Arbitráž řekla ne. Sáblíková svůj boj o start v olympijské časovce prohrála

Víc než 2měsíční úsilí o to dostat cyklistku Martinu Sáblíkovou na start olympijské časovky v Riu de Janeiro skončilo nezdarem. Zvláštní panel Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS), u nějž Český olympijský výbor napadl dřívější zamítnutí startu od Mezinárodní cyklistické unie (UCI), ponechal verdikt v platnosti. Sáblíková, která do Brazílie odletěla a individuálně se v tréninkovém azylu 180 km od Ria připravovala na případný start, tak pojede domů, aniž by se dočkala kýženého startu i na letních hrách.
09.08.2016 15:35 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (411 článků)

Sáblíková obhájila titul v cyklistické časovce a vyhlíží start na OH v Londýně

Dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková obhájila český titul v cyklistické časovce.
23.06.2011 18:05 |

Modelkou bych být nemohla, ty podpatky mě děsí, říká Martina Sáblíková

Pětadvacetiletá rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v anketě Sportovec Ministerstva vnitra roku 2012 na druhém místě. Přestože by si na vyhlášení výsledků nejradši vzala kecky a džíny, vyměnila je nakonec za podpatky a luxusní šaty. Další články k tématu: Aukce fotografií vynesla dětem 870 tisíc, nejvíc lákala Sáblíková S bráchou jsem se na Vánoce prala o lego, vzpomíná Sáblíková Martina Sáblíková získala další trofej: pasovali ji na rytířku vína
31.10.2012 00:45 |

Rychlobruslařka Sáblíková porazila v časovce Huříkovou

Pětinásobná rychlobruslařská mistryně světa Martina Sáblíková dojela druhá v cyklistické časovce Českého poháru žen ve Slatině u Hradce Králové.
14.06.2009 17:45 |

Sáblíková suverénně obhájila český titul v časovce

Dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková obhájila český titul v cyklistické časovce. Trojnásobná medailistka z her ve Vancouveru, která chce na letní olympiádu do Londýna v příštím roce, v pátek suverénně ovládla závod na 22 kilometrů v okolí Šumperku.
23.06.2011 17:50 |

Sáblíková byla na cyklistickém MS v časovce dvanáctá

Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková skončila na mistrovství světa v silniční cyklistice ve španělské Ponferradě v časovce dvanáctá. Zlato získala Němka Lisa Brennauerová, která zvítězila před Ukrajinkou Annou Solovějovou a Američankou Evelyn Stevensovou.
23.09.2014 18:00 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (411 článků) , Lisa Martino (3 články) , Lisa Martin (2 články)

Sáblíková dojela v časovce na cyklistickém MS dvanáctá

23.09.2014 20:10 |

Zdeptaná Sáblíková ani nechtěla startovat. Pak si dojela pro zlato

Martina Sáblíková si navzdory mizerné náladě připsala už třináctý domácí titul na časovce. Na společném mistrovství Česka a Slovenska za sebou nechala druhou Jarmilu Machačovou a třetí Anežku Drahotovou, která si stejně jako Sáblíková k cyklistice odskakuje takříkajíc pro zábavu.
23.06.2016 15:00 |

Sáblíková si udělala z cyklistického mistrovství republiky trhací kalendář! To nebyl závod, to byl MASAKR!

Rychlobruslařský fenomén "Martina Sáblíková":http://www.extra.cz/tema/martina-sablikova (27) se stala podesáté mistryní republiky v cyklistice, a to způsobem, "který bere dech":http://www.extra.cz/sablikova-slavi-a-cesi-uz-resi-majetek-trenera-tohle-je-jeho-tajna-vila-a-pry-si-nahrabal-dalsi-veci-jake-a-proc-je-jen-dobre-ze-martina-misto-sexu-zveda-cinky.
29.06.2014 16:25 |

Česko vyhrálo arbitráž o pět miliard korun

Česká republika vyhrála arbitráž o pět miliard korun, které požadoval švýcarský investor Konsortium Oeconomicus. Dnes o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Podle úřadu jde v krátké době o druhou arbitráž, kdy Česká republika uspěla. Naposledy to byl spor George Nepolsky proti České republice.
10.02.2012 11:05 |

