Článek

Australské městečko zamořilo uschlé proso

 
Nepříjemné starosti mají v těchto dnech někteří obyvatelé australského městečka Wangaratta ve státě Victoria. Jejich domy totiž pravidelně zasypává obrovské množství uschlého prosa, někdy až po střechu jejich domů.
19.02.2016 10:10 |

podobné články

Podobné články

Cimrmanova vykradená opereta Proso konečně zazní živě

 
Třináctého července bude mít svět možnost dozvědět se, co všechno složil všestranný génius Jára Cimrman a následně mu to bylo ukradeno. Živé provedení operety Proso z pražského Obecního domu bude přenášeno do kin po celé vlasti a opatřeno odborným výkladem.
03.06.2013 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (269 článků)

Operetní Proso s několika premiérami

 
Sobotní světová premiéra koncertního provedení scén z operetního díla Járy Cimrmana Proso vyprodala Smetanovu síň v Praze.
15.07.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (269 článků)

Lotyši prodali Rusům městečko duchů

 
Lotyšsko prodalo v aukci celé městečko Skrunda, které vybudovala sovětská armáda okolo radarové základny. Nyní je zcela prázdné. Země nabídlo městečko jako celek a ne po budovách, kterých je v něm 70. Město "duchů" koupila ruská firma za tři milióny dolarů (asi 190 miliónů korun).
06.02.2010 21:20 |

podobné články

Zpěvačka Mel B chce získat australské občanství

 
Britská zpěvačka Mel B, kterou můžete znát z dívčí skupiny Spice Girls, zasedá v porotě australské pěvecké soutěže X Factor. A protože se jí u protinožců líbí, touží získat australské občanství.
12.09.2012 07:40 |

podobné články

Případ australské Maddie po 47 letech objasněn? Policie obvinila podezřelého!

 
Už je tomu dlouhých 47 let od dne, kdy z australské pláže beze stopy zmizela tříletá Cheryl Grimmer. Případ »australské Maddie« se ale možná konečně dočká rozuzlení. Před soudem má stanout muž obviněný z jejího zmizení.
23.03.2017 22:25 |

podobné články

Kvůli tomuto zvěrstvu prý u nás hrozí šílená a barbarská devastace a mrtví lidé. Čtěte varování vědců

 
Ve Státních aktech Poslanecké sněmovny proběhl odborný seminář k otázce těžby zlata v oblasti středočeského Mokrska i dalších lokalit. Odborníci se shodli, že hrozí ekologická katastrofa až evropských rozměrů, kdy mohou být arzénem a kyanidem uvolněných při těžbě zlata otráveny nejenom střední Čechy, ale pokud by se jedy dostaly do Slapské přehrady a Vltavy, zamořilo by to i další oblasti kolem Labe. Obyvatelům hrozí akutní i postupná smrt.
26.02.2014 04:45 |

podobné články

Česko zamořilo zlo a nenávist k cizincům, tvrdí petice, kterou chválí Herman. Zde je vážné pokračování

 
ANKETA Zamořuje Česko nenávist? „Ano, vyhrocená atmosféra vůči menšinám, xenofobie i šíření polopravd je nejvážnějším ohrožením, před kterým jako země i společnost stojíme,“ myslí si v anketě ParlamentníchListů.cz Jiří Zlatuška (ANO). „Vyhrocenou atmosféru a nenávist zažívá v poslední době prakticky celá Evropa. Musíme se ale ptát, čí je to chyba? Je to snad chyba pracujících Evropanů, kteří mají strach z toho, jak se jejich kdysi poklidné ulice mění často až v předměstí Rijádu?“ ptá se naopak Marek Černoch (Úsvit).
20.03.2017 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zlatuška (129 článků) , Jiří Marek (308 článků) , Jiří Marek (308 článků)

ŽEBŘÍČEK: Animovaný padouch kraluje poloprázdným kinům

 
Pokračování animáku Já padouch se dostalo do čela návštěvnosti letně poloprázdných českých kin. Stačilo na to 30 210 lidí. Do první desítky pronikl i přenos z premiéry operety Proso, jejímž autorem je Jára Cimrman.
16.07.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (269 článků)

Jára Cimrman porazil v albové hitparádě popové hvězdy

 
Žebříček nejprodávanějších alb minulého týdne ovládla nahrávka koncertního provedení slavných melodií, odcizených z operetní fresky Járy Cimrmana Proso. „Vědecký tým” českých cimrmanologů, vedený Zdeňkem Svěrákem, na tomto projektu dokázal, kdo je skutečným autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet. Až za hudebním odkazem českého génia jsou v hitparádě hvězdy tuzemské a světové hudby. Žebříčky fyzických zvukových nosičů jsou už v dnešní době anachronismem, nemapují skutečný stav hudební scény, což jasně ukazuje i věkové složení interpretů.
23.10.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (269 článků)

15. září 1989: Dražší jogurt? Lepší než nic!

