Článek

Albrigtová promluvila: USA mají mezinárodní zodpovědnost. Musí se angažovat ve světě

 
„Spojené státy se musí nadále angažovat při řešení problémů současného globalizovaného světa,“ uvedla na mezinárodním bezpečnostním fóru GLOBSEC, které se koná v Bratislavě, bývalá šéfka americké diplomacie Madeleine Albrightová. Informuje o tom server ParlamentnéListy.sk s odkazem na tiskovou agenturu SITA.
17.04.2016 14:15 |

podobné články

Podobné články

Japonsko se rozhoduje, zda by se mělo víc angažovat na Blízkém východě

 
Sice by se mohlo zdát, že Japonska problém s rozpínavým Islámským státem netýká, v dnešním globálním světě se ale geografické vzdálenosti mažou. A tak Japonci řeší, nakolik by se měli angažovat na Blízkém východě a jak moc jim hrozí teroristické útoky. 
18.01.2016 13:35 |

podobné články

Imigranty byli i Albrightová a Schwarzenegger. Připomněli to fotkami na Twitteru

 
Madeleine se stala ministryní zahraničí USA, Arnold kalifornským guvernérem. Kdo by to do nich přitom řekl, když odcházeli z Evropy do Spojených států. Albrigtová i Schwarzenegger připomněli na Twitteru v době, kdy v Evropě eskaluje uprchlická krize, že i oni byli kdysi imigranti. Kteří pak získali americké občanství.
17.09.2015 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (553 článků)

Kalousek: V KDU-ČSL už se nebudu angažovat

 
Bývalý předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek se už v rámci své strany nehodlá nijak angažovat, a to bez ohledu na výsledek nadcházejícího lidoveckého sjezdu. Důvodem jsou rozdíly v názorech na směřování strany.
19.05.2009 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Kalousek: U lidovců se už nebudu angažovat

 
Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL) je s vedením své strany na ostří nože. V úterý v rádiu Česko řekl, že ať volba nového předsedy strany dopadne jakkoliv, nebude se u lidovců už nijak angažovat.
19.05.2009 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Fischer: Stát ani ČNB se nebude angažovat v půjčení zlata na Expo

 
Stát ani Česká národní banka (ČNB) se nebudou angažovat v zapůjčení zlata pro českou expozici na světové výstavě Expo 2010, oznámil dnes premiér Jan Fischer. Podle něj má přípravná kancelář českého pavilonu jinou variantu, proto už nebude důvod, aby se záměrem kabinet zabýval.
08.03.2010 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Bátora skončil na ministerstvu školství, chce se ale dál veřejně angažovat

 
AKTUALIZOVÁNO. Kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora se vzdal funkce zástupce vrchního kabinetu. Z ministerstva úplně odejde, řekl novinářům. Svůj krok vysvětlil tím, že se chce veřejně angažovat, v čemž mu brání závazek zdržet se politických prohlášení, který mu po tlaku koaličních partnerů uložil ministr Josef Dobeš (VV).
14.10.2011 12:20 |

podobné články

Sobotka: Prezident by se neměl angažovat v kampani zemanovců

 
Prezident Miloš Zeman by se neměl angažovat v kampani zemanovců, protože by mohl utrpět porážku. V rozhovoru to dnes řekl předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, který je také přesvědčen o tom, že by hlava státu neměla zasahovat do složení příští vlády. Jejím jádrem by se v případě úspěchu ČSSD měl podle Sobotky stát současný stínový kabinet jeho strany, v němž je i několik výrazných kritiků prezidenta. 
21.08.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20474 článků)

Prezident by se neměl angažovat v kampani SPOZ, vzkázal Sobotka

 
Prezident Miloš Zeman by se neměl angažovat v kampani zemanovců, protože by mohl utrpět porážku. Řekl to předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, který je také přesvědčen o tom, že by hlava státu neměla zasahovat do složení příští vlády. Jejím jádrem by se v případě úspěchu ČSSD měl podle Sobotky stát současný stínový kabinet jeho strany, v němž je i několik výrazných kritiků prezidenta.
21.08.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20474 článků)

Skřivánek (KDU-ČSL): Nebojme se politiky, zkusme ji společně zlepšit

 
Již mnohokrát jsem slyšel odpověď na otázku: „Nechceš se politicky angažovat?“ „Ne, protože nemám politické myšlení. Ne, protože mě politika vlastně ani nebaví“ a tak podobně. Zkuste si tedy definovat, co je to politika a politické myšlení a logicky se dostanete k tomu, že se člověk může politicky angažovat i bez jakéhosi "politického smýšlení".
10.06.2014 09:05 |

podobné články

Prezident by měl ctít zahraniční politiku vlády, myslí si dvě třetiny lidí

 
Šest z deseti Čechů (63 procent) si myslí, že hlava státu by se měla v zahraniční police angažovat pouze v intencích daných vládou. Aktivní přístup prezidenta prosazuje 18 procent lidí. Šest procent by nechalo prezidenta řídit zahraniční politiku země, zatímco podle sedmi procent by se neměla hlava státu angažovat vůbec. Plyne to z průzkumu CVVM.
05.02.2015 15:30 |

