Článek

Analýza: Uplynuly tři roky od zavedení ruského potravinového embarga. Kdo je vítěz a kdo poražený?

 
Ministerstvo zemědělství Ruské federace (MZe RF) k 6. srpnu 2017 shrnulo výsledky tříletého fungování zákazu dovozu některých zemědělských produktů a potravin (někdy také potravinové embargo, protisankce apod.). Podle zprávy MZe RF se Rusko díky této „politice náhrady dovozu“ mění z jednoho z největších dovozců potravin na jejich exportéra. Jaký je aktuální stav ruského zemědělského a potravinářského sektoru? Jsou s domácí nabídkou spokojeni také ruští spotřebitelé? Kdo je vítězem a kdo poraženým v potravinové válce?
13.08.2017 12:35 |

podobné články

Podobné články

Poražený senátor na Jičínsku Táborský z ČSSD podpořil Kalouskova kandidáta. Zde je důvod

 
Obhájce senátorského mandátu na Jičínsku Josef Táborský (ČSSD), poražený v prvním kole voleb, dal podporu do druhého kola kandidátovi TOP 09 Tomáši Czerninovi. Táborský to dnes řekl ČTK. Původně přitom zamýšlel, že nepodpoří Czernina ani jeho soupeře ve druhém kole, starostu Jičína Jana Malého z ANO. Táborský ve volbách skončil třetí se ziskem 14 procent hlasů. Czernina podporuje i další poražený, kandidát ODS Ivan Doležal.
11.10.2016 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Doležal (2 články) , Jan Doležal (9 článků) , Ivan Ivan (864 článků)

Castro promluvil na summitu OSN. Vyzval ke zrušení embarga

 
Kubánský vůdce Raúl Castro v sobotu po více než 50 letech navštívil Spojené státy, zúčastní se summitu OSN k udržitelném rozvoji. Příležitosti využil k opětovné výzvě USA ke zrušení obchodního embarga s tím, že má podporu drtivé většiny členských zemí OSN, 188 ze 193.
27.09.2015 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Raúl Castro (24 článků)

Tesco má strach z Potravinového inspektora: Proti Hruškovi vydali manuál!

 
Odhaluje jejich průšvihy a kazí jim kšefty, proto se na potravinového inspektora Láďu Hrušku majitelé supermarketů snaží své zaměstnance pořádně připravit. Řetězec Tesco pro ně nachystal dokonce podrobný manuál, jak v případě jeho návštěvy postupovat.
24.04.2013 19:10 |

podobné články

URS Czech: Novela potravinového zákona může zlepšit nedostatky

 
Snad největší změnu potravinového zákona za poslední čtvrt století prošla v uplynulých dnech poslaneckou sněmovnou. Obchodní řetězce budou podle ní muset informovat zákazníky o původu prodávaného sortimentu přímo na dveřích prodejny.
27.05.2014 12:05 |

podobné články

Nechcete být nikdy smutní? Pak musíte hrát fotbal na Tahiti!

 
Tahiti, největší ostrov Francouzské Polynésie, přišel s revolučním bodovým systémem ve své fotbalové lize. Vítěz si připisuje čtyři body, za remízu se berou body dva a poražený? Ten si odveze také bodík. A to proto, aby ani poražený tým nebyl smutný.
19.10.2013 08:40 |

podobné články

Vítěz Babiš může být brzy poražený. Zasvěcená slova Pečinky nejen k volbám

 
ROZHOVOR Příští týden se může z vítěze komunálních voleb stát poražený. Pro Andreje Babiše bude obtížné získat další vrstvy a podporu jiných stran do druhého kola voleb senátních, tvrdí politický komentátor, spisovatel a publicista Bohumil Pečinka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že plnohodnotnou stranou se ANO stane až ve chvíli, kdy bude mít jasný program a jasnou představu o tom, čí zájmy chce vlastně hájit. Sociální demokraté budou podle něj ve volbách do Senátu mnohem úspěšnější.
13.10.2014 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12043 článků)

Vrecionová (ODS): Realita usvědčuje naše vládní politiky ze lží

 
V záplavě předvolebních i povolebních spekulací na téma kdo s kým, kdo s kým ne a proč, se z mediálních a především politických diskusí vytratilo téma pro budoucnost naší země mnohem důležitější – dopad sankcí EU a vyspělého světa uvalené kvůli anexi Krymu na Putinův autoritářský režim v Rusku a naopak dopad ruského embarga na dovoz potravin z Evropy, Spojených států a dalších kritiků okupace Krymu na ekonomiku těchto zemí.
27.10.2014 10:10 |

podobné články

Poražený Söderling: Nedostal jsem se do zápasu

 
Poražený finalista French Open Robin Söderling doufá, že jednou nepříznivou pařížskou bilanci zlomí. Ve finále byl totiž dvakrát, ale nevyhrál ani set.
06.06.2010 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Robin Söderling (41 článků)

Nezbavíme se jí: Do vily se vrátila protivná exmilenka Martucciho a neúspěšná zpěvačka Eva

