Článek

Američané sterilizovali desetitisíce 'geneticky nevhodných' lidí

 
Nacisté dovedli nucenou sterilizaci k "dokonalosti", na stážích ve Spojených státech se ale ve 30. letech učili od mistrů. Zákony o nucené sterilizaci mezi lety 1907 a 1937 zavedla třicítka tamních států. Až do jejich zrušení v 70. let bylo operaci nuceno podstoupit více než 60 tisíc lidí, většina z nich byli přistěhovalci, duševně nemocní a ženy prohlášené za promiskuitní. Zákroky ale byly běžné v kalifornských věznicích ještě před deseti lety. 
12.01.2016 13:15 |

podobné články

Podobné články

Američané vytvořili geneticky upravené opice

 
Američané vytvořili první geneticky upravené opice spojením buněk z různých embryí. Oznámil to ve čtvrtek genetik z Oregonské univerzity, kterého cituje agentura AFP.
05.01.2012 22:45 |

podobné články

Američáné stvořili třicítku geneticky upravených dětí

 
Tři desítky geneticky modifikovaných dětí stvořily Američané. Děti se narodily v experimentu Institutu reprodukční medicíny a vědy v New Jeresey.
03.07.2012 11:55 |

podobné články

Miloš Zeman podpořil smlouvu TTIP a těší se na geneticky modifikované potraviny: Američané je jedí už dlouho a nevypadají degenerovaně

 
REPORTÁŽ Na setkání s občany v Telči se prezident vyjádřil také k připravovanému Transatlantickému obchodnímu a investičnímu partnerství: „Dosavadní bariéra, to znamená zákaz dovozu geneticky modifikovaných potravin do Evropské unie, by měla být touto smlouvou odstraněna,“ vysvětlil prezident Miloš Zeman. „Američané tyto potraviny konzumují již desítky let a nikdo z nich nevypadá degenerovaně.“ V pátek ukončí hlava státu svou druhou třídenní návštěvu Vysočiny v Havlíčkově Brodě.
26.06.2015 09:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků)

Čína vysází lány geneticky upravené kukuřice a bavlny. Lidé se bojí o zdraví

 
Čína se rozhodla, že osází obrovská území geneticky modifikovanými plodinami. Doposud se Peking ke GMO (geneticky modifikované organismy) stavěl zdrženlivě. Oznámení přichází poté, co Čína v únoru oznámila dohodu o převzetí švýcarské biotechnologické firmy Syngenta za astronomickou sumu 42,8 miliard dolarů (zhruba 1 bilion Kč).
15.04.2016 15:40 |

podobné články

Projekt VZP napomáhá snížit počet nevhodných kombinací léků

 
VZP ČR pracovala intenzivně v předchozích dvou letech na projektu, jehož cílem bylo ověřit situaci v preskripci tzv. nevhodných kombinací léků čili lékových interakcí s potencionálně závažnými dopady na zdraví pacienta.
29.06.2012 11:35 |

podobné články

Dozvuky Vánoc: V internetových bazarech se nakupily tisíce nevhodných dárků

 
Internetové bazary překypují nabídkou nevhodných vánočních dárků, ke kterým lidé nemají účtenky či nevědí, v jakých obchodech je „ježíšek“ pořídil. Část dárků, které se obdarovaným nelíbily, se také vrací do obchodů. Často jde o oblečení nebo kuchyňské spotřebiče. Množství vraceného zboží ale podle obchodníků každoročně klesá.
14.01.2018 10:40 |

podobné články

Rybí mutant roste extrémně rychle. Míří na talíře

 
Geneticky upravený losos po zásahu vědců velmi rychle nabývá na váze. Podle amerických odborníků je tento vůbec první geneticky změněný živočich zdraví neškodný. Do tří let by si jej měli dávat k jídlu první Američané.
07.09.2010 00:50 |

