Článek

Art Prague nabízí moderní umění plnými hrstmi

 
V pražském Kafkově domě je do 29. března možné vidět v rámci XIV. ročníku přehlídky Art Prague to nejzajímavější z moderního umění. Více než třicet galerií představuje práce 250 autorů ve čtyřech patrech historického domu. Kromě tuzemských umělců vystavují zástupci berlínských galerií, tvůrci z USA, Francie či Tchaj-wanu.
26.03.2015 15:41 |

podobné články

Podobné články

Čtvrtý ročník přehlídky Art Brut Film se zaměří na Polsko

 
Počtvrté se v olomouckém Arcidiecézním muzeu uskuteční Art Brut Film - přehlídka filmů zaměřených na fenomén art brut či outsider art, tedy rozumem nekorigovaného, spontánního umění.
03.04.2015 19:42 |

podobné články

Poznali byste, co může být tohle? Možná vás to překvapí, ale dneska se o to lidé perou!

 
Největší česká aukční síň 1. Art Consulting Brno - Praha se rozhodla podpořit sběratelské a tržní aktivity v oblasti současného umění, které je u nás nahlíženo s mnoha rozpaky. Po vzoru světových aukčních domů, které pořádají samostatné aukce současného umění, se Art Consulting Contemporary rozhodla nabízet současné umění jinak. Nejen jako apendix aukcí moderny, ale jako svébytnou aukci současného umění, jež nabídne hodnotná a prověřená díla.
26.11.2014 21:03 |

podobné články

Praha: Primátor Svoboda zahájil jubilejní desátý ročník Art Prague

 
Výstavní síň Mánes poskytla prostory pro desátý ročník veletrhu současného umění Art Prague, kterou včera zahájil pražský primátor Bohuslav Svoboda.
07.06.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (685 článků)

Art Prague ukryl perly do hlušiny

 
Třináctý ročník přehlídky současného tuzemského výtvarného umění Art Prague se koná ve starobylém interiéru pražského Kafkova domu. Expozice zahrnuje prezentaci významných domácích galerií a představuje koncept kurátorských projektů, které pomáhají mladým umělcům etablovat se na výtvarné scéně.
12.03.2014 13:30 |

podobné články

Zájem o umělecká díla zdarma byl obrovský: Free Art Friday přilákal stovky lidí

 
Možnost odnést si umělecké dílo zdarma přilákala na výstavu Free Art Friday stovky lidí. Čtvrtý ročník, který proběhl v pátek 4. března v prostorách Venuše ve Švehlovce, představil více než sto začínajících umělců. Nadšenci do umění se mohou na další Free Art Friday těšit už letos na podzim.
06.03.2016 21:10 |

podobné články

MK ČR: Již popáté se v olomouckém Arcidiecézním muzeu uskuteční Art Brut

 
Jde o přehlídku filmů zaměřených na fenomén art brut či outsider art, tedy rozumem nekorigovaného, spontánního umění.
28.03.2016 18:25 |

podobné články

FOTO Nakupujte díla výtvarných hvězd, láká Art Prague

 
V Kavkově domě v Praze probíhá prodejní přehlídka aktuální výtvarné scény Art Prague. Lze na ní vidět i díla největších domácích "hvězd".
13.03.2014 18:15 |

podobné články

FOTO Nakupujte díla výtvarných hvězd, láká Art Prague

 
V Kavkově domě v Praze probíhá prodejní přehlídka aktuální výtvarné scény Art Prague. Lze na ní vidět i díla největších domácích "hvězd".
13.03.2014 18:15 |

podobné články

Výtvarník Pasta Oner o graffiti: Potřebuji absolutní uměleckou svobodu

 
Jsou graffiti moderní umění, nebo bohapustý vandalismus? Výtvarník Pasta Oner (35) se k tomuto problému postavil po svém. Začal umění vycházející z graffiti vystavovat v oficiálních galeriích a prodávat. Například nedávno na přehlídce Art Prague. Že by se v naší konzervativní zemi ledy přece jen hnuly?
22.03.2014 07:10 |

podobné články

Unikátní kolekce bot i nejsoučasnější umění v českokrumlovském Egon Schiele Art Centru

