Článek

ANO a ČSSD slábnou, posilují komunisté a menší strany

 
Lidé pomalu přestávají věřit nejsilnějším vládním stranám. Tak lze interpretovat volební model Trendy Česka, který pro ČT vypracovala agentura TNS Aisa.
06.03.2016 12:25 |

podobné články

Podobné články

Hnutí ANO ztrácí preference, komunisti posilují: Škodí nám lži, zdůvodňuje Babiš

 
Hnutí ANO zaznamenává nejsilnější oslabení volebních preferencí za posledních deset měsíců, uvedla v neděli ČT o odkazem a nejnovější průzkum od TNS Aisa. Podle volebního modelu by ANO volilo 27 % lidí, posilují komunisté, aktuálně by ve volbách byli třetí!
05.07.2015 13:35 |

podobné články

Komunisté děkují Rathovi. Díky němu posilují!

 
Komunisté posilují ve volebních preferencích a na sociální demokraty ztrácí už jen dvě a půl procenta. Vyplývá to z průzkumu střediska SANEP, který se uskutečnil ve dnech po vypuknutí Rathovy kauzy.
21.05.2012 13:35 |

podobné články

Šance Babišovy vlády na důvěru slábnou. Vedení komunistů je proti

 
Výkonný výbor KSČM doporučil komunistickým poslancům při středečním jednání o důvěře vládě Andreje Babiše (ANO) hlasovat proti. Informaci potvrdila novinářům mluvčí strany Helena Grofová. Menšinový kabinet ANO by tak ve Sněmovně kromě vládního hnutí neměla podle dosavadních vyjádření podpořit hlasy či alespoň odchodem ze sálu žádná z ostatních osmi stran. Komunisté jako jediní o toleranci vlády dosud uvažovali.
09.01.2018 16:15 |

podobné články

Median: Volby by vyhrála ČSSD, malé strany ztrácejí, komunisté posilují

 
Volby do Sněmovny by v dubnu vyhrála ČSSD se ziskem 35,7 procenta. Na druhém místě by se umístila ODS, kterou by volilo 32,2 procent lidí. Komunisté by získali 13 procent hlasů, lidovci 5,8 a zelení 3,4 procenta. Nejmenší strana končící vládní koalice by se tak nedostala do do Sněmovny. Vyplývá to z výzkumu agentury Median.
07.05.2009 16:30 |

podobné články

Český europoslanec prozradil, co v Evropském parlamentu slýchá čím dál víc na adresu Zemana

 
„V roli prezidenta by měl nepoměrně menší možnost ovlivňovat hospodářský vývoj země. Jistě by s ním na zahraniční cesty vyjížděli zejména spolupracovníci firmy EPH a silné výrazy, které používala tato ´jednička´, by zřejmě dostaly daleko více prostoru než dříve. Bohužel bez širokých znalostí, kterými disponuje Miloš Zeman,“ hodnotí kandidaturu Mirka Topolánka na post prezidenta republiky komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček. Podle něj věc nestojí tak, že by Miloš Zeman měl třeba špatné renomé v rámci EU: „Ano, setkal jsem se s tím, že vítači migrantů názory českého prezidenta kritizují. Tyto hlasy postupem času slábnou a naopak sílí hlasy, které zjednodušeně říkají: ´Takového prezidenta bychom u nás také potřebovali. Závidíme ho Čechům.´" I jiných souvislostí v prezidentské kampani si ale Kohlíček všímá.
13.01.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2141 článků) , Jaromír Kohlíček (51 článků) , Miloš Zeman (20472 článků)

ANO slábnou preference, klesá i Okamura. ODS a ČSSD by si u voličů naopak polepšily

 
Pokud by se v březnu konaly volby do Sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar TNS pro Českou televizi (ČT). Oproti únoru je výsledek ANO o tři procentní body nižší. Vzrostly naopak preference ODS a sociálních demokratů. Do Sněmovny by se dostalo osm stran a hnutí.
08.04.2018 14:15 |

podobné články

Zamotaný jih Čech. Vyhrát mohou komunisté, ODS i ČSSD

 
Jihočeský kraj je dalším regionem, ve kterém oproti minulým krajským volbám posilují komunisté. Ukazuje to průzkum agentury PPM Factum pro Český rozhlas. Nejcitelnější ztrátu v kraji utrpěla ČSSD, přišla o patnáct procent příznivců, ale hejtman Jiří Zimola zůstává populárním politikem. Své sympatie mu vyjádřilo třiadvacet procent voličů.
04.09.2012 08:15 |

podobné články

Lidská práva nejsou dodržována. Ale komunisté to prý změní

 
Komunisté zaměří svůj program na prosazování lidských práv. Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše zaznívalo toto téma na dnešní neveřejné ideologické konferenci strany v Praze opakovaně. Komunisté se připravují na rok 2014, kdy lidé budou volit obecní zastupitele a české i evropské poslance. Dnes si ale straníci hlavně "vyměňovali názory", řekl ČTK Dolejš. Konkrétní volební programy budou komunisté schvalovat na podzim.
25.05.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (465 článků)

