Článek

Ambasády nelze nyní rušit, odmítl Zeman Babišův nápad

 
Ambasády nelze v současném světě omezovat, shodl se s ministry zahraničí a obrany prezident Miloš Zeman na úterní schůzce. Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) přitom v pondělí volal po tom, aby ministerstvo zahraničí udělalo celkovou revizi velvyslanectví a obchodních zastoupení.
23.06.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8299 článků) , Miloš Zeman (16396 článků)
Podobné články

Suchdol požaduje přestěhování palestinské ambasády mimo své území

 
Pražská městská část Suchdol požaduje po ministerstvu zahraničí přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali zbraně a výbušniny. Uvedl to starosta městské části Petr Hejl v reakci na středeční výbuch v objektu budoucí palestinské ambasády.
03.01.2014 10:55 |

podobné články

Suchdol požaduje přestěhování palestinské ambasády mimo své území

 
Městská část Praha-Suchdol požaduje po Ministerstvu zahraničních věcí přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali zbraně a výbušniny. Sdělil to dnes starosta Suchdola Petr Hejl. Po výbuchu v rezidenci zemřel ve středu palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál.
03.01.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

V Babišových novinách oslavují nápad na zlevnění piva. Zase prý budeme spolu vysedávat v hospodě jako za Hrabala...

 
Komentátor Zbyněk Petráček hodnotí v sobotních Lidových novinách Babišův nápad na zlevnění piva. Je to sice nápad populistický, ale bude prý zajímavé sledovat, jestli levnější pivo zafunguje jako společenský tmel a společenský život se z Facebooku vrátí zpět do hospod. Stejně jako za socialismu, kde nad pivem seděl dělník vedle intelektuála.
30.01.2016 07:10 |

podobné články

Zeman o své pasivitě při povodních: Nechtěl jsem rušit ty, co bojují se záplavami

 
Prezident Zeman se dnes odpoledne vyrazil podívat na povodněmi zaplavené Lahovičky. Proč doteď nikam nejel, zdůvodnil tím, že nechtěl rušit ty, které s povodněmi opravdu bojují. Zároveň si neodpustil rýpnout do premiéra Nečase a naznačil, že právě on mohl za to, že hradní stráž čekala na své nasazení zbytečně dlouho.
07.06.2013 17:10 |

podobné články

Ministerstvo financí může rušit povolení k hazardu, jsou-li v rozporu s vyhláškami obcí

 
Ministerstvo financí může rušit dříve vydaná povolení k provozování hazardních her pro rozpor s obecně závaznými vyhláškami obcí. Rozhodl o tom nejvyšší správní soud (NSS), který odmítl kasační stížnost společnosti Synot Tip.
25.02.2015 10:16 |

podobné články

Estráda před ruskou ambasádou. Neuvěříte, co se tam odehrálo za akci

 
U ruské ambasády bylo dnes živo. Jak informuje server SvobodnéFórum.cz, k plotu ambasády v Praze se dnes připoutali aktivisté ze skupiny oMen. Za plot navíc umístili několik nafukovacích a dokonce létajících figurín symbolizujících zelené mužíčky. Některé měly dokonce i obličeje, a to konkrétních proruských činitelů. Nechyběl tak ani prezident Česka Miloš Zeman.
14.03.2016 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16396 článků)

Zeman „kopl“ do Schapira: „Nepřišel 28. října.“ Podle ambasády ale v sále byl

 
Americký velvyslanec Andrew Schapiro se podle tiskového oddělení ambasády zúčastnil letošní oslavy 28. října na Pražském hradě ve Vladislavském sále. Na dotaz ČTK to sdělilo tiskové oddělení amerického velvyslanectví. Podle prezidenta Miloše Zemana tam nebyl.
09.11.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16396 článků)

Bombový útok na pracovníky ambasády překažen! Má to na svědomí Al-Káida?

