Článek

ANO, prostě to tu jednou převezmeme

 
Víkendový sněm ANO jen potvrdil, že celé hnutí je projektem jediného muže. Zapadnout by ale neměla jedna zdánlivě nedůležitá část proslovu staronového předsedy Andreje Babiše, ve které zopakoval svou „touhu“ po zavedení většinového volebního systému. Připustil sice, že to v tuto chvíli není úplně reálné, zásadní otázkou ovšem je, proč se k tomu ale k tomu zase vrací? A není to rozhodně naposledy…
02.03.2015 22:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9370 článků)
Podobné články

Karzáí: Odpovědnost za bezpečnost Afghánistánu převezmeme do čtyř let

 
Nejpozději v roce 2014 převezmou odpovědnost za bezpečnost ve vlastní zemi sami Afghánci, prohlásil v úterý v Kábulu afghánský prezident Hamíd Karzáí.
20.07.2010 08:40 |

podobné články

ZPOVĚĎ MASOVÉHO VRAHA: Převezmeme vojenskou kontrolu, tvrdí Breivik

 
Chtěl by se setkat s papežem a Vladimírem Putinem, kterého považuje Anders Breivik za spolehlivého a rozhodného vůdce.
26.07.2011 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (291 článků)

Hašek: Stát převezmeme v troskách, bude potřeba nový začátek

 
První místopředseda ČSSD a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek poskytl serveru iDNES.cz rozhovor na téma změn po případném volebním vítězství ČSSD ve volbách v roce 2014.
12.03.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2268 článků)

Payne (Svobodní): Konkordanční demokracie

 
Překročením pětiprocentní hranice jsme jako strana symbolicky složili maturitu. Nyní nás v podzimních volbách čekají přijímací zkoušky do veřejné sféry. Stále jsme na začátku. Je docela možné, že po komunálních volbách na některých radnicích vstoupíme do rady a převezmeme exekutivní odpovědnost. Proto je na místě úvaha o politické taktice.
24.07.2014 14:50 |

podobné články

Bojím se okamžiku, kdy svět zjistí, jak jsme na tom. Předák podnikatelů otevřeně k sankcím proti Rusku, o Číně a o našem hospodářství

 
ROZHOVOR Bojím se okamžiku, až zahraniční investoři poznají, že naše technická vyspělost, kterou stále uvádíme, se stane minulostí. Hrozí, že převezmeme roli montoven. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl šéf regionální Hospodářské komory Plzeňsko Miloslav Zeman. Řeč byla také o dopadech sankcí vůči Rusku a obchodních vztazích s Čínou.
26.08.2014 13:45 |

podobné články

Jiří Nouza (TOP 09): Prostě nic nezařídí, prostě nic neřídí a prostě neplní sliby…

 
KOMENTÁŘ PRO PARLAMENTNÍ LISTY Několik slov k trvající klinické smrti pražské vládní koalice. Jak všichni vidí, jedná se o slepenec, který nikdy nefungoval, nefunguje a fungovat nebude. Při komentování a hodnocení sporů, probíhajících uvnitř koalice, se bohužel zapomíná na věc nejdůležitější. Současná Rada naše město „prostě“ neřídí a nikdy neřídila, nicméně do posledního červnového jednání zastupitelstva alespoň dělala, že něco dělá.
03.09.2015 15:31 |

podobné články

V ANO to taky jednou praskne, tuší topkař z pražského magistrátu. Zato u nich už je prý čistý vzduch

 
V pražském ANO to prý praskne. Předseda zastupitelského klubu TOP 09 a nezávislí na radnici hlavního města Václav Novotný má za to, že v tuto chvíli nejsilnější uskupení v Praze - ANO - není zcela jednotné. Lidé se málo znají a na rozpory mezi nimi jednou dojde. Pokud to bude v době, kdy bude ANO řídit Prahu, městu to neprospěje. Zcela jednotná podle jeho názoru není ani Trojkoalice. Zato v TOP 09 se prý pročistil vzduch.
23.10.2014 18:56 |

podobné články

Spratek Justin Bieber si konečně našel sobě rovnou! Osahává rádoby celebritu Kendall Jenner!

