Článek

Alergikům začínají starosti, pylová sezóna startuje

 
Alergikům končí s odchodem zimy období bezstarostnosti. Jívy jsou v plném květu, pomalu se připojuje líska obecná a následovat budou další alergeny jako olše. A v dubnu se přidá ten hlavní, bříza.
09.03.2015 02:35 |

podobné články

Podobné články

Alergikům pomáhají domy, které fungují jako plíce

 
Alergie je pro plno lidí nepříjemným strašákem, který se projevuje v průběhu celého roku.  Dle odhadu Světové alergologické organizace jimi trpí 30 až 40 % lidí na celém světě. Nejkrušnější je pro alergiky pylová sezóna, která trvá až 10 měsíců v roce.  Velkou úlevu může alergikům dopřát pobyt v Multi-Komfortních domech, které fungují jako lidské plíce.
30.08.2016 00:10 |

podobné články

Pylová sezóna je tu. Děsí alergiky

 
Možná jste to pocítili na vlastní kůži, hlavní pylová sezóna je tady a s ní značně zátěžové období pro všechny alergiky.
10.04.2010 22:00 |

podobné články

První pylová sezona se blíží, připravte se na ni. Víme jak!

 
Znáte to - rýma, oteklé oči, svědění kůže, záchvaty dušnosti. To všechno vás brzo čeká, pokud jste alergičtí na pyl. Přichází první pylová sezona.
28.03.2013 12:20 |

podobné články

Mírná zima trápí alergiky. Pylová sezona je už v únoru v plném proudu

 
Pylová sezona začala kvůli letošní mírné zimě brzy. Ordinace se plní alergiky a na začátku března bude ještě hůř. Možná si říkáte, že se vás to netýká, ale alergie se u vás může projevit i třeba v důchodovém věku. Jak lze alergii rozpoznat a jak ji léčit?
19.02.2016 13:55 |

podobné články

Pylová sezóna se roztáčí na plné obrátky

 
Téměř polovina populace trpí nějakým typem alergie. Nejčastější jsou přitom alergie na prach, roztoče a alergie sezónní, které vyvolávají pyly dřevin, bylin a trav. Ty řádí právě teď a jejich čas potrvá až do brzkého podzimu. Proč vlastně tělo na téměř neviditelná pylová zrnka reaguje tak silně? A proč se před pyly nikde neschováte?
26.04.2016 08:05 |

podobné články

Pylová sezóna vypukla! ČTĚTE RADY, jak ji přežít

 
Teplé počasí přináší potíže alergikům. Stále více lidí trpí rýmou a otoky očí. Jak se účinně bránit?
23.03.2012 00:10 |

podobné články

Pyly řádí i v létě: Znáte 9 pravd a mýtů o alergiích?

 
První letní den je za námi a s ním nastává i „boom“ letních alergií. Ačkoliv je s přecitlivělostmi na pyl spojováno především jaro, řada z nich přetrvává i v letních měsících. Hlavně pylová zrnka trav, plevele a obilovin. Nejtypičtějším letním alergenem jsou pak pylová zrna ambrózie, která cestují ve vzduchu na obrovské vzdálenosti. O alergiích se však šíří i mnoho mýtů, tady jsou odpovědi na nejčastější omyly.
26.06.2013 06:10 |

podobné články

Teploty porostou k 22 °C: Břízy chystají pylovou smršť!

 
Jaro je konečně tady! Teplé počasí potěší většinu z nás. Alergici už ale vytahují inhalátory. Ve vzduchu se objevila první pylová zrna agresivní břízy. A další pylová smršť se chystá...
31.03.2016 05:10 |

podobné články

V neděli hrozí alergikům záchvaty. Pak přijdou silné bouřky

 
Přechod studené fronty tentokrát vyšel na neděli, ale i přes to, že oblačnosti i srážek bude více než v sobotu, teploty budou stále vysoko – v minimech naměříme 19 až 15 °C, v odpoledních maximech rtuť teploměru vystoupí na 25 až 29 °C, chladněji bude na Karlovarsku a Plzeňsku s teplotou kolem 23 °C. Ojediněle musíme počítat se silnými bouřkami. Relativní vlhkost vzduchu bude stále vysoko, takže naše pocitová teplota se bude při 29 °C pohybovat na 31 °C. Nejhůře na tom budou astmatici a alergici – kvůli vysoké vlhkosti vzduchu a bouřkám budou pylová zrna v ovzduší agresivní.
23.07.2017 07:05 |

podobné články

Začala alergická sezóna

 
Lidé trpící alergií to nemají v životě jednoduché, protože pylová sezóna je ovlivňuje téměř během celého roku, od konce ledna až do začátku října. Ale bez nepříjemných příznaků nemusí být ani ve zbývajících týdnech. Jak to ...
01.05.2009 00:05 |

podobné články

Lyžařská sezona v České republice startuje KAM NA SJEZDOVKU?

