Článek

Astrofyzici zkoumali legendární snímek: Polibek nebyl po obědě, ale až k večeru!

 
Tým vědců z texaské univerzity přišel s nečekaným odhalením. Na jedné z nejznámějších fotografií – polibku námořníka a zdravotní sestry na Time Square v New Yorku během oslav konce 2. světové války – nemohou být zachyceni George Mendosa a Greta Zimmerová. Snímek totiž vznikl až několik hodin poté, co se pár údajně políbil. Identita námořníky i sestry je tak opět neznámá...
18.07.2015 20:46 |

podobné články

Osobnosti: George George (416 článků)
Podobné články

Slastný polibek – 8 věcí, které jste o něm nevěděli!

 
Polibek – pro někoho naprosto obyčejná věc, pro jiného důkaz lásky a důvěry mezi dvěma lidmi. Ať už pro vás polibek znamená cokoli, existují věci, které jste o něm možná nevěděli. Pojďte si společně s námi užít dnešní článek, ve kterém vám nejzajímavější fakta o polibku představíme. Nechte se překvapit, nechte se udivit, nechte se pobavit. Není totiž polibek jako polibek a ačkoli si možná myslíte, že jej znáte od A po Z, následující řádky vás pravděpodobně přesvědčí o úplném opaku. Začínáme! Polibek a co jste o něm možná nevěděli: Nejdelší polibek V Guinessově knize rekordů je zapsán nejdelší polibek. Záznam pochází z roku 2004 a o onen nejdelší polibek se postarala italská dvojice. Pár se vydržel nepřetržitě líbat dlouhých 38 hodin a 18 minut. Vědní obor Věděli jste, že existuje obor, který se zabývá líbáním? Ačkoli to zní neuvěřitelně, tento vědní obor se jmenuje filematologie. Trojice polibků Že se různě ve světě lidé zdraví polibkem není nic, co by vás překvapilo. Tento zvyk se drží především ve Francii. O zajímavost se ale postarali Nizozemci, kteří se zdraví třemi políbeními na tvář. Proč? Aby skončili na té tváři, na které začali. Doba strávená líbáním Kolik času byste si tipli, že strávíte líbáním? Statistiky mají na tuto otázku jasnou odpověď. V průměru líbáním strávíte celí dva týdny svého života. Zajímavé, viďte? Pověstný francouzský polibek Francouzský polibek znají snad všichni. Až na Francouze. Je to sice překvapení, neboť by člověk řekl, že když se polibku říká francouzský, měli by jej Frantíci znát, ale není tomu tak. Oni sami takový polibek popisují jako polibek jazyky. Polibek ve tmě Další zajímavostí je, že lidský mozek má takovou vlastnost, díky které najdete rty toho druhého i v naprosté tmě. V Nepálu se nelíbají Kdo by to byl řekl – v Nepálu se lidé vůbec nelíbají! Proč?... Čtěte více Příspěvek Slastný polibek – 8 věcí, které jste o něm nevěděli! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
07.08.2015 08:30 |

podobné články

Rekordní polibek předvedl v Thajsku pár gayů, trval déle než dva dny

 
Sedm párů bojovalo v letovisku Pattaya o nejdelší polibek v rámci oslav svatého Valentýna. Zvítězil homosexuální pár, který zlomil světový rekord. Muži se vydrželi líbat přes 50 hodin. Další články k tématu: Nejzamilovanější polibek nabídl film o gayích, rozhodli čtenáři iDNES.cz Kompletní průvodce líbáním Při líbání se můžete nakazit žloutenkou Líbání je zdravé a také o vás leccos napoví
14.02.2012 19:20 |

podobné články

Astrofyzici nafotili zrození masivní hvězdy

 
Vůbec poprvé se vědcům podařilo vyfotit zárodečný oblak prachu a plynů, ze kterého se rychle rodila masivní hvězda.
22.07.2010 00:45 |