 
Druhý Duel má svého vítěze. Do vily mezi soutěžící VyVolené se dnes večer vrátila se 74 procenty hlasů Eva Feuereislová a získala šátek imunity i láhev šampusu. Poražený Martin se po prohraném boji vrátí do rodného Šumperka. „Nemrzí mě to. Jsem rád, že se vrátím za svou rodinou a přítelkyní,“ řekl poražený bezprostředně po vyhlášení výsledků.
13.09.2013 22:20 |

podobné články

Jak se, milosti, jako poražený cítíte, optal se čtenář Karla Schwarzenberga. Ten odpověděl a odrazil i pochybnosti o svých restitucích

 
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Došlo na popravu ministra v KLDR, který čelil smrti za to, že usnul na přehlídce. A co by se stalo vám za spaní ve sněmovně, ptala se čtenářka Eleonora, ale pár slov padlo i o Ukrajině, zvacím dopisu pro Spojené státy a mlčenlivosti českých médií. Jeden z dotazů také zněl: Jak se jako poražený cítíte, milosti. Stranou jeho pozornosti nezůstaly ani kvóty pro uprchlíky.
03.06.2015 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků) , Karel Schwarzenberg (509 článků)

Od smrti Patricka Swayzeho uplynuly čtyři roky: Takhle dnes vypadá jeho milovaná žena

 
Před pár dny uplynuly už čtyři dlouhé roky od chvíle, kdy do hvězdného nebe po statečném boji s rakovinou slinivky odešel Patrick Swayze. Idol, který svého času milovaly snad všechny malé holčičky, dospívající slečny i zralé dámy.
17.11.2013 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Patrick Swayze (213 článků)

Dnes uplynuly dva roky od chvíle, kdy Miloš Zeman vyhrál prezidentské volby

 
Přesně dva roky dnes uplynuly ode dne, kdy Miloš Zeman ve druhém kole prezidentské volby porazil Karla Schwarzenberga. Kandidát Strany práv občanů - zemanovců (dnes SPO) tehdy po vypjaté a ostré kampani zvítězil v první přímé volbě hlavy státu nad předsedou TOP 09 na území prakticky celého Česka s výjimkou Prahy. Po zvolení slíbil, že bude prezidentem všech občanů, což se mu ale podle řady kritiků nedaří.
26.01.2015 07:02 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků) , Miloš Zeman (20181 článků)

Američan chtěl prodat STÍHAČKU do IRÁNU! Dostal 4 ROKY BASY!

 
Americký soud potrestal Marca Knappa z Kalifornie čtyřmi roky vězení za porušení obchodního embarga uvaleného Washingtonem na Írán. Pokusil se Teheránu prodat letoun F-5, informoval v úterý deník The Washington Post.
13.09.2011 08:40 |

podobné články

Analýza: Náklady na tři nejčastější skupiny nádorů stouply za tři roky o 300 milionů

 
Více než 5,4 miliardy korun vydala v loňském roce VZP za léčbu rakoviny trávicího ústrojí, rakoviny prsu a rakoviny kůže. Právě tato nádorová onemocnění postihují v Česku nejvíce lidí. Z aktuální analýzy, kterou teď provedla největší tuzemská pojišťovna, vyplynulo, že u těchto tří diagnostických skupin stouply za poslední tři roky náklady na léčbu o bezmála 300 milionů korun. VZP srovnání provedla při příležitosti středečního Květinového dne Ligy proti rakovině.
10.05.2016 10:55 |

podobné články

To nejhorší z českých tradic, sepsul komentátor z HN vlažný postoj k sankcím. A odsoudil Zemanova muže

 
Komentátoři českých deníků se ve středečních vydáních obsáhle věnují schváleným hspodářským sankcím EU proti Rusku. Zatímco v Hospodářských novinách je kritizována obojakost české vlády, v Lidových novinách se komentátor pozastavuje nad bezvýchodností pozice ruského prezidenta. A v MF DNES rovnou uznávaný ekonom píše o marnosti hospodářského embarga.
30.07.2014 10:40 |

podobné články

Čeští mlékaři a zelináři se bojí ruského embarga. Zvýší prý dovoz

 
Embargo na vývoz potravin včetně mléčných výrobků či zeleniny z EU do Ruska může způsobit přesycení tuzemského trhu kvůli zvýšení dovozů do Česka z ostatních unijních zemí. Zelináři a mlékaři se obávají o odbytiště.
07.08.2014 14:10 |

podobné články

Na sankční válku s Ruskem doplatíme, bojí se mlékaři. Hamé požaduje odškodné

 
Sankční válka mezi Ruskem a Evropskou unií těžce dopadne na hlavy řadových výrobců. Před důsledky ruského embarga na dovoz mléčných výrobků z EU varují čeští mlékaři. Bojí se, že se český trh přesytí dovozem z ostatních unijních zemí, což by mohlo způsobit pokles cen. Potravinářská firma Hamé zase bude chtít po vládě nebo EU náhradu škod způsobených omezením dodávek na ruský trh. 
07.08.2014 14:55 |

podobné články

Potravinářská komora: Kvůli ruskému embargu mohou potraviny zlevnit až o 15 procent

 
Podle Potravinářské komory je možné očekávat snížení cen potravin v důsledku ruského embarga a přebytku na evropských trzích. Rusko minulý týden zakázalo veškerý dovoz masa, ryb, mléka, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny z Evropské unie i USA. 
11.08.2014 19:01 |

podobné články