Článek

ANO vítězí, TOPka laboruje na hranici volitelnosti, ukázal další výzkum

 
Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly nyní, uspělo by šest politických subjektů. Úsvit přímé demokracie by na mandáty nedosáhl. Největší podpoře voličů se v současné době těší hnutí ANO 2011, které dělí od druhé ČSSD sedm procent v preferencích. Pokud by TOP 09 kandidovala bez partnerského hnutí STAN, získala by méně preferencí než KDU-ČSL a ODS, uvádí agentura Phoenix research.
10.04.2015 14:31 |

podobné články

Podobné články

Topka podala na Krnáčovou žalobu. Přežije primátorka hlasování o odvolání?

 
Pražský zastupitelský klub TOP 09 v pondělí podal žalobu na primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) kvůli výběru právníků v případu sporu o pronájem Škodova paláce. Pražská Topka se tak přidala ke svému členovi Petru Prchalovi, který trestní oznámení už podal. Sama primátorka obvinění odmítá. Opoziční Topka a ODS na úterý svolaly mimořádné jednání zastupitelstva, kde chtějí hlasovat o odvolání Krnáčové.  
13.04.2015 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (655 článků)

Topolánek varoval na kongresu: ODS se řítí na pokraj volitelnosti

 
Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se podle svých slov nemůže zbavit odpovědnosti za vývoj ODS. Strana se viditelně řítí k hraně volitelnosti a hledá zástupné důvody problémů místo definice těch skutečných. Navíc je úplně jedno, jakého bude mít ODS předsedu, protože partaj zapomněla, že nejdůležitější je volič.
03.11.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků)

Donald J. Trump vítězí, vítězí, vítězí! zní radostně z jeho okolí, které vypustilo zajímavé vyjádření o Rusku. Situace houstne

 
„Všichni chtějí probírat pouze poslední tweety Donalda Trumpa, ale já bych se rád zaměřil na něco mnohem závažnějšího. Ještě se ani oficiálně nestal prezidentem, ale už sklízí úspěchy a vítězí jak v USA, tak i v zahraničí,“ tvrdí Trumpův mluvčí Sean Spicer.
02.01.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3645 článků)

Už druhý výzkum ukázal: Véčka ze sněmovního kola ven

 
Kdyby byly v dubnu volby do Poslanecké sněmovny, vyhrála by je sociální demokracie. Hlas by jí totiž dalo 27 procent lidí. Druhá by skončila ODS s 21 procenty. Naopak na hranici volitelnosti jsou v současnosti koaliční Věci veřejné. Vyplynulo to z exkluzivního průzkumu agentury SC&C; pro Českou televizi.
03.05.2011 13:50 |

podobné články

Nová čísla: Babiš brutálně ničí všechny, ODS má šanci. Je zde však veliké překvapení

 
Pokud by se nyní konaly volby do Evropského parlamentu, zvítězilo by v nich hnutí ANO s 22,2 procenty před druhou sociální demokracií, která by získala 14,1 procenta. Lidovci by pětiprocentní hranici nepřekročili, naopak ODS, která se v předchozích průzkumech pohybovala na hranici volitelnosti, by získala 7,6 procenta. K volbám by přišlo 32,4 procenta voličů. Vyplývá to z průzkumu společností Herzmann a Data Collect.
22.04.2014 10:30 |

podobné články

CVVM: Volby by vyhrála ČSSD, lidovci stojí nad propastí

 
Podle volebního modelu sestaveného na základě srpnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) by volby do Sněmovny vyhrála ČSSD s 33 procenty. ODS by za soc. dem. zaostala o dva procentní body. Na hranici volitelnosti se ocitli lidovci s 5 procenty.
19.08.2009 14:15 |

podobné články

Okamura si stěžuje na televizi Nova až v Americe

 
Tomio Okamura a jeho Úsvit přímé demokracie si stěžovali v otevřeném dopise generálnímu řediteli televize Nova, že je nevzali do předvolebních volebních speciálů. Nova argumentuje, že podle jim dostupných předvolebních průzkumů v půlce září, kdy se pořad připravoval, politické subjekty na hranici či pod hranicí volitelnosti do Poslanecké sněmovny, tedy pěti procent, neoslovovali.
18.10.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2013 článků)

Levice dále posiluje, VV by nahradili ve Sněmovně lidovci

 
Sociální demokracie rok po volbách dále posiluje ruku v ruce s komunisty, ukázal květnový průzkum společnosti Factum Invenio. Podpora Věcí veřejných klesá nejvíce z koaličních stran, propadla se pod hranici volitelnosti. Do Sněmovny by se vrátila KDU-ČSL.
01.06.2011 15:30 |

podobné články

STEM: Volební preference - prosinec 2016

 
V říjnu preference odrážely emotivně vzepjatou situaci těsně po volbách. Obraz počátku prosince ukazuje určité zklidnění. Sociální demokracie si dílčím způsobem polepšila, komunisté trochu ztratili, hnutí ANO neroste. I tak je rozdíl v modelu mezi vedoucím ANO a druhou ČSSD 13 procentních bodů. Zdá se, že v povědomí lidí se osamostatňuje hnutí STAN, což nechává TOP 09 těsně nad hranicí volitelnosti. Okamurova SPD tentokrát na pětiprocentní práh nedosáhla.
22.12.2016 11:50 |

podobné články

Zelení otevírají kavárnu. Tam, kde se malý byt prodává za 7 milionů

 
VÍME PRVNÍ Strana předsedy Ondřeje Lišky aktuálně laboruje na hranici statistické chyby. Poslední STEM i měření SANEPu jí přiřknulo přibližně 2,5 procentní bodu. Ani to ovšem v boji o návrat na výsluní bývalé vládní straně nevadí.
09.07.2011 09:20 |

podobné články

VIDEO: Je Maradona na kokainu nebo je prostě jen divnej?

