Článek

Američané dokončili budování protiraketové základny v Rumunsku

 
Spojené státy a Rumunsko již brzy oznámí dokončení obranného armádního postavení jižně od Bukurešti, kde jsou umístěny prvky americké protiraketové obrany. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na pracovníky Pentagonu. Nevylučují, že dobudování základny bude oznámeno již dnes.
18.12.2015 07:01 |

podobné články

Podobné články

USA revidují plán protiraketové obrany v Evropě

 
Spojené státy opět mění plán protiraketové obrany v Evropě. Kvůli problémům a nedostatku peněz ruší jednu z částí štítu, jež měla být v Polsku a Rumunsku. Oznámil to americký ministr obrany Chuck Hagel, podle něhož jde o součást celkové revize plánů protiraketové obrany.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Američané v Česku představili detailní plán protiraketové obrany

 
Spojené státy neztrácejí čas. Američané už v naší republice představili plán protiraketové obrany
06.11.2009 15:30 |

podobné články

USA zahajují budování systému protiraketové obrany

 
Spojené státy plánují v příštím týdnu vyslat do Středomoří speciální válečnou radarovou loď, která má být první součástí nově budovaného systému evropské protiraketové obrany. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na prohlášení Pentagonu.
02.03.2011 09:30 |

podobné články

WikiLeaks: Paroubek byl pro radar, ale řídil se atmosférou v ČSSD

 
Bývalý šéf opozice Jiří Paroubek v roce 2007 americkému velvyslanci v Praze Richardu Graberovi řekl, že osobně nemá nic proti americké protiraketové obraně. Navenek však tehdy vystupoval spíš proti tehdy plánovanému umístění americké protiraketové základny v Česku, údajně s ohledem na atmosféru ve své ČSSD i na sociální demokraty v Evropě, zejména německé.
05.09.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků)

Američané se kají za plánování radaru v Brdech: „České přátele jsme zaskočili“

 
Američané si sypou popel na hlavu za více než šest roků starou křivdu. I po letech litují toho, jak se zachovali k České republice při vyjednávání o radaru v Brdech. Vyplynulo to ze slov amerického bezpečnostního poradce v rámci NATO Roberta Bella, který dva dny před slavnostním otevřením protiraketové základny v rumunském Deveselu diskutoval s novináři.
11.05.2016 13:05 |

podobné články

Na Slovensku konečně po 8 letech dokončili budování babyboxů

 
Na Slovensku po osmi letech skončilo budování babyboxů, do kterých mohou rodiče bez postihu a anonymně odkládat svá nechtěná novorozeňata. Občanské sdružení Šance pro nechtěné završilo projekt tento týden otevřením čtyř takzvaných hnízd záchrany, čímž jejich celkový počet dosáhl plánovaných 20.
29.06.2012 13:20 |

podobné články

Ondřej Kosina: Kdo vyhraje volby v Rumunsku?

 
Parlamentní volby v Rumunsku se uskuteční 11. prosince a zatím vše nasvědčuje tomu, že zvítězí vládní sociální demokracie. Ačkoliv reputaci expremiéra Victora Ponty poškodily korupční aféry a nedávná vlna protestů, socialisté zůstávají nejsilnější stranou v zemi. Od posledních voleb však došlo v Rumunsku k zásadnímu přeskupení politických sil.
27.10.2016 20:40 |

podobné články

Plukovník Skácel: Američané budují základny v Evropě a říkají, že jde o odpověď na Krym. Ne. Krym je odpověď na budování základen

 
ROZHOVOR Svět nastavený jako za punských válek a životní styl? „Holaj duša, peklo není, zítra bude taky dobře.“ Takto hovoří plukovník Pavel Skácel, účastník misí v bývalé Jugoslávii a Kurdistánu. Ke geopolitickým zájmům velmocí zmiňuje: „Rusové se nechali nachytat při vzniku první a druhé světové války, a poučili se. Dnes ví, že s nimi nikdo nebude vyjednávat, když budou mávat olivovou ratolestí.“ V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz pak pokládá i řečnickou otázku: „Nasáčkují se Američané do Brd?“
24.07.2015 12:36 |

podobné články

Rusové vyvíjejí rakety, kterých by se měli bát Američané

 
Ruská vláda se rozhodla reagovat na budování americké protiraketové obrany v Evropě. „Ve zrychleném tempu přezbrojuje strategické raketové divize na novější interkontinentální rakety s ‚těžko předvídatelnou trajektorií letu‘,“ uvádí ruský deník gazeta.ru.
11.05.2016 11:40 |

podobné články

Základny USA a Arabové, Navalnyj, Ukrajina. Tereza Spencerová znovu doplňuje, o čem se v Česku mlčí a říká své na téma ,,česká mládež"