podobné články

Desetitisíce lidí v městech Egypta vyzývají Mubaraka k odchodu

 
V centru Káhiry ve slavnostní atmosféře, za zpěvu hymny a s vlajkami v rukách protestují desetitisíce lidí za odstoupení egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Desetitisíce lidí se podle televize Al-Džazíra sešly i v druhém největším městě Alexandrii. Dnešnímu dni přezdívají "den odchodu", protože vyprší ultimátum, které Mubarakovi dala opozice k opuštění úřadu.
04.02.2011 15:05 |

podobné články

Proti horečce dengue budou pomáhat geneticky upravení komáři

 
Brazilská vláda chce bojovat proti horečce dengue, kterou za rok onemocní 50 až 100 milionů lidí. Proti šíření horečky budou bojovat geneticky upravení komáři.
10.07.2012 06:55 |

podobné články

Doležal (VV): Petice proti geneticky upraveným potravinám boduje

 
Petici za zákaz geneticky upravených potravin v Česku jen za první čtyři dny podepsalo už víc než tisícovka lidí. Budeme v podpoře této iniciativy pokračovat a shánět podpisy nejen v elektronické ale i tištěné podobě.
14.08.2013 14:35 |

podobné články

Vědci můžou geneticky upravit embrya. USA: Děti „na objednávku“ dělat nebudeme

 
Vědci jednou budou moci geneticky upravovat lidi. Národní akademie medicíny v USA rozhodla, že je to z etického hlediska v pořádku. Bude to ale možné jen za účelem, aby se nerodily děti s genetickými chorobami nebo postiženími. Dříve bylo něco podobného nemyslitelné.
15.02.2017 20:00 |

podobné články

Zemědělce už "nebaví" geneticky upravená kukuřice

 
Počet zemědělců, kteří pěstovali geneticky modifikovanou kukuřici, letos klesl ze 171 na 100.
06.08.2009 06:25 |

podobné články

Nový genetický test ušije pacientům dietu na míru

 
Nepomáhá vám nízkotučná strava zhubnout? Možná spíš potřebujete omezit přísun cukrů. Firma Interleukin Genetics vyvinula nový genetický test, který by měl určit, jakou cestou se při snižování hmotnosti vydat.
04.03.2010 12:00 |

podobné články

Vypustili zmutované komáry

 
Úřady v Malajsii vypustily do pralesů přes šest tisíc geneticky upravených komárů. Ti mají roznášet genetický kód na oslabení jejich druhu – cílem kontroverzního experimentu je totiž zbrzdit šíření smrtící horečky dengue, kterou přenášejí právě tamní komáři.
17.02.2011 00:15 |

podobné články

Poc (ČSSD): Stop geneticky modifikovaným plodinám

 
Státy Evropské unie budou moci na svém území zakázat pěstování geneticky modifikovaných plodin.
10.03.2011 13:15 |

podobné články

Ouzký (ODS): Geneticky modifikované potraviny jsou v EU neslušné slovo

 
Není mnoho témat, které by v Evropě vzbuzovaly tolik protichůdných názorů, jako klonování, jaderná energie či geneticky modifikované potraviny (GMO).
10.05.2011 13:50 |

podobné články

Poc (ČSSD): Státy EU budou moci zakázat pěstování geneticky modifikovaných plodin na svém území

 
Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili směrnici, která umožní členským zemím omezit nebo zakázat pěstování geneticky modifikovaných plodin na svém území, a to i na základě obav z rizik spojených s životním prostředím.
05.07.2011 17:50 |

podobné články

Nebezpečí geneticky upravované kukuřice pro zdraví

 
Pokusné myši krmené americkou geneticky upravenou kukuřicí NK 603 uhynuly ve francouzském výzkumu mnohem dříve než ostatní, jimž byla podávána běžná potrava. Většinou onemocněly rakovinou. Výsledky jsou alarmující, konstatoval podle deníku Die Welt Gilles-Eric Seralini z Caenské univerzity. ...
25.10.2012 00:10 |

podobné články

Na světě jsou zřejmě první geneticky modifikované děti!

 
Ta zpráva se šíří internetem jako lavina a začínají ji přejímat i seriózní zpravodajské portály. Jsou mezi námi geneticky modifikované děti?
16.11.2013 17:11 |

podobné články