Článek

Americká vláda ukončila lékařské výzkumy na šimpanzích

 
Poslední padesátka šimpanzů, které chovala americká vláda pro potřeby lékařského výzkumu, brzy opustí laboratoř. Ředitel amerického Národního zdravotního institutu (NIC) Francis Collins uvedl, že už není žádný důvod, aby byli drženi pro případné experimenty, píše deník The Guardian.
19.11.2015 16:20 |

podobné články

Podobné články

Netopýři praktikují orální sex, zjistili vědci

 
Po lidech a šimpanzích bonobo jsou kaloňové teprve třetím živočišným druhem, u nichž byla felace prokázaná.
12.11.2009 07:00 |

podobné články

Války vedou i zvířata. Šimpanzi bojují, aby rozšířili své teritorium

 
O šimpanzích se už dlouho ví, že se navzájem zabíjejí, ale motiv vědci neznali - až doteď.
23.06.2010 09:40 |

podobné články

Šok!: Většina lidí souhlasí se stávkou!

 
Výzkumy jsou výzkumy, ale Aha! se rozhodlo otestovat realitu a vyrazilo s diktafonem mezi Pražany, kteří jsou nejvíce zasaženy dopravní stávkou.
16.06.2011 12:10 |

podobné články

Mužská rýmička je mýtus. Ženy nachlazení snášejí hůře, ukázaly výzkumy

 
Rýmička neboli smrtelná mužská nemoc na sedm, to je hodně otřepaný vtip, který ženy často používají při posmívání se svým nemocným mužským protějškům. Výzkumy z Austrálie a Velké Británie ale prokázaly, že to jsou právě ženy, které snášejí nachlazení a virózy hůře než muži. Také si více stěžují na symptomy.
09.05.2013 16:30 |

podobné články

Český rozhlas odmítá sdělit informace, kolik stojí právníci, výzkumy, auta. Mlčí už téměř měsíc

 
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral jezdí super luxusním autem, za právní služby platí velké peníze, má bezpočet asistentek a výzkumy si nechává dělat, jak potřebuje. Tak to jsou indicie, které ParlamentníListy.cz získaly přímo od zaměstnanců této veřejnoprávní instituce. I proto jsme se je rozhodli ověřit. Výsledek? Po opakovaných e-mailech a urgencích nic. Ticho.
13.02.2017 17:35 |

podobné články

Staronovým šéfem lékařské komory se stal Milan Kubek

 
V sobotu se na sjezdu České lékařské komory v Praze, kde 369 delegátů již od pátku zastupuje 44 000 doktorů, volil nový prezident komory. Proti Milanu Kubkovi, který byl v prezidentské funkci pět let a kvůli nové volbě musel odstoupit, se postavila profesorka Jana Hercogová, přednostka dermatovenerologické kliniky II. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Bulovka v Praze. V sobotní volbě Kubek svůj post obhájil.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Kubek a Hercogová se utkají o post šéfa lékařské komory

 
V sobotu se na sjezdu České lékařské komory v Praze, kde 350 delegátů již od pátku zastupuje 44 000 doktorů, volí nový prezident komory. Proti Milanu Kubkovi, který byl v prezidentské funkci pět let a kvůli nové volbě musel odstoupit, se postaví profesorka Jana Hercogová, přednostka dermatovenerologické kliniky II. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Bulovka v Praze.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Vládní program zaslouží pochvalu, připustil šéf lékařské komory Kubek

 
Zdravotnická část koaliční smlouvy mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL je podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka dobrá. Prohlásil to v ČT 24. Do dokumentu se prý dostaly teze lékařské komory. Podle Kubka ale bude nutné poslat do zdravotnictví více peněz.
13.12.2013 18:15 |

podobné články

Česká republika podpoří dokončení vzdělání nigerijských studentů na lékařské fakultě

 
Vláda ČR schválila 24. srpna 2016 návrh mimořádného opatření pro částečné pokrytí nákladů na pokračování studia deseti nigerijských studentů na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, jimž po dvou letech studia přestala vláda nigerijského státu Rivers hradit školné.
30.08.2016 13:40 |

podobné články

Medik radí - 8. díl - Pivo a zdraví - co je na tom pravdy?

