Článek

Ambasády nelze nyní rušit, odmítl Zeman Babišův nápad

 
Ambasády nelze v současném světě omezovat, shodl se s ministry zahraničí a obrany prezident Miloš Zeman na úterní schůzce. Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) přitom v pondělí volal po tom, aby ministerstvo zahraničí udělalo celkovou revizi velvyslanectví a obchodních zastoupení.
23.06.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9391 článků) , Miloš Zeman (17465 článků)
Podobné články

Suchdol požaduje přestěhování palestinské ambasády mimo své území

 
Pražská městská část Suchdol požaduje po ministerstvu zahraničí přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali zbraně a výbušniny. Uvedl to starosta městské části Petr Hejl v reakci na středeční výbuch v objektu budoucí palestinské ambasády.
03.01.2014 10:55 |

podobné články

Suchdol požaduje přestěhování palestinské ambasády mimo své území

 
Městská část Praha-Suchdol požaduje po Ministerstvu zahraničních věcí přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali zbraně a výbušniny. Sdělil to dnes starosta Suchdola Petr Hejl. Po výbuchu v rezidenci zemřel ve středu palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál.
03.01.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

Děláme ze sebe osly, tvrdí Kalouskův muž. Volá po zavření české ambasády v Sýrii

 
První místopředseda Kalouskovy TOP 09 Marek Ženíšek patří mezi ty, kdo volají po zavření ambasády v Sýrii. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tyhle návrhy odmítá, tvrdí, že česká přítomnost v místě konfliktu umožňuje nejen humanitárně pomáhat, ale i zastupovat spojence. Podle Ženíška však ze sebe „děláme osly“. Za zachování ambasády je však i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
11.04.2017 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2167 článků) , Bohuslav Sobotka (9055 článků)

V Babišových novinách oslavují nápad na zlevnění piva. Zase prý budeme spolu vysedávat v hospodě jako za Hrabala...

 
Komentátor Zbyněk Petráček hodnotí v sobotních Lidových novinách Babišův nápad na zlevnění piva. Je to sice nápad populistický, ale bude prý zajímavé sledovat, jestli levnější pivo zafunguje jako společenský tmel a společenský život se z Facebooku vrátí zpět do hospod. Stejně jako za socialismu, kde nad pivem seděl dělník vedle intelektuála.
30.01.2016 07:10 |

podobné články

Zeman o své pasivitě při povodních: Nechtěl jsem rušit ty, co bojují se záplavami

 
Prezident Zeman se dnes odpoledne vyrazil podívat na povodněmi zaplavené Lahovičky. Proč doteď nikam nejel, zdůvodnil tím, že nechtěl rušit ty, které s povodněmi opravdu bojují. Zároveň si neodpustil rýpnout do premiéra Nečase a naznačil, že právě on mohl za to, že hradní stráž čekala na své nasazení zbytečně dlouho.
07.06.2013 17:10 |

podobné články

Ministerstvo financí může rušit povolení k hazardu, jsou-li v rozporu s vyhláškami obcí

 
Ministerstvo financí může rušit dříve vydaná povolení k provozování hazardních her pro rozpor s obecně závaznými vyhláškami obcí. Rozhodl o tom nejvyšší správní soud (NSS), který odmítl kasační stížnost společnosti Synot Tip.
25.02.2015 10:16 |

podobné články

Estráda před ruskou ambasádou. Neuvěříte, co se tam odehrálo za akci

 
U ruské ambasády bylo dnes živo. Jak informuje server SvobodnéFórum.cz, k plotu ambasády v Praze se dnes připoutali aktivisté ze skupiny oMen. Za plot navíc umístili několik nafukovacích a dokonce létajících figurín symbolizujících zelené mužíčky. Některé měly dokonce i obličeje, a to konkrétních proruských činitelů. Nechyběl tak ani prezident Česka Miloš Zeman.
14.03.2016 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17465 článků)

Zeman „kopl“ do Schapira: „Nepřišel 28. října.“ Podle ambasády ale v sále byl

 
Americký velvyslanec Andrew Schapiro se podle tiskového oddělení ambasády zúčastnil letošní oslavy 28. října na Pražském hradě ve Vladislavském sále. Na dotaz ČTK to sdělilo tiskové oddělení amerického velvyslanectví. Podle prezidenta Miloše Zemana tam nebyl.
09.11.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17465 článků)

