Článek

Američané uvidí v kinech Fair Play, Krásno i Pojedeme k moři

 
Velká přehlídka českého filmu zasáhne Chicago, New York, Dallas, Houston, L. A. a další americká města od 27. března do 31. července.
26.03.2015 14:06 |

podobné články

Podobné články

Na Českého lva za nejlepší film kandidují Díra u Hanušovic, Fair Play i Cesta ven

 
Na Českého lva za nejlepší film roku byly nominovány snímky Fair Play, Cesta ven, Díra u Hanušovic, Pojedeme k moři a Tři bratři. Nejvíce nominací, celkem patnáct, si připsalo drama Fair Play.
14.01.2015 11:11 |

podobné články

Ondřej Sokol obsadil do filmu syna, je to už zkušený divadelník

 
Pro svůj režijní debut Krásno potřeboval Ondřej Sokol chlapce, který by hrál jeho v dětském věku. Náročných konkurzů nebylo třeba, ideálního adepta na roli totiž našel Sokol doma. Přesně v tom věku má syna Adama. Další články k tématu: Sokolův film Krásno uzavře odjezd pohřebního vozu. Natáčení skončilo Krásno se mi povedlo, ví už Sokol o filmu, v němž režíruje sám sebe Tanec s mrtvou či bitka, aneb jak vidí Sokolův film Krásno komparzista Když komedie, tak v krematoriu. Hraje v ní i režisér Ondřej Sokol Fanynky mám rád, psychopatky jsou horší, říká Ondřej Sokol Jsem normálně šťastný, říká bavič roku TýTý z Partičky Ondřej Sokol Víme, kdo je váš český idol. Mezi 50 kandidáty zvítězil Ondřej Sokol
01.08.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (296 článků)

Krásní tedy nejsou: Partičkář Sokol ve filmu Krásno vyštafíroval Krausovou s Rodenem jako pár z ošklivince

 
Koncem ledna bude mít v kinech premiéru film Ondřeje Sokola  (42) Krásno. Populární člen Partičky si v ní zahrál hlavní roli, podílel se na scénáři a film také režíroval. V černé komedii Krásno se dva kamarádi vracejí do rodného města, aby vyšetřili smrt matky jednoho z nich.
07.01.2014 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (296 článků)

Jiří Mádl začíná točit svůj režijní debut Pojedeme k moři

 
Jiří Mádl začal v Českých Budějovicích natáčet podle vlastního scénáře svůj režijní filmový debut nazvaný Pojedeme k moři. Dnes to sdělila Mária Dufková z produkční společnosti Bio Illusion Miloslava Šmídmajera. 
09.07.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (397 článků) , Miloslav Šmídmajer (19 článků)

Jiří Mádl představil na Berlinale svůj režijní debut a Právu řekl: Pojedeme k moři jsme natočili na fotoaparát

 
Součástí mezinárodního filmového festivalu Berlinale je velký Evropský filmový trh, na němž producenti nabízejí své filmy. Už tradičně je na něm i český stánek, který letos představuje sedm filmů - Líbánky, Klauni, Bella Mia, Vejška, Revival, koprodukční snímek Velmi neklidné léto a Pojedeme k moři, jehož projekce se zúčastnil i debutující režisér Jiří Mádl.
10.02.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (397 článků)

Filmové premiéry: Dlouhá cesta dolů, Vášeň mezi řádky, Pojedeme k moři, Rio 2 a další

 
Ve čtvrtek vstupuje do kin černá komedie Dlouhá cesta dolů podle románu Nicka Hornbyho. Svůj největší příběh Charles Dickens nenapsal, ale prožil, a režisér a herec Ralph Fiennes ho natočil pod názvem Vášeň mezi řádky. Poprvé se za kameru postavil také herec Jiří Mádl a natočil nejen pro děti film Pojedeme k moři. Všechny malé i velké milovníky modrého papouška Blu potěší animované Rio 2. V rámci Dnů evropského filmu bude mít premiéru koprodukční slovensko-český dokument Sametoví teroristé.
10.04.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Ralph Fiennes (15 článků) , Jiří Mádl (397 článků) , Charles Dickens (18 článků)

Nová DVD: Díra u Hanušovic, Pojedeme k moři a Strážci Galaxie

 
Miroslav Krobot natočil jako svůj první celovečerní hraný snímek Díra u Hanušovic s hereckým ansámblem Dejvického divadla. Jeden z nejpopulárnějších českých herců současnosti Jiří Mádl představuje svůj režijní debut, rodinný film Pojedeme k moři. Studio Marvel přináší dobrodružství zcela nového hvězdného týmu ve filmu Strážci Galaxie.
02.12.2014 07:06 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (397 článků) , Miroslav Krobot (102 článků)

Pojedeme k moři se líbí i dětem, režisérovi Mádlovi udělily Medvídka

 
Česká televize získala na 28. ročníku cen Českého televizního a filmového svazu Trilobit Beroun 2014 celkem šest ocenění za koprodukční filmové, dokumentární, ale i televizní projekty. Cenu dětské poroty Berounský Medvídek obdržel Jiří Mádl za svůj režijní debut Pojedeme k moři.
20.01.2015 18:12 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (397 článků) , Jiří Beroun (8 článků)

