Článek

ASORKD: Zastavte další devastaci lázní Kyselka

 
Památková asociace ASORKD vyzvala 1. července karlovarský magistrát, aby vlastníkovi nařídil zastřešit šest památkově chráněných domů v areálu lázní Kyselka.
03.07.2015 07:56 |

podobné články

Podobné články

ASORKD: Odborníci se vyjadřují ke stavu lázní Kyselka. Jedná se prý o řízenou devastaci!

 
V dubnu a červenci tohoto roku jsme do Kyselky pozvali dva odborníky – restaurátory, aby se seznámili s aktuálním stavem památek, které druhým rokem za finanční podpory firmy Karlovarské Karlovarské minerální vody (KMV), Karlovarského kraje a Ministerstva kultury zachraňuje obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka.
15.08.2015 09:11 |

podobné články

Vy to vyřešíte, pane prezidente. Kyselka při záchraně lázní sází na Zemana

 
Nekonečný příběh o zubožených západočeských lázních Kyselka dostal nový impuls. Od zvolení Miloše Zemana do funkce nové hlavy státu si totiž aktéři petice Zachraňte lázně Kyselka slibují, že nastane kýžený obrat k lepšímu. Majitelé lázní jsou však opačného názoru a nechtějí se stát obětí politických her.
02.02.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Prezidentova choť si prohlédla zdevastované bývalé lázně Kyselka

 
Mezi 300 až 400 miliony korun bude stát celková oprava objektů zdevastovaného areálu bývalých lázní Kyselka, která potrvá deset až patnáct let. Prezidentově manželce Ivaně Zemanové to dnes při její návštěvě v Karlovarském kraji řekl Vladimír Lažanský, předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka (o. p. s.), která objekty lázní od loňského března vlastní a opravuje. Na otázky novinářů Ivana Zemanová odmítla odpovídat.
13.01.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Zemanová (338 článků)

Kyselka na filmový festival opět nepronikla. Proč zde filmaři mlčí?

 
Jeden z největších skandálů se na loňském Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech odehrál kvůli lázním Kyselka, když jeho vedení odmítlo uvést dokument o jejich devastaci. Bezesporu prestižní umělecký podnik, který divákům zprostředkovává všechny hrůzy světa, fenomén Kyselka ignoruje. A mlčí i jindy odvážní filmaři.
05.07.2012 20:35 |

podobné články

Klasnová (VV): Není na původním privatizačním projektu lázní Kyselka podmínka o zachování lázní?

 
Kateřina Klasnová, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, se zasadí o záchranu lázní Kyselka
14.10.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Zálom (Svobodní): Čí jsou lázně Kyselka? Naše?

 
Už nějakou dobu médii proplouvá kauza lázní Kyselka, jejichž areál z 2. poloviny 19. století nechává současný majitel ledabyle chátrat. Objekt patří společnostem CTS Duo a Karlovarské minerální vody a.s. (KMV), je pokládán za architektonickou památku a v současné době je v dezolátním stavu. Kampaň na záchranu Lázní si klade za cíl přinutit společnosti, které mají k objektu lázní právní vztah, aby jej nechaly uvést do důstojného stavu.
01.09.2012 17:40 |

podobné články

Lázně Kyselka jsou obětí polistopadového režimu, padlo v rozhlase

 
O lázních Kyselka toho bylo napsáno již mnoho. Zničený historický komplex někdejších lázní u Karlových Varů nepadl za oběť komunistickému režimu, jako tomu bylo u řady jiných památek, odpovědnost za devastaci tohoto komplexu padá na hlavu polistopadových vlád. Na tuto skutečnost důrazně upozorňuje viceprezident Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR Martin Kadrman. Kvůli lázním padaly dokonce už i facky.
11.05.2012 18:15 |

podobné články

Zastavte devastaci naší země, nadával Sobotka prázdným židlím ministrů

 
Rozhořčeným monologem by se dalo nazvat veřejné slyšení parlamentního petičního výboru k sociálně-demokratické petici „Zastavte devastaci naší země!", kterou podepsalo během dvou dnů 30 tisíc lidí. Koaliční ministři i poslanci, kteří byli pozváni na slyšení, se buď omluvili, nebo bez omluvy nepřišli.
02.06.2011 20:05 |

podobné články

Mattoniho dědic spatří v Kyselce dílo zkázy. Snad ho netrefí šlak!

