Článek

ANO: Ivana Dobešová monitorovala parlamentní volby v Kyrgyzstánu

 
Dne 4. října proběhly v Kyrgyzstánu parlamentní volby, jejichž průběh monitorovalo v rámci mise OBSE/ODIHR také Parlamentní shromáždění OBSE.
10.10.2015 06:31 |

podobné články

Podobné články

Dobešová (ANO) pozorovala parlamentní volby v Bělorusku

 
Dne 11. září proběhly v Bělorusku parlamentní volby, jejichž průběh monitorovalo v rámci mise OBSE/ODIHR také Parlamentní shromáždění OBSE a Parlamentní shromáždění RE. Vedením parlamentní mise OBSE byla pověřena vedoucí Stálé delegace Parlamentu ČR do PS OBSE a místopředsedkyně Hlavního výboru pro demokracii, lidská práva a humanitární otázky PS OBSE poslankyně Ivana Dobešová. Kromě ní se pozorování voleb zúčastnili i další členové české parlamentní delegace do OBSE - poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová a senátor Jan Horník a za parlamentní delegaci do PS RE poslankyně Soňa Marková. Zástupci ČR monitorovali průběh voleb v hlavním městě Minsku a v oblasti Barysau.
13.09.2016 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (45 článků) , Soňa Marková (41 článků)

Dobešová (ANO): V OBSE prošla historicky první rezoluce za ČR o migraci

 
Na červencovém zasedání Parlamentního shromáždění OBSE v Tbilisi navrhla vedoucí české delegace Ivana Dobešová (ANO) historicky první rezoluci ze strany ČR.
12.07.2016 21:00 |

podobné články

Dobešová (ANO): Ať si studenti sami zvolí, jestli chtějí maturovat z matematiky

 
Skupina 42 poslanců podporovaná 17 senátory, kterou vede poslankyně hnutí ANO Ivana Dobešová, se obrátila na Ústavní soud v Brně s návrhem na zrušení části nového školského zákona, která dává Vládě ČR pravomoc rozhodovat o tom, na jakých školách a u jakých oborů bude povinná maturitní zkouška z matematiky.
05.08.2017 09:45 |

podobné články

Dobešová (ANO): Nelegální migraci lze oprávněně vnímat jako ohrožení naší schopnosti bojovat proti mezinárodnímu terorismu

 
Ivana Dobešová byla opět zvolena do funkce místopředsedkyně Hlavního výboru pro demokracii, lidská práva a humanitární otázky PS OBSE.
07.07.2016 11:40 |

podobné články

"Přijímací zkoušky" pro prezidentské kandidáty: V Kyrgyzstánu zkoušejí politiky z kyrgyzštiny!

 
Kandidáti na úřad prezidenta Kyrgyzstánu budou od čtvrtka skládat jazykovou zkoušku. V textu v kyrgyzštině o 150 slovech nesmějí udělat více než pět chyb. Testy mohou znamenat pro některé uchazeče nepřekonatelný problém, protože řada obyvatel Kyrgyzstánu má jako první jazyk ruštinu.
07.09.2011 19:00 |

podobné články

Bývalý ministr Kyrgyzstánu: Sovětský svaz lidé zpátky nechtějí. Já byl komsomolec a už nikdy ty časy nechci vrátit

 
ROZHOVOR Bývalý ministr Kyrgyzstánu, ředitel regionálního vedení Asijsko-české obchodní komory pro střední Asii Erlan Saparbaev, ujistil, že jeho země je pro české turisty bezpečná, i když české ministerstvo zahraničí tvrdí opak. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlásil, že Kyrgyzové mají dobré i špatné vzpomínky na období, kdy byli součástí Sovětského svazu, ale návrat do minulosti už si nepřejí. „Já jsem se narodil v Sovětském svazu, byl jsem pionýrem, komsomolcem, ale ze všech sil budu pracovat na tom, aby se Sovětský svaz už nevrátil. A mladí lidé si už vůbec nic takového nepřejí. A stejné je to i v dalších státech, v Kazachstánu, Uzbekistánu,“ uvedl bývalý člen vlády Kyrgyzstánu, který je na pracovní návštěvě v České republice.
30.05.2017 20:45 |

podobné články

Čeští poslanci jako vzor ctnosti? V Kyrgyzstánu kandiduje 234 banditů

 
V Česku lidé často nadávají na politiky, ale zřejmě neprávem. Čeští poslanci jsou ve srovnání se svými kolegy z Kyrgyzstánu andílci. V postsovětské republice se budou konat 4. října parlamentní volby a o 120 poslaneckých křesel se mimo jiné uchází i 243 občanů, kteří mají kriminální minulost.
03.10.2015 19:20 |