 
Co mají společného střevíčky ze 16. století se streetartem nebo díly manželů Běly a Jiřího Kolářových? Podle tvůrců nejnovějšího výstavního projektu v českokrumlovském Egon Schiele Art Centru je to umění v každodennosti. Stejně tak soubor instalací, který je otevřen do 30. října, nazvali.
26.04.2011 16:30 |

podobné články

Jiří Wimmer: Smutný klaun

 
Je zvláštní, že ti nejlepší baviči a komici mívají ve skutečnosti velmi neradostné osudy. Jako by jim ve vlastním životě chyběl smích, který při představeních rozdávají divákům plnými hrstmi.
05.11.2010 07:07 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wimmer (4 články)

Július Satinský: Chtěl se upít k smrti

 
Jako představitel jedné z hlavních rolí v nejlepší české komedii století rozdával divákům smích plnými hrstmi, ale sám krátce poté prožíval nejhlubší bolest svého života. Žal se navíc pokoušel utopit v alkoholu.
13.05.2011 00:15 |

podobné články

Kovářová rozhazovala plnými hrstmi. Pospíšil je proti ní troškař

 
Z dat, které muselo kvůli rozhodnutí Nejvyššího soudu ministerstvo spravedlnosti poskytnout deníku Právo, vyplývá, že za poslední dva roky, kdy resortu střídavě vládli Jiří Pospíšil, Daniela Kovářová a pak zase Pospíšil, právě úřednická ministryně nejvíc utrácela.
06.09.2011 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1658 článků) , Jiří Pospíšil (1658 článků) , Daniela Kovářová (181 článků)

Copak dělá Drábek? Staví si chaloupku

 
V době, kdy všichni běžní občané šetří, kde se dá, tak naopak ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) rozhazuje rodinné úspory plnými hrstmi. Nedávno si prý koupil za 300 tisíc korun k domu v Jablonci nad Nisou kus zahrady. A to prý není všechno. Jeho manželka Jindra ještě zainvestovala miliony do pozemku v Českém ráji a stavby roubenky.
09.05.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1068 článků)

Bývalému vedení pražského dopravního podniku se nelíbí výsledky magistrátní kontroly

 
Předchozí vedení dopravního podniku rozhazovalo peníze daňových poplatníků plnými hrstmi. Ukázala to právní analýza dokumentů. Bývalé vedení se však brání, podle něj stávající vedení hospodaří ještě hůř a tímto útokem se snaží pouze odpoutat pozornost. Bývalé vedení kvůli tomu podává trestní oznámení.
17.07.2012 06:05 |

podobné články

Gerard Piqué poprvé ukázal synka: To je můj poklad!

 
Z fotbalového bojovníka je milující táta. Lásku a něhu teď plnými hrstmi rozdává obránce Barcelony Gerard Piqué.
06.02.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Gerard Piqué (32 článků)

5 tipů na vánoční dárky, které si nikdy nekoupíte. Zn.: Pouze pro miliardáře

 
"Vánoce":http://www.extra.cz/5-duvodu-proc-jsou-vanoce-nejhorsim-obdobim-celeho-roku pomalu klepou na dveře. Pokud stále nevíte, čím potěšit své blízké (případně sami sebe), a současně patříte mezi miliardáře, kteří si mohou dovolit rozhazovat peníze plnými hrstmi, máme pro vás několik skvělých "tipů":http://www.extra.cz/vanocni-darky-podle-astrologie-co-nadelit-pod-stromecek-prinasime-tipy-na-darky-pro-vsechna-znameni-zverokruhu.
13.12.2013 15:00 |

podobné články

RECENZE: OneRepublic vzali všechny do zázračného světa kýče

 
Americká skupina OneRepublic si už na světovém poprockovém nebi zajistila své pevné místo. Vždy totiž dokázala posluchače přesvědčit, že trochu barvotiskové romantiky potřebuje každý a že kapela je ochotná rozdávat krásné iluze plnými hrstmi.
17.02.2014 13:20 |

podobné články

Šílené praktiky psychiatrů 19. století! Neuvěříte, jak málo jim stačilo k tomu, aby vám vymazali mozek a zavřeli vás na celý život do blázince!

 
"Antidepresiva":http://www.extra.cz/tema/antidepresiva, léky na spaní, sedativa... Jsou pomalu stejně rozšířené jako "vitaminové":http://www.extra.cz/tema/vitaminy tablety nebo paralen. Někteří z nás je do sebe sypou plnými hrstmi, jiní po nich sáhnou jen v období největší krize a další se jim snaží vyhnout úplně. Každopádně dnešní společnost je k nim stejně shovívavá jako ke kterýmkoliv jiným druhům medikamentů.
18.02.2014 10:15 |

podobné články