Článek

Animovaný horor i Mumínci na Anifilmu v Třeboni

 
Festival Anifilm láká 5. až 10. května do Třeboně. V soutěži celovečerních filmů se utkají třeba Mumínci na riviéře podle knih spisovatelky a ilustrátorky Tove Janssonové a španělský horor Posedlý.
09.04.2015 16:36 |

podobné články

Podobné články

Hlavní cenu na Anifilmu získal Bill Plymton za Cheatin'

 
Hlavní cenu poroty v Mezinárodní soutěži celovečerních filmů pro dospělé získal na Anifilmu v Třeboni americký režisér Bill Plympton za snímek Cheatin'. Nejlepším snímkem Mezinárodní soutěže celovečerních filmů pro děti vyhlásila porota film Chlapec a svět brazilského režiséra Aleho Abreua. Film Barva pleti: medová režisérů Junga a Laurenta Boileaua získal od poroty čestné uznání.
10.05.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Bill Plympton (1 článek)

V Třeboni na Anifilmu nejen o tom, jak se točil Nebel

 
V prosluněné jihočeské Třeboni se po čtvrtečním úvodu v pátek naplno rozběhl filmový festival Anifilm. Kromě možnosti vidět poměrně málo dostupné animované filmy z celého světa nabízí i přímý pohled do tvůrčí kuchyně animátorů.
04.05.2012 13:25 |

podobné články

Hlavní cenu na Anifilmu získal americký snímek Anomalisa. Uspěli i Češi

 
Hlavní cenu v Mezinárodní soutěži celovečerních filmů pro dospělé na třeboňském Anifilmu získali režiséři Charlie Kaufman a Duke Johnson za snímek Anomalisa. Nejlepším snímkem Mezinárodní soutěže celovečerních filmů pro děti vyhlásila porota francouzsko-belgický film Phantom Boy režisérů Alaina Gagnola a Jean-Loup Felicioliho. Uspěla i česká tvorba, v kategorii studentských snímků zvítězil Happy End režiséra Jana Sasky z pražské FAMU. Na jednotlivé filmové, odborné i doprovodné programy přišlo více než 27 tisíc diváků. Anifilm podle odborníků patří mezi deset předních světových přehlídek svého druhu.
10.05.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Charlie Kaufman (10 článků) , Duke Johnson (1 článek) , Duke Johnson (1 článek)

Švankmajerův snímek Přežít svůj život získal cenu na Anifilmu

 
Snímek Jana Švankmajera Přežít svůj život a pohádka Fimfárum - Do třetice všeho dobrého získaly hlavní ceny na Mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm v Třeboni. Švankmajerův snímek uspěl v soutěži celovečerních filmů pro dospělé, Fimfárum režisérů Kristiny Dufkové, Vlasty Pospíšilové a Davida Súkupa v kategorii celovečerních filmů pro děti. Švankmajer a jeho dlouholetý producent Jaromír Kallista získali Cenu za celoživotní přínos animovanému filmu.
09.05.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Kallista (3 články) , Jan Švankmajer (33 článků) , Vlasta Pospíšilová (1 článek) , Kristina Dufková (1 článek) , David Súkup (2 články)

Fimfárum získalo cenu na Anifilmu v Třeboni

 
Fimfárum do třetice všeho dobrého 3D získalo cenu na třeboňském festivalu Anifilm. V rámci mezinárodní soutěže uspělo v kategorii Nejlepší celovečerní film pro děti.
10.05.2011 11:25 |

podobné články

Na Anifilmu bude soutěžit deset celovečerních a 36 krátkých filmů

 
Na mezinárodním festivalu animovaného filmu Anifilm v Třeboni bude od 3. do 8. května soutěžit deset celovečerních a 36 krátkých animovaných filmů. Všechny patří k tomu nejlepšímu, co v loňském roce vzniklo, většina se objeví v české premiéře. V soutěži českých a slovenských filmových škol bude porota hodnotit 14 snímků, řekla mluvčí festivalu Gabriela Zajícová.
11.04.2013 15:20 |

podobné články

Zámek v Třeboni: Krádež trojzubé vidličky ze 17. století!

