Článek

Aschenbrenner (ODS): Česko dokáže být dobrým spojencem, ne že ne

 
Najít příklady, kdy je možné jednoznačně pochválit současnou vládu, není lehké. Moc jich totiž není. Ale existují věci, na kterých by se měla vláda i opozice shodnout. Je to například zajištění bezpečnosti naší země.
05.08.2015 20:20 |

podobné články

Podobné články

Miloš Zeman o Vladimiru Putinovi: Může být klíčovým spojencem proti islamistům!

 
Ruský prezident Vladimir Putin může být klíčovým spojencem v boji proti islámským extremistům, Islámský stát je větší hrozbou než Rusko. V rozhovoru, který v neděli v Lánech poskytl listu The Wall Street Journal, to prohlásil český prezident Miloš Zeman.
04.05.2015 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2728 článků) , Miloš Zeman (17013 článků)

Premiér Sobotka doufá, že Polsko i po změně vlády zůstane spojencem Česka

 
Premiér a šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka věří, že Polsko i s novou vládou konzervativců zůstane blízkým spojencem České republiky. Předseda ODS Petr Fiala si myslí, že vítězství opoziční strany Právo a spravedlnost (PiS) posílí transatlantické směřování střední Evropy. Odborníci čekají, že Varšava bude nyní vystupovat razantněji a kritičtěji vůči Evropské unii, radikální změny ale nečekají.
26.10.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1028 článků) , Bohuslav Sobotka (8715 článků)

Putin je jako ďábel, říká slavný ruský historik

 
Podle ruského historika Andreje Borisoviče Zubova je ruský prezident Vladimir Putin velice dobrým znalcem „sovětské duše“. „A navíc je také velmi dobrým znalcem porušené lidské přirozenosti, poněvadž s ní dokáže velice obratně manipulovat. Podobně ale s lidskými slabostmi dokáže manipulovat i ďábel,“ zkonstatoval Zubov v rozhovoru pro Katolický týdeník.
21.07.2015 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2728 článků)

Putin je pro Zemana možným spojencem v boji s islamisty

 
Ruský prezident Vladimir Putin může být klíčovým spojencem v boji proti islámským extremistům, Islámský stát je větší hrozbou než Rusko. V rozhovoru, který v neděli v Lánech poskytl listu The Wall Street Journal, to prohlásil český prezident Miloš Zeman.
04.05.2015 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2728 článků) , Miloš Zeman (17013 článků)

"Vondra je největším spojencem USA v Česku," tvrdily americké depeše

 
Alexandr Vondra "je největším spojencem Spojených států na české politické scéně". Tak hodnotila současného českého ministra obrany diplomatická depeše americké ambasády v Praze z března 2009, kdy Vondra v kabinetu Mirka Topolánka zastával pozici ministra pro evropské záležitosti.
05.09.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (1793 článků) , Alexandr Vondra (1110 článků)

Zeman je hlavním spojencem Putina, řekl Kalousek

 
V rozhovoru pro server idnes.cz řekl Miroslav Kalousek z TOP 09 o prezidentu Miloši Zemanovi, že je hlavním spojencem ruského prezidenta Vladimira Putina. Plní prý tak Putinovy snahy, aby Evropská unie nebyla jednotná.
14.05.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2728 článků) , Miroslav Kalousek (6017 článků)

Senátor ODS vyzývá: Seberte Rusku mistrovství světa ve fotbale. Je to země dopingu a korupce

 
Pořadatelství mistrovství světa ve fotbale v roce 2018 by mělo být Rusku odebráno, píše senátor a starosta druhého plzeňského obvodu Lumír Aschenbrenner (ODS) na serveru Reflex.cz.
09.08.2016 21:05 |

podobné články

ODS je s výsledkem spokojená. Je to začátek budoucích úspěchů, tvrdí Fiala

 
Občanští demokraté získali v letošních senátních volbách dvě křesla v horní parlamentní komoře. Do finálového kola jim ale postupovalo sedm kandidátů. Stranické špičky to interpretují jako dobrý výsledek. V jejich sídle v Truhlářské ulici se ještě před začátkem sčítání hlasů šeptalo, že ODS možná nezíská ani jednoho senátora. Nakonec uspěli Lumír Aschenbrenner v Plzni a Jan Burian v Příbrami.
18.10.2014 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Burian (172 článků)

Kravata s lebkami a cedulka Havla na Borech. První slova drsného senátora po zvolení

 
ROZHOVOR Lumír Aschenbrenner z ODS, dlouholetý starosta plzeňského obvodu Slovany, převálcoval sociálně demokratického ředitele Fakultní nemocnice Václava Šimánka. Byl to boj pravice proti levici? Kde ale zůstala KDU-ČSL či Piráti? V rozhovoru se dozvíte i o plánované cedulce o Václavu Havlovi na známé plzeňské věznici na Borech či o tom, zda osobitý člen ODS nepřestane bojovat za Tibet. Rozebírá také fenomén malé účasti, kdy přívrženci levice takzvaně zůstali doma…
18.10.2014 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4484 článků)

Je to průjezd našich spojenců. Senátor ODS se vyjádřil ke konvoji a připomněl občanskou válku ve Španělsku