Diskriminace? Fiala nebude rušit speciální školky

 
Ministerstvo školství pod vedením Petra Fialy se snaží zrovnoprávnit školství a rušit speciální školy. Nyní však ministerstvo změnilo svůj postoj k rušení mateřských škol speciálních a těch, které jsou zřízeny při praktických školách. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
01.04.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1051 článků)

Sobotka odmítl Škromachův nápad sjednotit levici pod vedením ČSSD

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodně odmítl nápad místopředsedy Zdeňka Škromacha, který deníku Mladá fronta Dnes řekl, že by chtěl sjednotit levicové strany pod vedením ČSSD. "Mohl bych být takto užitečný, ale nejdřív o to musí stát vedení strany," řekl Škromach deníku.
23.06.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9055 článků)

Bombový útok na pracovníky ambasády překažen! Má to na svědomí Al-Káida?

 
Jemenská policie zabránila bombovému atentátu na automobil americké ambasády. Nyní vyšetřuje, zda Jordánec podezřelý z příprav útoku, není napojen na Al-Káidu.
17.12.2010 13:05 |

podobné články

Česku se nedaří prodat zrušené ambasády, jsou pro kupce drahé

 
Ministerstvu zahraničí se nedaří prodat zrušené české ambasády a konzuláty. Nyní jich nabízí po celém světě deset, celkem jde o majetek za téměř 290 milionů korun. Pro případné kupce jsou však drahé, píšou dnešní Hospodářské noviny (HN).
18.07.2011 07:50 |

podobné články

Sobotka zabrzdil Babišův nápad vrátit poplatky do nemocnic

 
Nápad ministra financí Andreje Babiše (ANO) vrátit do hry poplatky za pobyt v nemocnici a resuscitovat druhý pilíř důchodové reformy se nezamlouvá premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Ten podobné návrhy odmítá a Babišovi připomněl, že by se musela změnit koaliční smlouva, s čímž by musely souhlasit všechny tři vládní strany.
03.06.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9391 článků) , Bohuslav Sobotka (9055 článků)

Bývalý Babišův náměstek Wagenknecht zůstane v ČEZ

 
Bývalý Babišův náměstek Lukáš Wagenknecht chce zůstat v dozorčí radě společnosti ČEZ, kterou z velké části vlastní stát. Wageknecht nedávno odmítl nabídku Roberta Pelikána, aby se stal auditorem na ministerstvu spravedlnosti. 
28.06.2015 14:51 |

podobné články

Řekové zmatkují: letištní poplatky asi rušit nebudou

 
Řekové nebudou podle letecké společnosti Travel Service rušit letištní taxy. Firma se odvolává na informace řeckého úřadu pro civilní letectví (HCAA).
13.05.2010 14:20 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí odmítá rušit další velvyslanectví

 
Žádná další česká velvyslanectví nebude rušit ministerstvo zahraničí, a to ani v případě, že kvůli udržení schodku státního rozpočtu budou nutná nová úsporná opatření.
25.05.2010 15:55 |

podobné články

Na střední školy nastoupilo málo dětí, školy se mohou rušit a slučovat

 
Školní rok začíná špatnou zprávou pro učitele i některé studenty. Do prvních ročníků středních škol a učilišť nastoupilo ve středu o 16 tisíc dětí méně než loni. Ministerstvo proto doporučí krajům školy postupně rušit a slučovat. Řada kantorů tak zřejmě přijde o místo.
01.09.2010 09:10 |

podobné články

Vojta Dyk se po kolapsu zotavuje! NIGHTWORK NEBUDE RUŠIT DALŠÍ KONCERTY!

 
Frontman populární české skupiny Nightwork Vojtěch Dyk se v posledních dnech potýkal se zdravotními problémy, které způsobily, že skupina kapela musela zrušit tři koncerty. Manažer kapely Filip Šmíd exkluzivně agentuře Mediafax v úterý sdělil, kapela nebude muset rušit další vystoupení.
09.08.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (683 článků) , Vojtěch Filip (842 článků)

Reforma je ve třetině. Teď budeme rušit lůžka, zavelel Heger

 
Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera je reforma jeho resortu ve třetině. Pomalu se vchází do fáze, kdy se v nemocnicích začnou rušit nepotřebná lůžka.
29.10.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1258 článků)