Článek

ANO Hodonín: Mandát neztrácíme

 
Prohlášení hodonínských zastupitelů ke stávající situaci v hnutí ANO v Hodoníně, a to v reakci na zrušení místní organizace ANO v Hodoníně, kterou dne 17.12.2015 odsouhlasilo předsednictvo hnutí ANO.
19.12.2015 16:35 |

podobné články

Podobné články

Hodonín řeší parkování, zvažuje zavedení modrých zón

 
Modré parkovací zóny zvažuje po vzoru Prahy zavést pro své obyvatele jihomoravský Hodonín. Radnice tak chce vyřešit problém s nedostatkem parkovacích ploch. Hodonínští mají mít vyhrazenou více než polovinu míst ve městě, přesto jich bude málo.
29.11.2016 17:50 |

podobné články

Nečas: Věřím, že neztrácíme historickou paměť

 
Předseda vlády Petr Nečas dnes uctil památku studentských protestů 17. listopadu 1939 a 1989.
17.11.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9177 článků)

Premiér Sobotka: Neztrácíme ze zřetele migrační pohyby a humanitární krizi v Sýrii a jejím okolí

 
Komentář předsedy vlády Sobotky k darům v souvislosti s řešením migrační krize
05.12.2016 19:55 |

podobné články

Babišův "potížista" dnes oznámí, zda přijme poslanecký mandát

 
Krajský šéf hnutí ANO na Vysočině Jan Sobotka dnes oznámí, zda přijme poslanecký mandát. Je náhradníkem za Miloslava Bačiaka, ale poslanecký klub ANO Sobotku vyzval, aby mandát nepřijímal kvůli dluhu na daních a zdravotním pojištění. Sobotka se kvůli tomu sejde s předsedou klubu Jaroslavem Faltýnkem.
28.11.2013 07:02 |

podobné články

Osobnosti: Jan Faltýnek (19 článků)

Kovářová hájí personální změny, vláda má na ně dostatečný mandát

 
Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová odmítá výtky premiéra Jana Fischera, který jí v dopise vytkl, že nemá dost silný mandát k zásadním změnám, které provedla nebo plánuje. S odvoláním na prezidenta Václava Klause je podle ní však vláda plnohodnotná a má dostatečný mandát pro podobné zásahy. V dopise premiérovi vyčinila také za to, že obsah premiérova dopisu s kritikou znala média dříve než ona sama.
17.08.2009 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8376 článků) , Jan Fischer (1729 článků) , Daniela Kovářová (181 článků)

Poslanci se neumějí shodnout, kdy jim má skončit mandát

 
Politické strany nejsou zajedno v otázce, kdy má po změně Ústavy poslancům skončit mandát. Komunisté navrhují, aby poslanci pracovali i po rozpuštění Sněmovny až do dne voleb, a to bezplatně. Cílem je, aby dolní komora stihla projednat některé klíčové zákony, například vydání státních dluhopisů na úhradu povodňových škod. Jiní politici trvají na tom, že poslanecký mandát končí rozpuštěním Sněmovny.
08.09.2009 12:35 |

podobné články

Čuba mandát zastupitele nesloží, přesvědčila jej podpora voličů

 
Tvůrce legendárního slušovického družstva František Čuba mandát zastupitele Zlínského kraje, který získal v letošních volbách jako kandidát Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ), nesloží. Čuba kandidoval z posledního místa, po zvolení netoužil. Po volbách uvažoval o tom, že mandát složí a uvolní místo dalšímu kandidátovi v pořadí. Nakonec jej ale voličská podpora přesvědčila, aby v zastupitelstvu zůstal.
14.10.2012 14:30 |

podobné články

Filip: Jeden mandát obhájen, minimální cíl splněn

 
Šéf komunistů Vojtěch Filip si nikterak nestěžoval, že se mu nepodařilo získat jediný nový mandát. V rozhovoru pro Právo řekl, že se jim podařilo splnit minimální cíl a obhájit jeden mandát. Za úspěch má i volební výsledky v Praze.
20.10.2012 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (811 článků)

Karlovarský zastupitel Souček, který se přestěhoval, rezignoval

 
Karlovarský zastupitel Jiří Souček (ALTERNATIVA) dnes rezignoval na mandát. Loni se přestěhoval do Sadova. Podle výkladu Ministerstva vnitra tím ztratil volitelnost a měl složit mandát. Podle Součka je ale zákon napsán nejednoznačně, přesto svůj mandát složil.
14.05.2013 10:05 |

podobné články

Veleba (SPO): Novela branného zákona - mandát na to vláda má, ale odvody během míru nemají smysl