STEM: Komunisté výrazně posilují, ostatní ztrácí

 
Volby do Sněmovny by i v září ovládli sociální demokraté, kteří by získali 87 mandátů. ODS by měla 45 zástupců a komunisté 38, kteří zaznamenali oproti předchozím měsícům výrazný zisk. Ve Sněmovně by zasedlo ještě 30 zástupců TOP 09. Plyne to z volebního modelu společnosti STEM, podle něhož by se další strany do Sněmovny nedostaly.
26.09.2011 13:40 |

podobné články

Do Sněmovny se derou malé strany, nejblíže k mandátům mají Zemanovci

 
Do Sněmovny by se v únoru dostaly pouze čtyři strany. Všechny parlamentní strany kromě ODS však ztratily na oblibě a posilují menší subjekty. Obzvláště dobře si vedla Strana práv občanů - zemanovci, která je z marginálních subjektů momentálně nejblíže ke vstupu do Sněmovny. Vyplývá to z průzkumu společnosti Factum Invenio.
13.02.2012 12:25 |

podobné články

TOP 09 ztrácí, komunisté posilují, ukazuje průzkum

 
Konzervativní straně TOP 09 se propadly preference, podle březnového průzkumu agentury Median by získala pouze 7,5 procenta podpory a skončila by na prakticky stejné úrovni jako KDU-ČSL. Volby by nahrály levicovému parlamentu, ČSSD by získala 27 procent hlasů a komunisté by dosáhli podpory bezmála 17 procent. ODS by získala kolem 21 procent.
13.04.2010 15:10 |

podobné články

Komunisté nadále posilují, ČSSD si drží bezpečný náskok

 
I přes ztrátu některých voličů by v případných říjnových volbách do Sněmovny bez problému zvítězili sociální demokraté. Druhou nejsilnější stranou zůstává ODS, která si stejně jako komunisté polepšila. KSČM se drží na třetím místě před TOP 09 a lidovci. Věci veřejné se přes mírné zlepšení nachází pod hranicí potřebnou pro vstup do parlamentu.
14.10.2011 14:55 |

podobné články

Muži, kteří denně posilují, mají menší chuť na sex

 
O pozitivním vlivu pohybu na mužské sexuální zdraví nelze pochybovat. Pravidelné sportování udržuje ve skvělé kondici srdce a cévy a také zvyšuje hladinu testosteronu v krvi. To vše podporuje mužské sexuální funkce. Jenže všeho moc škodí, i toho dobrého. Vědci ze Severní Karolíny prokázali, že jednici posilující extrémně každý den mají menší libido než ti, kteří si zacvičí jen čtyřikrát týdně.
03.03.2017 13:30 |

podobné články

Véčka prý ještě žijí. Ale žádná sláva

 
Vládní strany zažívají radikální propad popularity, Véčka se pohybují lehce nad hranicí volitelnosti do Sněmovny. ČSSD a nejvíce komunisté naopak posilují. Podle politologů není divu. Jiří Pehe soudí, že bude-li vláda v nastaveném trendu skandálů a roztržek pokračovat, mohou její strany spadnout v popularitě až pod deset procent.
12.05.2011 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (346 článků)

ANO může v Ústeckém kraji skončit v opozici. Druzí komunisté jednají i jinde

 
Komunisté budou v Ústeckém kraji dál vyjednávat o dvou možnostech koalice – s vítězným ANO a také s ČSSD a koalicí SPD-SPO. Po jednání krajského výboru komunistické strany to ČTK řekl hejtman Oldřich Bubeníček. Dvojkoalici s KSČM považuje za prioritu ANO, měla by v zastupitelstvu 33 z 55 křesel. Trojkoalice KSČM, ČSSD a SPD-SPO by dala dohromady těsnou nadpoloviční většinu 28 hlasů.
13.10.2016 21:00 |

podobné články

Median: ČSSD stále výrazně vede, posilují menší strany

 
Volby by v dubnu vyhrála ČSSD se ziskem 26,2 procenta, druhá ODS na ni ztrácí více než sedm procent. Na základě svého volebního modelu to v pondělí uvedla agentura Median.
10.05.2010 12:50 |

podobné články

Přízeň voličů TOP 09 opadá, komunisté výrazně posilují

 
Sociálním demokratům vzrostla podpora voličů o 2,5 procenta a v zářijových volbách by s 35 procenty zvítězili. Mírně si polepšili i občanští demokraté a komunisté, naproti tomu hůře se v poslední době daří TOP 09, která už i na komunisty výrazně ztrácí. Věci veřejné se stabilně drží pod hranicí volitelnosti, lidé upřednostňují lidovce, kteří by si nárok na mandáty dělat mohli. Vyplývá to z průzkumu agentury CVVM.
22.09.2011 11:55 |

podobné články

Komunisté vycítili šanci: Lidé, už pochopte, my děti nežereme

 
Komunisté posilují, i když pravicoví politici i prezident poslední průzkumy preferencí či zlepšení prokomunistických nálad ve společnosti zpochybňují. ParlamentníListy.cz se přesto dotázaly komunistických poslanců, zda připravují nějaké aktivity, jimiž by KSČM podpořila svou stoupající důvěru u občanů.
18.11.2011 06:10 |

podobné články

Poslanec je zděšen: Česku hrozí rudé nebezpečí. Komunisté se derou nahoru

 
Po mnoha snahách o pozastavení činnosti KSČM debata o tomto opatření usnula. A komunisté pomalu, ale jistě posilují. V některých výzkumech už předstihli i ODS. Ač se to pravicovým poslancům nelíbí, nemají páky, jak rostoucí popularitě rudých politiků zabránit. Ti se tak možná dostanou i do příští vlády.
06.05.2012 08:35 |

podobné články