podobné články

Vesmír narazil do jiného. A to nejméně 4x, tvrdí vědci

 
Náš vesmír není jediný. Kolem údajně existují i jiné světy. Britští astrofyzici uvedli, že nalezli důkazy toho, které svědčí o srážkách našeho kosmu s dalším.
17.12.2010 00:35 |

podobné články

Dlouhá a pomalá smrt. Vědci už vědí, kdy zanikne vesmír

 
Čeká nás temná a studená budoucnost. Tedy přesněji řečeno to čeká vesmír. Astrofyzici poprvé spočítali rychlost, s jakou vyhasíná, a odhadli tak dobu jeho úplného zániku. 
11.08.2015 19:00 |

podobné články

Oscaři pouze pro bílé! Smetánka se sešla na obědě a nebyl mezi nimi jediný černoch

 
Na slavnostním obědě, který byl pořádán pro nominované, se sešly hvězdy jako Jennifer Lawrence, Matt Damon, Leonardo DiCaprio nebo Lady Gaga. Akademie je však dlouhodobě kritizována za to, že mezi nejoceňovanějšími herci a filmovými tvůrci Hollywoodu chybí laureáti černé pleti.
09.02.2016 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Matt Damon (169 článků) , Lady Gaga (1286 článků) , Jennifer Lawrence (258 článků)

Nejlepší filmový polibek předvedli podle MTV Shailene Woodleyová a Ansel Elgort

 
Nejlepší filmový polibek předvedli podle ankety MTV Shailene Woodley a Ansel Elgort z filmu Hvězdy nám nepřály. Romantický snímek dostal i cenu pro nejlepší film. Humorná anketa MTV Movie Awards byla vyhlášena v Los Angeles. O výsledku nerozhoduje odborná porota, ale lidé na internetu.
13.04.2015 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Shailene Woodley (5 článků) , Ansel Elgort (2 články)

Tajný honorář Lucie Vondráčkové! Víme, kolik dostala za „perfektní polibek“!

 
Kanadský snímek The Perfect Kiss (Dokonalý polibek), v němž si hlavní roli zahrála Lucie Vondráčková (36), ohlásil poslední klapku! Česká herečka a zpěvačka žijící v Montrealu si prý už brousí zuby na další roli – aby ne, když za měsíční natáčení získala honorář, o němž většina českých herců v domácích podmínkách jen sní!
06.03.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1124 článků)

VIDEO: Znalci zkoumali jízdní dráhu piráta, který vytlačil ženu z D1

 
Kriminalisté se znalcem v pátek dopoledne zkoumali jízdní dráhu silničního piráta, který v březnu údajně kvůli pomalé jízdě vytlačil na úrovni Mirošovic jiný vůz.
11.06.2010 12:05 |

podobné články

Američtí vědci zkoumali "fyziku močení", aby zlepšili hygienu

 
Tým amerických fyziků přišel s vědecky ověřenými tipy, které se týkají techniky močení, a vydal dokonce sérii doporučení, jež mají pomoci lépe udržovat hygienu. Vědci z laboratoře v Utahu, kteří zkoumali dynamiku kapalin, se pokusili své poznatky aplikovat v oblasti, kterou zná z běžného života každý muž, napsal server BBC. Díky nesčetným experimentům popsali, jakou reakci vyvolá proud tekutiny v toaletní míse a přišli na to, jaký způsob močení nadělá nejméně škody.
10.11.2013 11:11 |

podobné články

Vědci zkoumali pohlavní život gekonů ve vesmíru. Všechna zvířata uhynula

 
Ruští vědci zkoumali pohlavní život gekonů ve stavu beztíže. Jejich výzkum však zcela ztroskotal, neboť všechna zvířata při návratu z vesmíru uhynula. Cestu do vesmíru přežily pouze octomilky, které se ještě před návratem stihly rozmnožit.
01.09.2014 19:40 |