 
Tento týden přiletí na návštěvu České republiky pravnuk zakladatele lázní Kyselka Heinricha Mattoniho. Na vlastní oči se přesvědčí , jak se z kdysi výstavných a slavných lázní stalo dílo zkázy. A jak už v bývá v kauze Kyselka zvykem, na spadnutí je další skandál.
13.06.2012 21:05 |

podobné články

Senátoři se zastali chátrajících Lázní Kyselka. Organizátoři petice mají radost

 
AKTUALIZACE Senát dnes požádal o zastavení devastace chátrajícího areálu Lázní Kyselka na Karlovarsku. Vyzval krajský úřad k tomu, aby se zasadil o okamžité provizorní zabezpečení památkově chráněných objektů v areálu. S vlastníky budov by pak měl připravit smysluplný projekt využití budov.
26.04.2012 13:20 |

podobné články

Zloději plechů uvízli na střeše lázní Kyselka. Sundali je až hasiči

 
Policisté v obci Kyselka měli snadnou práci. Čtveřice zlodějů plechů totiž uvízla na střeše bývalé budovy lázní a nemohli dolů. Hasiči je osvobodili, ale jen na chvilku. Hned je totiž předali mužům zákona.
08.06.2012 11:30 |

podobné články

Ministryně odjela, Kyselka má další skandál. Neví se, komu patří

 
Jen co ze zchátralých lázní Kyselka odjela ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09) a její návštěva vyvolala další vlnu naděje, že bude někdejší lázeňská perla přece jenom zachráněna, vytryskl kolem zbědovaného areálu další skandál.
26.04.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

Primátor Karlových Varů prý nadržuje vedení Mattonky

 
Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR (ASORKD) v pátek obvinila karlovarského primátora Petra Kulhánka (KOA) z nadržování společnosti Karlovarské minerální vody (KMV). Tu se snaží asociace donutit k obnově zchátralých domů v bývalých lázní Kyselka.
07.09.2012 18:45 |

podobné články

Zubožené lázně Kyselka nikdo nechce, šlo jen o cenné pozemky?

 
Několik týdnů poté, co vznikla celostátní petice na záchranu lázní Kyselka, kterou podepsalo více než jedenáct tisíc signatářů, se dostavilo kruté vystřízlivění. Výsledek je skutečně tristní. O lázně nyní nemá nikdo zájem, ani současný majitel. Nabízí je Karlovarskému kraji, dokonce zadarmo. Ale ten nemá peníze na nákladné opravy zpustošeného areálu..
26.04.2011 11:00 |

podobné články

Obří byznys jménem voda: Firmy za ni neplatí ani haléř

 
Teprve až díky tomu, že se do Senátu dostal skandál týkající se problémů lázní Kyselka, zjišťujeme, za jakých prapodivných podmínek se u nás těží podzemní vody a kdo na našich přírodních zdrojích nejvíce bohatne. Je stěží uvěřitelné, že firmy, působící v tomto obřím byznysu, totiž státu neplatí za litr vody ani jeden celý halíř a dotčeným obcím už vůbec nic. Nelze se pak divit, že místa, jako je právě Kyselka, živoří a chátrají.
06.05.2012 19:55 |

podobné články

Lázně Kyselka umírají. Politici jich využili pro předvolební boj

 
ParlamentniListy.cz dlouhodobě upozorňují na dění kolem zchátralých západočeských lázní Kyselka a na všechny zásadní událostí, týkající se této kauzy. Nyní je zřejmé, že dojde k dalšímu vyostření nesmiřitelného boje všech stran, které mají na záchranu památkově chráněných objektů zcela odlišný názor. Někteří politici se totiž rozhodli, že záchranu Kyselky využijí jako návnadu na voliče a již nyní se v médiích navzájem obviňují.
22.08.2012 16:25 |

podobné články

Bárta: Plná pusa keců a skutek utek. Lázně Kyselka "rozpouští" Mattonka dál

 
Moje žena, poslankyně Kateřina Klasnová se po roce vrátila do Lázní Kyselka, aby se na vlastní oči přesvědčila, co učinila společnost Karlovarské minerální vody pro záchranu těchto historických objektů, z nichž vyvěrá původní Mattoniho pramen.
02.10.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Rekonstrukce lázní Kyselka: Zachraňují vilu ze »Zemana«

 
 Stallburg, Löschnerův pavilon a Vila Vilemína, kterou proslavil seriál 30 případů majora Zemana. Tyto objekty ve zdevastovaných lázních Kyselka se mohou těšit z rekonstrukcí.
24.10.2014 05:15 |

podobné články

Záchrana zdevastovaných lázní Kyselka: Opraví Vilemínku z 30 případů majora Zemana

 
Záchranné práce ve zdevastovaných lázních Kyselka na Karlovarsku jedou v plném proudu. Obnovy se dočkala i Vila Vilemínka známá z 30 případů majora Zemana.
03.04.2015 12:05 |

podobné články