 
Jemenská policie zabránila bombovému atentátu na automobil americké ambasády. Nyní vyšetřuje, zda Jordánec podezřelý z příprav útoku, není napojen na Al-Káidu.
17.12.2010 13:05 |

podobné články

Česku se nedaří prodat zrušené ambasády, jsou pro kupce drahé

 
Ministerstvu zahraničí se nedaří prodat zrušené české ambasády a konzuláty. Nyní jich nabízí po celém světě deset, celkem jde o majetek za téměř 290 milionů korun. Pro případné kupce jsou však drahé, píšou dnešní Hospodářské noviny (HN).
18.07.2011 07:50 |

podobné články

Diskriminace? Fiala nebude rušit speciální školky

 
Ministerstvo školství pod vedením Petra Fialy se snaží zrovnoprávnit školství a rušit speciální školy. Nyní však ministerstvo změnilo svůj postoj k rušení mateřských škol speciálních a těch, které jsou zřízeny při praktických školách. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
01.04.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (995 článků)

Sobotka odmítl Škromachův nápad sjednotit levici pod vedením ČSSD

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodně odmítl nápad místopředsedy Zdeňka Škromacha, který deníku Mladá fronta Dnes řekl, že by chtěl sjednotit levicové strany pod vedením ČSSD. "Mohl bych být takto užitečný, ale nejdřív o to musí stát vedení strany," řekl Škromach deníku.
23.06.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8222 článků)

Bývalý Babišův náměstek Wagenknecht zůstane v ČEZ

 
Bývalý Babišův náměstek Lukáš Wagenknecht chce zůstat v dozorčí radě společnosti ČEZ, kterou z velké části vlastní stát. Wageknecht nedávno odmítl nabídku Roberta Pelikána, aby se stal auditorem na ministerstvu spravedlnosti. 
28.06.2015 14:51 |

podobné články

Sobotka zabrzdil Babišův nápad vrátit poplatky do nemocnic

 
Nápad ministra financí Andreje Babiše (ANO) vrátit do hry poplatky za pobyt v nemocnici a resuscitovat druhý pilíř důchodové reformy se nezamlouvá premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Ten podobné návrhy odmítá a Babišovi připomněl, že by se musela změnit koaliční smlouva, s čímž by musely souhlasit všechny tři vládní strany.
03.06.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8299 článků) , Bohuslav Sobotka (8222 článků)

V Íránu se chystá soud se zaměstnanci britské ambasády

 
Zaměstnanci britské ambasády budou prý v Íránu souzeni. Údajně se přiznali na protestech proti kontroverzní volbě prezidenta.
03.07.2009 20:10 |

podobné články

V Íránu byl obviněn první zaměstnanec britské ambasády

 
Jeden z íránských zaměstnanců britské ambasády v Teheránu byl obviněn z toho, že jednal proti íránské národní bezpečnosti.
04.07.2009 14:55 |

podobné články

Zaměstnanci britské ambasády budou prý v Íránu souzeni

 
Vysoce postavený íránský duchovní v pátek oznámil, že někteří íránští pracovníci britské ambasády, kteří byli zatčeni v souvislosti s protesty po kontroverzní volbě prezidenta, budou postaveni před soud.
07.07.2009 06:30 |

podobné články

Do zahrady řecké ambasády v Praze v noci někdo hodil zápalnou láhev

 
Do zahrady řecké ambasády v Praze v noci někdo hodil zápalnou látku, uvedla policie. Úmyslné zapálení porostu zahrady potvrdili i hasiči.
29.04.2010 09:25 |

podobné články

Do zahrady řecké ambasády v Praze někdo hodil zápalnou látku

 
Do zahrady u řecké ambasády v Praze 6 ve čtvrtek krátce po půlnoci někdo hodil zápalnou látku neznámého původu. V době události bylo velvyslanectví prázdné a uzamčené, uvedla na policejním webu mluvčí Eva Miklíková.
29.04.2010 09:50 |

podobné články

Schwarzenberg Klausovi vysvětloval nutnost zrušit některé ambasády

 
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg vysvětloval na Hradě prezidentu Václavu Klausovi důvody, proč se ruší některé české ambasády.
12.08.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8470 článků) , Karel Schwarzenberg (3583 článků)