Článek

Američan z Kladna, který zemřel 'místo' Roosvelta

 
Také se občas rádi podíváte na nějakou tu "gangsterku"? Padouši bývají nakonec poraženi a ti hodní vítězí. Jedním z takových kladných hrdinů byl i český rodák a zároveň starosta města Chicaga. Tony Cermak neboli Antonín Čermák.
22.10.2015 21:25 |

podobné články

Podobné články

Novým trenérem hokejistů Kladna se stal Vojta. Áčku ho představil Jágr

 
Novým hlavním trenérem hokejistů Kladna se stal Zdeněk Vojta. Dosavadní kouč Petr Tatíček bude spolu s Jiřím Kopeckým jeho asistentem. Vojtu dnes představil mužstvu před tréninkem Jaromír Jágr mladší, který vstoupil do vedení klubu místo svého otce. Uvedl to denik.cz.
09.06.2011 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2228 článků) , Zdeněk Petr (96 článků) , Jiří Vojta (83 článků) , Jiří Vojta (83 článků)

Vážná nehoda u Kladna: Zasahovat musel i vrtulník!

 
V obci Unhošť u Kladna se po 19. hodině srazil vůz Škoda 120 s renaultem. Při nehodě byli čtyři lidé zraněni, z toho jedna dívka těžce. Při nehodě zasahoval i vrtulník záchranné služby, který dopravil zraněnou dívku do nemocnice.
20.06.2009 21:45 |

podobné články

Nového trenéra Kladna Vojtu Jágrova nabídka příjemně překvapila

 
Příjemně překvapený byl nový hlavní trenér hokejistů Kladna Zdeněk Vojta nabídkou od Jaromíra Jágra mladšího, který se ujímá vedení třináctého celku uplynulého ročníku extraligy po svém otci.
10.06.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2228 článků)

Primátor Kladna: MUDr. Rath si zřejmě spletl Bilbo Pytlíka s Lakomcem

 
ROZHOVOR Nepochybně je dobře, že došlo k zatčení člověka, který u sebe měl v hotovosti neuvěřitelných 7milionů korun, říká pro ParlamemtníListy.cz primátor Kladna, občanský demokrat Dan Jiránek.
12.06.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Bilbo Pytlík (6 článků)

Drama u Kladna: Muž pobodal přítelkyni a před policisty vylezl na sloup vysokého napětí!

 
Ve Stochově u Kladna je rušno. Policisté se tam totiž musí potýkat s nebezpečným kriminálníkem, který před nimi vylezl na sloup vysokého napětí a odmítá slézt dolů. Chvíli předtím devětkrát bodl svou přítelkyni. Ta je nyní v péči lékařů z kladenské nemocnice.
31.07.2013 16:45 |

podobné články

DIVOKÁ HONIČKA u Kladna skončila nehodou! Ujíždějící auto začalo hořet, tři zranění!

 
Zběsilá honička se v pátek večer strhla u Kladna, ve směru na Buštěhrad. Policistům tam ujížděl řidič v Alfě Romeo, který způsobil vážnou nehodu, po té začalo ujíždějící vozidlo hořet. Při střetu se zranili tři lidé.
14.03.2014 21:25 |

podobné články

Zemřel legendární astronaut Glenn. Jako první Američan obletěl Zemi

 
Ve věku 95 let zemřel astronaut John Glenn, který v roce 1962 jako první Američan obletěl zeměkouli. Oznámil to guvernér amerického státu Ohio John Kasich, za který byl Glenn v minulosti rovněž dlouholetým členem Senátu USA. Glenn byl posledním žijícím členem skupiny sedmi pilotů vybraných k tomu, aby se stali prvními astronauty.
08.12.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: John Glenn (6 článků)

Zemřel John Glenn, první Američan, který obletěl Zemi

 
John Glenn, který jako první Američan v roce 1962 obletěl zeměkouli, zemřel ve věku 95 let. Průkopník americké kosmonautiky byl hospitalizovaný v nemocnici specializující se na léčbu rakoviny. Byl posledním ze sedmičlenné skupiny elitních pilotů vybraných, aby se stali prvními astronauty.
09.12.2016 10:25 |

podobné články

Osobnosti: John Glenn (6 článků)

Američan, který v pražské tramvaji popravil bezdomovce, si odsedí 16 let

 
Američan Gilbert Ferguson McCrae před dvěma lety zastřelil muže v pražské tramvaji číslo 22. Soud mu nyní potvrdil trest 16 let ve vězení. Američan se odvolal kvůli porušení základních lidských práv i k Ústavnímu soudu, ale neuspěl ani tam.
28.08.2013 16:50 |

