Článek

Aleš Valenta: Rodina - základ státu?

 
Podle zveřejněných údajů ČSÚ se v loňském roce narodilo skoro 48 % dětí v ČR nesezdaným párům. (V roce 1989 to bylo 8 %.) S tím souvisí další tragické číslo: jen 16 % dětí nesezdaných párů má úplný domov, tj. žije ve společné domácnosti s oběma rodiči. Situace v evropských zemích je obdobná; průměr podílu nemanželských dětí v EU je 40 %.
10.09.2016 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Valenta (61 článků)
Podobné články

Na cenách kritiky mají šanci hlavně filmy Poupata a Rodina je základ státu

 
Filmový debut Poupata režiséra Zdeňka Jiráského a snímek Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka získaly po osmi nominacích na Ceny české filmové kritiky. Vítězové budou vyhlášeni 14. ledna v pražském klubu SaSaZu, oznámila Helena Uldrichová z České filmové komory, která udílení těchto cen organizuje.
19.12.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Uldrichová (3 články) , Robert Sedláček (91 článků)

Rodina je základ státu se díky úspěchům vrací do kin

 
Nejnovější celovečerní snímek režiséra Roberta Sedláčka Rodina je základ státu získal rekordních osm z devíti možných nominací ve druhém ročníku Cen české filmové kritiky. Vedle filmového debutu Poupa...
05.01.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Sedláček (91 článků)

Ceny kritiky: Rodina je základ státu měla největší úspěch

 
Ironická road-movie Rodina je základ státu Roberta Sedláčka o fenoménu tunelování v Česku je nejlepším domácím filmem roku 2011. Proměnila polovinu nominací a získala čtyři Ceny české filmové kritiky. Její tvůrce si v sobotu v pražském klubu SaSaZu přišel pro ocenění za režii i scénář. Producent Radim Procházka převzal cenu za nejlepší film a zabodovala i Simona Babčáková, kterou publicisté odměnili za výkon ve vedlejší roli v tomto snímku.
14.01.2012 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Simona Babčáková (57 článků) , Robert Sedláček (91 článků)

Ocenění pro Sedláčka i Javorského za snímek Rodina je základ státu

 
Snímek Rodina je základ státu režiséra a scenáristy Roberta Sedláčka ovládl sobotní druhý ročník Cen české filmové kritiky. Uspěl ve čtyřech z jedenácti kategorií.
16.01.2012 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Sedláček (91 článků)

Nová DVD - Rodina je základ státu, Czech Short Films 2012, Vol.III, Johnny English se vrací, Lady a Tramp 2

 
Tento týden vychází vítězný film 2. ročníku udílení Cen české filmové kritiky Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka. České filmové centrum vydalo DVD s 12 filmy posluchačů domácích filmových škol. Lady a Tramp prožijí další dobrodružství i se svými štěňaty a Půlnoc v paříži změní život Owenu Wilsonovi pod taktovkou Woodyho Allena.
31.01.2012 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Owen Wilson (40 článků) , Woody Allen (250 článků) , Robert Sedláček (91 článků)

Film Rodina je základ státu bude uveden na festivalu v Londýně

 
Film režiséra a scenáristy Roberta Sedláčka Rodina je základ státu, který před rokem vstoupil do tuzemských kin, míří do zahraničí. Po nedávné severoamerické premiéře na festivalu ve Vancouveru bude 1...
19.10.2012 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Sedláček (91 článků)

Senátor Valenta zdvihl "vhozenou rukavici". Bude kandidovat na hejtmana

 
Majitel loterijní společnosti Synot a senátor Ivo Valenta zvolený za Soukromníky bude lídrem kandidátky Strany soukromníků a Strany svobodných občanů pro podzimní krajské volby ve Zlínském kraji. Dnes to řekla mluvčí skupiny Synot Magda Pekařová. Valenta svou možnou kandidaturu oznámil již dříve, nebylo však jasné, zda stihne změnit trvalé bydliště a přesídlí z Monaka do Zlínského kraje. Dvojkou na kandidátce je krajský šéf Svobodných Tomáš Pajonk, který by se stal lídrem, pokud by Valenta změnu bydliště nestihl.
30.06.2016 19:50 |

podobné články

Nová DVD: Rodina je základ státu, Neřízená střela, Václav Havel - česká pohádka a Jeremiah Johnson

 
Tento týden vychází mimo jiné film režiséra Roberta sedláčka Rodina je základ o jednom neobvyklém útěku před spravedlností. Film vyhrál na letošním udílení Cen české filmové kritiky a v sobotu se bude ucházet o České lvy. Francouzsko-britská Neřízená střela je o špičkovém nájemného vrahovi, který se zamiluje do objektu svého zájmu. V roce 1993 natočil Ivan Fíla polohraný dokument Václav Havel – česká pohádka, jímž diváky provází Boris Rösner a úryvky z Dopisů Olze. A návrat do starých časů - titulní postavu v dramatickém westernu Jeremiah Johnson ztvárnil v roce 1972 Robert Redford.
28.02.2012 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4782 článků) , Robert Redford (56 článků) , Boris Rösner (8 článků) , Ivan Fíla (10 článků)

Aleš Valenta: Před balíkem peněz dal přednost rodině!