 
Policie vyšetřuje krádež na zámku v jihočeské Třeboni. Z předělávané trasy A zmizela před koncem června část vystaveného mobiliáře. Neznámý pachatel způsobil škodu za 356 tisíc.
10.07.2009 05:15 |

podobné články

Na památných objektech v Třeboni se objevily transparenty KDU-ČSL a ODS

 
V šoku jsou někteří jihočeští památkáři. Na památkově chráněných objektech v Třeboni na Jindřichohradecku se totiž objevily transparenty stran KDU-ČSL a ODS, propagující volby. Místní i někteří památkáři hovoří o barbarství.
07.05.2010 16:15 |

podobné články

Anifilm v Třeboni nabídne tři mezinárodní soutěže

 
Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, který se koná od 3. do 8. května v Třeboni, nabídne tři mezinárodní soutěže, retrospektivu Jana Švankmajera, filmy nominované na Oscara i distribuční novinky. Součástí doprovodného programu budou koncerty, animační dílny i výstava koláží k Švankmajerově filmu Přežít svůj život, řekli novinářům organizátoři.
20.04.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švankmajer (33 článků)

Muž si hrál na parkovišti v Třeboni s revolverem, omylem se střelil

 
Muž se na parkovišti v Třeboni v autě při manipulaci postřelil vlastní zbraní. Při nešťastné nehodě si prostřelil nohu.
12.11.2012 10:25 |

podobné články

Na plese v Třeboni otrávili dívky. Jedna má poleptané vnitřnosti

 
Policie pátrá po neznámém pachateli, který měl na maturitním plese v Třeboni nasypat dvěma dívkám něco do pití. Ty pak po vypití "otráveného" nápoje skončily v nemocnici. Jedna má vážně poleptané orgány, druhá byla ošetřena na pohotovosti.
23.11.2014 16:05 |

podobné články

Dvě dívky na plesu v Třeboni vypily jed v kole: Otrávená zvracela krev!

 
Smrtí mladé ženy (21) téměř skončil maturitní ples, který se konal v Třeboni. Nešťastnice vypila kolu, do které ji někdo nalil jedovatou látku. Druhá žena (33) otrávený koktejl vyplivla.
24.11.2014 22:05 |

podobné články

OMMO: V Třeboni vznikl Klub sympatizantů

 
Na základě dosud pozitivně se rozvíjející spolupráce se zástupci Strany zelených v Třeboni jsme se rozhodli vytvořit v tomto městě Klub sympatizantů OMMO...
05.01.2015 10:07 |

podobné články

Auto srazilo v Třeboni dvě seniorky: Nešly po přechodu

 
Ženy, které ve čtvrtek v Třeboni srazilo auto, nepřecházely silnici po přechodu. Jedna žena ve věku 68 let nehodu nepřežila, druhá stejně stará chodkyně utrpěla těžká zranění, s nimiž ji záchranáři převezli do českobudějovické nemocnice. Ženy srazil poblíž centra města osobní vůz Dacia.
22.04.2016 10:40 |

podobné články

Hnutí OMMO: Společně pro Třeboň v Třeboni

 
Navštívili jsme kolegy, zastupitele ze společné kandidátky SZ a hnutí OMMO v Třeboni - Společně pro Třeboň, kde jsme v roce 2014 získali v komunálních volbách tři mandáty a v koalici se podílíme na správě nádherného jihočeského lázeňského města Třeboně.
25.06.2017 21:15 |

podobné články

Český rozhlas: Rozhlasoví lovci zvonů si v Třeboni připsali ojedinělý úlovek

 
Už 10 let vysílá Český rozhlas České Budějovice pořad Hlasy jihočeských zvonů. Nyní náš rozhlasový tým zaznamenal dva unikátní zvony. Nacházejí se věži kaple Schwarzenberské hrobky v Třeboni. Zvony budou ohlašovat poledne celý příští týden na jihočeské frekvenci 106,4 FM.
17.02.2018 16:35 |

podobné články

Anifilm vyhrál Posedlý

 
I když je animovaný film spojován především s dětskými diváky a krátkými filmy, nejsledovanější byly na Mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm 06 v Třeboni i letos snímky celovečerní.
11.05.2015 12:31 |

podobné články

Anifilm opět oživí krásy animace. Nabídne horor i večerníčky

 
Od 5. do 10. května se v jihočeské Třeboni uskuteční již šestý ročník mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm.
03.05.2015 17:55 |

podobné články

Zažijte světy Karla Zemana na vlastní kůži

 
Českého animátorského génia Karla Zemana si připomínají na třeboňském Anifilmu interaktivní výstavou na nádvoří tamního zámku. Návštěvníci si mohou sami vyzkoušet, jak Zeman tvořil své triky.
04.05.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (279 článků)