Článek

Američané se prý přece jen dostanou do Temelína

 
Americká firma Westinghouse má znovu šanci, že po roce 2020 bude podobně jako v 90. letech dodávat palivo pro jadernou elektrárnu Temelín. Její provozovatel, firma ČEZ, totiž plánuje vypsat na dodávky jaderného paliva po uvedeném roce výběrové řízení. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
25.04.2015 09:06 |

podobné články

Podobné články

Pravice si na otázce Temelína poměřuje síly, posteskl si oranžový Urban

 
Stínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (ČSSD vyjadřuje lítost nad tím, že se pravicové strany přou nad otázkou o dostavbě Temelína. ČSSD jde podle Urbanova názoru především o to, aby se omezilo získávání energie z uhlí. Poslanec Aleš Rádl (ODS) je jednoznačně pro dostavbu Temelína, ačkoli připouští, že nelze příliš předvídat vývoj v oblasti energetiky v dalších padesáti letech. TOP 09 nad dostavbou vyjadřuje pochybnosti.
27.05.2013 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (164 článků) , Aleš Rádl (33 článků) , Aleš Rádl (32 článků)

Američané jsou zklamáni rozhodnutím ČEZu ohledně dostavby Temelína

 
Temelínský tendr končí. Firma ČEZ zrušila obří zadávací řízení na dostavbu dvou bloků jihočeské elektrárny. Na výstavbu měli zálusk Američané i Rusové. Zatímco konsorcium MIR.1200 rozhodnutí respektuje, Američané jsou zklamáni. Vláda s dostavbou nových reaktorů ale oficiálně dále počítá.
11.04.2014 07:20 |

podobné články

KONSPIRAČNÍ TEORIE: Nečasův pád řídila CIA. Kvůli dostavbě Temelína!

 
V případě kauzy kolem Jany Nagyové není nic takové, jak se může na první pohled zdát. Hlavní roli v politickém dramatu totiž hraje americká tajná služba, která celou kauzu zinscenovala proto, aby Američané získali zakázku na dostavbu Temelína. S tímto neotřelým vysvětlením aktuálního pádu vlády přišel bývalý kancléř prezidenta republiky Petr Hájek ve svém magazínu Protiproud.
18.06.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

ČEZ: Nový informační systém pro obyvatele v okolí Temelína

 
Nový informační systém spouští Jaderná elektrárna Temelína pro obyvatele ve svém okolí. Registrovaní uživatelé dostanou prostřednictvím sms zprávy nebo krátkého mailu od elektrárny informaci například o zkouškách sirén nebo plánovaných cvičeních.
24.04.2018 13:45 |

podobné články

O dostavbu Temelína se poperou Rusko a USA, připustil expert

 
Energetický expert Jiří Gavor tipuje, že o dostavbu Temelína bude soupeřit Rusko a USA. Francii příliš šancí nedává, už jen proto, že nemá dobré evropské reference. Přesto Gavor doufá, že nakonec zvítězí ten nejlepší a volbu neovlivní politika.
18.01.2012 21:30 |

podobné články

Dnešní tisk: Topolánkův rozvod a dostavba Temelína

 
Sobotní noviny píší o Topolánkově rozvodu a o možné spolupráci USA a Ruska na dostavbě Temelína.
05.12.2009 07:20 |

podobné články

Exšéf Temelína vzbudil poplach radioaktivní taškou

 
Bývalý ředitel Temelína spustil atomový poplach, v tašce zapomněl část palivového článku.
19.08.2010 11:20 |

podobné články

Vítěz tendru na dostavbu Temelína bude vybrán až 2013

 
Vítěz zakázky na dostavbu jaderné elektrárny Temelín by měl být vybrán v roce 2013. Sdělil to v pondělí vládní zmocněnec pro dostavbu Temelína Václav Bartuška.
18.10.2010 16:15 |

podobné články

Cyril Svoboda varuje: Rusko má zájem na slabé Evropě

 
Do Prahy přiletěl již podruhé ruský prezident Dimitrij Medveděv. Přestože se zdrží pouhým 24 hodiny, návštěva může mít dalekosáhlé následky. V sázce je totiž tendr na dostavbu Temelína, o který má Rusko zájem spolu s Francií a USA. „Pokud by nebylo Temelína, je otázka, zda by Medveděv vůbec přiletěl,“ podotkl analytik Asociace pro mezinárodní otázky Karel Svoboda.
07.12.2011 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (508 článků) , Cyril Svoboda (355 článků)