 
Pivo, každý muž ho má rád, každý se na něj rád dívá a rád si ho objednává. Tedy aspoň u nás v Českých zemích a na Moravě:) Škodíme si konzumací piva? Roste po pivu tzv. "pivní pupek"? Nebo naopak má pozitivní vliv na lidské zdraví? Asi před šesti lety proběhlo ve Vídni lékařské sympozium na téma pivo a jeho vliv na lidské zdraví. Výsledek byl jednoznačný. Pivo bylo odborníky označeno za zdravé a zdraví prospěšné.Avšak přednost bychom měli dávat pivu nealkoholickému. Již 6 tisíc let před Kristem Sumerové používali pivo jako lék. Nejnovější výzkumy dokázaly, že pití piva snižuje výskyt centrálních mozkových příhod a srdečních infarktů, působí proti osteoporóze a zabraňuje tvorbě ledvinných kamenů. Někteří kardiologové dokonce tvrdí, že pivo může v prevenci infarktu myokardu nahradit nutnou pravidelnou konzumaci acylpyrinu. Vykvašená ječmenná šťáva může vyšovat inteligenci a jedna z jejích součástí zkrášluje pleť. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.08.2009 07:50 |

podobné články

Kellner je 97. nejbohatší člověk světa!

 
Sedmdesát čtyři miliard amerických dolarů. To je hodnota majetku nejbohatšího člověka na světě. Je jím mexický telekomunikační magnát Carlos Slim Helú (71), který tak prvenství »ukradl« dlouhodobému králi žebříčku světových miliardářů Billu Gatesovi (55). Zakladatel Microsoftu však minulý rok věnoval 28 miliard dolarů svému fondu Bill & Melinda Gates, který pomáhá rozvojovým zemím a financuje lékařské výzkumy po celém světě. Do žebříčku časopisu Forbes se letos dostali i tři Češi.
11.03.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (112 článků) , Carlos Carlos (179 článků)

Příroda uzdravuje: Zkuste hlívu ústřičnou s rakytníkovým olejem

 
Lékařské výzkumy v různých zemích a kulturách mají jedno společné: potvrzují, že hlíva ústřičná je nesmírně vzácnou houbou a rakytníkový olej výjimečně bohatý na účinné látky.
31.10.2011 00:10 |

podobné články

Zázračný recept na celoživotní zdraví a dlouhověkost? Obyčejná dřevokazná houba!

 
Lékařské výzkumy ze všech zemí světa potvrzují, že mezi největší zázraky přírodní lékárny patří dřevokazná houba hlíva ústřičná. V Asii je považována dokonce za pokrm "dlouhověkosti":http://www.extra.cz/tema/dlouhovekost.
08.03.2014 07:35 |

podobné články

Lék na cukrovku může 'léčit' i stárnutí. Stejně jako transfuze mladé krve

 
Elixír mládí, který by zastavil nebo alespoň zpomalil stárnutí, se lidé snaží nalézt odpradávna. Nejnovější lékařské výzkumy ukazují, že vědci se jeho objevení pomalu ale jistě blíží. Život prodlužuje například lék proti cukrovce metformin a studie potvrdily i to, s čím jsou spojeny upírské legendy - tělu pomáhá transfuze krve mladých dárců.
14.10.2017 16:50 |

podobné články

Na 'ostrově šimpanzů' zbyl jediný. Místní i ochránci ho chtějí zachránit

 
Na ostrově šimpanzů v Pobřeží slonoviny žila dvacetičlenná skupina šimpanzů, které vědci dříve používali pro lékařské výzkumy. Po tom, co mu záhadně zahynuli všichni jeho "kolegové", zbyl na ostrově už jen jeden - Penso. Místní a ochránci přírody bojují o to, aby mohl Penso na ostrově zůstat a vznikla zde rezervace pro šimpanzy.
15.11.2017 17:05 |

podobné články

Čtvrtkařka Richardsová ukončila kvůli zranění sezonu

 
Americká čtvrtkařka Sanya Richardsová-Rossová ukončila sezonu. Pětadvacetiletá mistryně světa se po sérii zranění rozhodla využít zbytek tohoto soutěžního roku k rekonvalescenci.
19.07.2010 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Sanya Richards (4 články)

Bolesti a záchvat: Odvážná Američanka ukončila plavbu po 29 hodinách

 
Americká vytrvalostní plavkyně Diana Nyadová musela předčasně ukončit svůj pokus o přeplavání Floridského průlivu. Pokus zahájila v neděli před osmou hodinou večerní místního času v Havaně a ukončila jej po zhruba 29 hodinách.
11.08.2011 13:35 |

podobné články

Američanka Schleperová ukončila kariéru slalomem ve večerních šatech

 
Americká lyžařka Sarah Schleperová dnes stylově ukončila patnáctiletou kariéru. Na start slalomu v Lienzu nastoupila v krátkých večerních šatech, v polovině sjezdovky pak zastavila a vzala do náruče svého tříletého syna Lasseho, s nímž závod dokončila. Poté oznámila konec kariéry.
29.12.2011 12:50 |

podobné články

Sonda Messenger ukončila vesmírnou pouť za poznáváním Merkuru

 
Americká sonda Messenger, která cestovala ve vesmíru 10 let, ukončila svou misi řízeným pádem na povrch Merkuru. Během desetileté cesty sonda poslala na Zem 277 tisíc snímků planety Merkur. 
01.05.2015 09:05 |

podobné články