Článek

Armáda přepravila syrské děti v rámci programu MEDEVAC

 
Malí pacienti přistáli na kbelském letišti krátce po páté hodině odpoledne. Díky humanitárnímu programu MEDEVAC jim bude poskytnuta péče ve FN Motol.
15.10.2015 15:06 |

podobné články

Podobné články

Sobotka: Ukrajině nabízíme pomocnou ruku v rámci programu MEDEVAC

 
Vláda ČR pomůže zraněným občanům Ukrajiny v rámci humanitárního programu MEDEVAC.
26.02.2014 20:20 |

podobné články

Přátelé syrské opozice se shodli, že Asad nemůže být v příští syrské vládě

 
Spojenci syrské opozice se dnes v Londýně shodli, že syrský prezident Bašár Asad nemůže být v příští syrské vládě. Řekl to šéf britské diplomacie William Hague. Se zástupci syrské opozice se v Londýně sešli přestavitelé 11 zemí, které Asadovy oponenty dlouhodobě podporují. 
22.10.2013 18:20 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

„Agrese,“ hřímá Asad. Letadla vedená Američany prý zabíjela na syrské základně

 
Letadla koalice vedené Spojenými státy zasáhla na severovýchodě Sýrie pozice syrské armády. Podle syrské vlády při tom zahynuli tři vojáci a 13 dalších příslušníků armády bylo zraněno. Vláda Bašára Asada to označila za nepřátelský čin. Jde o první případ, kdy koaliční letadla zasáhla syrské armádní cíle. Mluvčí koalice ale popřel, že koaliční letadla útočila na syrské vojáky.
07.12.2015 10:45 |

podobné články

MZV: Program MEDEVAC zachrání život dalším třem dětem

 
V rámci programu MEDEVAC byly ve čtvrtek večer převezeny do České republiky tři děti z Barmy/Myanmaru trpící vážnou vrozenou srdeční vadou.
21.07.2012 11:15 |

podobné články

KDU-ČSL podporuje humanitární pomoc ČR při řešení uprchlické krize v Jordánsku

 
Vládě České republiky byl na jednání 27. října 2014 předložen materiál Pokračování programu humanitárních evakuací zdravotně postižených obyvatel (MEDEVAC) a realizace národního přesídlovacího programu pro syrské uprchlíky v Jordánském hášimovském království. Krátce před jednáním ale ministr vnitra jako předkladatel návrhu část materiálu stáhl. Vláda tak nemohla rozhodnout o zapojení se do přesídlovacího programu. KDU-ČSL očekává opětovné zařazení přesídlovacího programu na jednání vlády v co nejbližší době.
14.11.2014 19:06 |

podobné články

V Motole se budou od pondělí léčit čtyři syrské děti

 
Čtyři syrské děti se budou od pondělka léčit v motolské nemocnici v Praze. Přiletí spolu se svými rodinami v rámci humanitárního projektu MEDEVAC z uprchlických táborů v Jordánsku. V pátek o tom informoval ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD).
09.10.2015 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (361 článků)

V motolské nemocnici se budou od pondělka léčit čtyři syrské děti

 
V motolské nemocnici v Praze se budou léčit čtyři syrské děti. Malí pacienti přiletí v pondělí společně se svými rodinami díky humanitárnímu projektu MEDEVAC. Celkem dorazí do Česka 21 lidí, z toho 13 dětí. ČTK o tom dnes informoval ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD).
09.10.2015 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (361 článků)

Vláda by měla rozhodnout o další pomoci pro syrské uprchlíky

 
Vláda by měla v pondělí rozhodovat o pokračování humanitárního programu Medevac pro syrské uprchlíky v Jordánsku. Počítá se s vysláním tří lékařských týmů a poskytnutím lékařské péče v Česku pro tři nebo čtyři pacienty. Náklady na humanitární misi se odhadují na deset milionů korun. ČTK to sdělil tiskový odbor Ministerstva vnitra.
24.10.2014 18:01 |

podobné články

Vláda schválila pokračování pomoci MEDEVAC a řeší směrnici EIA

 
Kabinet Bohuslava Sobotky na svém jednání 25. května 2014 schválil doplňující informaci k vyjádření České republiky pro Evropskou komisi ohledně zajištění souladu české legislativy se směrnicí EIA o posuzování vlivů na životní prostředí. Zároveň vláda schválila prodloužení humanitárního programu MEDEVAC.
26.06.2014 11:50 |

podobné články

Premiér Sobotka: Program MEDEVAC se ukázal v současné migrační krizi jako mimořádně důležitý a úspěšný

