Článek

Armáda touží po novém dělu či víceúčelovém vrtulníku

 
Česká armáda by si chtěla v příštích letech pořídit do výzbroje víceúčelový vrtulník či dělo standardní ráže NATO. Potřebovat bude rovněž obrněná vozidla a radiolokátory. Na národní vyzbrojovací konferenci to uvedl náčelník generálního štábu Josef Bečvář.
22.10.2015 12:30 |

podobné články

Podobné články

Armáda nabízí vraky vrtulníků. Nikdo neví za kolik

 
Česká armáda nabízí k prodeji sedm vrtulníků Mi-24 Hind. Kupec se stále hledá, prodej by se přesto mohl podle sobotních Lidových novin (LN) uskutečnit už na jaře. Cena, za kterou armáda stroje nabídne, zatím není známa.
18.02.2012 08:55 |

podobné články

Krutá smrt na sjezdovce: Bobista (†18) vrazil hlavou do sněžného děla!

 
Smrt číhala v lyžařském areálu Kopřivná v Jeseníkách na mladíka (†18). V úterý před desátou večer sjížděl na bobech po uzavřené sjezdovce a nestačil se vyhnout sněžnému dělu.
31.12.2015 12:15 |

podobné články

Muslimská záplava ve městě, úplně neschopná EU, sebevrah nad propastí. Přijel Zeman, seběhla se celá ves a stálo to za to

 
REPORTÁŽ Po 610 letech zavítala do Černotína hlava státu. V rámci Olomouckého kraje navštívil obec prezident Miloš Zeman. S občany se následně setkal na víceúčelovém hřišti.
18.05.2016 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20466 článků)

Armáda kvůli úsporám přestane používat část vrtulníků

 
Kvůli úsporám přestane armáda příští rok používat dvanáct vrtulníků Mi-24/35, čtyři vrtulníky W-3A Sokol a letoun Cl-601 Challenger, který využívala mimo jiné pro přepravu ústavních činitelů.
08.10.2010 20:35 |

podobné články

Armáda přestane používat část vrtulníků, chce šetřit

 
Kvůli úsporám přestane armáda příští rok používat 12 vrtulníků Mi-24/35, čtyři vrtulníky W-3A Sokol a letoun Cl-601 Challenger, který využívala mimo jiné pro přepravu ústavních činitelů. Navíc omezí či zcela zastaví nákup náhradních dílů a servisních služeb u některé techniky a pořídí méně munice nebo výstroje. Zástupci ministerstva o tom tento týden informovali sněmovní branný výbor, uvedl úřad na svém webu.
08.10.2010 20:40 |

podobné články

Za servis dosluhujících vrtulníků zaplatí armáda miliardu

 
Za servis deseti vrtulníků W-3A Sokol zaplatí česká armáda miliardu korun bez DPH. Osm dosluhujících strojů má projít generální opravou, která bude stát 800 milionů korun. V pondělí o tom informovalo Ministerstvo obrany. 
27.07.2015 17:15 |

podobné články

Pád vrtulníku si vyžádal pět obětí

 
Pět mrtvých si ve čtvrtek vyžádala havárie vrtulníku, který se zřítil v hornaté oblasti Havajských ostrovů. Podle dnešních informací byli na palubě vrtulníku čtyři turisté - dva muži a dvě ženy - z pevninské části USA a spolu s nimi zahynul pilot stroje.
11.11.2011 08:00 |

podobné články

V Ostravě připravují piloty vrtulníků na Afghánistán

 
V Ostravě na simulátoru vrtulníku Mi-171 se čeští, chorvatští a maďarští piloti vrtulníků na přelomu dubna a května připravují na nasazení v Afghánistánu. Tam budou mít za úkol cvičit afghánské piloty. Nacvičují i krizové situace včetně reakcí na požár motoru a správnou komunikaci. Vedou je zkušení piloti, pomáhají jim ti, kteří se z Afghánistánu právě vrátili, a cvičí je americký expert, který v Afghánistánu sloužil.
28.04.2013 07:25 |

podobné články

Piloti z Náměště trénují v Belgii

 
Sjednocení způsobu plánování a letového výcviku osádek vrtulníků při provádění společných misí v mezinárodním prostředí. Tak přesně zní téma úkolu dvou bitevních vrtulníků Mi-24 a jednoho víceúčelového vrtulníku Mi-171š s osádkami z 22. základny vrtulníkového letectva, které v tomto týdnu působí na letecké základně Beavechain v Belgii.
24.05.2015 13:36 |

podobné články

Saúdský princ zemřel při nehodě vrtulníku. Chtěli ho sestřelit?

