský premiér Tony Abbott.
23.03.2014 10:55 |

podobné články

Naděje se zvyšuje: Trosky ztraceného letadla našly i další satelity

 
Snímky z čínského satelitu, které by mohly ukazovat trosky zmizelého malajsijského boeingu, zvyšují naději na průlom v pátrání, řekl dnes australský premiér Tony Abbott. Malajsie krátce poté sdělila, že na výskyt možných trosek ve stejné oblasti Indického oceánu ukazují i nové francouzské satelitní záběry. I dnešní pátrání po zmizelém letounu, které trvá už třetí týden, ale skončilo bez výsledku.
23.03.2014 20:00 |

podobné články

Rusko a Austrálie jsou pro přerušení bojů na Ukrajině, kvůli letecké tragédii

 
Ruský prezident Vladimir Putin a australský premiér Tony Abbott se během telefonického hovoru shodli, že by se měly přerušit boje na Ukrajině, aby bylo možné vyšetřit leteckou katastrofu malajsijského letadla.
26.07.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3034 článků)

Jako z hororu: Otec vyfotil syna (7) s uříznutou hlavou vojáka!

 
Napsal k tomu "to je můj kluk"...Australský premiér Tony Abbott rezolutně odsoudil fotografii, na níž je údajně zachycen syn jednoho z australských islamistů, jak drží uříznutou hlavu syrského vojáka
11.08.2014 12:40 |

podobné články

Austrálie nám radí: Buďte tvrdší na imigranty

 
Přísnější evropská azylová politika by mohla zabránit dalším lodním neštěstím ve Středozemním moři. To radí evropským politikům australský premiér Tony Abbott. Informovala o tom agentura Reuters. V sobotu se nedaleko libyjských břehů převrátila rybářská loď s běženci na palubě, až 900 jich pravděpodobně zahynulo. Australskou praxi však kritizují ochránci lidských práv i Organizace spojených národů.
21.04.2015 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Tony Abbott (11 článků)

Austrálie odvolala velvyslance kvůli popravě pašeráků v Indonésii

 
Austrálie a Brazílie protestují proti popravě svých občanů odsouzených v Indonésii za pašování drog. Austrálie kvůli tomu odvolala z Indonésie svého velvyslance. Ve středu to oznámil australský premiér Tony Abbott. K odvolávání velvyslanců se obvykle země uchylují jen v mimořádných případech. 
29.04.2015 09:01 |

podobné články

Osobnosti: Tony Abbott (11 článků)

Australské feministky bojují za zrušení daně na tampony

 
Australské studentky podepisují petici za to, aby ministr financí Joe Hockey zrušil desetiprocentní spotřební daň na dámské hygienické potřeby. Svým požadavkem vysílaným v přímém přenosu ministra natolik zaskočily, že obratem souhlasil. Australský premiér Tony Abbott však podobný krok odmítl, píše deník The Independent.
26.05.2015 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Tony Abbott (11 článků)

Pokud boeing sestřelili separatisté, ponese za to vinu i Moskva, tvrdí Cameron

 
Pokud malajsijský boeing sestřelili separatisté, bylo by to naprosto sejné, jako by ho sestřelila sama Moskva, tvrdí britský premiér David Cameron. Rusko se snaží podle něho Ukrajinu destabilizovat a separatisty přímo podporuje.
20.07.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (315 článků) , David Cameron (315 článků)

Zeman si myslí, že letadlo nad Ukrajinou sestřelili nejspíše separatisté

 
Fakta podle prezidenta Miloše Zemana zatím ukazují na to, že letadlo nad východní Ukrajinou minulý čtvrtek sestřelili spíše proruští separatisté než Ukrajina nebo Rusko. Další sankce proti Rusku ale prezident nechce. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po katastrofě, která si vyžádala téměř 300 životů, hovoří o požadavku Evropské unie, aby Rusko zastavilo dodávky zbraní pro separatisty.
21.07.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků) , Miloš Zeman (20493 článků)

Helikoptéru NATO sestřelili příslušníci Talibanu

 
Na jihovýchodě Afghánistánu se zřítila helikoptéra Severoatlantické aliance (NATO). Oznámila to dnes agentura AP. NATO incident prověřuje a Taliban potvrdil, že stroj sestřelili jeho příslušníci.
09.04.2010 09:00 |

podobné články

FOTO+VIDEO: Jak SESTŘELILI STÍHAČKU! Pilot se KATAPULTOVAL!

 
Prorežimní síly libyjského vůdce Muammara Kaddáfího bombardují Benghází, východolibyjské sídlo povstaleckého vedení. Jeden z vládních letounů rebelové sestřelili, informuje v sobotu agentura Reuters. Podívejte se na fotografie sestřelení letounu.
19.03.2011 10:00 |

podobné články

Afghánistán: Vzbouřenci sestřelili vrtulník NATO, posádka přežila

 
Vzbouřenci na východě Afghánistánu dnes sestřelili vrtulník Severoatlantické aliance. Dvoučlenná posádka se zachránila. V místě incidentu byl ale zabit jiný příslušník sil NATO. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na zdroj NATO.
23.04.2011 19:55 |

podobné články

Mezinárodní síly zabily Talibance, kteří sestřelili vrtulník

 
Mezinárodní jednotky v Afghánistánu zabily radikály z hnutí Taliban, kteří o víkendu sestřelili vrtulník NATO a zabili tak 38 osob včetně 30 amerických elitních vojáků. Podle agentury AP to dnes oznámil velitel zahraničních jednotek v Afghánistánu John Allen.
11.08.2011 13:35 |

podobné články

Osobnosti: John Allen (6 článků) , John Allen (6 článků)