 
S koncem listopadu zasypala celou republiku pořádná porce sněhu. Provozovatelé lyžařských středisek jásají a do světa hlásají: lyžařská sezona startuje. Šíp PLUS pro vás opět připravil základní přehled o vytipovaných místech, na nichž se dá výborně lyžovat.
17.12.2010 00:10 |

podobné články

Startuje topná sezona. Spočítejte si, kolik vás letos bude stát

 
Topná sezóna začíná a je na čase nechat zkontrolovat svá topidla. Pokud jste to ještě neudělali, máte nejvyšší čas. I když používáte centrální topení, měli byste udělat revizi. A máte už spočítáno, kolik vás bude letošní topná sezona stát?
06.10.2015 06:45 |

podobné články

Alergie: Začněte s léčbou teď, jaro vás odmění

 
Pylová sezóna skončila, je na čase začít s alergií něco dělat. Dejte se na imunoterapii. Lékař vám do těla vpraví alergen, tělo s ním bude chvíli bojovat a na jaře máte vystaráno. Navíc už nemusíte na injekce. Stačí si dát pod jazyk pilulku.
11.10.2012 05:30 |

podobné články

Rozkvétají první stromy: Alergikům začíná peklo!

 
Jaro se hlásí o slovo, alergici nakupují zásoby papírových kapesníků. Jen co vykouklo sluníčko a teploty vystoupaly nad nulu, začínají kvést první stromy. Ve vzduchu se objevují pyly lísky a olše. Zítra a o víkendu jejich agresivita ještě poroste. Meteorologové totiž předpovídají, že maximální denní teploty se mohou dotknout 12 až 14 °C!
23.02.2012 12:20 |

podobné články

Startuje nová sezona Prostřena: Marcela vařila namol!

 
S koncem prázdnin začíná na Primě nová sezona pořadu Prostřeno!. Tento týden bude vařit pět lidí z Brna. Jako první se k plotně dnes večer postaví vyučená řeznice Marcela (40), která miluje orchideje, stanování, památky a víno. To si bude kvůli nervozitě nalévat po celou dobu vaření.
27.08.2012 12:06 |

podobné články

Sbíhají se vám sliny? Sezóna grilování začíná!

 
Grilovací sezóna startuje! Pro 15 % Čechů, kteří pravidelně grilují, začíná právě už nyní - v dubnu. Hned třetina nadšenců v sezóně rozžhaví gril alespoň jednou týdně. Víte ale, které potraviny dávají Češi na gril nejčastěji?
23.04.2013 10:50 |

podobné články

Sezóna pocení začíná: Jak se potu ubránit?

 
Už je to k nevydržení! Úmorné pařáky sice podle meteorologů povolí už dnes v noci, léto je ale celé před námi. Vždyť oficiálně začíná až v pátek 21. června. »Sezóna pocení« tak teprve startuje!
20.06.2013 16:20 |

podobné články

Na hradech a zámcích startuje sezona v duchu Karla IV. A končí zákaz focení

 
Letošní návštěvnická sezona, která odstartovala o Velikonocích, bude na státních hradech a zámcích v duchu oslav 700. výročí narození císaře a českého krále Karla IV. Středobodem oslav bude hrad Karlštejn. Národní památkový ústav (NPÚ) zároveň ruší zákaz fotografování a nebude zdražovat vstupné. Blesk.cz přináší přehled míst, která stojí za to navštívit.
26.03.2016 06:45 |

podobné články

Sezona českého chřestu startuje: Zdravé afrodiziakum jde na dračku!

 
Milovníci chřestu, radujte se! Sezona této výjimečné pochutiny začala! Víte, že na Mělnicku jsou jedni z nejlepších pěstitelů na světě? Jejich chřest se vyváží až do Dubaje, odkud si ho objednává královská rodina.
23.04.2017 14:10 |

podobné články