 
Syn bývalého saúdskoarabského korunního prince Mansúr bin Mukrín v neděli zemřel při nehodě vrtulníku nedaleko jemenské hranice. Princ Mansúr bin Mukrín patřil k široké rodině vládnoucího klanu a zastával funkci zástupce guvernéra provincie Asír. Ve vrtulníku bylo podle saúdskoarabských sdělovacích prostředků osm lidí a nikdo z nich nepřežil.
06.11.2017 13:00 |

podobné články

Armáda musí odstavit stroje z vládní letky. Nemá na jejich údržbu

 
Armáda už nemá peníze na provoz vládní letky. Třicet dopravních letounů a vrtulníků jsou stroje staré až čtyřicet let a vláda s pořízením nových nepočítá. Armáda přitom s jejich pomocí přepravuje nejenom vládní činitele, vojáky, ale i sportovce, pomáhá při evakuacích, nebo jiných záchranných pracích, a mapuje území republiky. Letoun z vládní letky také před časem přepravil do Španělska gorilu Moju. Informuje deník Právo.
03.05.2012 09:05 |

podobné články

Piloti vrtulníků se soudí s armádou kvůli mzdě

 
Ministerstvo obrany bude zřejmě muset v době, kdy ho čeká tvrdá redukční dieta, spolknout další hořkou pilulku. V úterý městský soud v Praze totiž bude rozhodovat spor mezi bývalým pilotem vrtulníku Janem Ambróšem a jeho nadřízeným, velitelem letecké základny ve Kbelích Josefem Bejdákem. Pokud armáda prohraje, bude ji to stát výhledově milióny i řadu potíží.
06.12.2010 06:30 |

podobné články

Armáda nepotřebuje bitevníky. A Iráku nabízí i modernizaci vrtulníků

 
Modernizaci vrtulníků a prodej podzvukových bitevníků L-159 nabízí Česká republika Iráku. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg po jednání se svým iráckým protějškem Hošjarem Zibarím uvedl, že příští měsíc by o tom v partnerské zemi měl jednat premiér Petr Nečas.
18.04.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Irák chce od Česka okamžitě koupit sedm bojových vrtulníků

 
Irák by měl celkově zájem až o 40 bojových vrtulníků, z toho sedm okamžitě. Chce tyto stroje, původem z Ruska, odkoupit od Letecké opravárny Malešice (LOM). Česká armáda v současnosti disponuje sedmnácti stroji, všechny ovšem údajně potřebuje, proto by poptávku mohly uspokojit právě LOM.
19.06.2014 13:40 |

podobné články

V Nepálu našli trosky pohřešovaného vrtulníku: O přeživších nejsou žádné informace

 
V Nepálu byly nalezeny trosky amerického vojenského vrtulníku, který pomáhal obětem zemětřesení. Stroj s šesti příslušníky americké námořní pěchoty a dvěma nepálskými vojáky na palubě se pohřešoval od úterý. Podle zpravodajského serveru BBC News o tom dnes informovala nepálská armáda. Zatím není jasné, zda někdo neštěstí přežil.
15.05.2015 10:05 |

podobné články

Armáda ČR: Vojenský vrtulník testoval přistávací plochu v Karlových Varech

 
Posádka vojenského vrtulníku W-3A Sokol testovala další nezpevněnou plochu nedaleko stanoviště ZZS Karlovarského kraje ve Dvorech. Ta by měla sloužit pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby v případě rychlého transportu pacienta z Karlovarské krajské nemocnice v nočních hodinách nebo při transportu pacienta z Karlových Varů.
25.03.2018 22:35 |

podobné články

Armáda vymění letadla L-159 za modernizaci používaných strojů

 
Armáda uvažuje o tom, že vrátí nepotřebné letouny L-159 výrobci Aero Vodochody výměnou za to, že zmodernizuje stroje, které armáda používá. Uvedla to dnes Česká televize. Armáda by při této výměně získala za jedno letadlo protihodnotu ve výši dvacet až čtyřicet milionů korun, tedy zlomek jejich původní ceny. uvedla ČT.
27.11.2011 08:30 |

podobné články

Armáda spásy se stala církví

 
Armáda spásy, doposud občanské sdružení, které se věnuje charitě, se ve středu stala registrovanou církví. Armáda spásy ve středu sdělila, že pro to splnila nezbytné náležitosti. O registraci rozhodlo ministerstvo kultury. Armáda spásy má více než tři stovky členů, celkem 23 duchovních, devět sborů, tři stanice. Uvedla, že jejích nedělních bohoslužeb se účastní téměř 300 osob.
25.09.2013 17:30 |

podobné články

Z vrtulníku plného turistů zbyl jen šrot. Na ledovci zemřelo sedm lidí

 
Sedm lidí v sobotu zahynulo na palubě vrtulníku, který se během vyhlídkového letu zřítil v oblasti ledovce Fox na Novém Zélandu, informovala agentura Reuters.
21.11.2015 08:40 |

podobné články