Ministr Kuba Kalouskovi: Vyšší daně pro živnostníky nepodpoříme

 
ROZHOVOR Ministr průmyslu Martin Kuba z ODS v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že je odpůrce snižování výdajových paušálů u OSVČ, tedy vyššího zdanění živnostníků, ale nebrání se debatě, že by se určil strop, do jaké výše obratu je možné paušály uplatňovat. V době ekonomické krize podporuje i vyšší zdanění vysokopříjmových skupin jako výraz solidarity a sociální koheze. Bude prosazovat, aby firmy, které se ucházejí o zakázku dostavbu Temelína, daly zakázky českým firmám jak při dostavbě Temelína, tak i ve svých jiných projektech.
28.02.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (394 článků)

Chcete bydlet vedle Temelína? Máte možnost! V jeho okolí vyrostou nové domy

 
V okolí temelínské jaderné elektrárny by měly vyrůst nové rodinné domy. Zájem o volné zasíťované parcely podle starosty Temelína Petra Macháčka roste a poptávka už nyní převyšuje nabídku.
21.03.2012 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Macháček (32 článků) , Petr Macháček (30 článků)

Fukušimská tragédie u nás nehrozí, ubezpečuje ředitel Temelína

 
Ekologičtí aktivisté znovu protestovali proti dostavbě dvou bloků jaderné elektrárny Temelín. Proč nyní? Podle ředitele Temelína Miloše Štěpanovského, který aktivisty i pochválil, by totiž o dostavbě mohlo být rozhodnuto do konce roku. Ředitel také ujišťuje, že v Česku nehrozí opakování tragédie z Fukušimi, ani přílišná energetická závislost na Rusku.
22.06.2012 19:10 |

podobné články

Pozor, máme megaschopnost tunelovat, říká k Temelínu Bělobrádek

 
Plánovaná dostavba Temelína by měla podle ČEZ stát až 300 miliard korun. Přesná částka zatím není známá, už teď je ale jasné, že půjde o největší státní zakázku v dějinách. Dostavbě Temelína se věnoval i nedělní pořad Otázky Václava Moravce.
15.07.2012 15:40 |

podobné články

Diskuse na jihu Čech: za dostavbu Temelína levnější proud, silnice a byty

 
Nikdo z kandidátů na hejtmana jihočeského kraje není proti dostavbě Temelína, ale na tom, jestli by měl stát zvýšit kompenzace, již shoda ve čtvrteční diskusi na ČT nebyla. Lídr KDU-ČSL Zdeněk Dvořák by chtěl prosadit, aby Jihočeši za další dva bloky získali levnější proud. To ostatní politici považují za nereálné.
21.09.2012 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dvořák (28 článků)

ČEZ nevěřil v dostavbu Temelína, stojí v tajné zprávě BIS

 
Podle informací deníku Insider elektrárenská firma ČEZ skutečně nevěřila v dostavbu Temelína. Již dříve na to upozornil britský ekonomický deník, tehdy ale společnost vše dementovala. Nyní ale o tom mluví i tajná zpráva BIS.
29.09.2012 21:15 |

podobné články

Politici litují vyřazení Arevy z tendru na dokončení Temelína

 
Podle českých politiků je škoda, že z tendru na dostavbu Temelína vypadla francouzská firma Areva. O vyřazení nabídky, která nesplňovala zákonné požadavky na veřejné zakázky, informovala v pátek společnost ČEZ.
05.10.2012 15:25 |

podobné články

Areva vypadla, protože nezaručila fixní cenu na dostavbu Temelína

 
Za vyřazením francouzské společnosti Areva z tendru na dostavbu Temelína je podle informací Mladé fronty Dnes (MfD) skutečnost, že nabídka Francouzů negarantovala fixní cenu dodávky či občas ignorovala český atomový zákon. Areva si proti rozhodnutí ČEZ podala v pátek námitku.
06.10.2012 09:40 |

podobné články

Rusové mají jako dodavatele na dostavbu Temelína dceřinou firmu ČEZu

 
Rusové mají pro své námluvy s ČEZ kvůli tendru na dostavbu Temelína zajímavého spojence. Podle deníku Insider, jedním z klíčových dodavatelů pro jadernou zakázku za 200 miliard korun má být v případě výhry ruského konsorcia MIR.1200 firma Škoda Praha Invest, která je přímo dceřinou společností ČEZ.
28.10.2012 20:20 |

podobné články

Laudát (TOP 09): Dostavba Temelína? Riziko skandálu je vysoké

 
Pozornost médií i odborné veřejnosti se v posledních dnech opět obrací k otázkám souvisejícím s dostavbou Temelína.
31.01.2013 16:10 |

podobné články