 
Když vítězí Argentina, vítězí i Maradona. Nehledě na to, že o něm mnozí říkají, že je nejhorším trenérem na světě. Když Argentina vítězí, nikdo se neptá, jestli by neměli chodit na dopingovou kontrolu také trenéři. Nehledě na to, že mnozí říkají že...
30.06.2010 01:20 |

podobné články

Věda a výzkum potřebují víc peněz ze soukromé sféry, říká Bělobrádek

 
Peníze na vědu a výzkum ze státního rozpočtu v příštích letech porostou, zvýšit se ale musí i financování ze soukromého sektoru, řekl místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek. Po jednání Rady pro výzkum, vývoj a inovace také uvedl, že vládou schválený návrh pro příští rok považuje za úspěch.
29.10.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Podnikatelé táhnou český výzkum, tikající bombou se ale stávají evropské dotace

 
Podnikatelé se začínají stávat hlavním tahounem tuzemského výzkumu a vývoje. Na výdajích na výzkum za minulý rok se podnikatelé podíleli již z 57 %, zatímco v roce předcházejícím to bylo 48 %. Nejvíce prostředků na výzkum směřuje do strojírenství, digitální ekonomiky, elektrotechniky a léčiv. 12 % malých a středních podniků již spolupracuje s výzkumnou sférou, dalších 9 % se na výzkumnou kooperaci chystá. Největší hrozbou tuzemského výzkumu se začíná stávat jeho závislost na evropských fondech. Jejich nedostatek v dalším programovacím období a fakt, že polovina firem inovace financuje s evropských dotací, může po roce 2020 zásadně zpomalit tuzemský výzkum a vývoj. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) předkládá analýzu o stavu investic podnikatelů do výzkumu a vývoje a současně představuje výsledky šetření mezi malými a středními firmami.
09.11.2017 16:20 |

podobné články

Experti shlédli nejnovější průzkum a utěšují padajícího Babiše. Kalouskovi prý opozice sluší, dělá maják

 
POLITOLOGOVÉ Podle průzkumu společnosti SANEP klesá zájem voličů o hnutí ANO, které by ale přesto zvítězilo ve volbách do Poslanecké sněmovny před druhou ČSSD. ODS se stále pohybuje na hranici volitelnosti, TOP 09 posiluje. Zástupci Úsvitu by v poslaneckých lavicích vůbec neusedli. Politologové Jan Kubáček a Rudolf Kučera pro ParlamentníListy.cz zhodnotili dosažené výsledky jednotlivých stran.
10.07.2014 20:45 |

podobné články

Experti zhlédli nejnovější průzkum a utěšují padajícího Babiše. Kalouskovi prý opozice sluší, dělá maják

 
POLITOLOGOVÉ Podle průzkumu společnosti SANEP klesá zájem voličů o hnutí ANO, které by ale přesto zvítězilo ve volbách do Poslanecké sněmovny před druhou ČSSD. ODS se stále pohybuje na hranici volitelnosti, TOP 09 posiluje. Zástupci Úsvitu by v poslaneckých lavicích vůbec neusedli. Politologové Jan Kubáček a Rudolf Kučera pro ParlamentníListy.cz zhodnotili dosažené výsledky jednotlivých stran.
10.07.2014 21:05 |

podobné články

Další rány pro United, chybět budou Ferdinand i Evans

 
Se zraněním laboruje i další stoper Evans
21.08.2009 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Evans Evans (155 článků)

TOPka na schůzi o Vondrovi nepůjde. Splníme přání ODS, brání se Kalousek

 
Vládní TOP 09 se od kauzy Alexandra Vondry (ODS) distancuje. Chce-li za ní nést odpovědnost výhradně ODS, TOPka se odmítá zúčastnit i případné sněmovní schůze, která se bude této aféře věnovat.
31.03.2011 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Podporujeme Nečase, říká TOPka. Její ministři z vlády prý nepůjdou

 
Podle TOP 09 je i přes vládní krizi, v níž se kabinet nachází, hlavní prioritou naplnění jeho programu. TOPka také odmítá, že by z něho měl odejít některý ministr této strany.
11.04.2011 17:15 |

podobné články

Zloduch Březina v poutech, vláda mafie? Koalice se brání: Je to poctivec

 
Kauza prvního náměstka primátora Karla Březiny (ČSSD) opět zamíchala pomyslnými kartami mezi členy pražského magistrátu. Opoziční TOPka jej už vidí v poutech a je v očekávní zásahu "chapadla pražské mafie." V Březinově osobě vidí důkaz politické špíny a volá po jeho odstoupení. Koalice, ale překvapivě i komunisté, ale politika hájí. Zrovna TOPka prý není z těch, kdo by měli sypat na druhé špínu. Naopak.
02.11.2011 09:10 |

podobné články