podobné články

Medik radí - 2. díl - Tráva, velká šance na depresi

 
Týden uběhl a je tu další díl z cyklu "Medik radí". Tentokrát se zaměříme na zde hodně probíraný problém vlivu marihuany na lidskou psychiku, konkrétně Vám přiblížím nejnovější studii zabývající se tímto problémem. Každý ví, že užívání různých drog různě, většinou významně, ovlivňuje psychický vývoj. Předmětem diskusí je problém, zda se to týká i "měkkých" drog typu marihuana. Tímto se zabývá studie katedry sociální psychiatrie university v Bostonu. Autoři se v ní zabývají vztahem mezi užíváním marihuany a rizikem vzniku epizod velké deprese (MDE, major depressive episode). Studie se účastnilo 6792 účastníků. Ve věku 15-45 let. Statistická analýza dat ukázala, že riziko vzniku MDE roste s intenzitou užívání marihuany. Autoři udávají, že například "nezávislí" uživatelé marihuany mají 1,6krát vyšší riziko vzniku MDE než osoby, které marihuanu nikdy neužívaly. Tato souvislost je zjevná i po korekci na další faktory, jako je pohlaví a závislost na alkoholu či tabáku. Studie prokázala, že užívání marihuany přináší zvýšené riziko vzniku epizod velké deprese, a představuje tak pro vývoj psychiky nezanedbatelné nebezpečí. A jak jste na tom vy???? Zkuste si udělat jednoduchý otázkový test a zjistit, zda na Vás deprese "lidově" leze. :) A. Kladná odpověď alespoň na dvě ze tří následujících otázek: Jste nadměrně a neobvykle smutný po většinu dne a téměř každý den po dobu dvou posledních týdnů? Ztratil jste zájem a radost z věcí, které Vás obvykle těšily? Cítíte se jako bez energie a nadměrně unavený? B. Kladná odpověď aspoň na jednu až dvě z následujících sedmi otázek, aby celkový počet byl čtyři kladné odpovědi na uvedených 10 otázek: Ztratil jste svou obvyklou sebedůvěru nebo se cítíte méněcenný vůči jiným lidem? Děláte si nadměrné výčitky z maličkostí nebo máte pocit těžké viny? Vnucují se Vám myšlenky na smrt nebo sebevraždu? Ztratil jste schopnost soustředění a rychlého rozhodování? Máte zpomalené pohyby a reakce nebo jste nadměrně a nepřiměřeně neklidný? Trpíte nespavostí? Trpíte nechutenstvím s váhovým úbytkem? -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Polský důchodce jel jen na hřbitov, benzín mu došel až u Kladna

 
V dobrodružnou výpravu se pro sedmdesátiletého Poláka změnila cesta na hřbitov. Když totiž ze svého bydliště v jihopolském městě Bielsko-Biala v neděli vyrazil na návštěvu místa posledního odpočinku svých příbuzných, určitě netušil, že dojede až do středočeského Kladna. V autě přitom urazil téměř 500 kilometrů. A kdyby mu nedošel benzín, v cestě by možná pokračoval.
09.09.2009 16:05 |

podobné články

Hokejista Kladna se zapálil, má popáleniny druhého stupně

 
Český hokejový útočník Marek Čurilla vzplál před zápasem jeho Kladna s Mladou BoleslavÍ.
26.10.2009 14:20 |

podobné články

Kouč Kladna Müller chtěl skončit, vedení jeho rezignaci nepřijalo

 
Hokejisty Kladna i nadále povede trenér Zdeněk Müller, i když nabídl svoji rezignaci.
05.11.2009 12:55 |

podobné články

Jágrovi zvedli náladu hokejisté Kladna, jeho účast na MS zůstává nejistá

 
Hokejová hvězda Jaromír Jágr si hned po dnešním příletu z Omsku po vyřazení v 1. kole play off KHL nenechal ujít zápas mateřského Kladna s Boleslaví.
16.03.2010 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2228 článků)

Zadní řady Kladna vyztuží obrovitý Platil

 
Hokejový obránce Jan Platil se dohodl na kontraktu s vedením extraligového Kladna.
13.09.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Platil (7 článků)

Hokejisty Kladna posílí francouzský útočník Sacha Treille

 
Hokejisty Kladna, kterým se nevydařil start do nového ročníku nejvyšší soutěže, posílí francouzský reprezentační forvard Sacha Treille.
29.09.2010 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Sacha Treille (4 články)

Slovenský útočník Bicek se stal posilou hokejistů Kladna

 
Hokejisty Kladna posílil slovenský útočník Jiří Bicek. Jednatřicetiletý vítěz Stanleyova poháru z roku 2003 s New Jersey byl bez angažmá a v úvodu sezony nastoupil ve dvou zápasech za Prešov v druhé nejvyšší slovenské soutěži.
02.11.2010 11:15 |

podobné články

Jágr přijel do Kladna: Hrajeme dobře, proto máme volno

 
Jágr navštívil středeční zápas Kladna s Plzní
30.12.2010 14:40 |

podobné články

PÁTRÁNÍ: Učitel autoškoly Hudec ZMIZEL. Zůstalo po něm auto

 
Policisté z Kladna vyhlásili pátrání po učiteli autoškoly z Kladna Františku Hudcovi, jenž je pohřešován od pondělí.
03.03.2011 11:45 |

podobné články