 
Tohle spojení prostě jednou muselo přijít! Justin Bieber (21) a klan profesionálních celebrit Kardashian-Jenner se prostě jednou musel srazit. A Justin si pro srážení vybral starší z Jennerovic dcer.
10.04.2015 15:31 |

podobné články

Osobnosti: Kendall Jenner (100 článků) , Justin Bieber (1312 článků)

Sobotka: Hnutí ANO v Praze začali ovládat lidé napojení na kmotry

 
Hnutí ANO v Praze začali podle šéfa sociální demokracie Bohuslava Sobotky postupně ovládat zkompromitovaní bývalí členové ODS a TOP 09 napojení na kmotry. Premiér, podle něhož se ANO v budoucnosti rozpadne, to dnes ČTK napsal v souvislosti se změnami ve vedení ANO v Praze. Místopředsedkyně ANO Věra Jourová to odmítá. Podle ní lidé, kteří měli podezřelou minulost, už v ANO nejsou. 
24.02.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9043 článků)

Průzkum: ANO a ČSSD bojují o vedoucí pozici.

 
Po postupném ochabování přízně voličů hnutí ANO v březnu letošního roku zaznamenala v průzkumech společnosti SANEP sociální demokracie a ANO srovnatelné volební preference. V dubnu pak ČSSD o tři desetiny procentního bodu dokonce hnutí ANO předstihla. Aktuálně se do vedení s odstupem pouhé jedné desetiny procentního bodu od druhé ČSSD (23,1%) vrátilo hnutí ANO (23,2%). S přihlédnutím ke statistické chybě však lze říci, že síly ČSSD a hnutí ANO jsou vyrovnány.
20.05.2015 12:41 |

podobné články

Koalice v Brně se po hádkách uvnitř ANO rozpadá

 
Rok po volbách se v Brně začíná rozpadat koalice ANO, Žít Brno, lidovců a Strany zelených. Impulzem ke krizi byly rozbroje uvnitř ANO kvůli Tomáši Kratochvílovi, kterého chce ANO z postu radního odvolat. V pátek ho ANO vyloučilo z hnutí. Lidovci současně oznámili, že požadavku ANO, aby na zastupitelstvu zvedli ruku pro likvidaci odbojného radního, nevyhoví. Kromě toho sami zahajují jednání se všemi demokratickými stranami v zastupitelstvu o vzniku nové koalice.
06.11.2015 16:40 |

podobné články

Babiš má v ANO stoprocentní důvěru. Na předsedu ho podpořily všechny kraje

 
Všech 14 krajských sněmů ANO nominovalo na předsedu hnutí současného šéfa ANO Andreje Babiše. Na funkci prvního místopředsedy hnutí získal 12 nominací předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, dvě středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a jednu nominaci brněnský primátor Petr Vokřál. ČTK to dnes sdělila mluvčí ANO Lucie Kubovičová. Celostátní volební sněm hnutí ANO je naplánovaný na víkend 25. a 26. února v Praze.
23.01.2017 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (40 článků) , Andrej Babiš (9370 článků) , Jaroslav Faltýnek (120 článků)

Ovoce se do základních potravin prostě nevešlo, hájí se VV

 
Vyšší sazba DPH se nebude týkat základních potravin. Takže chleba bude levnější, ale rohlíky už ne. Mléko ano, mléčné výrobky ale ne. Zelenina ano, ovoce ne. Věci veřejné, které si výjimku vydobyly, vysvětlují, že zbytek se do kalkulace prostě nevešel.
24.02.2011 17:00 |

podobné články

Vytočený Andrej Babiš mluvil o mlácení premiéra lopatou. A toto následovalo

 
„Já dám Sobotkovi lopatou, pokud nepřestane," vzkázal ministr financí Andrej Babiš (ANO) premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) kvůli jeho kritice směřované na kandidáta hnutí ANO do eurovoleb Pavla Teličku. Sobotka totiž na vrub Teličky předtím řekl, že se dokáže včas přisát na nějakého miliardáře. Kočkovanou obou dvou teď krotí jiní sociálnědemokratičtí poslanci. „To je prostě politika! Nedivme se, je před volbami. Strany prostě jen chtějí objasnit voličům, kdo je kdo,“ vysvětluje třeba poslanec Vítězslav Jandák.
16.05.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (372 článků) , Andrej Babiš (9370 článků) , Bohuslav Sobotka (9043 článků)