podobné články

Véčkařka Dobešová, žena ministra: Celé je to hon na čarodějnice

 
Zdá se že Věcem Veřejným, nejmenší straně vládní koalice, definitivně dochází trpělivost. Jejich další setrvání ve vládě je, dle vyjádření několika představitelů VV středočeského regionu, vlastně kontraproduktivní. Jak sdělila ParlamentnímListům.cz předsedkyně klubu VV ve Slaném Lucie Dobešová: „Současná situace stále ukazuje, že VV od počátku nebyly v koalici stranou vítanou.“
17.05.2011 23:25 |

podobné články

Kanadské parlamentní volby ovládli konzervativci premiéra Harpera

 
Pondělní předběžné parlamentní volby v Kanadě vyhráli konzervativci premiéra Stephena Harpera, přičemž získali i parlamentní většinu.
03.05.2011 07:55 |

podobné články

V Kyrgyzstánu pokračují útoky režimu proti médiím

 
Soudy ve středoasijském Kyrgyzstánu zastavily činnost dvou celostátních médií, listu Forum a televizní stanice Stan TV. Média kriticky informovala o politickém režimu prezidenta Kurmanbeka Bakijeva.
02.04.2010 10:10 |

podobné články

Demonstrace v Kyrgyzstánu mají první oběti, vyhlášen výjimečný stav

 
Při střetech s policií bylo ve středu v Kyrgyzstánu zabito několik lidí a desítky dalších byly zraněny. S odvoláním na nemocniční zdroje to oznámila agentura Reuters.
07.04.2010 12:45 |

podobné články

Američané znovu uzavřeli základnu v Kyrgyzstánu

 
Americká armáda změnila své původní rozhodnutí o obnovení normálních operací na své základně Manas v Kyrgyzstánu a odklonila všechny lety vojáků do Afghánistánu a z Afghánistánu na letiště v Kuvajtu.
10.04.2010 12:10 |

podobné články

Medveděv vyzval armádu k ochraně Rusů v Kyrgyzstánu

 
Ruský prezident Dmitrij Medveděv pověřil ministra obrany Anatolije Serďukova, aby zajistil bezpečnost ruských občanů v Kyrgyzstánu.
20.04.2010 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (324 článků)

Medveděv vyzval armádu k ochraně Rusů v Kyrgyzstánu

 
Prezident Dmitrij Medveděv v úterý pověřil ruské ministerstvo obrany, aby zajistilo bezpečnost ruských občanů v Kyrgyzstánu v souvislosti s útoky proti ruskému majetku a bezpečnosti etnických Rusů v zemi.
20.04.2010 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (324 článků)

Rusko vydalo Kyrgyzstánu ministra vnitra svržené vlády

 
Ruské bezpečnostní složky zadržely ministra vnitra svržené kyrgyzské vlády Moldomusa Kongantijeva a předaly ho novému vedení Kyrgyzstánu.
26.04.2010 12:25 |

podobné články

Rusko vydalo Kyrgyzstánu svrženého ministra vnitra

 
Z Moskvy do metropole středoasijského Kyrgyzstánu Biškeku byl v pondělí ráno dopraven bývalý ministr vnitra svržené kyrgyzské vlády Moldomusa Kongantijev.
26.04.2010 15:55 |

podobné články

Dvanáct mrtvých a 126 zraněných během nepokojů v Kyrgyzstánu

 
Nejméně dvanáct mrtvých a 126 zraněných si v pátek ráno vyžádaly nepokoje v jižním Kyrgyzstánu. Stovky mladých lidí tam rozbíjely okna, rabovaly obchody a zapalovaly automobily.
11.06.2010 09:40 |

podobné články

VIDEO: Boje v Kyrgyzstánu: mrtví, armáda střílí do lidí

 
Etnické střety Kyrgyzů a Uzbeků na jihu Kyrgyzstánu si přes noc vyžádaly další tři oběti, mrtvých je po třech dnech přes 100, zraněných přes tisíc.
13.06.2010 10:50 |

podobné články

Nepokoje v Kyrgyzstánu zesílily, již přes 100 mrtvých

 
Na jihu Kyrgyzstánu dnes podle tiskových agentur zesílily etnické nepokoje, které si od pátku vyžádaly už více než 100 mrtvých a přes tisíc zraněných.
13.06.2010 15:30 |

podobné články