 
ROZHOVOR Senátor a starosta plzeňského obvodu Slovany Lumír Aschenbrenner je známý svým nekompromisním názorem na svobodný Tibet, ale je také velký fanda rocku. Jeho názory v řadě případů přímo nekorespondují s ODS. Na průjezd amerických vojáků má také svůj osobitý názor.
27.03.2015 20:01 |

podobné články

Všude samí vysokoškoláci. Děti studují příliš dlouho. Zajímavé vystoupení šéfa ODS Fialy

 
Především školství se věnovalo setkání předsedy ODS Petra Fialy s veřejností v Plzni, kterého se zúčastnilo kolem 200 lidí. Jako další diskutující byl kandidát na senátora Marcel Hájek a bývalý primátor města, nyní první náměstek Martin Baxa, který aspiruje na funkci hejtmana. V auditoriu byl přítomen poslanec Parlamentu ČR Vladimír Vilímec a senátor Lumír Aschenbrenner. Hovořilo se o financování škol, určitý prostor byl dán inkluzi a otevřela se také problematika feminizace, zvláště základního školství.
11.05.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1028 článků) , Martin Baxa (49 článků)

Starosta Plzně chce jít do voleb, tak mu radnice zaplatila reklamu v novinách

 
Starosta plzeňské městské části Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS) si dělá reklamu za peníze radnice. Pro vylepšení svého image před komunálními volbami, ve kterých bude pravděpodobně znovu kandidovat, si do únorového čísla regionálního inzertního měsíčníku Nejpress objednal celostránkový rozhovor o své úspěšné cestě politikou doplněný o rodinné fotografie a o pochvalné hlasy svých blízkých.
18.03.2010 07:35 |

podobné články

Takového ódéesáka jste asi ještě neviděli. Svérázně o Putinovi, komunistech, tetování v čínštině i vlastním předsedovi

 
ROZHOVOR Populární starosta druhého městského obvodu Plzeň-Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS) sjednotil při své kandidatuře do Senátu pravicové strany. Spolupracuje s ním totiž Koruna Česká a podporují jej Svobodní, Strana soukromníků, a jak sám říká, „nejvíce si vážím Svazu pomocných technických praporů, tedy PTP a plzeňské Konfederace politických vězňů“.
16.09.2014 17:15 |

podobné články

Populární politik ODS se bojí, že EU ustoupí Vladimiru Putinovi. A přidává poznámku o Zemanovi a jeho muži

 
ROZHOVOR Senátor a populární starosta plzeňského obvodu Slovany Lumír Aschenbrenner hodnotí se stručností jemu vlastní v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz současný rok na tuzemské politické scéně. Všímá si vlády, prezidenta, ale i mluvčího Hradu.
31.12.2014 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2728 článků)

Aschenbrenner (ODS): Opravdu čekáme na sežrání?

 
Evropští politici jsou hluší a slepí. Skutečně čekají, až propuknou revoluce? Co se ještě musí stát, aby si někteří evropští politici všimli, že nálada a preference voličů se ve většině zemí mění?
30.04.2016 12:15 |

podobné články

Čínská propaganda, ruští zloději. Tibet si zaslouží naši podporu. Promlouvá senátor z ODS

 
ROZHOVOR Otevření kontaktní kanceláře Krymských Tatarů po vzoru Kurdů či udělení azylu čínským křesťanům. Tím se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mimo jiné zabývá senátor a starosta druhého plzeňského městského obvodu Lumír Aschenbrenner. Kriticky se dále vyjadřuje k tvrzení německé kancléřky ohledně „sázky na Turecko“ a od případné americké prezidentky Clintonové neočekává nic nového…
24.08.2016 18:15 |

podobné články

Aschenbrenner (ODS): Bojujme na všech frontách – i o prezidenta

 
Nestoudná taškařice kolem vládní koalice a nedůstojné chování prezidenta Miloše Zemana opět poukázaly na to, že Občanská demokratická strana by měla kvůli volbám do Poslanecké sněmovny i volbám prezidenta, které budou následovat, bojovat na všech frontách.
22.05.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17013 článků)

Jake Gyllenhaal: Mým životním cílem je být dobrým člověkem

 
Herec Jake Gyllenhaal tvrdí, že má jediný životní cíl. A to být dobrým člověkem, který se nemusí stydět za svůj pobyt na planetě Zemi. Jenže zároveň hvězda Zkrocené hory přiznává, že je to meta velmi těžká, protože lidé jsou uvnitř velmi složití a temní.
10.07.2015 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jake Gyllenhaal (75 článků)

Vyšší platy učitelů: Klaus mladší chce přidat jen těm dobrým, Valachová všem

 
Zvyšte učitelům platy je slogan, které se s blížícími volbami bude objevovat stále častěji. Jde u politiků o upřímný zájem, nebo populismus? Šéf školských odborů František Dobšík by rád věřil v to první. Blesk.cz řekl, že by učitelé měli začínat na 30 tisíc korun hrubého a kariérně růst. Pro zvýšení platů jsou Kateřina Valachová (ČSSD) i šéf školského výboru Jiří Zlatuška (ANO). Expert ODS na školství Václav Klaus mladší by přidal jen dobrým kantorům.
16.01.2017 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8521 článků) , Jiří Zlatuška (120 článků)