 
Komentář předsedy vlády ke schválení dalšího zajištění fungování zdravotně humanitárního programu MEDEVAC
20.11.2015 20:51 |

podobné články

ČR bude léčit v rámci humanitární pomoci syrské pacienty

 
Do Česka dnes přiletí dva pacienti ze Sýrie, kteří se budou v tuzemsku léčit v rámci humanitárního programu Medevac.
29.08.2012 09:30 |

podobné články

Syrská vláda: Zásah naší vojenské základny je nepřátelský akt

 
Letadla koalice vedené Spojenými státy zasáhla na severovýchodě Sýrie pozice syrské armády. Podle syrské vlády při tom zahynuli tři vojáci a 13 dalších příslušníků armády bylo zraněno. Vláda to označila za nepřátelský čin. Jde o první případ, kdy koaliční letadla zasáhla syrské armádní cíle. Mluvčí koalice ale popřel, že koaliční letadla útočila na syrské vojáky.
07.12.2015 14:21 |

podobné články

Lékaři vybrali dalších 11 Ukrajinců, kteří se přiletí léčit do ČR

 
Česká armáda ve čtvrtek přepraví z Ukrajiny do ČR další zraněné, kteří se v tuzemských nemocnicích budou léčit v rámci programu MEDEVAC. Společnost Člověk v tísni ve spolupráci s českou ambasádou na Ukrajině prozatím vybrala 11 osob.
06.03.2014 10:15 |

podobné články

Do Jordánska vyrazí dva lékařské týmy

 
Česko vyšle dva lékařské týmy do Jordánska, aby tam pomáhaly zraněným syrským uprchlíkům. O pokračování humanitárního programu Medevac pro syrské uprchlíky v Jordánsku dnes rozhodl koaliční kabinet.
27.10.2014 13:56 |

podobné články

Syrské uprchlíky Česko přijme nejdříve v polovině roku

 
Syrští uprchlíci, o jejichž přijetí v lednu rozhodla vláda, přijedou do Česka nejdříve v polovině letošního roku. Konkrétní lidé ale ještě nebyli vybráni. ČTK o tom dnes informoval Josef Holek z tiskového odboru ministerstva vnitra. Ministerstvo organizuje i program MEDEVAC, v jehož rámci bylo podle Holka dosud ošetřeno 14 Syřanů.
13.04.2015 17:15 |

podobné články

Do starodávné Palmýry vstoupila syrská armáda. Chce ji vyrvat ze spárů ISIS

 
Syrské jednotky vstoupily do historického města Palmýra, které chtějí dobýt z rukou takzvaného Islámského státu. Guvernér syrské provincie Homs předtím informoval, že se armáda nachází asi kilometr od Palmýry. Islamisté město drží od loňského května.
24.03.2016 12:40 |

podobné články

Schwarzenberg chce, aby se v Česku léčilo pět Libyjců

 
Pět dospělých Libyjců se zřejmě bude léčit v Česku v rámci humanitárního programu Medevac, který dosud sloužil k léčbě dětských pacientů z válkou postižených oblastí. O zařazení Libyjců do programu požádal ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). Podle návrhu připraveného pro středeční jednání vlády by pro raněné mělo odletět letadlo české armády 12. prosince.
25.11.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3584 článků)

Syrské letectvo vrací úder džihádistům: Údajně zabilo 300 povstalců!

 
Bojovníci Islámského státu (ISIS) povraždili podle syrské televize nejméně 400 civilistů v dobytém starobylém městě Palmýra. Většinou prý šlo o ženy a děti. Proti ISIS dál pokračovaly v boji jak jednotky syrské armády u syrského Idlíbu, tak složky irácké armády a šíitských milicí u iráckého Ramádí.
24.05.2015 14:10 |

podobné články

Se Schwarzenbergem přiletěly do Česka i nemocné děti z Libye

 
Letecký speciál s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) přivezl ve středu krátce po 22:00 do Prahy z Libye zmítané nepokoji tři nemocné děti. Všechny mají potíže se srdcem. V pražské motolské nemocnici by jim v rámci programu humanitární pomoci Medevac měli lékaři pomoci.
29.06.2011 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3584 článků)