 
Co trápilo obyčejné lidi? Uschlé lípy na sídlišti, nepořádek na ulicích, nedostatek zboží v obchodě a třeba také dodávky jogurtů.
15.09.2009 05:05 |

podobné články

Velký podzimní rádce: 10 vychytaných pomocníků pro úklid zahrady

 
Podzim je tady. A s ním i čas, kdy se musíme pustit do úklidu zahrady. Čeká nás hodně práce s padajícím listím, budeme muset zlikvidovat křoviska v zákoutích i uschlé větve ze stromů. Své budou potřebovat i chodníčky a dlážděné plochy... Blesk.cz má pro vás 10 vychytaných pomocníků, se kterými si podzimní práce můžete usnadnit.
28.09.2010 07:30 |

podobné články

Černý baron Švandrlík: Leží v neoznačeném hrobě!

 
Hrob zasypaný listím, uschlé květiny a náhrobek beze jména! Tak dnes vypadá místo posledního odpočinku známého spisovatele Miloslava Švandrlíka (†77). Lidé, kteří navštěvují nenápadný hřbitov v lese nad Kutnou Horou, jsou zděšeni. Autor proslulých Černých baronů by si podle nich zasloužil od svých pozůstalých rozhodně daleko více úcty.
26.10.2010 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Švandrlík (28 článků)

Známá barmská disidentka Su Ťij dostala Havlovu růži

 
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg předal během návštěvy Barmy známé disidence Do Aun Schan Su Ťij květ uschlé růže. Bylo to přání zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla.
17.07.2012 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Dva týdny od pohřbu Moniky a Klárky: Na hrob chodí jen zvědavci!

 
Po téměř 14 dnech od pohřbu Moniky (†36) a Klárky (†8) je jejich společný hrob k nepoznání. Místo čerstvých květů na něm zůstaly jen zvadlé a uschlé kytky. Ani svíčka tu nehoří. Rodina hrob neudržuje. Chodí se sem dívat jen zvědavci.
27.08.2013 14:15 |

podobné články

Připravte pokojovky na dovolenou: Ibišek moc vody nesnese, bambus bez ní nevydrží

 
Celý rok důsledně pečujeme o rostliny, které zdobí náš byt. Pravidelně je zaléváme a rosíme přesně tak, jak potřebují. Veškerá péče však často přijde vniveč, když na týden či dva odjedeme na dovolenou. Ne každý z nás má totiž spolehlivou a ochotnou sousedku, která se o naše pokojové květiny dokáže postarat. Po návratu domů nás tak na oknech čekají jen uschlé, nebo naopak uhnilé rostliny a nám zbudou jen oči pro pláč.
08.07.2015 06:15 |

podobné články

Lucie Vondráčková (36): Rodinné převody majetku! CO, KOMU A PROČ?!

 
Uschlé květiny, přerostlá tráva, opadávající omítka z římsy, zrezivělé okapy, rozbitý plot. Takhle pustne dům ve Slatiňanech u řeky Chrudimky, který z velké části patří Lucii Vondráčkové (36). Ta však zřejmě nemá čas se o něj starat, protože většinu roku pobývá se svým manželem, hokejistou Tomášem Plekancem (33), a jejich syny v Kanadě.
19.10.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1124 článků)

Pohyby velkých peněz u Vondráčků: Lucie zaplatila své tetě Heleně 300 tisíc!

 
Dům Vondráčkových ve Slatiňanech je pořádně zanedbaný a chátrá. Všude jsou vidět uschlé květiny, vysoká tráva, opadávající omítka, zrezivělé okapy a rozbitý plot. Největší část vlastní Lucie Vondráčková (36), která žije v Kanadě. Do České republiky moc nejezdí, a to je možná důvod, proč vila vypadá tak otřesně.
20.10.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1124 článků) , Helena Vondráčková (928 článků)

Jak se zbavit zeleného pozůstatku Vánoc!

 
Tradice velí ponechat si vánoční stromeček až do Tří králů (ti přišli včera), pak už jdou většinou uschlé stromky z domu. Víte, jak se jich nejsnadnější zbavit, případně jak je ještě využít?
07.01.2017 05:10 |

podobné články

Bačová (Zelení): Na suchá pole neprší

 
Kdo má vlastní studnu, už několik let může pozorovat, že je v ní méně vody. Kdo chodí často do přírody, všimne si rozpraskané vyschlé půdy a stále více vysychajících řek i potoků. Uschlé stromy se stávají běžným obrázkem.
21.09.2017 21:50 |

podobné články