podobné články

Mladí Romové se budou učit, jak se občansky angažovat

 
Šestnáct vybraných mladých Romů se bude učit, jak se stát vůdčí osobností a případně se angažovat v komunální nebo i celostátní politice. To je hlavním účelem projektu Roma Leadership Program, za nímž stojí nezisková organizace Slovo 21.
20.03.2015 19:46 |

podobné články

Budeme se dál vojensky angažovat v Afghánistánu. I po roce 2016, slíbil Sobotka

 
Česko předpokládá, že se bude vojensky angažovat v Afghánistánu i po roce 2016. Po středečním jednání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem to novinářům řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ke konci roku 2016 oznámily ukončení své mise v Afghánistánu Spojené státy. Američané ale ještě chtějí vést o svém dalším zapojení politická jednání s afghánskými představiteli.
11.09.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Charlie Hebdo, Paříž, Nice. A Hollande říká pokaždé to samé. Přitom bezpečnost Francie se nezlepšila. Generál Šándor odhaluje důvody teroristických útoků

 
ROZHOVOR Bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor si tak úplně nemyslí, že by za noční teroristický útok ve francouzském Nice mohly bezpečnostní složky, jako spíše francouzské reakce. „Francie byla dlouho ušetřena teroristických útoků od islamistů z jednoho prostého důvodu. Nezúčastnila se tažení George Bushe mladšího do Iráku a dokonce to vehementně kritizovala. První útoky přišly poté, co se Francie začala vojensky angažovat v Africe a začala se angažovat pro ISIS,“ zdůraznil Šándor v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde rozebírá i další důvody útoku v Nice.
15.07.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: George George (426 článků)

Zeman na Ústecku řešil lithium. „V těžbě by se měl angažovat státní podnik,“ tvrdí

 
V těžbě lithia v Krušných horách by se měl angažovat státní podnik. Na úvod své návštěvy v Ústeckém kraji to řekl prezident Miloš Zeman. Byla by to podle něj záruka, že prostředky zůstanou v Česku. Prezident zmínil Diamo, které ale podle jeho informací zájem nemá. Memorandum, které v pondělí podepsal ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD) s australskou European Metals Holdings (EMH), by podle Zemana mělo být zveřejněno.
03.10.2017 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20474 článků)

Albrightová se zlobí na Havla kvůli jediné věci - nezaložil vlastní stranu

 
Někdejší americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová vyčetla na adresu Václava Havla jedinou věc a to tu, že nezaložil vlastní politickou stranu. Albrigtová to dnes prohlásila na úvod dvoudenní výroční konference pražské pobočky amerického myšlenkového trustu Aspenský institut, která se věnuje geopolitickým změnám ve střední a východní Evropě v posledních 25 letech. 
09.06.2014 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4811 článků)

Albrightová vyčítá Havlovi, že nezaložil svou politickou stranu

 
Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová vyčítá někdejšímu českému prezidentovi Václavu Havlovi jedinou věc: že nezaložil vlastní politickou stranu. Albrigtová to prohlásila na úvod dvoudenní výroční konference pražské pobočky amerického myšlenkového trustu Aspenský institut, která se věnuje geopolitickým změnám ve střední a východní Evropě v posledních 25 letech.
09.06.2014 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4811 článků)

Madeleine Albrigtová má dostat od vlády čtyři miliony, napsal server. Ptali jsme se na vládě a je to úplně jinak

 
Po internetu kolují fámy o tom, že prý Sobotkova vláda loni v listopadu schválila finanční dar čtyři miliony korun pro Madeleine Albrightovou. Jak se ukázalo, jde o nepravdivou informaci, kterou přinesl server aeronet.cz, známý svými neověřitelnými zprávami. Vládní úřady ParlamentnímListům.cz potvrdily, jak to bylo ve skutečnosti.
23.06.2015 20:16 |

podobné články

VV: Údajně zfalšované podpisy musí vysvětlit Škárka, sám nese zodpovědnost

 
Informace o údajně falešných podpisech na některých loňských sponzorských smlouvách jsou pro Věci veřejné nepřijatelné. Záležitost by měl vysvětlit vyloučený poslanec Jaroslav Škárka, který za ně nesl jako výkonný místopředseda zodpovědnost, uvedly VV v dnešní tiskové zprávě.
18.04.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)

Varovné klipy ukazují rodičům šokující projevy dětí ovlivněných televizí

 
Vaše dítě, vaše televize, vaše zodpovědnost. Pod tímto mottem běží od 1. září na České televizi, Nově, Primě a TV Barrandov tři emotivní spoty, které mají posílit zodpovědnost rodičů za to, na co se dívají v televizi v pozdních nočních hodinách.
01.09.2011 12:25 |

podobné články