Praha chce zahájit další arbitráž kvůli Blance, tentokrát s IDS

Praha chce zahájit další arbitráž kvůli problematickému tunelu Blanka. V rozhovoru s ČTK to řekl náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). K soudu hodlá město jít se správcem stavby, firmou Inženýring dopravních staveb, která už v lednu Prahu žalovala o dlužných 145 milionů korun. O tom, zda město skutečně vyvolá rozhodčí řízení, bude příští týden jednat rada města. Podle Nouzy je arbitráž nejrychlejším způsobem, jak vyřešit problémy. Rozhodčí soud řeší kvůli Blance i spory Prahy se stavební firmou Metrostav.
24.04.2014 10:55 |

Arbitráž s Metrostavem přišla Prahu na 35 miliónů

Náklady na arbitráž s firmou Metrostav jsou pro hlavní město zhruba 35 miliónů korun. Tvrdí to pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09), podle něhož nebyla nejdražší samotná arbitráž, ale služby právníků. Dělníci by se na stavbu měli vrátit v nejbližších dnech.
24.04.2014 15:10 |

Osobnosti: Tomáš Hudeček (650 článků)

U rozhodčího soudu dnes začala druhá arbitráž kvůli tunelu Blanka

U Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře a Agrární komoře byla dnes odpoledne zahájena druhá arbitráž kvůli problematickému tunelu Blanka. Soud začal řešit spor mezi Prahou a firmou Inženýring dopravních staveb (IDS), která je správcem stavby. ČTK to řekli mediální zástupce IDS Pavel Kočiš a náměstek primátora Jiří Nouza. Firma žaluje Prahu o 151,5 milionu korun. Arbitráž kvůli nezaplaceným fakturám byla dnes odročena na 30. září.
28.08.2014 20:30 |

Sáblíková má olympijské stříbro v závodě na 3000 metrů

Martina Sáblíková získala na olympijských hrách v Soči stříbro v závodě na 3000 metrů. Česká rychlobruslařka při obhajobě zlaté medaile z Vancouveru nestačila jen na Nizozemku Ireen Wüstovou. Za olympijskou šampionkou z Turína na této trati dnes Sáblíková zaostala o 1,61 sekundy. První medaili pro pořadatelskou zemi získala překvapivě Olga Grafová na třetím místě.
09.02.2014 14:35 |

Dvanácté místo v časovce zajistilo Martině Sáblíkové účast v Riu

Cíl je splněn. Martina Sáblíková obsadila na cyklistickém mistrovství světa v Richmondu dvanácté místo v časovce a v redukovaném pořadí vybojovala pro Českou republiku kvalifikační místo pro účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Rychlobruslařská hvězda dojela minutu a 22 vteřin za vítěznou Novozélanďankou Lindou Villumsenovou.
22.09.2015 23:40 |

Straší ji brzký návrat domů. Přesto Sáblíková letí do Ria

Martina Sáblíková svůj sen o účasti na letní olympiádě nevzdává. Na konci příštího týdne odletí do Ria de Janeiro, kde bude čekat na konečné rozhodnutí Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS) ohledně jejího startu v časovce. Aktuálně na soupisce závodnic její jméno nefiguruje.
22.07.2016 12:45 |

Sáblíková získala na MS na 3000 m stříbro, prohrála s Wüstovou

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala na mistrovství světa v Soči v závodu na 3000 metrů stříbrnou medaili. Vyhrála nizozemská favoritka Ireen Wüstová, s níž česká obhájkyně titulu prohrála o 2,37 sekundy.
21.03.2013 17:45 |

Sáblíková byla na trojce v Inzellu druhá, prohrála s Wüstovou

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Inzellu druhá v závodu na 3000 metrů. Stejně jako na olympijských hrách v Soči prohrála s Nizozemkou Ireen Wüstovou, která byla rychlejší o 2,48 sekundy.
08.03.2014 19:15 |

Rychlobruslařka Sáblíková zvažuje start na cyklistickém MS

Rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková po nedávném trojnásobném triumfu na domácím cyklistickém šampionátu vážně zvažuje start na srpnovém mistrovství světa v Austrálii.
30.06.2010 13:45 |

České divadlo na křivé ploše: Arbitráž zamítla odvolání Sáblíkové, spor pod ni nespadal…

Vše nasvědčuje tomu, že česká strana sehrála v boji o přidělení místa pro Martinu Sáblíkovou v dnešní olympijské časovce trapné divadlo s tragickou postavou samotné cyklistky. Zatímco na všechny strany (jejím směrem taktéž) rozfoukával jiskry naděje, že by se nakonec mohlo povést zvrátit původní verdikt Mezinárodní cyklistické federace UCI, realita byla taková, že od začátku existovala víceméně nulová šance…
10.08.2016 19:00 |