 
Sportovec a olympijský vítěz Aleš Valenta se vzdal lukrativní nabídky pracovat jako trenér v zahraničí. I když by si díky takové příležitosti určitě přišel ke spoustě peněz, raději zůstal doma, s rodinou.
02.02.2010 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Valenta (61 článků)

Aleš Valenta sportovní zpravodajství na ČT moderovat nechce, na konkurz nepůjde

 
Olympijský vítěz a moderátor soukromého rádia Frekvence 1 Aleš Valenta, který měl v sobotu absolvovat konkurz na moderátora sportovního zpravodajství České televize, angažmá ve veřejnoprávním médiu odmítl.
03.02.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Valenta (61 článků)

Aleš Valenta odmítl moderování sportu v České televizi

 
Olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta popírá, že se měl stát v blízké době moderátorem relace Branky, body, vteřiny (BBV) na ČT 1.
03.02.2012 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Valenta (61 článků)

Aleš Valenta: Odmítl moderovat Branky, body, vteřiny!

 
Olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta (38) odmítá, že by dělal konkurz na nového moderátora sportovních zpráv Branky, body, vteřiny v České televizi. Přitom se mluví o tom, že je jedním z horkých favoritů.
05.02.2012 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Valenta (61 článků)

Valenta: Kdybych vyhrál v Naganu, byl bych na tom líp!

 
ROZHOVOR: „Aleš to skočil!“ Legendární výkřik komentátora České televize Petra Svěceného v neděli slavil deset let. Akrobatický lyžař Aleš Valenta (39) tehdy šokoval svět. Na olympiádě v Salt Lake City získal zlato. Jak mu to změnilo život, co dělá dnes a dokázal by ještě skočit slavné trojité salto s pěti vruty?
20.02.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Valenta (61 článků) , Petr Svěcený (3 články)

Olympionik Aleš Valenta s manželkou museli kvůli dětem k psychologovi. Víme, co se dělo

 
Olympionik Aleš Valenta a moderátorka Elen Černá spolu mají dvě děti, devítiletého Denise a osmiletou Amélii. Sourozenci spolu ale chodí na základní škole přes roční věkový rozdíl do jedné třídy. "Hodně jsme to řešili, dokonce jsme byli v pedagogicko-psychologické poradně," svěřila Super.cz Elen.
25.03.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Valenta (61 článků)

Aleš Valenta šokuje, znovu se pouští do boje o zlato

 
Olympijské medaili obětoval mnohé, hazardoval dokonce s vlastním životem. Tehdy se mu jeho risk vyplatil a za trojité salto s pěti vruty získal v Salt Lake City nejen kov nejcennější, svým skokem se navždy zapsal do dějin akrobatického lyžování. Nyní chce Aleš Valenta do boje o zlato zasáhnout znovu. A manželka Elen ho v tom ještě podporuje.
17.02.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Valenta (61 článků)

Aleš Valenta: Ústava je cár papíru - a všichni Merkelové tleskají

 
Aleš Valenta z IVK popisuje současnou politickou situaci u našich západních sousedů, a vyvrací tak mystifikaci, že Německo, které nám je establishmentem dáváno za vzor, je svobodnou a demokratickou zemí
08.11.2016 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Valenta (61 článků)

Předák ČSSD Seďa: Nelze tolerovat rozšiřování nůžek mezi úzkou skupinou nejbohatších a velkou skupinou chudých. Volný trh nic nevyřeší. A systém USA...

 
ROZHOVOR Místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa říká, že neoliberalismus, jako základ současného pojetí světa, musí skončit a je pouze otázkou, co jej nahradí. Dělit společnost na ty, kteří žijí pouze ze sociálních dávek a na ty, kteří na ně pracují, odmítá. Rodina je základ státu a genderová politika jí nepřispívá. Seďa se vyjádřil i k dalším problémům týkajícím se budoucnosti českého národa i lidstva.
15.08.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (105 článků)

Senátor Valenta znovu daroval ODS dva miliony

 
Senátor Ivo Valenta, který podporuje Stranu soukromníků, poslal podle informací pátečního deníku Právo dva miliony korun ODS. Podle jeho vlastních slov to plně zapadá do konceptu podpory české pravice, která staví na aktivitách jednotlivců a nevolá po péči státu. Valenta není jediným miliardářem, který podpořil ODS.
03.06.2016 10:25 |

podobné články

Skoro jako v Islámském státu. Naštěstí ti lidí, co sedí ve Strakově akademii, už tam po volbách nebudou, doufá senátor Valenta

 
Horní komora parlamentu včera beze změny odhlasovala protikuřácký zákon. Senátoři Jaroslav Kubera (ODS), Ivo Valenta a další se svými kritickými poznámkami neuspěli a 45 senátorů ze 68 přítomných zvedlo ruku pro zákaz kouření v restauracích. Neprošel ani Valentův návrh na zřízení izolovaných kuřáren. Před kamerami České televize Valenta vysvětloval, proč považuje protikuřácký zákon za špatný. Došlo i na Islámský stát.
20.01.2017 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (590 článků)