Český lev, Jako nikdy a Pojedeme k moři. ČT připravila víkend pro milovníky filmu

 
Pro všechny, kteří fandí tuzemské kinematografii, připravila Česká televize mimořádný víkend. Ten odstartuje v sobotu slavnostním předáváním Českých lvů, pokračovat bude loni oceněným snímkem Jako nikdy a v neděli večer naváže premiérou nového snímku debutujícího režiséra Jiřího Mádla Pojedeme k moři.
21.02.2015 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (397 článků)

ČT: V Kanadě se líbí český film Pojedeme k moři

 
Hned trojité vavříny si z Mezinárodního filmového festivalu filmů pro děti v Montrealu odváží film Pojedeme k moři. Divákům tuto rodinnou komedii nabídla Česká televize v televizní premiéře již na konci února.
21.03.2015 11:45 |

podobné články

FOTO Podívejte se na záběry z filmu Krásno i jeho natáčení

 
Černá komedie Krásno je filmovým debutem divadelního režiséra a herce Ondřeje Sokola. V kinech se objeví 30. ledna
28.01.2014 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (296 článků)

FOTO Podívejte se na záběry z filmu Krásno i jeho natáčení

 
Černá komedie Krásno je filmovým debutem divadelního režiséra a herce Ondřeje Sokola. V kinech se objeví 30. ledna
28.01.2014 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (296 článků)

Nejvíce nominací na Ceny filmové kritiky má Cesta ven

 
Popáté budou 24. ledna v divadle Archa vyhlášeny Ceny české filmové kritiky. Nejvíce nominací (šest) dali kritici Cestě ven Petra Václava. O titul nejlepšího filmu se utkají Cesta ven, Fair play a Pojedeme k moři.
07.01.2015 10:42 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (738 článků)

Mádlova holka si užívá luxusu: Na Lvy přišla bez přítele, zato v nejdražším outfitu včetně norka na ramenou

 
Herečka Eva Josefíková  (25) a její přítel, herec a režisér Jiří Mádl  (28) , se v poslední době nějak míjejí. Na Cenách filmové kritiky, kdy Jirka přebíral ocenění za nejlepší debut v podobě filmu Pojedeme k moři, nám chyběla ona, na Českých lvech, kde měl Mádl opět nominaci a Eva byla nominována též, za snímek Fair Play, zase chyběl on.
23.02.2015 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (397 článků) , Eva Josefíková (89 článků)

Ondřej Sokol začal natáčet s Rodenem filmový debut Krásno

 
Dva kamarádi z dětství se scházejí v rodném městě, aby se pokusili po mnoha letech objasnit tajemnou smrt matky jednoho z nich. To je výchozí situace částečně autobiografického filmu s názvem Krásno, který začal o víkendu natáčet v Šumperku jako svůj celovečerní debut režisér Ondřej Sokol. Objeví se v něm i jako herec a spolu s ním spoluautor scénáře a další rodák z tohoto severomoravského města Martin Finger.
06.05.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (296 článků) , Martin Finger (8 článků)

Ondřej Sokol režíroval sám sebe. V černé komedii Krásno

 
Ondřej Sokol si poprvé vyzkoušel funkci herce i filmového režiséra v jedné osobě a natočil snímek Krásno, který vstoupí do českých kin 30. ledna.
06.01.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (296 článků)

RECENZE: Krásno, místy absurdno, hlásí komedie Ondřeje Sokola

 
Krásno patří k filmům, které se u nás snaží zavést jiný typ humoru. Nepůsobí moc česky, nenavazuje totiž ani na laskavou svěrákovštinu, ani na tupou troškovštinu. Jeho vzory hledejme spíše v Londýně či L.A.
29.01.2014 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (296 článků)

Filmové premiéry: Krásno, Blízko od sebe, Cizí oběd, Jack Ryan: V utajení a Já Frankenstein

 
Herec a divadelní režisér Ondřej Sokol natočil černou komedii Krásno. Rodinné vztahy se odkrývají až na dřeň ve filmu Blízko od sebe. Film Cizí oběd nabízí příběh zatoulaného oběda, který propojí půvabnou Ilu s posmutnělým Saajanem, jemuž důchod právě klepe na dveře. Novou podobu má agent ve filmu Jack Ryan: V utajení. Pro milovníky hororů je tu film Já, Frankenstein.
30.01.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (296 článků) , Nova (79 článků)

Ondřej Sokol natočil Krásno

 
V rodném Šumperku natočil divadelní režisér a herec Ondřej Sokol svůj filmový režijní debut Krásno. Scénář k němu napsal společně s Martinem Fingerem a Petrem Vydrou, s prvním z nich také ztvárnili hlavní role Adama a Michala, kteří se po dvaceti letech vracejí do města, kde vyrostli a kde stále žije jejich minulost.
30.01.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (296 článků) , Martin Finger (8 článků) , Petr Adam (82 článků)