 
Včera jsem dostal na svém profilu na tomto serveru k připravené vládní novele branného zákona následující otázku: „Dobrý den, vážený pane senátore, – mají v současné době k tak závažnému kroku jako zavedení povinných odvodů pro české holky a kluky starší 18 let vládní strany mandát od českých voličů? Dle mého názoru k této novele nemá ani jedna ze zúčastněných vládních stran mandát občanů vzešlý z minulých voleb !? Pokud žijeme v parlamentní demokracii, nemělo by proběhnout celostátní referendum s diskuzí na téma novely branného zákona, stejně jako otázky setrvání ČR v současné útočné formě NATA, nebo vypsání předčasných parlamentních voleb, kde by měly strany a hnutí soutěžit o získání tohoto mandátu vedle mandátů jiných!?“
14.04.2015 08:31 |

podobné články

ANO: Pavel Telička navštívil Hodonín a debatoval s vinaři

 
V pátek 2. května 2014 navštívil Pavel Telička, lídr hnutí ANO a jeden ze spolufavoritů květnových voleb do Evropského parlamentu, region zaslíbený vínu - jižní Moravu.
04.05.2014 13:35 |

podobné články

Sobotka (ANO) nepřijme poslanecký mandát, nahradí ho Josef Kott

 
Předseda hnutí ANO na Vysočině Jan Sobotka nepřijme mandát poslance. Novinářům to řekli Sobotka a předseda poslanců hnutí Jaroslav Faltýnek. K tomuto kroku Sobotku vyzval v úterý sněmovní klub hnutí kvůli jeho splátkovému kalendáři dluhu vůči zdravotní pojišťovně. Sobotka jej neuvedl v čestném prohlášení o bezdlužnosti, které hnutí ANO po kandidátech vyžadovalo. Sobotka měl v dolní komoře nahradit Miloslava Bačiaka, jenž se vzdal mandátu kvůli sporné minulosti.
28.11.2013 12:52 |

podobné články

Osobnosti: Jan Faltýnek (19 článků)

Hrvol (Severočeši Most): Vyzýváme k rezignaci na mandát člena zastupitelstva. Jmenovitě...

 
Hnutí Severočeši Most s ohledem na události z posledních dní, které se týkaly korupční kauzy uplácení člena Zastupitelstva města Mostu, vyzývá zástupce politických stran ANO 2011, KSČM a SMM, kteří se přímo podíleli na tomto nepřípustném jednání, tzn. zastupitele Adolfa Sigmunda (KSČM), Jana Syrového (SMM) a Ing. Jana Schillera (ANO 2011) a rovněž i organizátory celé této akce z jednotlivých poslaneckých klubů KSČM, SMM a ANO 2011, aby ihned rezignovali na svůj mandát člena Zastupitelstva města Mostu.
23.09.2015 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Syrový (1 článek)

Koalice ve městech se rozpadají, naděje na dřívější volby je ale mizivá

 
Opava, Hodonín, Praha. To jsou jen některá města, kde jsou lidé – často kvůli hnutí ANO – v poslední době nuceni sledovat křeč, rozpad a vznik nového koaličního kočkopsa. Na celostátní úrovni by taková škatulata politiky mohla přimět, aby raději kývli na předčasné volby.
29.12.2015 04:35 |

podobné články

Mach (Svobodní): Nečas dostal mandát říct Bruselu ANO

 
Poslanci a senátoři selhali. Dali Nečasovi mandát říct Bruselu ANO. Nevěděli nejspíš, o čem hlasovali (vláda jim to vlastně ani neřekla). V Senátu pro souhlas hlasovalo 70 ze 70 přítomných!
16.03.2011 20:35 |

podobné články

Zadlužený náhradník Sobotka z ANO by neměl brát mandát, zní od Babiše

 
Šéf krajského hnutí ANO na Vysočině Jan Sobotka by podle poslaneckého klubu strany neměl přijímat poslanecký mandát kvůli dluhu na daních a zdravotním pojištění. Na tiskové konferenci po jednání klubu to uvedla místopředsedkyně strany Věra Jourová. Podnikatel Sobotka je náhradníkem za Miloslava Bačiaka, který se mandátu minulý týden vzdal.
26.11.2013 19:52 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (336 článků)

To jsou věci: Zadlužený poslanec dál napíná Babiše a už má nabídkuna přestup do jiné partaje

 
Šéf krajského hnutí ANO na Vysočině Jan Sobotka ve čtvrtek řekne, zda přijme nebo odmítne poslanecký mandát. Uvedla to mluvčí strany Radka Burketová. Klub ANO Sobotku v úterý vyzval, aby mandát nepřijímal kvůli dluhu na daních a zdravotním pojištění. Podnikatel Sobotka je náhradníkem za Miloslava Bačiaka, který se mandátu minulý týden vzdal.
27.11.2013 11:47 |

podobné články

To jsou věci: Zadlužený "poslanec" dál napíná Babiše a už má nabídku na přestup do jiné partaje

 
Šéf krajského hnutí ANO na Vysočině Jan Sobotka ve čtvrtek řekne, zda přijme, nebo odmítne poslanecký mandát. Uvedla to mluvčí strany Radka Burketová. Klub ANO Sobotku v úterý vyzval, aby mandát nepřijímal kvůli dluhu na daních a zdravotním pojištění. Podnikatel Sobotka je náhradníkem za Miloslava Bačiaka, který se mandátu minulý týden vzdal.
27.11.2013 12:02 |

podobné články

Reakce hnutí ANO Prahy 10 na vyjádření koalice VLASTA

 
Prohlášení Renaty Chmelové nás velmi překvapilo, neboť ANO žádná koaliční jednání neukončila. Současný návrh, kdy blok TOP 09 a VLASTA tvoří šest mandátů v radě MČ, a hnutí ANO tři, klub zastupitelů ANO vyhodnotil jako slabý mandát pro prosazování předvolebního programu a pověřil vyjednávací tým, aby jednal o výhodnějším zastoupení ANO v Radě, třeba i na úkor pozice starosty.
25.11.2014 17:01 |

podobné články