ČSSD na Babišovu lopatu proti Sobotkovi

 
„Já dám Sobotkovi lopatou, pokud nepřestane," vzkázal ministr financí Andrej Babiš (ANO) premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) kvůli jeho kritice směřované na kandidáta hnutí ANO do eurovoleb Pavla Teličku. Sobotka totiž na vrub Teličky předtím řekl, že se dokáže včas přisát na nějakého miliardáře. Kočkovanou obou dvou teď krotí jiní sociálnědemokratičtí poslanci. „To je prostě politika! Nedivme se, je před volbami. Strany prostě jen chtějí objasnit voličům, kdo je kdo,“ vysvětluje třeba poslanec Vítězslav Jandák.
16.05.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (372 článků) , Andrej Babiš (9370 článků) , Bohuslav Sobotka (9043 článků)

Prostě tam zaparkujeme. Poslanec z ANO se omlouvá za auto na chodníku

 
Chodník? Prostě tam zaparkujeme. V duchu končící předvolební kampaně si to možná řekl poslanec ANO Jan Volný, když zaparkoval auto na chodníku u přechodu pro chodce na křižovatce ulic Veletržní a Veverkova v Praze a odspěchal na debatu v České televizi. Dnes uznává, že udělal chybu. Informuje o tom server iDnes.cz.
17.10.2014 14:30 |

podobné články

Tatranský (TOP 09): Nestíháme uzávěrku? Prostě zničíme celý náklad! Takhle to prostě dělá ANO

 
Začátkem února si pozorní občané všimli zajímavého fenoménu – na některých místech Prahy 8, například v kulturních domech, se objevilo nové vydání časopisu Osmička s chybějící odpovědí hnutí ANO na otázku v rubrice Fórum. “Text nebyl do uzávěrky tohoto čísla dodán” – suše konstatoval nadpis prázdného sloupce vyhrazeného babišovcům.
18.02.2015 19:05 |

podobné články

Ministr Jurečka oponuje Babišovi: Předložte čísla. Nemůže platit heslo "prostě to uděláme", to je amatérské

 
ROZHOVOR Lidovci považují některé kroky ANO za populistické a nedomyšlené. „Nemůže platit heslo ´prostě to uděláme´, to je hodně amatérský přístup,“ kritizuje postup koaličního partnera při navrhování zákonů první místopředseda KDU-ČSL, ministr zemědělství Marian Jurečka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popsal, co by dělal, kdyby na něj šéf hnutí ANO útočil jako na ministra zdravotnictví, jak je to s „tunelem v biopalivech“, proč vybral na vydávání církevních restitucí agilního zadržovatele narušitelů hranic za minulého režimu i proč se na sjezdu lidovců nechce střetnout v boji o nejvyšší stranický post s Pavlem Bělobrádkem.
07.04.2015 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1365 článků) , Marian Jurečka (553 článků)

Rvačka v Dámském klubu na Frekvenci 1!

 
Když v únoru do rádia Frekvence 1 nastoupila trojice nových moderátorek – zpěvačka Linda Genzerová, herečka Sandra Pogodová a moderátorka Vlaďka Pirichová, bylo jasné že jednou mezi nimi určitě dojde k potyčce. Prostě tři výrazné holky se jednou pohádat musí. A taky že ano, mezi moderátorky vrazila klín soutěž Moderátor roku!
06.09.2011 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Sandra Pogodová (73 článků)