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „USA mají v Kataru štáb Centrálního velení armády, další základny mají v Saúdské Arábii a ve všech tmářských monarchiích Perského zálivu. Tyto základny byly až dosud vnímány jako jakási záruka jistoty bezpečí tamních monarchů před vnějšími vlivy a tlaky. A najednou se ukazuje, že si lze americkou náklonnost prostě koupit,“ vysvětluje nejnovější anabázi na Blízkém východě editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz dodává podrobnosti i o dohodě o bezvízovém styku mezi EU a Ukrajinou a dává též najevo, co si myslí o české mládeži.
15.06.2017 08:30 |

podobné články

Americké rakety budou v Rumunsku!

 
Američané v Rumunsku rozmístí interceptory (lapače raket - protirakety) svého protiraketového štítu. Informuje o tom v úterý agentura Reuters.
03.05.2011 12:45 |

podobné články

Rusko nesníží jaderný arzenál. Chce mít jasno o protiraketové obraně

 
Rusko nesníží jaderný potenciál, dokud Spojené státy nevyjasní plány ohledně protiraketové obrany v Evropě.
05.06.2009 12:15 |

podobné články

Medveděv: Problém protiraketové obrany USA můžeme vyřešit

 
Ruský prezident řekl, že Rusko a USA mohou najít rozumné řešení sporné otázky protiraketové obrany.
05.07.2009 09:05 |

podobné články

Americký generál: Radar v Česku je potřeba!

 
Radar, uvažovaný pro Česko v rámci protiraketové obrany Evropy, bude v oblasti zapotřebí bez ohledu na to, kde budou umístěny protiraketové systémy. Řekl to podle deníku Právo generál James Cartwright na konferenci v alabamském Hunstwillu.
27.08.2009 08:15 |

podobné články

NYT: USA se vzdávají radaru v Česku, zvažují výstavbu v Turecku či na Balkáně

 
Spojené státy ztrácejí zájem o výstavbu protiraketové štítu v Česku a Polsku. Podle informací amerického deníku The New York Times vypracovává administrativa prezidenta Baracka Obamy nové možnosti na výstavbu protiraketové obrany, uvažuje se údajně o Turecku či Balkánu.
29.08.2009 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2408 článků)

V Česku by mohlo být velitelství nového protiraketového systému

 
V České republice by podle náměstkyně americké ministryně zahraničí Ellen Tauscherové mohlo být umístěno velitelství pro řízení a kontrolu prvků nové verze protiraketové obrany. Spojené státy postupně načrtávají obrysy nové protiraketové obrany poté, co opustily plán Bushovy administrativy, který počítal s umístěním radaru v Česku. V Polsku by měly být dislokovány pozemní verze antiraket SM-3
08.10.2009 12:45 |

podobné články

Místo radaru bude v Česku velitelství protiraketové obrany

 
Nová verze protiraketové obrany by měla chránit nejen Spojené státy, ale i Evropskou unii a členské státy NATO.
08.10.2009 13:55 |

podobné články

NATO jedná o protiraketové obraně

 
V sídle NATO v Bruselu začíná dvoudenní zasedání ministrů zahraničí NATO o otázkách protiraketové obrany, vztahů s Ruskem, situace v Afghánistánu a přibližování několika zemí Balkánu alianci.
03.12.2009 08:20 |

podobné články

Rasmussen vybídl Rusy k zapojení do protiraketové obrany

 
Generální tajemník Severoatlantické aliance Anders Fogh Rasmussen v sobotu varoval před rostoucí hrozbou šíření zbraní hromadného ničení. Vybídl zároveň Rusko ke spolupráci s NATO na protiraketové obraně.
27.03.2010 12:55 |

podobné články