podobné články

Zedníček s Paulovou spolu strávili 1000 večerů. Sex v tom ale nikdy nebyl

 
Herci Pavel Zedníček  (62) a Jana Paulová  (57) spolu už strávili minimálně tisíc večerů. A to jen na divadelní scéně, kdyby se počítaly i zkoušky na představení, vyšlo by z toho ještě mnohem vyšší číslo. "Ale vždy jsme byli jenom kolegové a kamarádi," upřesnila Super.cz Jana Paulová, která žije v manželském svazku neuvěřitelné tři desítky let.
27.05.2012 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Zedníček (202 článků) , Jana Paulová (120 článků)

Berdych si dal po obědě "dvacet", pak vyhrál a teď říká: Je to jako sen

 
Tomáš Berdych se před semifinále ve Wimbledonu proti Novaku Djokovičovi cítil ráno unavený, ale pak si po obědě zdříml a při vstupu na kurt už z něj únava spadla.
02.07.2010 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1389 článků) , Novak Djokovič (535 článků)

Kardinál Vlk naposledy uvítal na vánočním obědě lidi bez domova

 
Kardinál Miloslav Vlk se v pátek naposledy ve funkci pražského arcibiskupa setkal na obědě s chudými a osamělými lidmi z okraje společnosti. Vánoční oběd pro 180 lidí uspořádala v sále kardinála Berana v Arcibiskupském paláci na Hradčanech Komunita Sant´Egidio. Za všechny poděkovala kardinálovi bezdomovkyně a předala mu album fotografií ze štědrovečerních večeří z předchozích let.
25.12.2009 16:20 |

podobné články

Lídři koalice řešili na obědě krizi ve zdravotnictví. Výstup žádný

 
Lídři koalice se po středečním jednání vlády sešli na neformálním obědě v centru Prahy. Horkým tématem schůzky byla situace kolem exodu lékařů z nemocnic. K účastníkům schůzky v tradičním formátu K9 se tentokrát přidal i ministr zdravotnictví Leoš Heger.
26.01.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Vedení koalice řešilo na neformálním obědě problémy ve zdravotnictví

 
Vedení koaličních stran se odpoledne sešla na mimořádném jednání v pražském hotelu Mandarin. Na neformálním obědě se mimo jiné řešila situace ve zdravotnictví. Vedle členů K9 byl přítomen i ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), kterého v pátek čeká rokování s nespokojenými lékaři.
26.01.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Klaus po obědě s Nečasem: Vzdychám, když podepisuji některé zákony

 
Premiér Petr Nečas spolu se svou manželkou poobědval na Pražském hradě spolu s prezidentem Václavem Klausem a první dámou. Po obědě oba uvedli, že se shodují v názoru na půjčku Mezinárodnímu měnovému fondu a Klaus apeloval na politiky, aby byli loajální vůči naší zemi.
02.01.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Zeman chce říct poslancům své, až budou jednat o zákonu o obecném referendu

 
Prezident Miloš Zeman chce ve Sněmovně vystoupit v debatě o obecném referendu. Řekl to dnes při obědě s předsedy obou komor českého Parlamentu Milanem Štěchem a Janem Hamáčkem (oba ČSSD). Politici spolu také mluvili o migraci, zahraničních cestách, odebrání českých dětí v Norsku nebo o obstrukcích opozice ve Sněmovně. Po obědě to novinářům řekli Hamáček a Štěch.
21.01.2016 16:56 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (668 článků) , Jan Hamáček (681 článků) , Miloš Zeman (20454 článků)

Sparta odcestovala do Španělska. Chce zapracovat na herním projevu

 
Sparťanští fotbalisté v pondělí po obědě odcestovali na soustředění do Španělska. Před odletem stihli ještě lehký trénink v PRE Tréninkovém centru na Strahově a po obědě zamířili na ruzyňské letiště.
30.01.2012 15:40 |

podobné články